Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w 13. odcinku tej edycji 1 z 10 w finale mieliśmy pana Tomasza, Piotra i Macieja. Odcinek wygrał Pan Maciej rezultatem 111 pkt, co jest trzecim takim rezultatem na liście, 9. miejsce,  wynik 71 pkt przestał się liczyć, na liście jest 10 pozycji, ostatnia to pan o liczbie punktów 92.  Pan Maciej się pomylił, gdyż nie wiedział, gdzie jest Piwnica Świdnicka - we Wrocławiu, u mnie, nie w Świdnicy :mrgreen: Byłoby 121, jest 111, to też trochę niepewny wynik do Wielkiego Finału, ale ja byłbym spokojny.

 

Trzeba się cieszyć Maćku, że nie emitują gniota o nazwie "Studio Yayo" w Dwójce, bo poziom polskiego kabaretu w telewizji publicznej na głównych antenach zszedłby na psy, o ile jeszcze nie zszedł :mrgreen:

 

Reaktywacji "Dwójki Dzieciom" nie doczekamy się najprawdopodobniej, gdyż dzieciaki mają swoje kanały dostępne, mają też TVP ABC w NTC, także wątpię, żeby reaktywowano to pasmo. Aczkolwiek jest to lepszy pomysł, niż milionowy replay "M jak Miłość".

 

Z tym "Mów mi mistrzu" jest duża zagadka, bo nie wiemy kto poprowadzi, ale już wiemy, kiedy będzie emitowane. Kto więc będzie prowadził? Tutaj w wątku wiele razy był wymieniany Jerzy Kryszak. A może będzie Tomasz Wolny, który przeciez prowadzi ratowanie dzieci, które już się kończy? W końcu to obecnie jedna z gwiazd TVP, może być rozchwytywany przez szefostwo i mógł dostać propozycję prowadzenia mistrzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet nie porównywał kabaretów, choćby i najsłabszych, do "Studia Yayo", ten program to jest specyficzny przypadek :D

 

Co do "1 z 10", najpierw podziękowania dla Rafała, że pisze sprawozdanie po każdym odcinku, fajny pomysł, przydatne to jest, szczególnie jeśli nie ma się okazji oglądać teleturnieju (a ja tak teraz mam, bo w porze emisji jestem na zajęciach, albo na dworcu, ale tamtejszy telewizor dziwnym trafem nie pokazuje Dwójki) :)

A teraz co do tych punktów... 111 punktów, 9 miejsce, 13 odcinek, siedem do finału zostało. W zasadzie istnieje jeszcze możliwość, że trafią się cztery osoby, które osiągną wynik lepszy niż 111 punktów, przez co żaden z uczestników z takim kontem nie wszedłby do finału, i to jest nawet możliwe. Zobaczymy, jak to się potoczy.

 

Na reaktywację pasma "Dwójka Dzieciom" też bym raczej nie liczył, bo obecnie rynek tematycznych stacji z serialami i kreskówkami dla dzieci i młodzieży jest bardzo szeroki. Co najwyżej luka jest w NTC, bo jednak grupa docelowa TVP ABC kończy się na 12-latkach, starsi już nie mają "swojej" stacji w naziemnej, więc co najwyżej takie pasmo w ogólnotematycznej stacji musiałoby być dostosowane do nastolatków.

 

Czy Wolny prowadziłby ten nowy program... z jednej strony argument o tym, że jest on teraz taką jedną z twarzy Dwójki, ma tutaj sens. Choć ja uważam, że Wolnego raczej nie powinno się angażować do rozrywki. Nie to, żeby się nie nadawał, bo prezenterem jest dobrym. Ale jednak Wolny prowadzi program informacyjny, i o ile jeszcze do programu na temat zdrowia dzieci pasuje, także ze względów prywatnych, to jednak mieszanie prowadzącego Panoramę do rozrywki wydaje mi się niezbyt trafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio Yayo - dziękuję, ale niech już sobie leci w tej TVP3 Warszawa. Co do "Mów mi mistrzu" - poprawiłem mój poprzedni post.

