Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/52431,TVP-zrezygnowala-z-serialu-„Morowe-panny”---o-Polkach-walczacych-z-okupantem- czy to miało być w Dwójce nie wiem, ale TVP zrezygnowała z kobiecej wersji "Czasu honoru".

I to mnie trochę dziwi. Projekt zapowiadał się ciekawie, pasował do obecnej narracji kierownictwa TVP, mógł odnieść sukces i zrobić wiele dobrego w kwestii edukacji historycznej, a tu niestety rezygnacja. Wiadomo że komercyjne stacje tego nie wezmą, bo to zbyt ambitne jest dla takich stacji, i nie ma elementów tak lubianych w obecnych produkcjach stacji komercyjnych. Naprawdę, szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może uznali,że za dużo było by seriali historycznych, wszak mają być dwa inne.

Jakoś dla mnie było od początku jasne,że dadzą mecz Legii, na miejscu w Warszawie nie trzeba nigdzie jeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przewidywałem, że dadzą mecz Lechii. Nigdzie nie było jeszcze potwierdzenia. Mieli do wyboru - mecz Legii, mecz Piasta i mecz Lechii. Wybrali ten pierwszy, bo tam będzie się działo. Wygrana, wiadomo. Ale przegrana może ich kosztować tytuł. Chociaż pozytyw z tego, że znów będzie można obejrzeć ekstraklasę w otwartej TV. Może w przyszłym sezonie jakaś sublicencja będzie? Na hity? Cztery spotkania w sezonie? Jedno w kolejce?

Zaznaczam, że mają też pokazać wręczanie pucharu za mistrzostwo. No, brawo. A mogli iść dalej i zrobić taką multiligę z trzech spotkań. Lech z Ruchem odpada, bo o nic już nie walczą. Ale - nawet mecz traktuję jako sukces.

 

Morowe panny tak, faktycznie miały trafić do Jedynki, ale mogły też równie dobrze trafić do Dwójki - wszak mają doświadczenie w serialach historycznych. Możliwe, że klęska "Bodo" spowodowała, że serialu nie będzie, albo rozbiło się o finanse... W każdym razie szkoda.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/p[beep]rnij-mnie-2-sledzilo-760-tys-widzow-tvp2-przegrala-z-konkurencja - no w końcu wyniki oglądalności drugiej serii P[beep]rnij mnie. Tak jak przeczuwałem, niska widownia, jeszcze niższa niż sezon pierwszy. Szkoda, bo jednak program dość dobry.

I taka ciekawostka - Pudzianowskiego było mało, a tyle o nim głośno. Popek ledwo dwa odcinki i jednak nie zdecydowała się na adopcję. Szykulskiej nie było w finale, bo złamała nogę.

Czy będzie III sezon? Ja powiem, że nie. Zbyt słaba oglądaność... Zresztą, II seria chyba była robiona z braku laku. Nie było innych pozycji na nd 19:05 i zrobiono coś, co już znamy.

Od następnej niedzieli 22 maja kolejne powtórki Sondy 2. I wszystko wskazuje na to, że to będą te same odcinki, co w poniedziałek premierowo i powtarzane w piątek i w sobotę. Piątek rozumiem. Ale czy weekendy to przypadkiem już nie przesada?

 

