Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To tak...

 

Fair Play Crew jak już muszą, to niech występują co kilka programów, a nie w każdym. W LK2 było jeszcze znośnie, bo mieli swój cykl. A tutaj faktycznie, nie pasują do charakteru tego programu. W sobotę napiszę opinię w ogóle o tym sezonie, bo jutro ostatni odcinek. Zastanawia mnie tylko, co dalej. Czy jesienią znów będzie DBJW, albo powrót LK2, z innymi prowadzącymi, albo jeszcze inne show.

 

Sabat Czarownic nigdy się nie odbywał w sierpniu. Raz się odbył we wrześniu, 4 chyba, ale to w 2010. Tak to się zawsze odbywał w czerwcu. A teraz cisza. Dziwne. Ale organizatorem jest też miasto, prawda? Może pieniędzy nie było? Ja bym wrócił do wianek - kiedyś chyba były w Dwójce, prawda? Też były świetne koncerty..

 

Krzyżacy polecą bez reklam, no jak. Filmów nie mogą przerwać reklamami. Pierwszy raz chyba w historii polecą jednym ciągiem, bo od kiedy pamiętam, zawsze leciały dwie części. Kiedyś jedna była jednego dnia, druga następnego. W 2000 tak było 14 i 15 sierpnia chyba. Dodam, że chyba czwartki robią z polskimi filmami, bo od 23 VI kultowa trylogia "Jak rozpętałem II wojnę światową". No to chyba wiem, co może być następne - trylogia o Kargulach i Pawlakach.

 

I bardzo dobrze, że Rodzinka.pl powtórkowa ma taką niską oglądalność. No bo wałkują te same odcinki od chyba 2-3 lat i im się to nie nudzi widocznie. Nawet dziś emitowali powtórkę. Jest tyle seriali, które Dwójka zrobiła, a są schowane w szafie głęboko. Albo jakieś seriale Jedynki. Jakaś różnorodność by się przydała, a nie w koło Macieju to samo.

Rodzinka.pl misyjna? Tu bym powątpiewał. Jest kilka scen takich niepasujących do tego serialu, kilka wątków, więc misją bym tego nie nazwał. Tak samo Familiadę można nazwać misyjną, a tak nie jest. Misyjny to na pewno Jeden z dziesięciu, a tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ramówki dla prasy Krzyżacy tym razem polecą jako jedna pozycja, nie są podzielone na części. Jeśli by w ramówce były 2 pozycje "Krzyżacy" z odróżnieniem części (tak jak jest wpisane w ramówce Jedynki na 17 lipca 2010), to mogliby dać pomiędzy pierwszą a drugą częścią filmu blok reklamowy, bo formalnie to są dwie pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zdawało, że to TV Puls. No jak, TVP nie posunie się do takiego kroku.

 

Rodzinka.pl od kilku lat leci o tej samej godzinie. Robi się to nudne. W dodatku powtórek jest od groma. Nie lepiej ograniczyć? Skoro to ma śladową oglądalność? No bo, wymieńmy powtórki:

- M jak miłość - rano starsze odcinki, w poniedziałki i wtorki jedna powtórka bieżąca, w sobotę i w niedzielę druga;

- Barwy szczęścia - jedna powtórka o 10:55, druga o 19:25, trzecia /!!!/ jeszcze w bloku niedzielnym. Za dużo;

- Na dobre i na złe - o 11:30 starsze odcinki; o 16:10 w czwartek bieżąca i jeszcze w niedzielę o 17:25. Też o jedno za dużo;

- Na sygnale - powtórki tego samego już po raz trzeci wałkują. Jedna powtórka jest w niedzielę. Idealny przykład!

- Rodzinka.pl - powtórki cały tydzień, w soboty powtórka z piątku

Jeżeli więc już mają powtarzać, to jedna powtórka wystarczy. Jakoś w innych stacjach nie widziałem, by aż tak wałkowali seriale /i nie liczę tu TVP Seriale/. W wakacje to powinno się pokazywać jakieś starsze seriale. A nie cofamy się o jakieś 20 odcinków, i jedziemy dalej. Nie tak. O mnie się nie martw - po co 2 odcinki IV serii w środy? Skoro będzie emisja codzienna?