Wolny? Też nie widzę sensu wpychać go do rozrywki. Prowadzi Panoramę, Pytanie na śniadanie i program o ratowaniu dzieci. I niech to mu wystarczy, a nie jeszcze dajemy mu kolejny program i to rozrywkowy. Chwila, i poprowadzi sylwestra.

Może Kryszak? W "Mój pierwszy raz" sprawdzał się idealnie. A ten program ma praktycznie podobną formułę.

W ogóle to teraz zrobiło się ciekawie. Jak wiadomo, w nagraniach brał udział Skiba. A w zeszłym tygodniu został wyrzucony z TVP. Ale mam nadzieję, że tutaj nie będą do niczego się wcinać i zobaczymy trzy pełne pilotowe odcinki.

 

O, Gotham mógłby spokojnie lecieć w Dwójce. Kilka innych tytułów też by się znalazło.

A na trzecią powtórkę badziewia od rana od nowa nie liczę. Po co?

 

W cenniku już ramówki świąteczne:

- 24 grudnia niestety nadal z reklamami

- premierowa Familiada i w Wigilię, i w oba dni świąteczne, i w Sylwestra

- w Wigilię rano normalnie, potem powtórka świątecznego Bake Off - Ale ciacho, powtórka Samych swoich, po Familiadzie program rozrywkowy pod wstępnym tytułem "Nieżle zajawieni". Potem film, kolędy z Pelplina i pasmo informacyjne /tutaj normalnie/. A wieczorem same filmy - Renifer Niko ratuje święta, Powiedz tak, Córka prezydenta...

- w bożonarodzeniową niedzielę od rana filmy, po 12:00 "Nie ma mocnych", po Familiadzie koncert bożonarodzeniowy cz. I, część II po Panoramie, wieczorem kabaret - Łowcy. B /ale bez Kałamagi to nie to samo/, dalej filmy.

- w świąteczny poniedziałek - od rana dokument, Boscy /nawet w święta nie można od nich odpocząć/, dalej filmy, po Familiadzie powtórka kabaretu z niedzieli, niestety - Barwy nieszczęścia są o 20:05 /skandal!/, ale drugiego badziewia nie ma, po nich kabaret Mumio. Co do filmów - słabizna, w większości to są dobrze znane tytuły.

- w sylwestra - rano jak co sobota, potem film, Familiada, program rozrywkowy, "Pretty Woman" /powtórka z piątku/, wieczorem Neo-Nówka i przyjaciele, od 19:55/20:05 sylwester /w ciągu dnia krótkie miniaudycje/, który potrwa do 01:55.

 

Nie powala ta oferta świąteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Kirku, ja to robię czysto z kronikarskiego obowiazku, chcę też coś zapamiętać z tego fantastycznego programu ;) Oby był kontynuowany jeszcze wiele wiele lat.

 

A skoro dzisiaj 14. odcinek 96. edycji, to też i finał, a w nim panowie Rafał (jeszcze nie ja, ale kiedyś :mrgreen: ), Maciej i Marek. Wszyscy zachowali po jednej szansie, gdyż panowie nieźle rozdawali pytania, była niezła jatka i przez to oni kolejno mieli po 11, 8 i 9 pytań zadanych po 2 etapie, rzadko to się zdarza :mrgreen: I mój imiennik już przy 20 do końca miał 51 pkt, sam został, doszedł do 81 pkt, co nie uprawnia do Wielkiego Finału, zresztą to koszenie się zawodników wprowadziło zaciętość, ale też i słabość odcinka, bo dzisiaj bardzo dużo było niewiedzy u zawodników. Na koniec pan Tadeusz również nawiązał do listu pewnego widza, który narzekał, że adres pocztowy (który tu podaję: skrytka pocztowa 188, 00-975 Warszawa z dopiskiem "Jeden z dziesięciu") wyświetlają na ekranie zbyt krótko - obiecał, że będzie dłużej na ekranie. I rzeczywiście był - o 3 sekundy dlużej, ale to zawsze coś :mrgreen: Dziwię się tej sytuacji, bo teraz praktycznie wszyscy mają w dekoderach funkcję pauzy i mogą sobie zatrzymać audycję  i spisać adres, ale najwidoczniej ta osoba tego nie miała ;)