Dzisiaj stałe pozycje. Czy "DBJW" prowadził Halama? Jeżeli nie, to dzisiaj jego debiut. Widzę też wielu nieznanych mi wykonawców. Coś czuję, że to będzie dość dobry odcinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie wyniki "P[beep]rnij mnie" nie zdziwiły mnie osobiście. Pora dla tego programu wprost zabójcza, ale i tak wyciągnęli 760 tysięcy. Z drugiej strony to ja bym ten program kwalifikował do misyjnych, a te się robi dla misji właśnie, a nie dla oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś trzeba emitować w danym paśmie. Czy zabójcze pasmo, zależy z czym konkuruje i co sam emituje w danej chwili. Myślę,że np. "Tak to leciało" emitowane w niedzielę o 19.00 miało lepsze wyniki. Pytanie czy TVP powinna kierować się jedynie oglądalnością. Jak będzie składka audiowizualna to pewne starty będzie można zrekompensować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i tutaj właśnie chciałem o pozycjach misyjnych. W Dwójce ich coraz więcej. P[beep]rnij mnie, Sonda 2, Dzika muzyka, Śniadanie na trawie... I te od dawien dawna - Jeden z dziesięciu. No ale dalej się zastanawiam nad tym, czy Na sygnale podpiąć pod misję. Z jednej strony tak, bo serial pokazuje pracę ratowników, no ale z drugiej - to paradokument. Pytanie na śniadanie - w pół misyjne, bo czasem są ambitne tematy, ale w pół nie, bo są też np. plotki z życia gwiazd. Brakuje tutaj wydań kulturalnych piątkowych.

 

Tak to leciało miało wyższe wyniki. Teraz będą lecieć powtórki Sondy 2. I tutaj, czy aby ich nie za dużo? Mogli iść na całość i od razu dać też we wtorek, środę i czwartek. Na co to komu? Mi wystarcza emisja premierowa i jedna powtórkowa. Poniedziałek i piątek. Teraz jeszcze doszły kolejne dwie. Po co? To nic nie da. Lepiej wyciągnąć coś lepszego z archiwum, albo dawać dokumenty, albo stare seriale, no chyba, że na jesień coś nowego zaproponują.

 

Rodzinka znów obejrzana. Znów było zabawnie, no ale jak zwykle. DBJW - odcinek taki se. Halama się spisał, ale występujący? Niektórych widziałem po raz pierwszy i byli średni. Dobre były chyba tylko 2 numery.

Jeden z dziesięciu - po 10 odcinkach serii 93 tylko jeden uczestnik ma powyżej 100 punktów. Dramat.

 

Śniadanie na trawie - dzisiaj było, więc nie rozumiem, po co tak długo trzymali w tajemnicy, że już programu nie będzie. Ale teraz wynika, że do 11 czerwca będzie emitowany. I dobrze. Dzisiaj o życiu intymnym, a gościł Mariusz Szczygieł. I tu mi się coś nasunęło. Można by na jesień zrobić taki talk-show, typu Na każdy temat, ale bez kontrowersyjnych takich spraw, tylko ogółem takie odrobinę lużniejsze. Tego brakuje obecnie w TV. Nigdzie nie znalazłem w TV takiego programu. Nie wiem, czy Szczygieł przypadkiem już zrezygnował z prowadzenia, czy też nie.

 

Dzisiaj KCP, ale raczej obejrzę pierwszą godzinę, a resztę z powtórki albo na VOD. Eurowizja ważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomity odcinek "KCP". Iwan, Świerczewski , Hajto- znakomici :) Nawet ludzie w wpisach bardziej kibicowali drużynie Maćka. Szkoda,że im się nie udało. Obserwacja taka,że jednak takim aktorom zawsze mam wrażenie łatwiej w tym teleturnieju, bo wiele pytań dotyczy jednak TV: programów czy seriali. Warto dodać,że za sprawą Iwana zapewne drużyna przeciwna dostała gadźety do kibicowania podczas EURO 2016 - miły gest :) 

Iwan, Świerczewski, Hajto- aż łezka w oku się zakręciła, kiedyś to naprawdę była niezła ekipa :) Warto dodać,ze wszyscy będą podczas EURO 2016- Hajto i Świerczewski w teamie Polsatu. 

