Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po kolei. Okazało się, że po prostu Kurski pomylił Panoramę Dwójkową z Panoramą TVP3 Gdańsk. Flesz ma być po głównej Panoramie o 18:00, czyli ok. 18:28. I dalej nie rozumiem po co. Zasięg regionalnych ośrodków TVP to za mało? A może tym zagraniem chcą zwiększyć oglądalność serwisów głównych lokalnych? No i najważniejsze - od kiedy te regionalne flesze?

 

Co do pasm trzygodzinnych, tak było do 2 września 1994. Kilka dni póżniej powstała osobna TVP Regionalna i uznano, że w piątki wystarczy ośrodkom tyle, ile w pozostałe dni robocze. W soboty popołudniowe pasmo było 20-minutowe, a w niedzielę czasu starczało tylko na serwis! Nie liczę pasm porannych.

 

Jeden z dziesięciu - dobrze, że już myślą o setnej edycji. Pasowałoby to właśnie jakoś uczcić i podkreślić - 23 lata, 100 edycji. 23, bo ta edycja pewnie wypadnie już w przyszłym roku. Cieszy mnie to, że ten teleturniej nadal wspaniale się trzyma na wizji.

Turniej Mistrzów - popieram, no ale niektórzy już nie żyją z tych mistrzów. Chociaż i tak powinno to już być dawno. Tyle było okazji i nie wykorzystali.

Pan Tadeusz jako uczestnik? Chętnie bym obejrzał, ale kto by poprowadził? Automat? ;)

Ja bym z kolei sugerował jakieś specjalne odcinki - z znanymi Polakami, prezenterami, młodymi talentami ale nie broń Boże z celebrytami. O, taka seria. Pomysłów bez liku.

 

Artyści - tego się spodziewałem. Niestety, teraz tak musi być. Lekka rozrywka, lekkie kino i tak dalej i już widz jest zadowolony. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby jednak emitowali to w poniedziałki o 23:15.

Świetny serial, najlepszy w tym wieku, ale niestety - póżna pora, słowa Kurskiego /który nie lubi tego serialu/, brak promocji /ostatnio już w ogóle nie promują tego serialu w zapowiedziach/ - to musiało się złożyć na taki, a nie inny wynik.

Szkoda.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/bake-off-ale-ciacho-gromadzi-1-47-mln-widzow-tvp2-wiceliderem-rynku - z kolei tutaj dane dot. Bake Off. No, wynik świetny. Pokonać TVN wcale nie jest łatwo, ale się udało.

Pozycja wicelidera rynku - coś czuję II sezon, ale tylko, czy wiosną już, czy zimą? Jak już, to jeden sezon na rok wszystkim dobrze zrobi. ;) Jak w TVOP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flesze serwisów regionalnych w Dwójce na 99,9% mają sprawić zwiększenie oglądalności tych programów w regionach. No i większą rozpoznawalność. Oczywiście to zależy również od danego regionu, bo o ile w moim województwie "Zbliżenia" są najpopularniejsze (inna sprawa że w regionie poza TVP3 Bydgoszcz są tylko jakieś lokalne kablóweczki ze swoimi serwisami), to już na przykład w Wielkopolsce TVP ma konkurencje w postaci WTK, w Łódzkiem jest TOYA, a Dolny Śląsk za nieco ponad tydzień będzie miał już oficjalnie ECHO24, więc publiczna musi działać. Zresztą, tak w ogóle to na przykład moja dziewczyna, mieszkająca na Pomorzu, w ogóle nie kojarzy prezenterów Panoramy lokalnej, bo nie ogląda tego programu. Więc może do takich osób też jest skierowana akcja z fleszami

(a wyszło to przy okazji info, że od października moja dziewczyna będzie mieszkać koło ośrodka TVP w Gdańsku, więc jej zasugerowałem że Siezieniewskiego będzie widzieć ;) )

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tematyka serialu się nie przebija, miał on sporą promocję w mediach, bo dużo o nim czytałem - chwalą go z lewa czy z prawa. Jednak widz przeciętny oczekuje czegoś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Ja liczyłem na to, że chociaż 1, 1-5 mln będzie, ale nie oszukujmy się - coś innego potrzebuje widz. Na przykład - kabarety. Znikły z piątku, ale są w niedziele. Nie wiemy, jak poradził sobie pierwszy odcinek "Żartów i bardów", ale po pierwszym odcinku, który tu omówiłem, liczę na poprawki w kolejnych odcinkach, bo jako tako tylko to OT.TO było świetne i ich talk-show. No i to Fair Play Crew /to i tak nie zmienia mojego zdania o ich lansowaniu w Dwójce/. Reszta do poprawki.

