Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W wieku 62 lat zmarła dziś Halina Skoczyńska - aktorka, serialowa babcia Tomka, Kuby i Kacpra Boskich w serialu ''Rodzinka.pl''. Wystąpiła także w serialach ''Barwy szczęścia'', ''Czas Honoru'' i w filmie ''Ida'':

http://film.wp.pl/id,159550,title,Nie-zyje-Halina-Skoczynska-Aktorka-miala-62-lata,wiadomosc.html

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to podobna ramówka w wakacje jest praktycznie co roku. Urozmaicenie będzie w sierpniu, i wtedy tych powtórek będzie znacząco mniej, gdyż sporą część ramówki zajmą transmisje olimpijskie. W takiej sytuacji "Rodzinka.pl" oraz inne programy będą zapchajdziurą pomiędzy pasmami transmisji.

No i nie zapominajmy o letnich transmisjach rozrywkowych na żywo: kabaretony, festiwale muzyczne. Te właśnie dwie rzeczy: igrzyska oraz widowiska rozrywkowe będą głównym punktem letniej ramówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak....

Szkoda Pani Haliny. W Rodzince.pl była fenomenalna i myślałem, że jeszcze długo będzie żyła.

Co z serialem? Podejrzewam, że zniknie wątek babć i dziadków. Bez jednej to nie da rady. Sami dziadkowie? Coś będzie trzeba zmienić w fabule następnego sezonu.

 

Kirk - no oczywiście, ja tu podałem tylko do końca czerwca. Możliwe jednak, że Pytanie na śniadanie zawieszą od lipca i będzie trzeba coś znaleźć i na poranki. Chyba, że będzie znów lecieć przez całe wakacje.

 

W The Voice of Poland zmiany. Górniak na FB poinformowała, że nie będzie trenerką w kolejnej edycji. Ciekawe, czy się nie dogadali czy może już była dogadana z TVN.

Zmieni się też prowadząca. W rozmowie z Fleszem potwierdziła przyjęcie propozycji prowadzenia... Barbara Kurdej-Szatan.

Nic nie mam do niej - rola w badziewiu taka sobie, w KCP świetna, no ale trochę jej za dużo. A co, dajmy jej też "Pytanie na śniadanie" i "Panoramę"! :wink: Robi się powoli ulubienicą Macieja Chmiela. No ale co w niej takiego widział przy decyzjach co do KCP?

I tak na rzeczy teraz w TVOP mamy cały skład KCP - Kammel prowadzący, Kurdej-Szatan i Kammel pomocnikami. Więc może to oznaczać, że jeżeli KCP wróci na jesień, to tam zajdą zmiany w obsadzie. No ale zobaczymy.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/swiat-sie-kreci-i-koesem-stracily-widzow-wiadomosci-tez - tutaj odniosę się do Dwójki. No proszę, proszę. Jeden z dziesięciu zyskał jeszcze widzów. Widocznie target "Sułtanki Kosem" miał dylemat, czy oglądać ich serial, czy 1 z 10. Potem doczytali o powtórkach o 11:00 następnego dnia i problem rozwiązany. ;) Bardzo ładnie, że rośnie, i niech się taka widownia trzyma. ;)

Aha - poziom się trochę podniósł. Wczoraj i przedwczoraj w końcu jakieś dobre wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Errata najpierw.

Kacper - błąd popełniłem, powinno być Kammel prowadzącym, Kurdej-Szatan i Musiał pomocnikami. ;) Tak powinno być.

 

W ogóle w sobotę w KCP autoreklama TVOP. I prowadzący, i Piaseczny, i Tomson z Baronem. W dodatku Czarnecka i Magda Steczkowska. Żeby się nie okazało, że trafią do programu jako trenerki, ale - kto wie. Czarnecka, by przyciągać młodych /chociaż i tak to robi Musiał/, a M. Steczkowska - za wygranie P[beep]rnij mnie? Zobaczy się niedługo. Albo za Górniak wróci Justyna Steczkowska. Zobaczymy.

 

Też te paski mnie denerwują. Po co informować o tym abonamencie? No po co? I to z 6-7 razy podczas programu. To samo z paskami, co za chwilę i jeszcze informacją lektora na napisach. Mamy 2016 rok, każdy ma EPG, prawda? Zapowiedż "za chwilę" w bloku ogłoszenie nadawcy - no dobrze, a po co dodatkowo na napisach?

 

Fajnie się oglądało finał LE. Ceremonia otwarcia, świetny komentarz, jakość lepsza niż w Eurosporcie, no i w całości. Też nie rozumiem, po co wchodzić na studio na minutę. Ledwo co każdy powie jedno zdanie i tyle.

