Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

TVP2 traci kolejny kabareton - tym razem Koszaliński, który w tym roku będzie transmitowany nie w TVP2, a na Polsacie. Źródło: ze strony internetowej kabaretonu.

To jest swoją drogą pewien paradoks. Satyryk jest dyrektorem Dwójki, a wychodzi na to, że zostało im praktycznie tylko Mrągowo, a nie zdziwiłbym się, gdy i ten kabareton był pokazany w Polsacie. Ciekawi mnie, czy ta zmiana była efektem decyzji w TVP, czy też może kabaret Koń Polski, który zarządza imprezą, zdecydował o przenosinach. W zeszłym roku jeszcze to było w Dwójce, choć pamiętam jak w finale koncertu powiedziano o pewnych trudnościach czy czymś takim, wydaje mi się że dokładne brzmienie tego fragmentu cytowałem tutaj dzień po festiwalu. Nie wiadomo ile jeszcze w telewizji pociągną na powtórkach programów z ostatnich 2-3 lat.

Dla Polsatu to oczywiście nowina bardzo dobra, bo w zasadzie to z tym co mają teraz to nie mają problemu z weekendami wakacyjnymi. A i też trzeba tu dodać, że to nie jest tak, iż Polsat wszystko odkupował. Stacja też sama inwestowała w kabarety i to nie od zeszłej jesieni, ale od wielu lat. Ryjek czy Kabaretobranie w Zielonej Górze były od zawsze w Polsacie (choć Ryjek nie od początku istnienia), różne kabarety już wcześniej pokazywały w Polsacie swoje programy, nawet czasem była pewna rotacja, bo na przykład Neo-Nówka dała swój jeden program do Polsatu ("Seks, alkohol i książki"), a już kolejny ("Pielgrzymka do miejsc śmiesznych") był w TVP. Teraz te inwestycje rokują, bo kabarety same chcą być emitowane w Polsacie, skoro Telewizja Polska jest teraz im nieco niechętna.

 

Cóż więc będzie w wakacje w Dwójce, jeśli nie kabarety? Zapewne koncerty muzyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo niech TVP2 zrobi własny kabareton, ale z prawicowymi kabareciarzami typu Jan Pietrzak czy Ryszard Makowski. Co do letnich koncertów, to pewnie TVP2 wyemituje Romskie Koncerty z Gorzowa Wielkopolskiego i Ciechocinka, bo ''Sabat Czarownic'' raczej nie zostanie reaktywowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw o Sondzie - to powinno lecieć w godzinach popołudniowych. O, piątek 16:05. Nic nie ma w telewizji, więc to idealna pora. Więc - albo zmieniamy porę emisji w celu oglądalności, albo ich ta garstka zadowala. Nic ciekawego.

 

Chyba redakcja Jednego z dziesięciu nas czyta - mam taką nadzieję, że tak już będzie zawsze, że przedstawiamy zawodników, zasady, a nie, gnamy do finału od razu.

 

Oglądalność benefisów - no, coraz lepiej, ale ogólnie... marnie. Ledwo pół miliona widzów - taki wynik to wstyd.

 

A teraz o kabaretonach. No, tego się nie spodziewałem, ale coś czułem, że to się stanie. No bo jak - większość kabaretów pouciekała, zostały resztki, nie ma programu kabaretowego, więc... Polsat wykorzystał to, przejął reżyser, przejął wszystko, i teraz to on rozdaje karty - coniedzielny program na żywo i kabaretony. Przejął Płocką Noc Kabaretową, Lidzbark, Świętokrzyską Galę Kabaretową, a teraz Koszalin. Idzie chyba też po Mrągowo. Na razie nic nie jest pewne, ale zwracam uwagę, że może jednak w Dwójce pozostanie. Wszak organizatorem jest PAKA.

Ale to nie zmienia faktu, że to co Kurski i Wolski wyczyniają z kabaretami, to jakaś kpina i degradacja. Zaczęło się od Paranienormalnych, potem Płocka Noc Kabaretowa, letnie kabaretony, Lidzbark zabrali, jesienią tylko OT.TO, a teraz już kompletnie nic. A na powtórkach już daleko nie zajadą. Ja bym je schował, głęboko do szafy, niech TVP Rozrywka sobie emituje, a w Dwójce damy coś innego, np. Boskich. Już widzę ramówkę letnią - kilka odcinków Boskich na krzyż, bo nie mamy co powtarzać.

A Wolski woli stawiać na "swoich" - niedługo pewnie kabareton z Makowskim, Pietrzakiem, Dłużewskim i tak dalej. No cóż, takie czasy.