 

Aha - ale tutaj liczy się promocja też i Dwójce. Oglądam często bloki zapowiedzi w TVP2. I co promują? Barwy szczęścia, M jak miłość, O mnie się nie martw, Rodzinkę.pl, The Voice of Poland, Sondę 2... itd. A zapowiedzi Artystów chyba już tydzień nie widziałem. Albo już totalnie zapomnieli o promocji, albo emitowane są o porach niedostępnych dla widza.

 

http://www.press.pl/tresc/45731,rosiak-i-nowicki-za-torbicka-poprowadza-gale-festiwalu-filmowego-w-gdyni - mnie to nie dziwi. Już pisałem, że Rosiak zastąpi Torbicką we wszystkim, czym się da, tylko nie magazynie filmowym. A właśnie, niby ten magazyn filmowy miał wejść jesienią już czy dopiero na nowy rok?

 

Z ramówek na kolejny tydzień:

Od 17 X nowe odcinki "Tylko z tobą". Pora emisji bez zmian.

Ten sam odcinek "O mnie się nie martw" powtarzają dwukrotnie w ciągu dnia - 16:05 i 23:20. Nie mają już co emitować? /i tak to nic przy kolejnej emisji Boskich od nowa, tutaj to już przegięli totalnie/

W piątek 21 X ostatni odcinek "Artystów". Nie wiadomo, co za tydzień. Może wrócą jakieś kabarety? Jak już powtórki, to niech dadzą coś sprzed 15-20 lat, a nie ciągle to samo!

A tak bez zmian.

 

I tak mi jeszcze czegoś w tej Dwójce brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś musi prowadzić. Nie mam nic do Rosiak.

Myślę,że pora nie jest zła co do "Artystów", zobaczmy ile w analogicznym paśmie ogląda np. "Twoja Twarz brzmi znajomo"? My ślę,że jakby dali to o 20.00 to pewnie widownia była by wyższa,ale mogło by to być nie wiem 500-700 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Homer Simpson

Chyba władze TVP zauważyły, że mają słabą oglądalność "Artystów" (serialu, którego Kurski nie lubi). Więc widziałem na Dwójce już chyba ze dwa razy zapowiedzi "Artystów". Może i widzów będzie więcej?? Któż to wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wczoraj zauważyłem kilka zapowiedzi Artystów. No w końcu zauważyli, że widownia jest mała, a serial jest świetny. I bardzo dobrze. Jeszcze przydałyby się jingle reklamowe promujące. Bake Off ma, seriale mają, The Voice ma, a Artyści nie mają.

 

A przypomnę, że Chmiel obiecywał Artystów w poniedziałek po Sondzie i kto wie, może 1,5 mln widzów by było. A obecnie co jest dla niej jedyną konkurencją? Filmy w TVN. A tutaj leży wszystko. Niech się coś poprawi. No chyba, że klamka zapadła i ostatnie odcinki nadadzą o innej godzinie, w innym dniu.

 

O i tutaj możemy się zastanawiać, jakie seriale są misyjne, a jakie niemisyjne w tej Dwójce.

Do misyjnych mogę dodać - Artyści, Na sygnale, Na dobre i na złe, O mnie się nie martw.

Niemisyjne - M jak miłość, Barwy szczęścia. Te seriale już dawno stały się typowo komercyjne. Idealnie pasują do TVN albo Polsatu. Aha - tego drugiego dzisiaj 1500. odcinek. O jakieś 1000 za dużo już powstało!

Rodzinka.pl - i tutaj mam wielki problem. Jakieś wartości misyjne niesie, ale były też sceny, które idealnie pasują do produkcji stacji komercyjnych. Więc sam nie wiem, czy to serial misyjny, czy jednak niemisyjny.