 

Tak, Kryszaka z tymi "majstrami" podawałem wyżej - był "Mój pierwszy raz", racja, może się sprawdzić ten komik, tylko teraz powstaje problem - jeżeli ma jakieś zaszłości z obecnymi władzami TVP, to na pewno go nie zobaczymy, jeżeli nie ma, to możemy śmiało go nominować, wkręcać :mrgreen:

 

W zeszłym roku święta zdecydowanie lepiej wyglądały w TVP2, w tym roku to jest lekkie nieporozumienie -  kolejny raz Kargula i Pawlaka, w dodatku w Boże Narodzenie - mogliby jakiś bardziej wyszukany film znaleźć, a nie, że puszczamy to, co znaleziemy, niech widzowie się cieszą, skoro mamy święta, taki prezent od nas, o! :razz:  Plus jest taki, że w świąteczną niedzielę nie będzie rano maratonu "Barw szczęścia".  Właśnie - ciekawe, co to ci "Nieźle zajawieni" - może to coś będzie o świętach, że będą rozmawiać o przygotowaniach do Wigilii. W poniedziałek -  czemu "Barwy szczęścia" w święta? W zeszłym roku mieliśmy przypadek, że w Wigilię poleciał ten serial, w 2014 poleciały też w Wigilię, podobnie jeszcze dwa lata wstecz, tylko też leciało "M jak miłość", a w tym roku już dali sobie spokój. Przecież i tak odcinek nie będzie o tematyce świątecznej, nie nada nastroju, tylko po raz kolejny będziemy rozwiązywać wielkie problemy bohaterów tego przereklamowanego serialu. Nawet w Drugi Dzień Świąt! Szkoda, że po tym serialu nie będzie filmu, a kabaret. Film zebrałby znacznie lepszą widownię, a tak dają się znowu bić przez Polsat i TVN.

 

No i Sylwek - no, ramówka praktycznie normalna, jak w każdą sobotę, jedyne czego nie ma, to "Postaw na milion", a jest kabaret. Ciekawe, czy jakby pokazywali tę toruńską imprezę od początku tj. od tej 19, to czy zebraliby dobrą widownię. Mogliby zaryzykować. Skoro leci do drugiej w nocy, to tak jak było we Wrocławiu, bardzo obszernie. Nie wiesz Maćku co potem w nocy, czy jakieś teledyski czy kabarety?

 

A może zamiast tego kabaretu puściliby jakiś program muzyczny, jakieś teledyski, coś w tym stylu, aby widzowie mogli się wkręcić w nastrój imprezy sylwestrowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powariowali z częstotliwością emisji cyklu "Sami swoi" w grudniu.

 

TVP 2:

"Sami swoi" - 9.12, 11.12, 24.12

"Nie ma mocnych" - 16.12, 18.12, 25.12

"Kochaj albo rzuć" - 23.12, 26.12

 

TVP 1:

"Sami swoi", "Nie ma mocnych", "Kochaj albo rzuć" - 31.12

 

TVP Historia:

"Sami swoi" - 31.12

 

Żeby chociaż wyemitowali pierwszą część w kolorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ramówka świąteczna nie powala, praktycznie to samo, co w poprzednich latach. Najwidoczniej uznano, że widzowie lubią te filmy, które już znają, więc nie oferuje się premier filmowych. Dobrze że przynajmniej te 2 programy kabaretowe to premierowe widowiska, zwłaszcza że obydwie formacje kabaretowe były już jakiś czas niewidziane w Dwójce. Przy czym w przypadku Mumio przerwa trwała kilka dobrych lat, natomiast Łowcy.B się nie pojawiali w TVP2 premierowo od czasu likwidacji DBJW (chyba w Polsacie ostatnio byli).