 

W archiwach Dwójki jest wiele innych programów. Można dawne Panoramy emitować, chociaż mogłoby to pasować do TVP Historia raczej... Można wyciągnąć stare teleturnieje, zapomniane seriale /a takie są, które Dwójka emitowała i o nich zapomniała/, programy... Trzeba tylko chcieć. A nie, że dajemy to samo po raz miliardowy i liczymy, że to się przyjmie. Nie.

 

Dzisiaj stały zestaw. Czekam na Komediową Scenę Dwójki. Mają parodiować śniadaniówki. O, to będzie ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej można zauważyć jedną drobną zaletę "dobrej zmiany" w TVP. Jeżeli ma ona stawiać na misyjność, to może bez obaw o wpływy z reklam z danego okresu emitować coś więcej niż tylko to, co wielu zna na pamięć od pierwszej do ostatniej sceny. Nie pamiętam, jak dawno temu w Dwójce czy w Jedynce w ciągu dnia szły takie ciekawostki jak Tajemnica EnigmyBlisko, coraz bliżejModrzejewska czy Królewskie sny. I takimi to właśnie pozycjami wiodące kanały TVP mogą spokojnie uzupełnić lukę w letniej ramówce, a nie żeby ciągle powtarzać Czterech pancernychJanosika czy Czarne chmury. Cztery pierwsze pozycje, o których wspomniałem, te seriale zdecydowanie nastawione na aspekt historyczny. Poza tym spokojnie można je pokazać z kategorią wiekową 12+, a więc nie trzeba czekać do późna. Czy forumowicze sądzą, że to dobre rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię seriali historycznych. Więc jestem przeciwny takiemu zapełniaczowi ramówki. Wolałbym w kółko Sondę 2.

Jednak są tacy, co lubią takie seriale, TVP musi pogodzić różne gusta, a nie dopasowywać się wyłącznie do Twojego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinka.pl od kilku lat leci o tej samej godzinie. Robi się to nudne. W dodatku powtórek jest od groma. Nie lepiej ograniczyć? Skoro to ma śladową oglądalność? No bo, wymieńmy powtórki:

- M jak miłość - rano starsze odcinki, w poniedziałki i wtorki jedna powtórka bieżąca, w sobotę i w niedzielę druga;

- Barwy szczęścia - jedna powtórka o 10:55, druga o 19:25, trzecia /!!!/ jeszcze w bloku niedzielnym. Za dużo;

- Na dobre i na złe - o 11:30 starsze odcinki; o 16:10 w czwartek bieżąca i jeszcze w niedzielę o 17:25. Też o jedno za dużo;

- Na sygnale - powtórki tego samego już po raz trzeci wałkują. Jedna powtórka jest w niedzielę. Idealny przykład!

- Rodzinka.pl - powtórki cały tydzień, w soboty powtórka z piątku

Jeżeli więc już mają powtarzać, to jedna powtórka wystarczy. Jakoś w innych stacjach nie widziałem, by aż tak wałkowali seriale /i nie liczę tu TVP Seriale/. W wakacje to powinno się pokazywać jakieś starsze seriale. A nie cofamy się o jakieś 20 odcinków, i jedziemy dalej. Nie tak. O mnie się nie martw - po co 2 odcinki IV serii w środy? Skoro będzie emisja codzienna?

 

W archiwach Dwójki jest wiele innych programów. Można dawne Panoramy emitować, chociaż mogłoby to pasować do TVP Historia raczej... Można wyciągnąć stare teleturnieje, zapomniane seriale /a takie są, które Dwójka emitowała i o nich zapomniała/, programy... Trzeba tylko chcieć. A nie, że dajemy to samo po raz miliardowy.