 

Można poczytać w sieci, że w Panoramie nie można pokazywać tematów typu bieda i tak dalej, z kolei z Pytania na śniadanie usunięto temat dotyczący wegetarianizmu. Czyli "dobra zmiana" i tutaj dotarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o Panoramie i "PnS" pochodzi najprawdopodobniej z artykułu w aktualnym Newsweeku. Jeśli taka jest prawda, to niedobrze, bo akurat Panorama była zawsze bardziej społeczna i nie pomijała tego typu tematów. Chociaż już czytałem, że tekst z Newsweeka uznano za stek bzdur, oczywiście taką reakcję można było przewidzieć.

 

Co do pasków - wiadomo, denerwujące to jest strasznie, ale dopóki jest abonament, to będą niestety te paski. Jak się go zlikwiduje, to wtedy one znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszają, ruszają, a tak to wiemy już, że Steczkowska nie wróci do roli trenerki. A zatem będą dwie nowe twarze. Tomson i Baron, oraz Piaseczny zostają. No ciekawe, co to się kroi.

 

Tak spojrzałem na dawne ramówki i wieczorna Panorama jest w tej chwili potrzebna. Nie licząc stacji informacyjnych, nie ma żadnego serwisu podsumowującego dzień. Ostatnie są główne Wiadomości o 19:30. A emisja o 22:00, czy też 22:30, jak dawniej, się opłaca. Po pierwsze - podsumowałoby się dzień, po drugie - zapowiedziało się wydarzenia dnia już następnego, a po trzecie - na przykład pierwsze strony gazet, rozmowa z gościem nt. wydarzeń dnia, sport, pogoda. Taki serwis rozumiem.

Można byłoby też przywrócić poranną Panoramę tak o 07:00. Takie poranne wydanie, krótkie, taki przegląd porannych wydarzeń + przegląd prasy. Kiedyś było i nie przeszkadzało.

I jeszcze, tak sobie pomyślałem, mogliby powtarzać w wakacje starą Sondę. Tą Kurka i Kamińskiego. Mogliby też przypomnieć inne dawne programy z czasów PRL. Taka Wideoteka. Ale nie ta po 2001, tylko ta z lat 80. To byłoby dużo lepsze, niż kolejne emisje Rodzinek, M jak miłość i tak dalej. W ogóle nie wiem, po co to wałkują i wałkują. Nie można tego przerwać i wysłać je na wczasy poza ramówkę?

 

Dziś stały zestaw. Rodzinka.pl - dzisiaj oj, oj, z opisu już jest ciekawie. Korepetytorką interesują się panowie, a Natalia zmienia ją na korepetytora. A jego to już panie lubią. ;) Ciekawie będzie.

DBJW - też będzie dzisiaj fajnie, bo prowadzi Andrus z kabaretem Jurki bodajże. ;) To będzie TOP3 odcinków w tym sezonie. Dodam, że to przedostatni odcinek sezonu już. Szybko czas mija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wieczorną Panoramą to nawet dobry pomysł jest, pora też nawet by pasowała, choć jeśli przyjmiemy, że są filmy w czwartek, to program by około 22:15 mógł być najwcześniej. Trochę by trzeba było przemodelować piątkową ramówkę wieczorną. Faktycznie, jak się spojrzy na dwa główne kanały TVP, to ostatni serwis to są Wiadomości o 19:30. No, jeszcze trzeba brać pod uwagę to, że w TVP Info główny serwis jest o 21:00, ale jak ktoś się spóźni na niego, to potem musi aż do 23:00 czekać.

 

Z poranną to by też nawet wyjść mogło, dać by ją mogli na 7:30, choć sam przegląd prasy to bym zrobił już w "Pytaniu na Śniadanie". W ogóle to wtedy można by było "PnŚ" przedłużyć i zacząć o 7:45. I tak obecnie w tym paśmie tylko telenowele powtarzają, a przy tej zmianie byłby to jakiś użytek.

Niestety szanse na realizację tego nie są zbyt duże. Delikatnie mówiąc.

 

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Czytałem wpis o przedpremierowym pokazie serialu "Artyści", i zapowiada się podobno bardzo dobry serial. Ciekawostka: grać w nim będzie Adam Cywka. Nazwisko pewnie co niektórym może coś mówić, więc dodam, że ten aktor podkładał głos Maślanie we "Włatcach Móch". Więc teraz wreszcie będzie go można zobaczyć jako człowieka z krwi i kości :) 

Emisja jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czterech tygodni w każdy czwartek o godzinie 20:40 oglądałem każdą kolejną część Rocky'ego (kosztem Ligi Europy chociażby). Wczoraj skończyłem na czwóreczce z Ivanem Drago, a dziś odpaliłem sobie Creeda :cool: I co? I podobało się :wink: Zachwyt. Szczególnie aktorstwo Sly'a. Obok kreacji Rocky'ego w pierwszej części chyba rola życia?