 

Kochanie, ratujmy nasze dzieci - wczoraj babcia swoimi tekstami wygrała odcinek! ;) A sama zainteresowana była bardziej zainteresowana swoją przemianą, niż rodzice.

Obawiałem się o Wolnego w programie, a tutaj radzi sobie świetnie. Naprawdę - pasuje do tego programu jak ulał!

To teraz trzeba poczekać na jakieś wyniki oglądalności, no, chyba, że coś się wyciągnie z wyników np. Ojca Mateusza. Oby dobrze sobie program radził, ponimo ciężkiej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejolek nie wygłupiaj się z tymi misyjnymi- to co Ci się podoba to misyjne, co nie- niemisyjne. Sorry,ale nie..  Na Sygnale to zwykły paradokument,a o Mnie się nie martw to serial komediowy, który równie dobrze mógłby być w TVN czy w Polsacie. Misyjne na pewno są programy, które w życiu by nie puściły stacje komercyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych seriali misyjny nie jest. Zresztą, "NDiNZ" też już jest typowo komercyjnie robione. Bardziej co do misyjności pasuje to, co napisał mój przedmówca w ostatnim zdaniu.

 

A wyniki "Kochanie, ratujmy nasze dzieci" pewnie się pojawią, najprawdopodobniej po 3 odcinkach. A o Wolnego nie trzeba było się martwić, już wcześniej mówiłem, że to dobry wybór (dokładniej wtedy, gdy pojawiła się informacja o tym, że to on poprowadzi ten program).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Tomek zebrał dzisiaj 132 punkty i nie będzie 12-osobowego Wielkiego Finału 1 z 10, a zwykły, 10-osobowy :/ Miał ogromną wiedzę, a poza tym troszeczkę szołmenował, trochę luzu w takim programie :mrgreen: Ale jak najbardziej jest faworytem do awansu do ścisłej trójki.

 

"Na dobre i na złe"  - dla mnie formuła tego serialu już dawno się wypaliła i oni ciągną go...aby ciągnąć. Zrobiliby miejsce dla wielu bardziej interesujących produkcji, tak samo z "M jak Miłość" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinka.pl - i tutaj mam wielki problem. Jakieś wartości misyjne niesie

[beep]two, brak kultury, wulgarność pokazywane w tym pseudoserialu to są wartości misyjne? A te notoryczne spoty reklamowe co kładą nogi na stół, to już szczyt "misyjności" TVP. Ładny przykład dla dzieci i młodzieży. :evil:

Ten serial to typowa komercyjna rozrywkowa papka niskich lotów. Jego miejsce powinno być co najwyżej w stacjach komercyjnych, a nie w TVP.

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziś, że przynajmniej Rodzinka.pl i Artyści nie spóźniają się w czasie, jak często bywało, a nawet są wcześniej. Rodzinka.pl włączyłem o 21:40 i już pierwsza scena już trwała. Artyści zaczeli się o 22:19.

 

..........

A dzisiaj w Rodzince.pl była scena z lodami śmietankowymi. I o ile dobrze dojrzałem to były te lody z Biedronki ( ale tak robili, żeby nie było lokowania produktu) i to nie były śmietankowe tylko orzechowo - waniliowo - kawowe.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[beep]two, brak kultury, wulgarność pokazywane w tym pseudoserialu to są wartości misyjne? A te notoryczne spoty reklamowe co kładą nogi na stół, to już szczyt "misyjności" TVP. Ładny przykład dla dzieci i młodzieży. :evil:

Ten serial to typowa komercyjna rozrywkowa papka niskich lotów. Jego miejsce powinno być co najwyżej w stacjach komercyjnych, a nie w TVP.

 

Rodzinka.pl to jeszcze nie jest aż tak wulgarna jak niektóre inne produkcje, które bardziej zasługują moim zdaniem na miano pseudoserialu. I to nie jest serial misyjny, bo nie był on z taką myślą tworzony, aby być misyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to nie jest serial misyjny, bo nie był on z taką myślą tworzony, aby być misyjny.