Ale program Neo-Nówki będzie już powtórkowym widowiskiem, nagranym chyba jeszcze przy pierwszej wersji DBJW, albo nawet w ramach programu "N jak Neo-Nówka" (bo co najmniej 2 programy Neo-Nówki nagrywane dla telewizji miały chyba taki sam tytuł).

 

Co do ramówki sylwestrowej, a właściwie już noworocznej, to programy rozrywkowe (tak to jest w cenniku wpisane, nie ma dokładnych nazw) wpisane są praktycznie do samego rana, ostatni blok można kupić według zapisu w cenniku o "29:09", czyli praktycznie tuż po 5:00 rano, przed jednym z programów. Najprawdopodobniej będą to jakieś powtórkowe imprezy kabaretowe, tak jak w ostatnich latach.

 

W zasadzie to dobrze by było, jakby przed transmisją o 20:00 puścili jakąś muzykę na nastrojenie, ale z drugiej strony to wykształciła się już swego rodzaju tradycja, że przed relacją z Sylwestra daje się kabaret, przy czym w poprzednich latach były to tak zwane "pół-premierowe składanki". Czemu "pół-premierowe"? Bo to wyglądało tak, że leciała składanka najlepszych skeczy z całego roku, przeplatanych nowymi wstawkami, na przykład z Góralem i Jabbarem.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w TVP2? Ja czytałem wczoraj, że w TVP1. Ale, jeżeli w TVP2, to mogę tylko napisać - oby tak dalej! ;)

 

Zapomniałem nadmienić, że według cennika, w Sylwestra nie ma zaplanowanej relacji z Tour de Ski. Pięć lat temu sylwester też był w sobotę i transmisja była. Podobnie w następnych latach. A tym razem biegi traktują po macoszemu.

 

Zdecydowanie przeginają z Kargulem i Pawlakami - ileż można? W dodatku nie dość, że po trzy emisje w Dwójce, to jeszcze dodatkowa emisja trylogii w sylwestra w Jedynce. Chociaż mam taką nadzieję, że w kolorze, a nie w czerni i bieli.

 

No właśnie. Takie seriale mi nie pasują do świąt. Jeszcze jakby żyli świętami, w Wigilię wszyscy spotykamy się na kolacji, i tak dalej, a tu nie, nie. Lepiej odpocząć od tego serialu w święta, ale może to dać i efekt odwrotny - bodajże w 2004, kiedy jeszcze aż tak z serialami codziennymi nie było/ zaryzykowali i dali M jak miłość w I Dzień Świąt. Oglądalność wtedy była wysoka.

 

Dalej to wpisane są programy rozrywkowe jak co roku, sylwester przerywany reklamami nie będzie. Od 19:00 podejrzewam że nie, bo jeszcze Wiadomościom zabiorą widzów. ;) Po prostu - TVP2 ma emitować coś, co nie będzie zabierało widowni Wiadomości głównych.

 

Pitbull - no właśnie, dawno nie leciał, a to jeden z najlepszych polskich seriali. Chętnie obejrzę jeszcze raz.

 

Jeden z dziesięciu - 2 miliony to piękny wynik. Widać można w epoce telewizyjnych tabloidów i paradokumentów osiągnąć taki wynik. Po prostu pięknie.