 

I teraz pytanie co w wakacje. Może to Lato z Radiem. Podejrzewam, że koncerty Romskie też. Nie wyobrażam sobie tego w Polsacie. Filmy? No tak, jakaś widownia będzie, ale to nie zmienia faktu, że w strefie kabaretowej Dwójka jest w głębokim kryzysie i będzie bardzo ciężko się z tego wydostać.

 

Zmiany co do majówki:

- 2 maja o 18:50 powtórka Na sygnale /odcinka "Grożny kaszel"/, a o 19:25 "Barw szczęścia" odcinek z czwartku - po co?

- 3 maja: o 16:50 koncert "Osiecka Masterclass", o 18:50 kolejna powtórka Na sygnale, a potem znów Barwy szczęścia - najpierw powtórka z piątku, a potem premierowy! odcinek. No chociaż to. ;)

- a Kotarski o filmowej Łodzi, co miało być w II części sobotniego jego programu, będzie w sobotę 6 maja jako osobny odcinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalność benefisów - no, coraz lepiej, ale ogólnie... marnie. Ledwo pół miliona widzów - taki wynik to wstyd.

Jak jest o takiej porze to mnie nie dziwi oglądalność, choć Jedynka ma o tej porze średnio milion widzów. 

Edytowane przez Patjyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 maja mogliby wyemitować 1 z 10, a nie dają "Na sygnale" - 2 maja to właściwie nie jest dzień ustawowo wolny od pracy, więc teoretycznie powinna być normalna emisja programów TV ;) 

 

Kabaretony. No cóz, prędzej czy później mogliśmy się spodziewać tego, że stracą Koszalin. Jeżeli nie wykazują żadnej inicjatywy, aby utrzymać je, tylko puszczają powtórki - to stracili nawet taki zaszczytny kabareton. Przykro się patrzy na to, co obecne szefostwo zrobiło. Zamiast móc emitować kabarety na żywo, to oni pewnie będą woleli puścić odpadki po Harasimowicz.  Boję się, że skończy się wszystko powrotem "Studia Yayo" :mrgreen: Ale oby to się nie stało. Może Dwójka utrzyma Mrągowo, choć to jest wątpliwe. Niedługo będzie taka nuda w tej TVP2, że szok. Jedynymi programami podtrzymującymi wątek rozrywkowy będą okazje, teleturnieje i Bake Off. O ile będzie co sezon i się nie wyeksploatuje. 

 

W lato Dwójka będzie emitować filmy. No i może jakieś koncerty, z naciskiem na może. No bo może nie będzie "Lata z Radiem", tylko będzie Lato Zet i Dwójki, taki powrót byłby czymś znakomitym ;) A wynik programu okazjowego - cóż, spodziewany. Majstry wróćcie!

 

No i teraz to, co tygryski lubią najbardziej :mrgreen: 1 z 10, 11/98. Pan Tadeusz nie chciał powtórzyć "nie wiem, choć się domyślam" z wnikaniem w liczbę pań w programie :mrgreen:  A więc dzisiaj 2 panie i 8 panów.  Po pierwszym etapie utrzymałl się komplet, dwie osoby tylko raz pobłądziły. W finale spotkaliśmy się z panami Robertem, Patrykiem i Markiem, pan Patryk zachował dwie szanse, reszta jedną. No i przed finałem przedstawienie. Pierwszy trzy razy odpowiedział poprawnie pan Robert, który wyznaczył pana Patryka, a ten pana Marka. Na półmetku stan szans to 1,1,2.  Na  16 do końca pożegnaliśmy pana Marka rezultatem 41 pkt. Trzy pytania dalej pożegnaliśmy pana Patryka rezultatem 62 pkt. Został sam pan Robert, zaczął i skończył iść sam na 12 do mety rezultatem 71 pkt, co daje 10 miejsce na liście zwycięzców, mogę być pewny, że jutro ten wynik zostanie przebity :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ale z drugiej strony to dzień pomiędzy wolnym poniedziałkiem a wolną środą, więc mnie nie dziwi ramówka weekendowa.

 

No cóż. Jeżeli tak dalej pójdzie, to Dwójka w wakacje spadnie za TV4 i TVN7 w rankingach. Same powtórki, no jak tu żyć. Mrągowo? Poczekajmy do sprzedaży biletów, ta zacznie się bodajże za miesiąc, 10 maja. Wtedy pewnie poznamy artystów.

Studio YaYo - o nie, niech lepiej to nie wraca, to byłby absolutny upadek kabaretów w Dwójce. Aha - już upadły. No bo jak? Na wiosnę nic, tylko te kabarety w wielkanoc. A tak nic, nic, nic.