Jest tyle kanałów i programów, że nie da się obejrzeć wszystkiego, większa ilość powtórek nie jest taka zła, jak nie ogląda się ciągle jednego kanału. Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego jesteś przeciwny serialom historycznym, ale moim zdaniem są ciekawe np. ''Czas Honoru'', który bym oglądał w kółko z przyjemnością czy ''Ogniem i mieczem''.

Nudzą mnie, szczególnie te polskie. Często mają nieodpowiednią narrację, tempo i są mało przekonywujące. Twórcy "Czasu Honoru" nie potrafią dawkować elementów w odpowiedniej kolejności. Dlatego nie byłem w stanie dotrwać do II sezonu. "Ogniem i mieczem" to ogólny chaos - w dużym uproszczeniu. Głównie dlatego, że produkcja miała słabego reżysera. Kilka fajnych scen, nie wystarczy.

 

@wislok

Dzięki, że mi przypomniałeś. W ogóle nie zdawałem sobie sprawy. Myślałem, że TVP istnieje tylko dla mnie. ;)

 

Padło konkretne pytanie o własne odczucia. Ale najwyraźniej nie dostrzegłeś. :P

 

Seriali historycznych jest nadmiar. TVP powinna wyprodukować coś o współczesności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te seriale, wislok, co wymieniłeś, to są o współczesności. Na dobre i na złe - praca w szpitalu. Na sygnale - praca ratowników. Barwy szczęścia/M jak miłość - perypetie życiowe bohaterów, a miało być o polskiej rodzinie. Rodzinka.pl - życie rodziny, a zwłaszcza synów.

 

Wracając do seriali historycznych. Też chciałbym obejrzeć coś zapomnianego, a nie w kółko to samo. Pierścień i róża, Tajemnica Sagali właśnie, Dom na głowie, Panna z mokrą głową. Takie seriale by się przydały na lato. Niektóre lecą co jakiś czas w TV Polonii. No ale to nie to samo. Zamiast sięgać do archiwów, wolą cofać się w stałych serialach np. o 50-60 odcinków i je emitować. W sierpniu i tak wypadnie większość pozycji, bo igrzyska. To nic nie da. Widownia oczekuje czegoś innego. Starsze seriale na pewno miałyby lepszą oglądalność.

 

Co do Sondy 2 idealne jest rozwiązanie premiera i JEDNA powtórka. A nie to, co teraz. Mamy dwa odcinki w poniedziałek premierowe, OK. W piątek powtórki, OK. Ale w soboty są i nie jest OK. Są też w niedzielę, i też nie OK, nimo, iż lecą powtórki starszych odcinków, a nie tych bieżących. Nie lepiej dać oryginalną Sondę na przykład z komentarzem współczesnym na początku? To byłoby ciekawe, fajne. Nie oglądałem wszystkich odcinków, które zachowała TVP. Chociaż - w wakacje miło będzie mi się oglądało ten program w powtórkach, bo będą tylko w niedziele. W ten poniedziałek ostatnie odcinki przed wakacjami.

 

Sprawy bieżące. W Rodzince.pl bez zmian. Sprzedają dom. W kolejnym odcinku się z nim pożegnają. Więc nowy sezon zaczną już w nowym otoczeniu.

DBJW - tutaj nic nie wiadomo. Wczorajszy odcinek taki sobie, tak jak większość w tym sezonie. Tylko trzy odcinki były dobre - z Poniedzielskim, Fair Play Crew i Andrusem. A tak... poziom zleciał strasznie. Co wymyślą na jesień, nikt nie wie.

KS2 - no, fajna parodia śniadaniówek, wykorzystanie historii... Fajne. Tu też po I sezonie, taki dobrze-średni. Póżna godzina emisji robi swoje. Liczę coś na II sezon, ale....