 

Aha - przypominam, że dzisiaj finał dzieciaków. Zobaczymy, które rodziny wdrożyły program "ratowania" dzieci, a które jednak przegrały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3/4 96. edycji za nami, czyli 15. odcinek - w nim 9 osób przeszło pierwszy etap, pan numer 8 nie popisał się wiedzą i odpadł. A w finale mieliśmy panią Dorotę, pana Tomasza i pana Mateusza. Zachowali po 2,3, i 1 szansie. Pan Tomek z tymi trzema szansami sobie nie poszalał, bo w finale coś go sparaliżowało i w pierwszej 10 pytań stracił dwie szanse,  Także złoił z nich panią Dorotę i pana Mateusza. I po równo się zrobiło, więc to już nie zapowiadało, że będzie ciekawie, bo wszyscy mieli po jednej szansie i było ryzyko. Odcinek wygrał pan Tomasz więc, miał 63 pkt od 21 do końca,  zatrzymał się na 83 pkt, nie pykło, więc z nim nie spotkamy się w Wielkim Finale.  Jednego pytania zabrakło do niego. Pan Tadeusz także na końcu powiedział o tym, że teleturniej jest jednym z najtrudniejszych emitowanych obecnie w telewizji - zgadzam się :mrgreen: Również powiedział trochę, jak wyglądają eliminacje, że to 20 pytań  testowych średniej trudności i kandydat wie bezpośrednio po nich, czy zdał, czy nie zdał. Jak zdał, to czeka na zaproszenie do studia, także tajemnice 1 z 10 odsłaniają się dla nas dzień po dniu :)

 

O, a jednak nie ma 1. etapu TdS - w tym sezonie coś biednie z Pucharem Świata w TVP, może zakładają, że wszyscy mają Eurosport, gdzie polecą wszystkie zawody? ;)

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do Stinga - nie będzie w Dwójce. Będzie w Jedynce, i to nie 1, a 2 stycznia. Musiał być jakiś błąd. W środę już na stronach TVP3 Bydgoszcz była informacja, że w "Jedynce" w Nowy Rok.

 

Co do biegów - to, co wyczyniają w tym sezonie to istny skandal. Zaczyna się dobrze, a od drugiego weekendu grudnia - nic, nic, nic. W poprzednich sezonach tak nie było i była transmisja np. z sylwestrowego prologu Tour de Ski. A w tym? Może nie kupili wszystkich zawodów? W ogóle biegi są zapisane jako obowiązkowa transmisja? Jeżeli tak, no to mamy skandal. Kupują biegi i nie pokazują.

 

O finale ratowania dzieciaków trochę. Tylko u jednej z rodzin kwestie zakupowe, co kupować i tak dalej, a reszta - udane przemiany, pełen sukces. A jednak program się na coś przydał. Można zatrzymać otyłość? Można! I już czekam na II serię. Tylko mogliby poprawić realizację - belki, infografiki, trochę też montaż.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/antoni-krolikowski-i-aleksandra-niespielak-gospodarzami-mow-mi-mistrzu-w-tvp2-premiera-2-grudnia - no patrz, znów o "Mów mi mistrzu". Wiemy trochę więcej.

Po zdjęciach zapowiada się ciekawie, formuła fajna, ale Królikowski jako prowadzący? Litości, w Opolu był słaby. Niech już lepiej zostanie przy aktorstwie. Nieśpielak? Dla niej to debiut w konferansjerce. Może sobie poradzi.

 

Aha - coraz więcej gal znika z Dwójki - teraz Paszporty Polityki. Chwila, i nic nie będą z gal pokazywać, bo nic im nie zostanie, chociaż telekamery? Niedługo powinno się wyjaśnić, co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 16. odcinku serii 1 z 10 byli w finale trzej panowie, rywalizacja była dość ostra, panowie tak jak wczoraj, ogołocili się do jednych szans, więc było duże ryzyko. A awansowali z rezultatami 3, 1 i 2. Ostatecznie odcinek wygrał pan Stanislaw rezultatem 73 pkt, miał 53 pkt po eliminacji wszystkich, nie doszedł do 93 pkt dających udział w WF, ani do 122 dajacych pewne miejsce, więc pana Stanisława nie zobaczymy. Już w przyszły piątek Wielki Finał 96. edycji, a potem dziura do marca :(

 