 

Może? Lato z radiem już miało być rok temu w Dwójce. Potem, że jednak w Jedynce. Ostatecznie były relacje w weekend w TVP3. Trochę mało. A przydałby się powrót do tradycji sprzed lat - sporo koncertów plenerowych i tak ddalej.

Lato Zet i Dwójki - no nie wiem. Zetka też współpracuje z Polsatem ostatnio, w zeszłym roku były dwa koncerty. RMF? Też raczej z Polsatem, chociaż to KCP... Eska? Może to? A nie, bo to komercyjne media. Jeszcze się zobaczy.

 

Program okazjowy - no spodziewałem się takich wyników - program coraz lepszy, ale dalej mamy cieniznę, prowadzący dobry, ale nie do tego programu, tutaj to beznadzieja, i pora - w niedzielę by lepiej pasowały te benefisy. Kiedyś były w święta, w soboty, ale i w piątki, ale około 20:00/21:00, a nawet 19:00. A o 22:20 to nie, nie.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tomasz-kammel-reklama-swiss-krono-dalej-w-pytaniu-na-sniadanie-i-kocham-cie-polsko - jeżeli ma zgodę, to OK, nie ma problemu. Ale ciekawy jest ten fragment " Pozwolono mu na to, bo nie jest dziennikarzem informacyjnym i nie jest zatrudniony w TVP na etacie".

Mnie to zdziwiło no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z 10 - 12/98. 9 panów, jedna pani. W drugim etapie spotkaliśmy się z dziewiątką graczy, wypadł pan na stanowisku 6, co powiedział, że rower na znaku drogowym ma czarny kolor :mrgreen: Tylko dwie osoby mają 2 szanse. W finale spotkaliśmy się z panami GrzegorZem, Mateuszem i panią Agnieszką, zachowali 2,1,3 szanse. Pierwszy trzy razy dobrze odpowiedział pan Mateusz, trzy z rzędu,  wyznaczył panią Agnieszkę, a ta pana Grzegorza.  Na półmetku stan szans to 1,1,2. Na 17 do końca pożegnaliśmy pana Mateusza rezultatem 71 pkt. Na 13 do końca pana Grzegorza pożegnaliśmy i jego 82 pkt. Została sama pani Agnieszka, miała dwie szanse, zaczęła sama iść, na 10 do końca straciła pierwszą, a na 8 ostatnią. Skończyła grę rezultatem 93 pkt,  co daje 7 lokatę.  Teraz aby dostać się na listę, trzeba mieć 81 pkt. Aha. To nasza wina, jeśli nie doznaliśmy wielkich wzruszeń o których pan Tadeusz mówił na starcie :mrgreen:

 

Pora dla okazji jest fatalna i jeżeli powstałby kolejny sezon tej rewelacji, to na pewno nie o tej 22. Ta godzina uśmierca każdy program Dwójki, szczególnie w piątek wieczorem.

 

Czemu nie, Dwójka może przecież z każdym współpracować, nie ma jakoś ściśle ustalonego, że Polskie Radio to główny partner, jako że to spółka publiczna i kropka.  Ja byłbym ukierunkowany ku właśnie Radiu Zet, z którym prowadzili przez długie długie lata swoją współpracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam, co z tym Mrągowem. No bo tak, PAKA to organizuje, a oni zapewne wiedzą, jaka jest sytuacja z kabaretami. 10 maja ma ruszyć sprzedaż na imprezę, która odbędzie się 8 lipca, niedługo mamy poznać program, więc możliwe że informacja o transmisji też będzie. Swoją drogą to też mnie nieco dziwi, dlaczego Przegląd Kabaretów PAKA jest od kilku dobrych lat traktowany przez telewizję strasznie po macoszemu. Ostatnia transmisja z PAKI, którą kojarzę, to był koncert z okazji 30 edycji przeglądu. Potem nic. A przecież tam w konkursie głównym rywalizują młode formacje, więc warto by było je pokazać. Jakoś Polsat potrafił wypromować Ryjka, to czemu nikt się tą PAKĄ nie chce zająć? Zwłaszcza że w jej ramach są też inne ciekawe koncerty, w tym roku na przykład był benefis Jacka Fedorowicza z okazji 80 urodzin. To już tak trochę wstyd, że nikt nie chce tego pokazać...