 

Sezon powtórkowy czas zacząć. Od dziś powtórki Kocham Cię, Polsko. Na razie dzisiaj o 20:05 pierwszy odcinek, a jutro o 14:35 drugi. I tak do końca wiosennej ramówki, od 13 VI powtórki w poniedziałkowe wieczory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ateistycznie - czyli nie wskazywać żadnej religii. Niż wskazywać, wręcz narzucać jedyną i prawdziwą. Zawsze umiar lepszy od przymusu. Ludzie bezstronni vs. fałszywi prorocy. Wtedy włączasz myślenie, o które tak niektórzy tu apelują. Ale mają na myśli oczywiście wyłącznie swoją wizję. Reszta precz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jeśli te seriale historyczne mają być wykonane tak, jak był wykonany "Czas Honoru", to mogą takimi nawet całą ramówkę wypełnić, bo to moim zdaniem było dobre wykonanie. Tylko jeśli już by takie były, to raczej ich tematyka powinna dotyczyć czasów najnowszych, po II Wojnie Światowej. Jakoś inne kraje mogą kręcić seriale o wydarzeniach sprzed na przykład 20 lat, i to wcale nie muszą być też pełne, 13-odcinkowe sezony. Włosi bardzo często robią takie produkcje w 2 albo 4 epizodach, a o samych sędziach Falcone i Borselino to chyba ze 4 takie seriale powstały. Można? Można? :)

Jak na razie czekam na to, jak im ta "Twierdza" o Solidarności Walczącej wyjdzie.

 

Co do DBJW - to był moim zdaniem najsłabszy sezon tego programu. Tak jak w poprzednich seriach na te 12 (w 3 serii 10) odcinków mógł trafić się może jeden słabszy, tak teraz, na 12 odcinków obecnego sezonu, 3, góra 4 były blisko poziomu dawnego DBJW, przy czym one były tak dobre, jak dobre były słabsze odcinki z lat 2013-14. Nie wiadomo, jakie są wyniki oglądalności, ale z opinii wielu widzów wynika, że niestety ten program się zepsuł. I tak faktycznie jest. Tylko raz pojawił się kabaret Smile, obecnie jedna z najlepszych grup "młodego pokolenia". Ani razu nie było Neo-Nówki, nie widzieliśmy też Ani Mru-Mru. Coś czuję, że trzeba trochę popracować nad tym programem przez wakacje, o ile będzie on kontynuowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj obejrzałem premierowy odcinek programu przyrodniczego ''Ostoja'' - program jest realizowany w 16/9 (jeszcze z 2 lata temu program realizowano w 4/3), chociaż powinni zmienić czołówkę która obowiązuje od początku programu. Co ciekawe, reżyserem i scenarzystą ''Ostoi'' jest Robert Terentiew - były mąż Niny Terentiew oraz szef TAI w latach 1991-1993.

 

Co do wpisu @Mr.Chiquita to ''Dobra zmiana'' powinna postać ale raczej jako spektakl Teatru Telewizji. Powinni kontynuować cykl ''Sceny Faktu'', który był w latach 2007-2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w ostatnim czasie TVP łagodzi oznaczenia na swoich antenach filmów fabularnych, ale podchodzi bardziej restrykcyjnie do filmów przyrodniczych. Kiedyś prawie wszystkie były bez ograniczeń wiekowych, teraz duża część jest oznakowana jako 7+, a coraz częściej jest od lat 12. Część, rzeczywiście może nie jest dla wszystkich, ale czasami te oznaczenia są dziwne i zawyżone.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak...

Seriale historyczne OK. Ale niech jak już emitują, to od początków państwa polskiego. Jest cykl "Polska 1050". Perełka normalnie, o początkach państwa polskiego. Czemu to nie leci o 16:00, tylko o 06:35? Nic tutaj nie rozumiem. Ogół społeczeństwa o 06:35 śpi/jest w pracy/dopiero wstaje. Do tego jakieś cykle z TVP Historia, no i seriale - Czas honoru, jakieś zapomniane - o Archiwista, Alchemik Sendivius /tak to chyba leciało/, Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy, Akwen Eldorado /choć ten niehistoryczny już/... Ale dawno nieemitowane. W takim kierunku idżmy, a nie jak w Polsacie, który ciągle o 19:30 powtarza jedne i te same odcinki Kiepskich. Ale tutaj to oglądalność jest dobra, a TVP2? Słaba.

