Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gonciarz kiedyś mówił, że do telewizji nigdy nie pójdzie, bo nie odpowiada mu takie pchanie się do telewizorków, poza tym kiedyś się mocno przejechał ogólnie po jakości oferty programowej, więc na niego raczej nie ma co liczyć.

 

Co do filmu o Janie Pawle II - to, że ten film jest emitowany w okresie wielkanocnym, jest chyba od 4 albo 5 lat, nawet kojarzę emisję w Wielką Sobotę jednego roku. Chociaż sama premiera w Dwójce była bodajże na jesieni, ale nie pamiętam już którego roku.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z 10 - 14/98.  10 mężczyzn, połowa straciła 1 szansę po 1 etapie. W finale spotkaliśmy się z panami Wacławem, Ryszardem i Pawłem, zachowali 1,2,3 szanse. Pierwszy trzy razy dobrze w finale odpowiedział pan Paweł, który wyznaczył pana Ryszarda, na 21 przed końcem pożegnaliśmy się z nim rezultatem 22 pkt. Zaciętą walkę prowadzili panowie Wacław i Paweł, ten pierwszy miał trzy, drugi miał dwie szanse.  Żaden nie odważył się do brania pytań na siebie. Na 10 do końca został wyeliminowany ten pierwszy, rezultatem 91 pkt. Został sam pan Paweł, ma już pewny udział w Wielkim Finale, 103 pkt i 2 szanse, zaczął iść sam, pytanie dalej stracił pierwszą szansę, ale już więcej ich nie stracił, doszedł do mety, zdobył 183 +10 pkt, razem 193 pkt, co daje mu Wielki Finał na stówę i czwarte miejsce na liście.  Także kolejne spotkanie we wtorek.

 

Ponadto była dzisiaj transmisja z nabożeństwa ewangelickiego w Poznaniu. Ładny kościółek. Oni zupełnie inaczej  odprawiają liturgię Wielkiego Piątku, niż my. Realizacja transmisji mnie się bardzo podobała. Minus jest taki, że wszystko realizowane niestety kamerami SD. 

 

Film z św. JP2 jest odpowiednim na taki spokojny nastrój Triduum Sacrum. Lepszy niż jakieś obyczajówki ;) Zawsze się sprawdza.

 

Skoro TVP odwołuje się do formatów BBC, to może zobaczymy kolejne seriale, tym razem w wersji polskiej ;) "Ojca Browna" nie skopiują, bo przecież mamy już "Ojca Mateusza", a brytyjska wersja tego serialu tak średnio pasuje. Bo mielibyśmy dwa seriale z księżmi-detektywami. Jeden ksiądz-detektyw na naszą telewizję wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, fajnie, że takie transmisje się pojawiają w Dwójce, że podtrzymują tradycję, ale chyba wypadałoby już i tutaj wprowadzić nowoczesność, czyli kamery HD. Wczoraj Droga Krzyżowa jakoś mogła lecieć w HD w TVP1. To czemu i Dwójkowe transmisje by takiej opcji nie miały? Tylko muszą ciągle w SD?

 

Discopoland - ech, cały Kurski i jego plany. Ale po drugie, no, sobotni wieczór to lepsze pasmo niż niedzielny. Dobrze wiadomo, że imprezy w klubach z disco polo są w piątki/soboty, a taki program w niedzielę... Tak na koniec tygodnia... Cieńko by było. Może to i dobrze?

Tylko jedno ale - Głodne kawałki. Albo przeniosą na niedzielę, albo po Discopoland nadal w soboty, albo usuną całkowicie. W ogóle - wypuszcza się komunikat o takich terminach, a tu się okazuje, że jednak będą inne. Coś jest nie tak.

 

Dziś ciekawy tylko Kotarski. Ale on jest zawsze ciekawy i warty oglądania. I Familiada. Potem tylko stawianie na milion.. no i nic. Tysięczna powtórka Znachora, Na sygnale razy dwa w nocy, powtórkowe filmy... Nie, dziękuję.

 

W ogóle jak sobie porównam ofertę Dwójki tegoroczną na Wielkanoc do tej sprzed roku, albo dwóch, to faktycznie cieńko.

Rok temu chociaż była II seria "P[beep]rnij mnie" i "Hrabi" w Lany Poniedziałek.

Dwa lata temu jeszcze lepiej - w oba dni świąteczne kabarety. Teraz - w Wielkanoc KCP i premierowe kabarety, a w Lany Poniedziałek stała ramówka poniedziałkowa wieczorna.

Takie czasy.

