Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pora na ostatni post mój w tym wątku w tym roku ;)

 

Doda ma mieć tylko jedno wejście, tak czytałem. Mogło być więcej ale możliwe że przez tą sprawę z tortem na Gali Super Expressu.

Ponadto jak widać wiadomo kto jest dla prezesa jedyną gwiazdą - Zenek i tylko Zenek! Pięć wejść, a może i więcej ;).

Pewnie więcej niż jeden dostanie też Margaret. A więc - dla jednych mało, dla innych sporo.

Ale zapraszam, szykuje się najlepszy sylwester w Polsce! Start o 19:57. ;)

 

Aha - Zenek na próbach leciał z playbacku. No nie, tylko nie to, playback na sylwku? Nie!

 

Majstry - dalej cienizna. Chociaż wczoraj mała poprawa. Nie poddaję się i 13 stycznia oglądam dalej. ;)

 

Dzisiaj fajny dokument przed Familiadą - o sekretnym życiu Elżbiety Czyżewskiej. Sporo nieznanych faktów i archiwaliów. Brawo, czekam już na pełną serię /o ile dojdzie do skutku/.

 

A Pytanie na śniadanie wciąż daleko od HD. Dziś jakość programu /a zwłaszcza najlepszych fragmentów tegorocznych programów/ gorsza niż VHS! A Kurski obiecywał HD.

 

No to szalonej zabawy przed telewizorem, wszystkim czytającym i udzielającym się w wątku także szczęśliwego nowego roku, a jutro nowy rok, nowy post. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Familiada - dzisiaj Imprezowicze vs  Elektronicy, może dzisiaj finał bez zer, wątpię. Chyba dzisiaj debiut nowego oświetlenia przed rundami, reflektory na biało oświetlały stoły drużyn.  Do finału tym razem awansowali  Imprezowicze z 404 pkt. Jak są Imprezowicze,  to szykucie się na zerusia :mrgreen:  A dzisiaj oddelegowano Magdę i Joasię.  Pierwsza Magda. 21 (kalendarz), 3 (klocki), 32 (czerwone), 0 (słodki - ale to o rodzaj pytano!), 18 (poślubna). Druga Joasia - jest szansa na przełamanie? Cień jest, ale też na pięć zer zawsze jest szansa. Jest też szansa ogolić szympansa, ale to prędzej na Animal Planet :mrgreen:  Joasia w 9 sekund. 30 (telefonie, najwięcej), 14 (puzzle, włosy najwięcej), 13 (wytrawne, białe miałoby więcej), 26 (krówka, landrynka miała najwięcej), szans już nie ma,  34 (sylwestrowa noc). 191 pkt zebrane, dzisiaj są na -9,  1785 zł dzisiaj, razem 5079 zł w całym występie 3-odcinkowym. A pani Paula ma ból tyłka, ciekawe czemu ona sama nie poszła do finału :twisted: A już jutro odcinek, gdzie na pewno 200 pkt padnie!

Sylwek - przedprzedostatni post o tej imprezie zanim zamilkniemy na następne ok. 330 dni (bo ten, jutrzejszy i z wynikami imprezy) :mrgreen:  Są kolejne szczegóły odnośnie godzin występów. I tak. Virgin wystąpi dopiero po północy i to jest szok! Doda będzie mogla zaszaleć, bo zaśpiewa "Kopiuj Wklej" i "Dżagę" :razz: Tylko tyle? Edzia zaśpiewa, że nie była Ewką, "Your High", "Only Girl" i ze znanych piosenek prawdopodobnie wszystkim znany Czesiek i "Dziwny jest ten świat". Tutaj widziałbym Szpaka, ale nie jestem reżyserem tego widowiska. Może za 10 lat!  Szpaku wiecie, co ma, wystąpi prawdopodobnie ok. 23:30. Tak żeby nadać naszemu życiu kolorów w 2017!  Pectus trzy piosenki, czyli "Barcelona", cover i "Jeden moment".  Margaret "Cool me down", "Wasted" + coś jeszcze ma wykonać. Maryla ma zaśpiewać "Hej Sokoły", "Niech Żyje Bal", "Małgośka", "Ballada Wagonowa" (wsiadamy do pociągu byle jakiego, nie dbamy o bagaż i bilet, ściskamy w ręku kamyk zielony i gapimy się, jak wszystko zostaje w tyle! Jak się walnąłem, to nie będę nigdy więcej już pisał tekstów :mrgreen:)  + ten remix oczów zielonych z Zenkiem, o któym kolega Kamil wspomniał, dzięki, kompletnie o tym zapomniałem! Wejścia Maryli 19:58, 23:45.  A propos Zenka - jest wideo z jego próby i to nie będzie zaskoczeniem dla Was - dla Maćka już nie jest, jeśli napiszę, że jest playback! Załączam nagranko.