Dziś wielki dzień w TVP. o 18:00 mecz o Mistrzostwo Polski Legia Warszawa - Pogoń Szczecin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż nie wytrzymałem i włączyłem w nocy na VOD KCP. Normalnie świetny odcinek, jak zwykle. Panie tylko jedno słowo odgadli w polszczyźnie. Miło było widzieć trójcę, która grała wspólnie na pierwszym po 16 latach mundialu dla Polski. Było sporo wątków piłkarskich, nawet rywalki /aktorki/ i prowadząca dostały gadżety, jak już zostało tu napisane...

Wygrała rzecz jasna drużyna Kammela. Więc nadrabia zaległości Tomasz, nadrabia. ;)

Za tydzień już ostatni odcinek przed wakacjami. Szybko przeleciało.

 

I tutaj już chciałem o kolejnym sezonie. Co w nim zmienić? Literatura taka sobie ta runda, więc można spokojnie się z nią pożegnać. Polszczyzna normalnie wymiata, to hit nad hitami! I - przywrócić kalambury mówione. Rysowane to już nie to samo.

Prowadzącą i kapitanów bym zostawił.

O - i usunąć te wpisy podczas programu z Twittera. Się to coś nie sprawdziło.

 

No, dzisiaj wielki dzień. Wraca liga do Dwójki i to od razu mecz o tytuł. Mnie ciekawi, jak to będzie w następnym sezonie. Może pokusi się Kurski o jakiś pakiet dla TVP, skoro ostatnio szaleje na rynku praw piłkarskich? Dogada się z Canal+, że np. 1 mecz w kolejce i magazyn w TVP2. To by mi odpowiadało. No ale zobaczymy jak to się potoczy. Na razie liczy się tylko mecz o tytuł.

 

Aha - znika program "Dzika muzyka". Trochę dziwi. Albo to było za dobre, by kasować, albo koniec sezonu po 10 bodajże odcinkach. Cóż. Od tej soboty z przerwą 28 maja relacje z koncertów EtnoKraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzowie serialu ''O mnie się nie martw'' dzwonią pod numer Warszawskiego przedsiębiorcy:

http://www.press.pl/tresc/43918,widzowie-serialu-_o-mnie-sie-nie-martw_-tvp-2-dzwonia-pod-numer-warszawskiego-przedsiebiorcy

No, normalnie taka wpadka. Nie powinni pokazywać numerów telefonu ogladającym ten serial. Później właśnie tak się dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraklasa? No dobrze, komentarz niezły. Multiliga się przydała taka "livescorowa". Tylko nie musieli dawać reklam od razu po meczu. Ledwo minuta i już reklamy. Od razu powinni przenieść nas do studia, a w tle nadal cieszący się piłkarze. Potem dekoracja mistrzów, wręczenie im pucharu za mistrzostwo i dopiero można by zakończyć. A tak - reklamy ważniejsze. Oczywiście nic nie powiedzieli na koniec o kolejnych meczach, ale podejrzewam, że coś się tu kroi.

 

Zakłóceń nie miałem.

 

Ale się popisali. Widzowie nie wiedzieli widocznie, że dzwonią pod numer przedsiębiorcy, tylko dzwonili do Kaszuby! Oj, oj. W ogóle nie powinni pokazywać telefonów w serialach. Co najwyżej pierwsze cyfry i tyle. Się nie popisali.

 

Super, że wraca cykl "Gwiazdy w południe". Wygląda na to, że kabarety się słabo oglądają w tym paśmie. Nie dziwię się - po co oglądać ciągle te same skecze? W dodatku widzę, że także w soboty. Brawo!

 

Coś więcej wiadomo nt. wakacji w Dwójce? Jak to będzie z wieczorami, i tak dalej? Sabat Czarownic planują na ostatni weekend czerwca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie było widać, że wczorajsza dekoracja była robiona pod TVP2. Tu też chyba Kurski ma wejścia. Mecz się dodatkowo opóźnił, zostało tylko 20 minut do końca transmisji, a jednak piłkarze bardzo szybko byli gotowi. A wiemy jak z tym bywało poprzednio. Z pół godziny trzeba było czekać na nich, bo w szatni oblewali się szampanami, rozmawiali z reporterami itp. Wczoraj było inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "Gwiazd w południe", to bardzo fajnie, że ten cykl wraca, i widać że wiążą z nim nowe nadzieje, skoro wstawiają go także w sobotę. Myślę że to się może sprawdzić, bo i tak w soboty w południe oferta telewizyjna jest raczej słaba.