Ten sezon biegów w TVP2 można nazwać niemałym skandalem, bo skoro jest obowiązek ich pokazywania w ustawie, to mają obowiązek je pokazać, a nie nawet eliminują z emisji nawet najbardziej prestiżowe zawody sezonu, jakimi jest cykl Tour de Ski. Czekam na dalszą ramówkę, mam nadzieję, że kolejne etapy pokażą, wraz z finałową wspinaczką na Alpe Cermis, która zawsze jest bardzo widowiskowa i nerwowa. Może - jak kiedyś - będą biegi z odtworzenia w VOD? Pamiętam, że kiedyś był dostępny finał sezonu z Oslo już wieczorem przed późniejszą emisją w bardzo późnych godzinach nocnych w formie retransmisji. Już nawet nie wspominam, jak potraktowano zeszłosezonowy cykl Ski Tour Canada, który pokazywano albo bardzo wcześnie rano w retransmisji, albo w weekendy rano także w retransmisji ze studiem, gdzie prowadzący

 zapowiadał na biegi, albo nawet raz - czy to dwa razy? - była transmisja LIVE z biegów. Nie zachęcam ludzi do oglądania Eurosportu 1, gdzie są emitowane wszystkie zawody sezonu na żywo, ale przydałoby się, aby te biegi z racji ustawy były emitowane w publicznej telewizji.

 

Przypominam, że w tym sezonie są MŚ w narciarstwie klasycznym - oby Dwójka pokazała zawody biegowe, jak nie pokażą, to nawet nie spełnią tego minimalnego obowiązku.

 

Nawet już nie nawiązuję do zawodów w skokach narciarskich w TVP1 z Sapporo, gdzie to konkurs poranny (nasze realia - nocny) leciał LIVE, a potem rano normalnie powtórka sobie poleciała z prowadzącym w studiu, prowadzący był na żywo z tego co pamiętam.

 

Fajnie, że udały się te metamorfozy dzieciaków :) Nie obejrzałem niestety tego odcinka w premierze, ale mam nadzieję, że uda mi się go obejrzeć w VOD. Dobrze, że takie programy parę dzieci uratowały i przynajmniej w jakimś tam procencie straciły ryzyko chorób cywilizacyjnych :) Z montażem zgodzę się - czasem oglądałem ten program i wyglądał, jakby to był vlog nagrywany do internetu, a nie program w poważnej TV. Trochę te zbliżenia czasem były zbyt duże.

 

Poważnie Królikowski? Świat się kończy. Kryszak czy już ten Wolny byliby kilkukrotnie lepsi, a tu rzucają na głęboką wodę osobę, która z prowadzeniem czegokolwiek gdziekolwiek ma bardzo nikłe doświadczenie. Ale już żyjemy w takich czasach, gdzie ludzi bez doświadczenia zatrudnia się wszędzie ;)

 

Skutki #dobrejzmiany Maćku z tą stratą "Paszportów"  - teraz za to będzie zapewne gala Człowieka Roku "Gazety Polskiej", już w zeszłym roku poleciała z tego, co pamiętam ;)

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do programu o ratowaniu dzieci, to ja troszkę wezmę w obronę realizatorów. Bo jeśli chodzi na przykład o belki, to zgadzam się, że można by było je dopracować. Ale już np. kwestia ujęć zależała też od tego, w jak dużym pomieszczeniu był realizowany program. Jeśli to była rodzina z dużym domem, to nie było problemu, operatorzy kamer mieli spore pole do popisu. Ale wtedy, gdy nagrywano to w małym mieszkaniu, to i pole manewru dla operatora się zmniejszało, więc wtedy ujęcia faktycznie wychodziły gorzej.