Albo to jest tylko wersja taka odsłuchowa dla zespołu. Jeżeli pójdzie z playbacku, to będzie to mała kompromitacja. Ostatnie doniesienia mówią, że poszedł na kolejnej próbie na żywca.  To dobrze zwiastuje.  Chyba to wskazuje na to, że raczej to był odsłuch.  Ja coś słyszałem, że niektórzy mają mieć tzw. półplayback, czyli że mają momenty, w którym śpiewają sami bez wspomagania i są momenty z play'em. Mam nadzieję, że na żywo będzie ten półplayback raczej. Gorąco liczę na to, że za te 5 godzin będziemy oglądać świetne show.

 

A imprezy nie pominę na pilocie i będę oglądał, bo zapowiada się, mimo wszystko, nieziemsko :grin:

 

Są ramówki Dwójki na kolejne kilka dni tj. 26,27,28,29 stycznia. Co w nich?  27.01 Majstry o 22:45 - będzie znowu cieńko z widownią, o poziomie programu już nie piszę. Wczoraj dalej cieńko.  28.01 powtórzą Mazurską Noc Kabaretową z 2k15 (z przerwą ok. 22:10 na "Zabójcze umysły). W niedzielę 29.01 wpisany jest o 22:05 jakiś program rozrywkowy - pewnie kabaret.

 

PnŚ - widziałem te materiały. I nie każcie mi nawet wklejać linku z nimi, bo nie chcę sobie znowu popsuć oczu :mrgreen: Panie Jacku, pytanko - kiedy będzie HD? Obiecał Pan, więc warto wywiązywać sie z obietnic wyborczych (czy kandydackich?) ;) Ale na wątki polityczne ten wątek nie zasługuje.

 

I niech następny rok, już 2017, a 47 rok istnienia  będzie dla Programu Drugiego Telewizji Polskiej (tak bardziej oficjalnie!) dużo dużo lepszy :)  Dzięki za czytanie moich [beep]n w ciągu ostatnich kilku miesięcy, zauważyłem, że dzięki opisom 1 z 10 bardzo się uaktywniłem i zacząłem częściej oglądać Dwójkę - i niech to trwa w roku dwadzieścia siedemnaście :mrgreen: Dobrej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku!

 

Nie obiecuję, że to ostatni post mój tutaj dzisiaj, bo może jeszcze coś będę pisał odnośnie Sylwka, jak pojawią się kolejne i kolejne szczegóły, a jak ktoś będzie odpowiadał ;)

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, ale od pewnego czasu filmy emitowane na TVP 2 pozbawione są możliwości wyboru oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Ostatnio obejrzałem 3 filmy i na każdym z nich na oryginalnej ścieżce dublowana była ścieżka z lektorem (napisy były nadawane). Co ciekawe podczas poprzedniej emisji (pół roku, rok temu) na dokładnie tych samych filmach istniała możliwość wyboru oryginalnej ścieżki.

Niech przykładem będzie film "Pretty woman". Rok temu emitowany był na TVP 1 i była oryginalna ścieżka + napisy, dwa lata temu emitowany był na TVP 2 i również była oryginalna ścieżka + napisy.  A dzisiaj i wczoraj na TVP 2 były napisy, ale na oryginalnej ścieżce dublowana była ścieżka z lektorem. Takich przykładów mógłbym podać znacznie więcej.

Skoro więc licencja nie zabraniała emitować jakiegoś filmu wcześniej z oryginalną ścieżką dźwiękową, to dlaczego teraz TVP na tej ścieżce dubluje lektora? Awaria sprzętu emisyjnego czy może ktoś nierozgarnięty rozpoczął pracę w dziale emisji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku :mrgreen:

 

Dzisiaj "Familiada" Soul City vs Vlogerzy,  czyli 16 000 zł na pewno padnie! W pierwszym pytaniu pytano o postanowienia noworoczne, za pierwsze pytanie punkty zdobyło Soul City - 82 pkt. W drugim pytaniu pytano o symbol szczęścia (zdaniem Ogińskiego przy przyciskach to seks :twisted: ), 83 pkt poszły do Soul City po błędzie vlogerów i mieli już 165 pkt, brakująca odpowiedź to siódemka (jak w 2017!).  W trzecim pytaniu zapytano o przebrania kolędników, trzeci raz z rzędu przyciskanie wygrał ktoś z Soul City, 70 pkt też poszlo do nich, brakowało przebranie kostuchy, czyli śmierci. 235 - 0, pewnie w czwartej rundzie tradycyjnie dadzą fory vlogerom :mrgreen: A w czwartym pytano o inną nazwę przyjęcia. Tak, dano fory i oni teraz gadali z Karolem :mrgreen:   I mają 134 za tę rundę, bo dwóch odpowiedzi nie podali, a zespół się pomylił. Brakujące było "party" i "raut". Pytanie piąte, czyli mnożenie razy 3. Pytano o strój męski bardziej elegancki niż garnitur. Trzy odpowiedzi. Soul City mało, podali smoking, frak i surdut, to było dobre, 514 pkt mieli razem na koncie i tym samym mają finał, do którego na pewno zaproszą kogoś z YT :mrgreen: Zespół dostał kosmetyki, a YT słodycze. W finale zagra Basia z SC i  Patryk z YT. Finał  zaczyna Basia, Patryk poszedł posłuchać muzyki, jak wiemy doskonale.  I Basia zyskała 36 pkt za fajerwerki, 0 za rok teraźniejszy, really? Pierogi za 21 pkt,  waza za 16 pkt, niebo niebieskie za 25 pkt. Bez reklam Patryk :mrgreen: On ma 0 pkt za lampiony na niebie - ankietowani oszaleli. Rok przestępny 28 pkt, nowy najwięcej, bigos 18 pkt,  miska za 14 pkt, o - będą teraz jaja. Jak nie padnie 42, to pierwszy raz będzie...ale oczy niebieskie 42 pkt! 200 pkt.  16 542 zł wygrane, poszło do fundacji  "Itaka". I dlatego zawsze jest pewnosć, choćby nawet walili po zerach w finale, a do końca byłoby np. 99 pkt, to na pewno w tym odcinku ostatnia odpowiedź miałaby 99 pkt. Przewidywalność 100%!