 

A co do ramówki na wakacje, to chyba za kilka dni będzie dostępna jej dla prasy rozpiska na kolejne dni, więc już niedługo może coś wiedzieć będziemy. Z tego co widać na cenniku reklamowym, to na pewno od czerwca będzie pasmo kabaretowe o 20:00, w piątki w tym paśmie powtórki "DBJW", w pozostałe dni inne programy, jak np. "L jak Laskowik, T jak Tey".

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei.

Dobrze, że wraca. Znów będzie można oglądać dobre filmy. Nie wiem, jaka oglądalność kabaretów, ale pewnie bardzo słaba.

 

A co do wakacji? Do końca czerwca normalnie Pytanie na śniadanie, z kolei potem cała gama powtórek - badziewi, O mnie się nie martw, Na dobre i na złe, i nty raz Na sygnale i Rodzinki.pl. I ten przeklęty Cejrowski /ileż można?/ O 14:10 "Herkules", od odcinka 38, nie wiadomo, na którym odcinku skończyli w sierpniu 2014. O 17:05 powtórka "Imperium miłości". "Tylko z Tobą" zakończy się 8 czerwca. Kolejne odcinki zapewne po wakacjach.

O 18:50 dwa odcinki powtórkowe "Jednego z dziesięciu" jak w ubiegłym roku.

 

A co wieczorem? No chyba nie tylko kabarety ;)

poniedziałek - powtórka Kocham Cię, Polsko przełożona z soboty i filmy

wtorek - kabarety i filmy z Jamesem Bondem /tylko czy te same co były ostatnio, czy też te pierwsze/

środa - dwa odcinki O mnie się nie martw /niepotrzebne przy emisji codziennej od 1 odcinka!/, i filmy

czwartek - kabarety i filmy

piątek - powtórki Dzięki bogu już weekend i Rodzinki.pl /po co?/

Wieczorem powtórki Kryminalnych zagadek Las Vegas, zresztą już od tej soboty będą. Przerwali ją w sierpniu 2014. Wtedy zaczęli premierowo emitować sezon 13, po czym serial zniknął.

 

Soboty? Będzie powtórka Daleko od szosy. Familiada jest, ale nie wiadomo na razie, czy premiery, czy jednak powtórki. Potem - jak i w soboty, jak i w niedziele dwie Rodzinki.pl /trochę jej za dużo!/. O 17:20 jakiś program kulturalny. Wieczorem powtórki kabaretów, a potem - Bond.

Niedziela? Filmy ok. 07:00, po czym powtórka Alternatyw 4. W większości jednak ramówka bez zmian.

 

Taka średniawa coś ramówka. Przede wszystkim, po co wałkować badziewia, Na sygnale, Rodzinkę.pl i O mnie się nie martw? Nie lepiej pożegnać się z tymi pozycjami na dwa miesiące i "wróćcie po wakacjach?"? Tylko wałkujemy to do upadłego?

 

Na razie nic na temat Sabatu Czarownic. W zeszłym roku coś było już wiadomo na ten temat, że Conchita, że tak dalej. A w tym roku cisza. Czyżby Chmiel też już stwierdził, że nieprzygotowana? Jakiś koncert co prawda jest w niedzielę 26 czerwca wieczorem, ale jaki, tego nie wiem...

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-i-pge-skonczyly-wspolprace-z-festiwalem-dwa-brzegi-wspoltworzonym-przez-grazyne-torbicka - po odejściu Torbickiej z TVP zakończyła się współpraca z festiwalem "Dwa Brzegi". Cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...