 

Wiadomość na temat Sylwestra. Doda oficjalnie potwierdziła, że wystąpi z zespołem Virgin na imprezie w Toruniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wislok - Paszporty Polityki dla mnie są lepsze niż nagrody gazety, którą ta "dobra zmiana" traktuje jak swoją. A przypominam, że już potracili kilka praw do gal. Najpierw kabaretowych, a teraz także i wzięli się za ogólne. Nie zdziwię się, jak Telekamery też znikną i dadzą 10 odcinków komercyjnych badziewi. Albo wymyślą własne, alternatywne nagrody, ale w to nie wierzę. ;)

 

To w ustawie są biegi? Jeżeli tak, to mamy niemały skandal. Powinna się tym zająć KRRiT - no jak łamiemy ustawę, to chyba kara się należy, co nie? Na VOD się bym biegów nie spodziewał - z ostatniego sezonu nic nie wrzucili. Tak, też pamiętam, jak przesunęli biegi na noc i zrobili z nich retransmisję, to umieścili przed w VOD. Ocalili wtedy jakby twarz. A teraz to istny skandal. Inaczej tego nie wytłumaczę. Za dwa tygodnie powinni ujawnić ramówkę na 1 stycznia, a za trzy na pierwszy pełny tydzień nowego roku.

No właśnie. MŚ to powinni pokazać. Jak nie, to pokazuje, że powinno im się zabrać te prawa i dać całość takiemu Eurosportowi. To co, że sporo reklam w trakcie, chociaż transmituje wszystko. Ale tutaj to nie o Eurosportach.

 

W ogóle Królikowski jako prowadzący jest słaby. Właśnie sobie przypomniałem, że prowadził największą klapę TVP2 /podobną do gwiazd na lodzie/ - Superstarcie. Już wtedy irytował, mi nie pasował i położył ten program. Dalej - w Opolu też nieciekawie wypadł. A teraz to. Obawiam się powtórki z Superstarcia /swoją drogą jak tak dalej pójdzie, to zlecą II serię tego - lepiej nie.../

Już lepsi byliby Pietrzak, Makowski, Wolny, ale nie on!

 

Doda to ostatnio wszędzie w Dwójce - w śniadaniówce, w Mów mi mistrzu będzie, to mnie nie dziwi, że i w sylwestra. Chociaż dzisiaj już trochę inna, nie jest taka jak np. z czasów oceniania gwiazd na lodzie. Więc może i dobrze. Liczę ciągle na porządne gwiazdy z zagranicy.

 

Sonda 2 dzisiaj o dinozaurach. Wszystko ładnie, pięknie, tylko jutro koniec sezonu. ;( A można było pociągnąć jeszcze do świąt. Tyle się dzieje w nauce, że spokojnie 8 odcinków można byłoby dokręcić. A tak, tylko jutro i powtórki.

 

Dzisiaj ostatni "Postaw na milion" w tym roku i "The Voice of Poland" - Live 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wislok - Paszporty Polityki dla mnie są lepsze niż nagrody gazety, którą ta "dobra zmiana" traktuje jak swoją. A przypominam, że już potracili kilka praw do gal. Najpierw kabaretowych, a teraz także i wzięli się za ogólne. Nie zdziwię się, jak Telekamery też znikną i dadzą 10 odcinków komercyjnych badziewi. Albo wymyślą własne, alternatywne nagrody, ale w to nie wierzę. ;)

 

To w ustawie są biegi? Jeżeli tak, to mamy niemały skandal. Powinna się tym zająć KRRiT - no jak łamiemy ustawę, to chyba kara się należy, co nie? Na VOD się bym biegów nie spodziewał - z ostatniego sezonu nic nie wrzucili. Tak, też pamiętam, jak przesunęli biegi na noc i zrobili z nich retransmisję, to umieścili przed w VOD. Ocalili wtedy jakby twarz. A teraz to istny skandal. Inaczej tego nie wytłumaczę. Za dwa tygodnie powinni ujawnić ramówkę na 1 stycznia, a za trzy na pierwszy pełny tydzień nowego roku.

No właśnie. MŚ to powinni pokazać. Jak nie, to pokazuje, że powinno im się zabrać te prawa i dać całość takiemu Eurosportowi. To co, że sporo reklam w trakcie, chociaż transmituje wszystko. Ale tutaj to nie o Eurosportach.