 

Sylwester - a jednak będzie to ostatni post o tym na dobre 10 miesięcy, bo już są wyniki :mrgreen:  5 milionów oglądało Zenka, 4,2mln witało Nowy Rok z Dwójką,  oglądalność całkowita 5,2mln, Dwójka wygrywa Sylwestrową noc! :grin:  27% udziału w rynku. Pierwszy sukces Kurskiego za rządów w TVP, pomijam zakup tych praw reprezentacyjnych, bo tu w sporcie to był taki sukces w TVP, ale ogólnie bardzo dobrze zorganizowana impreza, spodobał mi się ten sylwester pod warstwą techniczną, jak i pod warstwą artystyczną. Nie brakowało skandali, nie brakowało sensacji, ale tak to już bywa, że w pewnych przypadkach jesteśmy zaskoczeni negatywnie, a w jeszcze innych lubimy to zaskoczenie.  Maryla i Zenek - baliśmy się o powodzenie, mówiliśmy "mieszanka wybuchowa" - i wyszło pięknie :) Tak btw. to mialo być chyba ok. 23:45, a wyszło, że było o 23:52-53, akurat skakałem podczas ostatnich minut roku po kanałach i patrzę - Zenek i Maryla.   Kto zdecydowanie w tym sylwestrze zaplusował? Zenek. Cały mój dom szalał podczas "oczów zielonych" :mrgreen: Publiczność też szalała. On ma to coś, on ma ten dryg, on potrafi świetnie bawić się z ludźmi, teraz widzimy, że nie tylko na zwykłych imprezach disco polo, ale też na dużych sylwestrach telewizyjnych. Jacek Kurski i pan Wolski dobrze wyczuli, że przy disco polo Polska się bawi najlepiej i TVP też powinna na to postawić  - i w sumie dobrze, choć początkowo byłem do tego lekko sceptyczny, ale okazało się, że lepiej być milo zaskoczonym jak się jest lekko negatywnie nastawionym, o taki rym na Nowy Rok :mrgreen: Sam Kurski się dobrze bawił! Pewnie on też maczał w tym palce. Kto jeszcze był dobry? Jak dla mnie Dr Alban i Szpaku. No i Maryla :mrgreen: A kto był słaby? Anita Lipnicka. Nie wiem, co się z nią stało, jestem pewny, że coś złego.  Markowska także. Co było fajne? Prowadzenie Kammela i Zawadzkiej. A jednak było fajnie! Tyle fajnych rzeczy z prowadzących. Brak przerw reklamowych, przypominanie czasem ilości lajków na FB, to było też fajne. I tak jak przewidziałem - były  wyświetlane komentarze z social mediów.  Z takich dodatków tak pomiędzy to jeszcze tego Stefano bym upchnął, taki zamiennik kabaretów.  Co było irytujące? "Ile minut zostało do północy? Trzy godziny trzydzieści minut!...dwie godziny....dwadzieścia pięć minut!" Nadal tego nie poprawiono, nadal powtarzają błąd z tym za częstym przypominaniem czasu do północy. Szczęśliwi ponoć czasu nie liczą.  Na Polsacie chyba nawet zegara nie było i trzeba było samemu sprawdzać, na TVN czasem pod logiem pojawiał się zegar, oprócz tego była masa przerw reklamowych i to też pozwalało na zmianę kanału. Co dalej było irytujące? Ta Młynkowa i ten Staszek Karpiel-Bułecka, nie sprawdzili się chyba, trochę tego folkloru było za mało, myślałem, że będą sypać gwarą góralską jak z rękawa, ale tak jednak nie było. Zdrójkowski i ten z Zetu. Jedna osoba zdecydowanie wystarczyłaby co do social mediów, challenge'e przeróżne, taką imprezę dla młodych chcieli poprzez FB i TT zrobić. Fajny ekran dotykowy, okej. Ale myślę, że jedna aplikacja na tablecie załatwiłaby wszystko, jak lecimy nowocześnie, to lecimy.  Playbacków jakoś nie wyczuwałem, choć trochę dało się czuć u Margaret, u tych z ABBY. Ten półplayback wyszedl słabo Boney M. Cieńko. Aż takie wnerwiające nie były te przypomnienia o konkursach SMS. W Polsacie nahalne było reklamowanie konkursu SMS, w którym do wygrania był hajs, auto od Tauronu, a w skrajnym przypadku dla najbardziej zakochanej pary (w tzw. kiss cam) roczny zapas gazu od Tauronu za darmo  :mrgreen:  Dobre umiejscowienie paska z życzeniami. Ale taki ciut za mały chyba. Jaka ocena? W skali szkolnej czyli od 1 do 6-, 4+. W  skali 0-10, 8/10.