 

DBJW - I sezon był najlepszy. Coś nowego, interaktywnego, zabawnego. W dodatku ta część dla dorosłych. Naprawdę był wysoki poziom. II sezon tylko to potwierdził. W III lekkie załamanie, ale i tak było nadal fajnie.

Ten sezon zdecydowanie najsłabszy. Zabrakło werwy, kilka znanych kabaretów albo było mało, albo w ogóle, poziom wielu skeczy cieńki, ledwo 3 odcinki były najlepsze. W dodatku usunęli tą część dla dorosłych. I nie rozumiem, po co zapraszać do programu kabaretowego muzyków. To tak, jakby kabarety weszły do teleturnieju.

No właśnie - wyników nie ma. Może jutro się pojawią? Jeżeli jednak nigdzie ich nie ma, to znaczy, że musiały być słabiutkie i to bardzo. Gdyby były jakieś dane dot. oglądalności Polsatu/TVN w godzinach 22:00-23:00 to już by było coś wiadomo, a takich nie ma.

Jeżeli V sezon, to ze zmianami. Może warto wrócić do formuły z I sezonu? Programy na żywo, powrót stałych elementów, no i część tylko dla dorosłych? Jeżeli nie, to jak było cieńko, tak będzie nadal.

 

Ostoja - rychło w czas. Niedawno oglądałem i było nadal 4/3. To chyba ostatni program, który nie był w 16:9 jeszcze. Do teraz.Czołówka mi nie przeszkadza. Jest dobra.

 

Też zauważyłem zawyżanie oznaczeń do filmów przyrodniczych. Pytanie po co. W niektórych faktycznie powinno być bez zmian, a nie +7. Dziwne to trochę...

 

W Dwójce brakuje obecnie jakiegoś letniego festiwalu. Brakuje. Może warto zrobić jakiś? Wrócić do Sopot Hit Festiwalu? Jakoś dziwnie wygląda wakacyjna ramówka Dwójki bez festiwali /tutaj liczę muzyczne, a nie kabaretony/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót do emisji na żywo mógłby poprawić DBJW, bo widać było, że w takiej koncepcji wychodziło to świetnie. Zresztą część "Tylko dla dorosłych" również była bardzo dobrze zrealizowana, i mogłoby to wrócić. Tylko że tu jest problem taki, iż obecnie zamiast tego jest "Komediowa Scena Dwójki". Pomijam już fakt, że to 2 osobne programy, a wcześniej "Tylko dla dorosłych" traktowano jako suplement do DBJW. To taki szczególik. Ale czegoś tutaj nie rozumiem. Bo jak wprowadzano ramówkę wiosenną, to przy okazji kabaretów padły słynne już słowa o tym, że ma być to "śmiech, a nie rechot", i ten nowy program (czyli "Kabaretowa Scena 2" ) miał właśnie reprezentować taki inteligentny humor. Fajnie, tylko że pora emisji była, mówiąc szczerze, nietrafiona. Skoro tam był humor inteligentny, to raczej nie ma sensu emisji takiego programu pół godziny przed północą, bo wtedy widz już raczej nie będzie chciał wysilać mózgu wykończonego tygodniową pracą, by móc zrozumieć 2 albo 3 puenty. Taki program powinien iść raczej ok. 20-21, żeby to trafiło do szerszej widowni.

Tak, wiem, "Tylko dla dorosłych" też szło po 23:00, a było oglądane. No, tyle że tam humor był ostrzejszy.

 

Co do festiwalu muzycznego, to pamiętam że chyba ze 3 lata temu był emitowany Festiwal Piosenki Radzieck... yyy, znaczy Rosyjskiej z Zielonej Góry, ale zrezygnowano z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...