 

A tymczasem wiemy już, co to będą te "Głodne kawałki", i to nie będzie miało nic wspólnego z kabaretem, będą tam za to youtuberzy: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/discopoland-i-glodne-kawalki-kwietniowymi-nowosciami-tvp2

 

Po opisie to coś czuję, że za bardzo rewelacji nie będzie. Najpierw będą sobie coś komentować, żeby poważnie było, a potem będą sobie na przykład wylewać wodę na łby? Może w internecie by się to sprawdziło, ale czy w telewizji...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden ze składników tylko, że benefisu nie było, bo Telewizja Polska całą PAKĘ olewa od wielu lat. Nie mieszałbym do tego polityki. Zapewne gdyby TVP zajmowała się PAKĄ tak jak Polsat zajął się Ryjkiem, to benefis byłby pokazany jako część festiwalu.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco polo w TVP https://media2.pl/media/140881-Disco-polo-i-domowki-youtuberow-nowosciami-w-TVP2.html

Jeśli to ma zachęcić ludzi do płacenia abonamentu, to ja dziękuję za taką "dobrą zmianę". Zawsze TVP 2 kojarzyła mi się z rozrywką odrobinę wyższych lotów, a tu spada do poziomu Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O programie ''Discopoland'' było już od dawna wiadome, zresztą Disco Polo w TVP głównie skrytykowali m.in. ''Gość Niedzielny'', Agnieszka Kublik z ''Gazety Wyborczej'' czy u Dominiki Wielowieyskiej w TOK FM Juliusz Braun.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do PAKI - też mnie dziwi. Dwójka, jako jedna ze stacji popularyzująca kabaret /niestety, obecnie już nie/ powinna była dawać wszystko z PAKI. A tu tylko ten jubileusz 30-lecia na Wielkanoc trzy lata temu. I dalej nic. Jakoś pokazywali kiedyś przegląd kabaretów z PAKI tak co roku, do około 2008/2009. Potem już nic poza tą Wielkanocą 2014.

Teź coś czuję, że i Mazurska Noc Kabaretowa zniknie z Dwójki. No skoro wszyscy w Polsacie, to kto ma wystąpić? Same kabarety z PAKI, ci młodzi, co w niedzielę mają sie pokazać, i Fair Play Crew to trochę za mało. Ale cóż, zobaczymy, wszystko jest możliwe.

 

Głodne kawałki - Dwójka po stracie kabaretów szuka ratunku teraz w tak popularnej bazie YouTuberów. Już widzę, że ciekawie - CyberMarian /OK/, Ogiński /też może być, ten kucharz z Kocham Gotować/, ale Mamiko? To ta, co z teledysku Gimpera do "Bombsite A"? Jeżeli tak, to ja nie mam więcej pytań. Popieram takich, jak Gonciarz, ale Gimper? Lepiej niech się nie pojawia.

Ale obejrzę, zobaczę, co to jest, może to będzie ciekawe, może nie...

 

Disco Polo - mnie to nie dziwi. Jacek Kurski jest wielkim fanem tego gatunku i po sukcesie Zenka na sylwestrze "idzie za ciosem".

Discopoland jest jaki jest, taki reportażowy, bo Kurski zapowiada, że na prawdziwe show przyjdzie jeszcze czas. No, ciekawe kiedy.

Tymczasem pewniakiem jest już impreza z okazji 25-lecia Disco Polo w Polsce. 25 czerwca, transmisja w Dwójce. Wystąpią m.i.n. Boys, Akcent, Shazza. Migła mi reklama w TV.

No cóż, taka oto pierwsza wakacyjna impreza sezonu 2017 w Dwójce.

 

Dziś przypominam bez randek - może to i dobrze? Za to będą w niedzielnym "KCP". Nie randki, a ekipa programu. Po zwiastunie widać, że disco polo będzie dominować. ;)

 

Od 8 maja o 15:10 emisja serialu "Ojciec Brown". Ten sam, co leci w TVP HD. No brawo no, jakiś dobry znak w końcu!

Są też inne zmiany. Powtórki "Ceny miłości" nie będzie. W zamian przesunięta z 15:05 "Tysiąc i jedna noc", a o 14:05 jakieś filmy dokumentalne. Dokumentów nie będzie tylko w piątek, będzie Anna Dymna i powtórka Discopolandu /jak zwykle/.