 

Ile pod sceną? 35 tysięcy, to dobry rezultat jak na Zakopane. Wrocław gromadził chyba 100 tysięcy.  Pozostaje liczyć, że pod koniec tego roku również będziemy się świetnie bawić i witać rok 2018 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post dość póżno, ale oto jest, pierwszy, historyczny, noworoczny ! ;) Oczywiście mój. ;)

 

Co do sylwestra to powiem jedno - w tym roku każdy sylwester był jak równy z równym, ale to TVP2 jak zwykle dla mnie najlepsza. Scena świetna, widownia dopisała /chociaż i tak mniej niż np. w stolicy.../

Maryla trochę się myliła przy wspólnym śpiewaniu z Zenkiem, ale nie zmienia to faktu, że Zenek wymiótł. Najwięcej piosenek, wszyscy chcieli sie bawić, ba, nawet Prezes TVP ;). Wielkie brawa. Ponadto większość wykonawców na dobrym poziomie, chociaż ten pólplayback... I Frąckowiak. O ile Trojanowska jeszcze w miarę, to.... słabo.

Prowadzenie? Zawadzka i Kammel świetnie, a ta druga para to coś słabo.

Aha - te wstawki z tym z Radia Zet żenadne. I znów jakieś wyścigi na lajki - jak będzie tyle i tyle lajków, to zrobi to i to. Żenada. Te wstawki tylko zabierały czas. Można było to wykorzystać np. na drugą piosenkę Szpaka.

Stefano? OK, rozruszał publikę, zrobił to co do niego należało.

Był zegar w Polsacie jakby co. Ale i tak irytowało mnie te ciągle przypominanie ile do nowego roku.

Ogólnie wszystko ładnie, pięknie, najlepszy sylwester w Polsce. I nie wiem, czy tak dobrze byłoby też w Toruniu.

 

Nie dziwi mnie wygrana. Polsat w tym roku miał ten sam zestaw artystów /i Thomasa Andersa - wiem, swoje lata, ale z playbacku.../, a TVN - w tym roku dużo, dużo lepiej niż w ostatnich latach, ale - przerywał w pół piosenki reklamami.

A w TVP2 nie było reklam. Mogło to zdecydować, także dobór wykonawców - Zenek, i tak dalej. ;)

Liczę na większą reprezentację disco polo na następnego Sylwestra. Nie tylko Zenek, ale może i Classic? ;) Zobaczymy.

 

Komentarz Konkursu Noworocznego dobry, ale i tak Bogusława Kaczyńskiego nikt nie zastąpi.

 

Familiada - no, dzisiaj za ciekawie w tym finale. Już się wydawało, że stanie się rzecz historyczna i nie padnie wygrana, a tu nie, jednak fuksiarsko! ;)

Chociaż nie wiem, ktoś może pamięta, że w odcinku specjalnym nie padła główna wygrana?

 

Jeszcze do obejrzenia I część koncertu /dzisiaj przegapiłem, no trzeba odespać było sylwka/, a potem nowy tydzień, wróci stare i tak dalej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sylwestra - istotnie, w tym roku TVP dobrze to rozegrało, impreza była dobrze przygotowana. Większa reprezentacja disco polo... cóż, jakby jeszcze Classic był, to by nie było źle. Bo ogólnie tutaj zrobiono moim zdaniem dobrze, że zaproszono kogoś, kto jednak trochę daje od siebie w tym nurcie muzyki i nie ogranicza się do zapętlonego kilkunutowego podkładu, a jego piosenki nie są wszystkie o tym samym (a tak w dużej mierze disco polo obecnie wygląda, wystarczy prześledzić klipy w Polo TV czy innej tego typu stacji). Zenek jest popularny, ludzie go lubią, może nawet niektórzy go już pod muzykę pop klasyfikują. Tak więc tutaj zyskali i faktycznie, fajnie to wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem plusem było to,że mało było gadania, a właściwie występ za występem. No i moim zdaniem repertuar odpowiedni do charakteru tego dnia- czyli muzyka do tańczenia, bawienia się. Dużo gwiazd- arrival, loona, osoba z Boney M i znane ponadczasowe utwory. Na pewno trochę zaskakuje,że główną gwiazdą był Zenon Martyniuk,a nie Maryla Rodowicz, Edyta Górniak czy ktoś inny. Najczęściej byłem na TVP2. Prowadzenie dla mnie mało istotne, bo ich rola ograniczała się tylko do zapowiadania. Tempo imprezy było `naprawdę szybkie. W sumie napisałem już na shoutboxie,że mógłby Kurski zakontraktować tych artystów na kilka lat z góry, bo trafił ze składem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Familiada - no, dzisiaj za ciekawie w tym finale. Już się wydawało, że stanie się rzecz historyczna i nie padnie wygrana, a tu nie, jednak fuksiarsko! ;)