 

Nimo wszystko, Wesołych Świąt. Coraz mniej w Dwójce do oglądania w Wielkanoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Familiada" -  Rautszkowie (3)  vs Familia Bez suchara :/ Karol powiedział, że kiedyś "Familiada" była rodzinna, ale teraz dopuszczają znajomych, a także osoby jakoś ze sobą powiązane.  Po pierwszym (co można znaleźć na mapie?) 0:82, -1, po drugim (zwierzę zapadające w sen zimowy) 65:82, -3, po trzecim  (słowo krzyczane przez reżysera na planie) 65:170, -1. Czwarte podwójne (smakołyk to inaczej) 65:246, -3. Piąte podwójne (sławna trylogia literacka/filmowa) 65:522 i Familia w finale :) Pan Janusz i Rautszkowie zabierają 3561 zł za wszystko.  W finale (po brutalnie wepchniętych kosmetykach) Sebastian i Grzegorz. Sebastian zdobył: 33 (szafy nie przestawimy bez pomocy, naj), 13 (wymiana walut), 11 (włosy atrybutem hipisa), 12 (próbny egzamin), 2 (kolczyk błyszczy). 71 pkt zdobyte. 129 do zdobycia. Grzegorz zdobył po słabych odpowiedziach: 21 (łóżko bez pomocy),  19 (koła nie wymienimy, wymiana handlowa naj), 0 (skóra atrybutem), 0 (próba próbna, matura próbna naj :mrgreen: ), 18 (diament, folia naj). 1953 zł za dziś.

 

Może te kamery SD to wina tego, że może to realizują ośrodki regionalne, np. Trójka Poznań wczoraj mogła realizować transmisje. TVP1 mogła nadawać w HD przekaz z Watykanu, gdyż taki realizuje CTV ;)

 

Discopoland - Dwójka zmienną jest :mrgreen: Miało być w niedzielę, jest w sobotę. I w sumie fajnie, bo mogą zmontować materiały z ostatniej nocy w klubach, gdzie grają muzykę podwórkową i to może być swoiste podsumowanie weekendu. A co z programem z YTberami, którzy mając fejm potrzebują go więcej? Pewnie przeniesie się do dawnego pasma programu disco polowego. Taka jest logika przynajmniej w moim toku rozumowania.

 

Wczoraj nie pisałem, bo zapomniałem,  dzisiaj napiszę - widziałem przed 1 z 10 wczoraj spot jutrzejszego świątecznego odcinka "Kocham Cię, Polsko!". Rany, przecież tak zaleciało w tej reklamie wiochą, że normalnie sprawdziłem logo kanału, czy na pewno oglądam Dwójkę a nie jakiś DPM czy Polo TV. Zobaczymy, czy zapowiedź odcinka przełoży się na sam program, czy on też będzie taką wiochą, jak ją widziałem w spocie reklamującym.

 

Znowu "Znachor"? O rany. Oni w tej TVP nie mają czego puszczać. Nie dziwię się, że odpływa im widownia...

 

No to co? Wesołego Alleluja wszystkim czytelnikom wątku Dwójkowego, aby zmartwychwstały Chrystus przyniósł nam nadzieję na lepsze czasy dla Programu Drugiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem "jakoś mogła", no ale było jak zwykle - żadnego HD. Dobra, tyle offtopu. Jutro o 11:00 "Wieczernia paschalna z monasteru w Supraślu".

 

Familiada - no tak, przez te lata zasady ewoluowały. Kiedyś rodziny, a teraz każdy. Oczywiście coś musi ich łączyć. Nie pamiętam, by grali w nim osoby przypadkowo spotkane, których nie łączy nic. Takie czasy.

Suchar raz jest, raz go nie ma.

A dziś odcinek specjalny - wiadomo, rywalizacja przednia, na pewno padnie 200 punktów, bo musi. Ja najmilej wspominam odcinki z zespołami ludowymi. Ale z dziennikarzami też były fajne, śmieszne odcinki.

Na przykład marzy mi się, by ponownie zagrali księża. Już jeden taki odcinek był, w Wielkanoc 2004 i bardzo miło go wspominam. Jest na YT. Aha - to ta sama Wielkanoc, w której padło aż pięć zer w finale w odcinku w Lany Poniedziałek. ;)

A co do majówki - podejrzewam, że 2 maja dadzą jakąś powtórkę, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, by nadać premierę. No ale numeracja odcinków pominęła 2 maja i mamy tak: 30 IV - 1 V - 3 V - i dalej weekendy.

 

Znachor dziś też był - z samego rana, o 05:55. A po nim.. Cejrowski. No już nie mają nic do powtarzania, więc powtarzają to, co my już znamy - po raz miliardowy, ale co!