 

Równie dobrze można powiedzieć,że przez 27 lat "Polityka" traktowała TVP jak swoją. Dla mnie to i to Tygodnik. Dlaczego przez tyle lat faworyzowano konkretny tytuł prasowy ? Ty widzisz znikające gale,ale nie widzisz,że pojawiły się nowe- była relacja z gali Tygodnika "Wprost", "wsieci" czy będzie "Super Expressu" , TVP 1 z kolei pokazała galę Tygodnika "Do Rzeczy" i festiwal dotyczący filmów o żołnierzach niezłomnych. Zmiana po prostu ciężaru i promowanie innych. Przez 27 lat promowano "Politykę" i inne festiwale, a teraz inne. Wtedy wam to nie przeszkadzało,że TVP jest wybiórcza, teraz przeszkadza. Taka kolej rzeczy. 

 

Co do biegów to tu masz rozporządzenie : http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/pliki/lista-waznych-wydarzen/rozporzadzenie-krrit-w-sprawie-listy-waznych-wydarzen-z-dnia-17-listopada-2014.pdf

Jednak ważne jest także to : http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/Portals/0/stanowiska/2015/stanowisko-krrit.pdf

 

Zawsze możesz złożyć skargę do KRRIT. TVP zawarła taką umowę z Eurosportem,że całość biegów ta druga stacja ma na wyłączność. 

 

Maciejolku MŚ w narciarstwie klasycznym ma zarówno TVP jak i Eurosport. 

 

Teraz do Voice. Tydzień temu oddałem swój głos na Marcelinę Mróz. Co ciekawe system zapamiętał na kogo głosowałem tydzień temu i wczoraj gdy otwarto linie do głosowania w drużynie Barona i Thomsona dostałem informację o tym z apelem by wspierać Marcelinę Mróz. Następnie dostawałem podziękowania w formie,że Serdecznie dziękuję za oddany głos na mnie - w takiej formie właśnie. Niestety reprezentantka mojego regionu pożegnała się z programem, No cóż - drużyna Thomsona i Barona była najmocniejsza jako team w tej edycji. Teraz pozostaje trzymać kciuki za Weronikę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu może trochę uzupełnię co do gal różnych, jeśli mogę :)

 

"Paszporty Polityki" wymyślono w 1993 roku, pierwsze rozdanie było w 1994, nie mam pewności czy od samego początku była transmisja w telewizji, na pewno było to już w 1998 roku emitowane.

Co do nagród "Wprost",czyli "Nagrody Kisiela", bo o to zapewne @wislokowi chodziło ("Wprost" przyznaje także tytuł Człowieka Roku, ale tego nigdy w telewizji chyba nie pokazali), to istotnie, tegoroczna edycja była pokazywana w telewizji, jednak wydaje mi się, że w poprzednich latach też była transmisja z tego. Nie dam sobie ręki uciąć, że było to regularne, zwłaszcza że były pewne problemy co do tej nagrody, ale pojawiało się to wcześniej w telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym roku była relacja z człowieka roku "Wprost" . Nie twierdzę,ze wcześniej nie było jakieś tam relacji, jednak na pewno nie regularnie. Pewnie pokazywali "Wprost" jak red. naczelnym był Lis. 

 

Jeszcze taka uwaga- Maciejolku akurat "Gazeta Polska" nie uważa TVP za swoją. To środowisko jest równie krytyczne wobec TVP jak GW,ale z innych powodów. Naprawdę nie jest sztuką pisać elaboraty Maciejolku byle tylko pisać, a czasami mam wrażenie na siłę tworzysz te posty, bo musi codziennie być post o TVP2 i jeszcze wymagasz od innych by pisali. Akurat w tym przypadku wyszła elementarny brak rozeznania. Może mniej ,a bardziej sprawdzone wieści i komentarze Maciejolku?? Akurat gala tego tygodnika raczej TVP nie grozi,

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...