Chociaż nie wiem, ktoś może pamięta, że w odcinku specjalnym nie padła główna wygrana?

 

 

 

Dzisiaj już trochę pojechali po bandzie z tymi brakującymi 42 pkt i zupełnym przypadkiem dokładnie tyle ma ostatnia odpowiedź. A przecież tyle rzeczy jest niebieskich, nieraz najwyżej punktowane odpowiedzi na bardziej oczywiste pytania mają mniej punktów. Teraz już chyba prędko odcinków ustawio... to znaczy specjalnych nie będzie, pewnie dopiero na Wielkanoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały offtopic - conajmniej dwa razy TVN przerywał. Przerywał na Wyszkoni i Cleo. Czy więcej, nie wiem. Tak tylko dopisuję.

 

Wrócę do Dwójkowego - to jestem pewien, że Zenka zobaczymy w niedzielę 31 grudnia też podczas dwójkowego sylwestra ;). Jeżeli Kurski go uwielbia to...

Ale na razie to zastanawiam się, gdzie się podziały poprzednie sylwestry na VOD. Pokasowali poprzednie i pozostał się tylko ten tegoroczny. Dziwne.

W dodatku rzecz historyczna - disco polo tak pomijali w TVP, a teraz? Promowanie polskiej muzyki! To jeszcze niech tak zrobią z alternatywną /do Dwójki i o jakiś dobrych porach, a nie 23:00/ i będzie OK.

 

Jakieś przewidywania na nowy rok dla TVP2?

- niech znikną te dwa najgorsze serialowe badziewia

- HD w Pytaniu na śniadanie

- usunięcie powtórek Makłowicza, Cejrowskiego i Boskich

- kontynuacji emisji legendarnych teleturniejów

- niech wrócą "Duety do mety"

- Większa gra - jeżeli się pojawi, ale więcej niżej

- utrzymywanie dobrego poziomu

- idealnej godziny dla Sondy 2

- nowych, ciekawych, wspaniałych programów.

Tylko. Co się z tego spełni?

 

I tutaj muszę o Większej grze. Nigdzie nie czytałem, że anulowali, chociaż z drugiej strony faktycznie - premiera miała być w nowym roku, styczeń/luty. Mamy styczeń, nie ma nic o eliminacjach, i tak dalej, albo chcą zrobić jak "Ja to znam!" /no nie, nie zniżajmy się. ;)/

Więc trochę podejrzane, prace niby trwają, ale ile można? Czekam na jakieś oficjalne informacje, ale się nie zdziwię, jak faktycznie anulują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2/95, Jeden z dziesięciu - w dzisiejszym odcinku w finale mieliśmy panów Konrada, Pawła i panią Annę. Pani Anna wyeliminowana została na 22 do mety z 11 pkt na koncie. Od 20 do końca stosunek szans wynosił 2:1. Od 18 pożegnaiśmy pana Pawła z 62 pkt. Został pan Konrad, wygrywając odcinek, idąc od tego pytania do 102 pt do 13 do końca, wygrał odcinek, nie pamiętam, czy był w Wielkim Finale. A pan Tadeusz powiedział, że można brać udział biernie i czynnie, również, co wiadome, powiedział o eliminacjach w różnych miastach, o czym wiemy od dawna.

 

To jednak nie koniec mojej odysei po sylwestrze, bo jeszcze dziś coś zostało do napisania, opisania :mrgreen: Okazuje się, że jak TVP robiło w ostatnich latach po imprezie właściwiej afterparty dla gwiazd, tak tym razem tej imprezy nie zorganizowano. W sumie, to zrozumiałe - wykosztowali sie na sylwka tak, że zabrakło i na zakwaterowanie dla wszystkich, i nawet na afterparty ;) Ale podobno Doda, Maryla Rodowicz i Patrycja Markowska same poszły w tan gdzieś, gdziekolwiek :mrgreen:  Co z innymi, nie wiemy. A tak serio. No gwiazdy też powinny dostać możliwość na wyszumienie się na takiej imprezie po właściwej imprezie, szkoda, że tak się nie stało, no ale możemy zrozumieć, że hajs poszedł na imprę właściwą i ten hajs poszedł cały. Może inne stacje też nie miały takich imprez, na razie nic o tym nie wiadomo.