 

Co do KCP - pisałem już o tej zapowiedzi, naprawdę, sporo tego disco polo, był w tle np. hit "Ona czuje we mnie piniądz"... Faktycznie zaleciało takim Polo TV, no ale nie dziwię się - disco polo na czasie, to wpychają do każdego programu. Nie zdziwię się, jak i do Familiady wepchną taką drużynę na jakiś odcinek specjalny.

Obejrzę i zobaczę, jak to będzie.

 

Dziś jeszcze obejrzę Kabaretową Scenę Młodych. Albo to początek odrodzenia kabaretów w Dwójce, albo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołego Alleluja :grin:

 

Dzisiaj w "Familiadzie" odcinek specjalny, gdzie na stówę pada 200 albo więcej pkt w finale :) A walczyli Drużyna Dwójki z serialem "M jak miłość", dzisiaj brak suchara z wiadomych względów.  Składy: Dwójkowa to Marzena, Radek Kotarski, Dorota Czaja, Tomasz Wolny (rekordzista drugiego etapu, 5x "dalej" i potem szybkie podanie odpowiedzi :mrgreen: ) i Mjm czyli Teresa,  Robert, Kasia, Rafał Mroczek (jeden z dwóch bliźniaków) i Olga, której kompletnie nie znam, bo nie oglądam regularnie.  Właściwie pierwszego etapu nie muszę wam opisywać, bo i tak obie drużyny wchodzą do finału. Kronikarskim obowiązkiem wspominam, że pierwszy etap symboliczny wygrała drużyna Mjm rezultatem 246:545, ale w finale i tak obie biorą udział ;) Znowu głupio wepchnięte kosmetyki, tym razem Pszczółka też i nawet krople do oczu ( :/ ), a w finale skład to  Robert (MjM) i Radek (Dwójka). Robert zdobył: 20 (wiosna nadchodzi - liście zielone), 35 (dobra rada, naj), 47 (serce to symbol miłości, naj), 24 (urodziny obchodzimy) 38 (pachną kwiaty). 36 do zdobycia dla Radka. Zdobył: 16 (robi się ciepło w lecie, przylot ptaków naj), 2 (zła rada), 14 (kupidyn symbol miłości), 4 do triumfu. Imieniny obchodzimy za 25,  221 pkt zdobyte, 16 695 zł, hajs oraz sprzęt od sponsora idzie na fundację "Jedni drugim", którą od startu wspiera Rafał Mroczek. A jutro drugi z odcinków, gdzie 200 pkt pada jak nic :mrgreen:

 

 

Odcinek z pięcioma jajami pamiętam - ten pan był znakomity :mrgreen:

 

A dzisiaj w Dwójce świąteczny, discopoloworandkowy odcinek KCP, rzucę okiem, bo potem jest prolog do kolejnego sezonu "Rolnika.." na Jedynce ;)

 

Ale święta bez spojlera to nie święta :mrgreen: Wiemy, kto wystąpi w pierwszych odcinkach "Discopoland". No więc w pierwszym wystąpi zespół Mejk, co wiemy od kilku dni ;) Natomiast...

 

 

w drugim odcinku wystąpi doskonale znany Marcin Miller i Boys ("Jesteś spalona" gwarantowane :mrgreen: ), a w trzecim pan osiemnastkowy, którego nikt nie lubił w "Agent Gwiazdy", czyli Tomasz Niecik - i klaszczemy rączki w góręęęę! :mrgreen: W czwartym ja osobiście spodziewam się Zenka, a w piątym pana, co ma rudą ;)

 

 

No i tyle, wracajcie do stołów, przysmaki czekają :mrgreen:

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafpolsat chodzi ci o Olgę Szomańską - aktorkę oraz piosenkarkę, która gra w serialu ''M jak Miłość''. Znana jest z piosenki Piotra Rubika ''Niech mówią że, to nie jest miłość'', wystąpiła w poprzedniej edycji programu ''Twoja Twarz Brzmi Znajomo''.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Familiada - no tak, przez te lata zasady ewoluowały. Kiedyś rodziny, a teraz każdy. Oczywiście coś musi ich łączyć. Nie pamiętam, by grali w nim osoby przypadkowo spotkane, których nie łączy nic. Takie czasy.

 

 

Pamiętam, że w jednym z odcinków była drużyna, której członkowie nie znali się w ogóle - stawili się w danym dniu na nagranie, zapoznali się i zagrali razem w jednej drużynie. Szkoda, że Familiada poszła w tę stronę. Ten teleturniej miał swój klimat, gdy grały same rodziny - w jednej drużynie były osoby o różnych zainteresowaniach, zajęciach oraz różnił ich czasami znacząco wiek. Dziś jest trochę monotonnie, a i jednocześnie pojawiają się coraz bardziej "oryginalne" drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Discopolandu - wiadomo, obecność tych gwiazd mnie nie dziwi absolutnie. No cóż, zobaczymy w sobotę, jak to pójdzie.