 

Ale to nie ja doszukiwałem się tam wartości misyjnych. Dla mnie ten serial jest demoralizujący. Kompletnie nie rozumiem czym kieruje się TVP produkując to dalej. Ani to nie ma dużej widowni (oglądalność konsekwentnie spada z sezonu na sezon), ani tym bardziej wartości misyjnych (żeby nie patrzeć na oglądalność). Na domiar złego jeszcze później zapychają ramówkę nieustannymi powtórkami (skończą, to zaczynają od 1 odcinka i tak w koło Macieju), dziwiąc się później dlaczego oglądalność TVP 2 spada na łeb. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rodzinie zastepczej doszukujecie się wartości? Jakie one były poza tym, że była to kochająca się rodzina która p[beep]rneła dzieci z domu dziecka? (Boscy też sie kochają chyba?) W większości odcinki były absurdalne, nawet były elementy science - fiction z nadprzyrodzonymi zdolnosciami Elizki. Bardzo lubię ten serial do dziś ale doszukiwania sie jakiejkolwiek misji w serialu komediowym jest totalnym absurdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwałem to rzeczami do refleksji, nie brakowało aluzji do ówczesnej rzeczywistości- np. odcinek walec historii. Odcinek Pollywood np. to świetne oddanie gustów medialnych Polaków, świetne odcinki pokazujące chociażby mechanizmy polityki i cynizm polityków itd. Trudno się być może doszukiwać klasycznej misji. Wolałem faktycznie ten serial od Rodzinki.pl, która jest innego typu produkcją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Na sygnale nazywamy paradokumentem, to chociaż misyjnym. Coś jednak wnosi - pierwsza pomoc /ponimo ostatnich kontrowersji/. O mnie się nie martw - lużny serial obyczajowy. Co w tym złego? Lepszy i to wielokrotnie od Barw szczęścia, które się już wypaliły.

 

Rodzinkę.pl to jednak dam do seriali niemisyjnych. A główny czynnik? Częste złe zachowania w serialu, no i ilość powtórek. Więc to nie może być misja.

 

Aha - wczoraj kolejny dobry odcinek. Ta seria ma to coś, czego nie miały 3-4 poprzednie. Taka ciekawostka, że scenariusze do odcinków tej serii napisały osoby od francuskiej wersji na zlecenie TVP. Tam pierwowzór ma osiem sezonów.

 

Artyści - wzięli się za ostrą promocję! W końcu pojawił się jingiel reklamowy! A wczoraj kolejny rewelacyjny odcinek. Szybko się wszystko dzieje, to już połowa serialu, a tu nie nudzi, a coraz bardziej ciekawi i zastanawia co dalej....

 

Familiada - dzisiaj puścili ten odcinek, co zapowiadali na 4 września. No jak to w takich okazjach bywa, wygrana poszła na cele charytatywne. A jutro w programie dla prasy jakiś stary odcinek. Albo jakiś z poprzedniej transzy, którego nie wyemitowali, albo jakiś błąd, albo powtórki....

 

Jeden z dziesięciu - a jako ciekawostkę mogę napisać, że w czwartek wystąpił jeden z rolników, który szukał żony. Nie zawojował programu, mało punktów zdobył w III etapie, ale co ciekawe, nikt nie chciał go wyznaczać. A - swoją drogą dziwi mnie, jak znane osoby z różnych reality-show pchają się do "1 z 10".

 

Aha - dzisiaj mamy galę finałową festiwalu filmowego w Gdyni. I mnie nie podoba się fakt w TVP2 emisji retransmisji. No chyba, że organizatorzy postarają się, by jednak do końca retransmisji nie publikować wyników. No cóż. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradokument misyjny... chyba nawet nie ma czegoś takiego, a przynajmniej ja bym nie uznawał "Na sygnale" za misyjny serial.

 

Rodzinka.pl nie jest misyjna, ale raczej z powodu samego charakteru serialu, a nie ilości powtórek.

 

A jeśli chodzi o gale finałową festiwalu filmowego w Gdyni, to w obecnych czasach nie da się nie publikować wyników przed końcem retransmisji, bo te wyniki są już po części znane, a do retransmisji niecałe 2 godziny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...