 

Więc tak. Marzenia moje odnośnie Dwójki na 2017. Seriali nie zlikwidują, szczególnie "Barw szczęścia", no ewentualnie mogliby zmniejszyć ilość emisji w tygodniu do trzech, choć ja będąc dyrektorem Programu Drugiego, bałbym się o swoje zdrowie i życie, ponieważ dostałbym masę listów z pogróżkami, że za rogiem, jak wyjdę z Woronicza, zarąbią mnie siekierą za tę decyzję fani serialu :twisted:  O kontynuację 1 z 10 i Familiady nie ma co się bać. "Duety do mety" - a czy w ogóle taki powrót miałby sens patrząc na to, że czego dotkną obecnie w kwestii rozrywki w Dwójce (pomijam sylwester, patrzę głównie na majstrów!), to ta rzecz nie jest perfekcyjna? Powrót "Duetów" nie jest możliwy, prędzej może jakiś nowy format, produkowany przez zewnętrzną firmę, choć TVP niby chce przywrócić do siebie produkcję. Ale - patrząc na majstrów - może czasem warto zastanowić się, czy można wykonać krok wstecz? Pomijam też "Hit hit Hurra!", które akurat też produkowało TVP i to akurat było dobre, no ale schodzę do Jedynki. Maciek pyta sie o "Większą grę" i pyta o oficjalki - proszę bardzo. KLIK. Sam Kurski stwierdził, że "Wielka gra" - nawet po reaktywacji jako ta większa - to jest za stary format dla współczesnego odbiorcy, stąd nie będą jej reaktywować. A jakie ja mam przewidywanie jeszcze jedno? Żeby skończyli emitować "Majstrów".  A następnym razem, jak będą próbowali podejść do jakiegoś formatu rozrywkowego, niech sobie dokładnie rozplanują, a nie, że huzia na Józia robimy fajne szoł, które przyciągnie miliony, a potem je damy na dwudziestą drugą, będziemy tacy sławni, że kupią od nas ten format! A potem zobaczymy, że ten program to kit i zepchniemy na drugą w nocy i skończy on jak "Ja to znam!", a ktoś obsługujący Fejsa wyleje gorycz, a następnego dnia będzie macał chodnik :mrgreen:  Życzę lepszych formatów. Hitowych. I lepszych prowadzących tych formatów. I sprawienia, aby "Pytanie na śniadanie" oglądało się, jak w XXI, a nie w końcówce XX wieku :mrgreen: Choć co ja tam wiem, przed oddaniem tego studia niby był plan, aby oddać przez nie klimat telewizji śniadaniowej z lat 90, może przez ten sprzęt też chcą go oddać, o, taka moja czarna wizja!

 

To już nie czary, znamy zawartość kuferka od "Pszczółki" z "Famiiady"  :mrgreen: O dziwo, nie ma tam cegły ( :razz: ), ale za to  te pyszności, które ukazuje się w spotach sponsorskich - KLIK Po kąciku muzycznym, można rzec - kolejna tajemnica dzieciństwa rozwiązana!

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

Afterparty być powinno. Po takiej udanej imprezie to musi być, a nie, że wszystko wydaliśmy, tyle, wracajcie do siebie. Naprawdę. Takowe byc powinno.

 

Co do marzeń:

- no jasne no, badziewi nie usuną, chociaż najwyższa pora, bo to idzie w kierunku Mody na sukces i paradokumentów - ilość się liczy, nie jakość!

- Duety do mety - musieliby teleturniej dopasować do nowych czasów, jakieś atrakcyjniejsze nagrody. I tak dalej. Ale to na razie tylko sfera marzeń, ale na ewentualny sukces nowych Milionerów odpowiedzieć trzeba. Ewentualny zaznaczam.

- ja tu pisałem o WIĘKSZEJ grze, a nie o WIELKIEJ grze. Ten drugi format nie wróci, Kurski to potwierdził. Zresztą bez Ryster to nie to samo. A Większa gra miała bazować na Wielkiej grze, ale inne zasady no i nagrody. Tutaj to jest niejasność. Kurskiemu chodziło o Wielką grę, a nie te plany Chmiela.

- Majstry - no właśnie. Najpierw niech się dopracuje produkt, a potem się go puszcza, a tymczasem jest odwrotnie. Coś czuję, że nie wytrzymają w pewnym momencie i ostatni odcinek dadzą na koniec zimy. ;) Wiosną możliwe, że wejdzie coś nowego.

 

Kuferek z Familiady - o, jakie słodkości. ;) Chociaż kiedyś było "bogaciej".