 

Najlepsza seria wszech czasów. Wyłączając piątkę, której chyba nigdy w życiu nie zaakceptuję (nienawidzę jej oglądać). Dlatego za tydzień robię sobie przerwę i już czekam na Rocky'ego Balboę. Oglądałem go już z 10 razy, nawet w kinie na nim byłem, ale jeszcze raz na niego zerknę. 

 

Uciesz :mrgreen: i radocha :rofl: wciąż siedzi we mnie mały chłopiec.

 

Brawo TVP !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu... no to trochę szkoda, ale i tak brawo. Wolę Rocky'ego oglądać w TVP niż w innych stacjach. Świetny lektor, Gudowski bodajże, ale czy ten sam co na przełomie wieków, bo szczerze mówiąc mam trzecią i czwartą część na VHS nagraną w tamtych czasach z TVP1 i jakiejś znaczącej różnicy nie widzę. Jeśli już to minimalną choć sugeruję się własną pamięcią, bo dawno do tych kaset nie zaglądałem. 

 

No i co wciąż ważne, Rocky bez reklam. Klasa. TVP pod tym względem zamiata konkurencję. 

 

Podobnie rzecz się ma z pierwszą częścią Terminatora. W oryginale na blu ray lektor jest tragiczny. W TV6 równie okropny. Na TVN nieco gorszy, ale najlepszy zdecydowanie jest w TVP. Brzostyński jak nie Brzostyński. Kapitalna barwa głosu jakby stworzona do Terminatora. Chyba tylko Knapik i (niektórzy) piraci trzymają jeszcze przyzwoity poziom:

https://www.facebook.com/permalink.php?id=1384700525144155&story_fbid=1457505014530372

 

No ale to też kwestia gustu. Mi najlepiej pasuje wersja z Brzostyńskim. Też mam ją nagraną z TVP wieki temu (jeszcze to stare logo TVP1 było na ekranie).

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem o Artystach. No, zapowiada się świetnie, byle czekać do jesieni. ;)

 

Wydłużenie Pytania na śniadanie? Codziennie mogłoby być od 07:30. I pierwsze pół godziny takie bardziej informacyjne, wiadomości, sport, pogoda, przegląd prasy, jakieś lużne tematy i rozmowa z jakimś gościem na tematy dnia. Od 8:00 do 11:00 jak zwykle, czyli różności.

 

Alf - Rocky'ego Balboa niedawno Jedynka emitowała. W ten czwartek uznali, że święto, i należy się inny film. Nie rozumiem, czego nie dokończą. Może uznali, że TVP1 emitowała to niedawno? Dziwne...

 

Wrócę do Sabatu Czarownic. Nie wiem, jak to się potoczy, ale w ubiegłych latach już było wszystko jasne kto wystąpi i tak dalej. A w tym roku? Przewidywalny termin to 24 czerwca, no ale TVP2 już zaplanowała kabarety. Może 25 czerwca, ale TVP1 też ma wpisany jakiś program rozrywkowy /Lato z radiem czyżby?/ A nie chciałbym jednego koncertu w TVP1 na żywo i drugiego w TVP2 też na żywo. A może już w lipcu? 2-3? Nie wiadomo, kiedy np. kabareton Górskiego i Wójcika, Mazurska Noc Kabaretowa... Albo Chmiel uznał, że to nie pasuje do "jego" wizji Dwójki....

 

Sprawy bieżące.

Rodzinka.pl. Wczoraj znów fajny odcinek. Na koniec piękny gest. Wspomnieli o zmarłej Halinie Skoczyńskiej. Krótki montaż jej scen z serialu i na koniec odpowiednia plansza. Brawo, to pokazuje, że pamiętają o zmarłych i nawet, jak już wszystko jest gotowe do emisji, to potrafią wstawić odpowiednią planszę i montażówkę.

DBJW - uśmiałem się, Andrus mistrz, inne skecze też dobre, poziom znów się podniósł. W piątek Kabaret pod Wyrwigroszem.

Śniadanie na trawie - dzisiaj było o dumie i wstydzie.

 

Dzisiaj wielki finał 9. edycji "Kocham cię Polsko". Podsumuję tą serię jutro, ale dzisiaj mogę tylko napisać, że to najlepszy program rozrywkowy wiosny. Nadal trzyma poziom. Chociaż, jakby powtórzyli te odcinki na przykład te z 2009, to bym się nie obraził. Może kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...