12 maja o 16:05 druga część "Kabaretowej sceny młodych". Nie ma co, fajna pora emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na początek od tych rewelacji. "Głodne kawałki" - o jeju jej... taki format sprzedałby się w internecie, szczególnie z tak rozpoznawalnymi twarzami. Natomiast w telewizji, w dodatku publicznej, ten format może zginąć śmiercią nagłą, naturalną, oglądalność moze być fatalna. Ja rzucę okiem, ale szczerze mówiąc, ten format nie nadaje się do jednej z głównych anten telewizji publicznej. Może zamysł był taki: zaprosimy kilku YouTuberów, coś tam skomentują, a młodzi ludzie zobaczą, że my nie tylko żyjemy polityką, ale też jesteśmy spoko, cool i zapraszamy takie sztosowe gwiazdy jak CyberMarian i oni jeszcze robią zajefajny challenge ze smakowymi fasolkami, a potem chleją wodę, bo trafili na fasolkę o smaku kupy i to jest hitem internetu, a my mamy fejm :mrgreen:  

 

Dalej patrzymy na to "Discopoland".  Jednak nie takie dokumentalne. A miało być. No cóż, zmiany formatu były możliwe ;) Kurski to (nie za duży) fan disco polo, który ściągnie każdą gwiazdę za każdy hajs, nawet za pożyczone 800 miliionów :mrgreen: No i koncert zapowiadany ze znaną datą. Może pierwsza i (oby nie) jedyna impreza tego lata w Dwójce.  Może będą jeszcze jakieś koncerty, kto wie.

 

Ciekawy jest ten przypadek z Opolem. Serio są aż tak duże naciski na ten dzień z disco polo? Bez przesady. 

 

1 z 10 - 13/98 -  trzy panie, siedmiu panów. W drugim etapie spotkaliśmy się w składzie pełnym, dwie osoby pobłądziły. W finale spotkaliśmy się z panem Pawłem, panią Jolantą i panem Andrzejem, szanse to 1,3,2. Finał bez przedstawienia, pewnie przez długi drugi etap. Pierwszy trzy razy dobrze odpowiedział pan Andrzej (w ciemnych okularach niczym tajny agent), on wyznaczył pana Pawła, a potem panią Jolantę, a po ich złej odpowiedzi, ponownie pana Pawła wyznaczył i panią Jolantę, tym razem pani Jolanta poprawnie odpowiedziała i wyznaczyła pana Andrzeja, który jej oddał pytanie.  Na 26 do końca pożegnaliśmy pana Pawła rezultatem 21 pkt. Na 21 do końca panią Jolantę rezultatem 63 pkt. Został sam pan Andrzej, miał dwie szanse, na następnych dwóch je stracił, odcinek wygrał rezultatem 72 pkt, co mu nie daje Wielkiego Finału. Słabiutki finał odcinka, w którym był zacięty drugi etap.

 

"Ojciec Brown" to ten serial BBC? Fajnie, on chyba był kiedyś już emitowany na BBC HD :) Może zyska taką samą popularność, jak "Sherlock", który też był emitowany w Dwójce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... Jakby nie patrzeć, to może to odnieść sukces. Wiadomo, że sięgnęli po użytkowników, którzy mają sporo wyświetleń. Ale przydałby się ktoś pokroju Gonciarza - no takie osoby pasują do takiego formatu w TVP. A nie jakieś Mamiko, Gimpery, coś obawiam się, że jeszcze LM96 wezmą... /oby nie!/. Ale - to moje zdanie, a - challange. Oby było na poziomie telewizji publicznej. Zobaczymy.

 

Ojciec Brown, tak, jest już emitowany w TVP HD w niedziele. No coś dać musieli, bo na powtórkach daleko nie zajadą. Może w póżniejszym czasie zobaczymy np. "Pogotowie ratunkowe" /nie ten format z Koroniewską, tylko ten format BBC, który od jutra w TVP HD - przebudowa mieszkań i tak dalej/. No może na takiej zasadzie lecą te prawa BBC do wybranych programów - najpierw w TVP HD, a potem do TVP1/TVP2.

 

Dziś leniwa ramówka. Taka spokojna. Nie ma stałych seriali. Był Cejrowski - ile jeszcze tego? Mało im wałkowania starych odcinków? W niedzielę jest kolejny. Nie było już nic do emisji?

Jeden z dziesięciu to jest, jak już pisałem, spokojny teleturniej, więc OK.

A co do filmów o papieżu - przejrzałem ubiegłoroczną ofertę wielkanocną i nie spotkałem filmów z serii "Karol. Człowiek, który został papieżem". Więc nie wiem, skąd to określenie, że to taki "Kevin TVP na wielkanoc".

 

Aha - pragnę zauważyć, że "Postaw na milion" od dwóch tygodni leci pozbawiony znaczka wiekowego. Tak było i 1, i 8 kwietnia. Tak samo będzie jutro, bo oznaczenia nie ma wpisanego w programie dla prasy. Ciekawe, jaki powód? Dobry ruch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...