 

Ostatnio w Dwójce lubią wracać do filmów emitowanych całkiem niedawno jak nie w TVP Kultura, to w TVP2 właśnie. Nie ma innych filmów, tylko ciągle to samo

 

I o telekantach. Okazuje się, że mamy śmiesznotkę kolejną /ale po Kurskim nic mnie nie dziwi/. Chwali się TVP, że 30 stycznia pokaze galę tegoroczną. A Tele Tydzień na Facebooku... nic o tym nie wie i zdementował informację. Normalnie dobre, ahahahahahahahahahahaha.

To po co pisać, że pokażą, skoro zaprzeczyli? Już lepiej puścić brazylijskie telenowele /inaczej mówiąc polskie tasiemce/ i tyle, oglądalność i tak będzie dobra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z 10 3/95. W finale pani Gabriela, pan Szymon i Jan. Pierwszy odpadł pan Szymon z 52 pkt. Pan Jan jako drugi - 51 pkt, pani Gabriela w tym momencie grała sama od 62 pkt od 17 do końca, trzy szanse na koncie, tak oto szła do 13 do końca, uzyskująć na finiszu 82 pkt, co na pewno nie dało wtedy Wielkiego Finału. Pani Sylwia piękny warkocz, a my lecimy do dalszego etapu dzisiejszego postu :mrgreen:

 

No po prostu jaja jakieś. TVP mówi sobie, że "pokażemy TeleKamery, będzie extra!", a TeleTydzień "Co? Skąd!". TVP sobie tak o pewnie palnęło, bo skoro rok temu pokazaliśmy, to pewnie to porozumienie dalej obowiązuje i pokażemy kolejną  Telewizjo Polska - najpierw się znajduje kogoś kompetentnego od informowania, później się coś ustala, a potem się mówi. Ja też mogę sobie dzisiaj powiedzieć, że właśnie jestem na Maderze, a lokalizator na Facebooku pokaże, że siedzę we Wrocławiu i byłem aktywny 2 minuty temu, o! :mrgreen: Jawna kompromitacja.

 

O my gy. Nawet szefowa, w dodatku autorka "Magazynu Ekspresu Reporterów" nie wytrzymała dobrej zmiany i odchodzi! :(  Wielka szkoda, osoba z ogromnym doświadczeniem i potencjałem opuszcza progi TVP, pan Wolski zaznaczył jednocześnie tutaj, że dają sobie trochę czasu (kluczowe słowo - trochę) na przygotowanie nowej struktury organizacyjnej i zespół "MERa" będzie pracował po staremu bez uronienia jej dorobku, ma także nadzieję, że po roku karencji będzie ona dalej współpracowała z Dwójką.  Kto będzie następcą pani Paciorkowskiej? Szczerze mówiąc, nie wiem. Obstawiałbym pana Michała Olszańskiego, co prawda, jest w Polskim Radiu, ale myślę, że jako twarz programu, który prezentuje od początku też dobrze poradziłby sobie w strukturze organizacyjnej. Jest też drugi, czarniejszy scenariusz - MER zniknie z Dwójki. Wtedy to będzie ogromny skandal, gdyż to jest legendarny program polskiego nadawcy publicznego i niektórzy ludzie nie wyobrażają sobie Dwójki, wtorku i godziny 21:40 bez MERa. Myślę tak bardziej, że będzie nowy szef.

 

Może dzisiaj w programie będą jakieś słowa pożegnania, choć po tym braku wspomnienia Andrzeja Turskiego w "Panoramie", nie zdziwiłbym się, jakby tego pożegnania nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego pożegnania nie było.

 

Co do programu to musi on pozostać, po prostu musi. Ale smutno, że szefowa programu, która to stworzyła ten program z ówczesnego Expressu Reporterów, odchodzi. Szkoda.

A najgorsze jest to, że Wolski nawet struktur i regulaminów w Dwójce nie zna.

Olszański powinien zostać nowym szefem programu, no kto inny? Albo ktoś kto się zna, a nie kolejny "dobrozmianiowiec", który się nie zna na tym.

A usunięcie programu to będzie kolejny samobój, no ale nic już mnie w TVP mnie nie zdziwi.

 

Co do telekantów - w Dwójce pomyśleli, że o, pokazaliśmy w ubiegłym roku, to i w tym też pokażemy, tylko pozmieniamy daty i nominowanych i OK. A trzeba najpierw negocjować z Bauerem i Tele Tygodniem. Po prostu skandal.

Jutro z kolei zobaczymy, czy te telekanty się pojawią w prasowej ramówce, czy też nie. Pewnie nie, tylko to samo co zwykle - śmieciowe telenowele.

 

Teraz trochę o stronie TVP2 - nie rozumiem, po co promować powtórki. W przewijanych programach OK, są premiery. Ale niżej to - powtórka powtórkę goni. Po co Cejrowski, powtórkowe emisje? Naprawdę nie ma już nic innego do promowania?

 

I jakie będą kabarety wiosną. Coś czuję, że usunięcie z TVP3 Warszawa panów Makowskiego i Dłużewskiego mówi mi, że wiosną zobaczymy ich w Dwójce... Jak nie z "YaYem", to z innym programem. Lepiej nie. Lepiej to spróbować dogadać się z tymi, których dobra zmiana wymiotła z TVP.