 

Familiada - o, to nie wiedziałem. No cóż, kiedyś to miało swój klimat, same rodziny, a dzisiaj jest jak jest, po tym roszerzeniu to może zagrać i każdy.

 

Kocham cię, Polsko - no... wczoraj to chyba najsłabszy odcinek w historii. Dobrze się bawiło towarzystwo randkowe. ;) Dużo i disco polo, co było do przewidzenia. Głuchy telefon też świetny, ale cała reszta...

Pytanie było, ile części ma Trylogia. Uczestnik nie wie. Dalej, wymień części Trylogii. Odpowiedź: Krzyżacy. Normalnie żenada, kompromitacja, no nie znać literatury polskiej, autorów i powieści?

Tylko Zenka mi brakowało w tym gronie prawdę powiedziawszy. Ledwo co wytrwałem do końca programu. Liczę na poprawę w sobotę.

 

Kabaretowa Scena Młodych - no, może być, trochę talentów jest, i dobrze, ale Fair Play Crew jak zwykle mi nie podchodzi. Dalej wpycha ich się do każdego programu Dwójkowego. I to niepotrzebnie.

 

Lany Poniedziałek w Dwójce - normalnie no... Dziś oglądam tylko trzy pozycje.

Familiada, wiadomo no.

Barwy szczęścia - no jeszcze mogą być, chociaż i tak to nie pasuje

M jak nic - największe nieporozumienie. Żeby takie badziewie emitować w wielkanoc? A mogli odpuścić, nic by się nie stało, gdyby tylko jutro był odcinek. A nie, zauważyli, że są Milionerzy, więc te seriale...

Bake Off - no, dzisiaj spodziewam się fajnego, wielkanocnego odcinka, nawet Pawłowski od Boskich mi nie będzie przeszkadzał, bo to chyba najlepsza rywalizacja w telewizji. Fair play, nie ma kłótni, jest rodzinnie, miło i słodko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Familiada", czyli drugi z serii odcinków, gdzie 200 pkt pada jak nic :mrgreen: Dzisiaj zespoły muzyczne, Tęcza vs Mali Śwarni. Tradycyjnie pierwszy etap jest bardziej symboliczny,  więc kronikarskim obowiązkiem informuję, że wygrał go zespół Tęczy wynikiem 348:72. Po "Czerwonych jagodach" i głupio wrzuconych wstawkach sponsorskich nastąpił finał, w którym wystąpił Dominik (Tęcza) i Przemek (Śwarni)), grę zaczyna Przemek. On zdobył: 36 (życzenia skłądane z okazji urodzin najczęściej, naj), 37 (strój regionalny, naj), 4 (kolorowe włosy), 47 (słońce świeci, naj, banał), 6 (śpiewamy w domu). 70 do zdobycia, co na pewno zrobi Dominik, może nawet z naddatkiem. A zdobył: 29 (życzenia z okazji imienin najczęściej), 30 (taniec regionalny), 44 (tęcza kolorowa, naj). Zdobyli aż 233 pkt (nieosiągalne w normalnych odcinkach!), co dało 16 044 zł, hajs poszedł naa fundację "Doktor Klaun" wraz z AGD od sponsora.  Karol dostał "Domek Uśmiechu" :mrgreen: A w sobotę wracamy do rzeczywistości, gdzie 200 pkt pada rzadziej ;)

 

Akurat KCP jednak wczoraj nie oglądałem, ale po opisach i opiniach widzę, że jednak była wiocha na całego. No i właśnie - ja się zastanawiałem, czemu nie ma Zenka ;)  Zawsze byłby lepszy od Czadomana albo Niecika.  Wiedzą to oni nie grzeszą... Gratuluję pomysłu na odcinek. Oby lepiej było w sobotę, ma być Ojciec Mateusz (bez tytułowego Mateusza, czyli Artura Żmijewskiego, co jest strzałem w stopę) i Ranczo ;)

 

Dzisiaj normalne seriale, właściwie wieczorna ramówka normalna jak co dzień, oprócz tego, że nie ma dzisiaj 1 z 10. Mogli odpuścić te seriale, już Polsat nawet odpuścił i dzisiaj nie pokaże "Pierwszej miłości", a od 14:40 do 18:50 (pewnie do 18:43, bo muszą się gdzieś wepchać reklamy) będzie emitował w pełnej wersji "Titanic", a TVN nie pokaże "Na Wspólnej", tylko "Milionerów".  W zeszłoroczny Lany Poniedziałek nie było seriali w Dwójce, był kabaret Hrabi z programem "Lubię to". Szkoda, że np. nie przesunęli Bake-Offu na wcześniejszą godzinę z odcinkiem specjalnym, tylko będą musieli wyemitować tasiemce ;) A nigdzie tego musu, jak widać, nie ma.