I te powtórki Harasimowicz - sklejki montowane w kilka minut i niepotrzebnie zabierają miejsce innym programom. Ale niestety, jakiś zysk one przynoszą...

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że "Magazyn Ekspresu Reporterów" zostanie na antenie, jako nowego szefa programu wybiorą albo Olszańskiego, albo kogoś z reporterów z długim stażem. Nie będą raczej kombinować z usunięciem, bo to byłby strzał w głowę.

 

A co do kabaretów - chciałbym żeby te przewidywania o Makowskim i Dłużewskim się nie sprawdziły. Lepszy byłby właśnie ten wariant z dogadaniem się. Może dać np. Kabaretowi Moralnego Niepokoju własny program? Coś jak dawny "Tygodnik Moralnego Niepokoju" (ostatnio oglądałem, wydania z 2005 mają zadziwiająco aktualnie brzmiące skecze).

A te sklejki, no cóż... Polsat zarabia na puszczaniu powtórek swoich programów. Dwójka zarabia na sklejkach z kabaretami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z 10, 4/95. W finale panowie Jan, Robert i pani Małgorzata. Pierwszy 3 dobre odpowiedzi zdobył pan Jan, wyznaczył pana Roberta, który zaś oddał panu Janowi, a ten znowuż oddał, następnie znowu Robert oddał panu Janowi, a pan Jan znowu oddał. I tym razem  pan Robert popełnił błąd :razz:  Dwa pytania później odpadł, na 27 do końca miał 31 pkt. Na 20 do mety układ szans 3:2.  Pani Małgorzata chciała kilka chwil potem dobić pana Jana, który się nie dał. Na 10 do mety pani Małgorzata odpadła z 92 pkt. Pan Jan wygrał odcinek idąc od tego pytania w dół, do 3 pytań do końca, 173 pkt na koncie miał, to dało szczyt listy zwycięzców.  Mogę złapać w tym momencie skuchę, bo nie oglądałem odcinka od początku, ale pamiętam z odcinka emitowanego w październiku - tego jako "premiera" - że ten pan ma ponad 90 lat. Jeżeli tak jest, to naprawdę go podziwiam, że wystartował w tym programie, pochwalił się swoją wiedzą i, co ważne, wygrał odcinek i zapewnił sobie miejsce w Wielkim Finale :) Uzupełniam opisy 1 z 10 dalej w środę  - tym razem będzie to 8/95, a potem zobaczymy się za 11 dni roboczych w odcinku 19/95 :mrgreen:

 

Czyli jednak nie żegnali zasłużonej osoby. Szkoda. Widzę, że zgodnie twierdzimy co do pana Olszańskiego na stanowisku kierowniczym ;) On dla mnie jest jedyną kompetentną osobą, która mogla by zająć te stanowisko. Jeżeli #dobrazmiana da kogoś, kto nie zna się na tym, to czuję spadek jakości programu. MER zawsze był ciekawy, za czasów AWS, SLD-UP, PiS-LPR-Samoobrona, PO-PSL sterami programu kierowała pani Paciorkowska, program od początku święci ogromne sukcesy, bez względu na to, kto w Dwójce siedzi jako dyrektor i z jakiego nadania partyjnego jest (na marginesie - ja twierdzę od początku, że TVP powinno być niezależne politycznie, ale to takie moje ciche marzenie). Teraz mamy PiS, ale samo i widzimy, że ich decyzje powodują nawet odejścia w redakcji katolickiej. Czy kogoś dadzą od siebie? Oby kogoś z wizją na ten program. Ale powtórzę raz jeszcze - ja widzę tylko jednego człowieka na stanowisku kierowniczym: pan Michał Olszański :)

 

Tak, jutro pewnie okaże się, kto ma rację - TeleTydzień, czy TVP. Obstawiam, że TeleTydzień, skoro sami zaprzeczali, no to musi być coś na rzeczy.  A jeżeli będzie? Mam nadzieję, że nie w formie retransmisji, a w formie emisji na żywo, bo szczerze mówiąc, to w erze internetu dużo osób ma dostęp do Twittera, Facebooka i nawet jeżeli ta transmisja będzie z tym opóźnieniem, to będzie się oglądało na większym luzie, bo już będzie się wiedziało, kto gdzie co wygrał.

 

Nie, tylko nie pan Makowski i Dłużewski. Dość widzieliśmy w "Studiu Yayo", było takie "łał!", że hej! Tym panom już podziękujemy...  Obstawiam prędzej promocję Łowców. B, bo skoro dostali tę Kolacyjną TV, to może to jest dla nich wielka szansa na zaistnienie, szczególnie w erze, gdy wszystkie kabarety pouciekały do Polsatu.

 

PS: Ten post to mój post milowy, osiągnąłem w tym miejscu 1200 post, w dodatku z dwójką w numeracji, brawo ja! :mrgreen:

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...