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze KCP to jakaś tragedia! Pominę już fakt, że skupiono się głównie na muzyce disco polo, ale uczestnicy, którzy nie mają podstawowej wiedzy, robili z siebie tylko pośmiewisko. Porażka totalna.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu aż taka niewiedza. Ja sam wiem, że są trzy części Trylogii i jakie są tytuły. To, co usłyszałem w niedzielę, to była kompromitacja. Jak można mieć aż taką niewiedzę. Na jakiej zasadzie zapraszali? Dla popularności? Dla głupoty? No przepraszam, ale niedzielny odcinek to była parodia. Ciekawe, ilu widzów dało się na to przekonać.

W sobotę w drużynie Rancza z kolei nie ma Żaka, ale jest Żakowa. Więc status quo. Brak Żmijewskiego? Dziwne. Ale i tak będzie lepiej, niż w niedzielę.

 

No cóż, w TOP 20 tygodnia:

- w 4+ stałe seriale, kulisy badziewia i Familiada z wielkanocnej niedzieli. 2 047 662 - to ostatni wynik.

- w 16-49: tylko trzy pozycje, seriale i kulisy badziewia.

- w 16-59: to samo, co w 4+, tylko bez Familiady.

A to oznacza, że KCP musiało mieć poniżej 2 mln. Może i dobrze - taka żenada, że szkoda było oglądać. Brak też KSM. Ale tutaj możliwe, że to przez kabaret na Polsacie, który trwał do 23:00.

 

A teraz pochwały TVP: http://centruminformacji.tvp.pl/29988632/wielkanocne-sukcesy-tvp

Oczywiście beznadziejny serial, którego skandalem była emisja w wielkanoc, zrobił swoje - ponad 5 mln widzów. Nie ma więcej o Dwójce, jest o Jedynkowych pozycjach i kanałach tematycznych.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvn-liderem-ogladalnosci-w-prime-time-tvp2-na-drugim-miejscu - a tu inne ciekawe wyniki. W prime time Dwójka za TVN-em. Ale to wpływ Milionerów, dzięki którym to TVN jest górą.

 

A Głodne kawałki faktycznie zamieniły się z Discopolandem - ten drugi zamiast emisji premierowej ok. 22:00, przeniesionej na sobotę, będzie miał emisję powtórkową o 18:55. Wszystko lepsze niż kabarety. ;) A Głodne kawałki idą na niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z 10 - 15/98. Dzisiaj skład ośmiu panów i dwóch pań, do drugiego etapu awansowało dziewięć osób, z czego trzy szanse zachowała szóstka. W finale spotkaliśmy się z panami Robertem, Filipem i panią Beatą, zachowane szanse to 2,1,3. Pierwsza trzy razy odpowiedziałaa pani Beata, ona wyznaczyła pana Filipa, a ten pana Roberta, a gdy ten źle odpowiedział, pytanie poszło do pani Beaty. W połowie rywalizacji stan szans to 2,1,2. Na 17 do końca chciał spróować uciec od peletonu pan Robert, biorąc na siebie, jednak źle odpowiedział. Na 10 do końca nadal wszyscy grali, ale szanse to już było 1,1,2.  Pytanie dalej szanse się wyrównały. Na 4 do końca pożegnaliśmy panią Beatę rezultatem 103 pkt, jeszcze jedno dalej pana Filipa rezultatem 71 pkt. Został sam pan Robert, który wytrwał do końca, wygrał więc 122+10 = 132 pkt, awansował na szóste miejsce na liście zwycięzców, co daje mu Wielki Finał :)

 

Widzę, że Dwójka w święta bez niespodzianek z wynikami, Mjm to wiadomo, włączone dla konkurencji z Milionerami. Gratuluję widzom KCP rozumu - zejście tego programu poniżej 2 mln uwidacznia słaby poziom ostatniego epizodu.

 

Poza tym widziałem na sąsiednim forum obrazek studia "Discopoland". Gorszego studia dla programu o disco polo nie widziałem. Już chyba lepsze są greenboksy w Polo TV :mrgreen:

 

Albo to dom jakiegoś artysty. W artykule jest podpisane, że studio. No cóż...

 

Żeby nie było, powielam link KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...