Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oczekiwałbym ustosunkowania się do audycji,a nie hiperinflacji mocnych słów. Oczekiwałbym polemiki z poszczególnymi opiniami. Taka próba zamykania ust wydaje się mało demokratyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie filmy powinni krytykować? Myślę że to jest lekko niewłaściwie postawione pytanie. Bo równie dobrze można uznać, że TVP2 może wyemitować każdy kontrowersyjny film, o ile poprzedzi go 15-minutowym studiem, gdzie goście skrytykują mocno seans. Oczywiście takie studia powinny być, ale po filmie, a nie przed, żeby nie było wrażenia typu "my tu mądrzy powiemy, jak masz to rozumieć, a potem Ci to puścimy". I raczej dobór gości powinien być wyrównany, żeby nie było sytuacji takiej jak ostatnio.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest reportaż,a nie studio. Jednak oczekiwał bym polemiki,a nie pisania,że krytyka jest niedopuszczalna. Moim zdaniem ta audycja wzbogaciła dyskusję o Idzie, która dotychczas w mediach głównych była przedstawiana w samych superlatywach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa ramówka piątkowa to jakaś masakra. Żeby w piątek znów dawać Barwy Szczęścia to już nie potrzebne. Za dużo już wałkowania tego. W piątek ludzie co innego robią a nie oglądają tasiemce. Szkoda że eMki nie emitują jeszcze codziennie. Na dodatek przez to Rodzinka.PL będzie dopiero o 21:40. I po co tak skomplikowali sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinka.pl - pora mi nie przeszkadza, przecież jesienią 2014 już leciał jeden odcinek o 21:40, chyba I sezon też dwa odcinki leciały od 20:40... Nie jest żle. Barwy szczęścia - no właśnie, po co te emisje w piątek? Przed weekendem trzeba dać coś lużnego. Barwy szczęścia, jakby mogli, to by emitowali nawet codziennie. Od poniedziałku do niedzieli.

Do tego tryb powtórkowy - jeden odcinek trzeba powtórzyć aż trzy razy. Na przykład w niedzielę traci się przez to 2,5 godziny. Nie łaska dać coś innego, niż powtórki serialu z tygodnia? To samo z powtórką o 19:30 - na co to komu?

Inne seriale?

M jak miłość - powtórka o 16:10 wt i śr i dodatkowa w sobotę i niedzielę. Za dużo.

Na dobre i na złe - powtórka o 16:10 w czw i dodatkowa w niedzielę. Niedziela może być, bo wszak wcześniej leciały powtórki, ale czwartek można naprawdę przeznaczyć na coś innego.

Rodzinka.pl - pomijając te miliardowe powtórki, które niedługo znów się zaczną od nowa, sobota 14:40 i poniedziałek 16:05. Też o jedną powtórkę za dużo

O mnie się nie martw - sobota. I to jest wzór. Usunie się powtórki powtórek, zostawi się jedną powtórkę i już będzie miejsce na coś innego.

 

Lepiej już o 20:05 dać Wideotekę dorosłego człowieka - wtedy by się zaczął lużniejszy blok w Dwójce. Albo inaczej - O mnie się nie martw, Rodzinka.pl, Wideoteka, Dzięki Bogu już weekend. A tak teraz w piątki o 20:05 mamy to samo.

 

http://www.polskatimes.pl/opinie/wywiady/a/stanislawa-ryster-nie-chce-popluczyn-po-wielkiej-grze-trudno-bedzie-ja-wskrzesic,9440107/ - może to już było, ale nie znalazłem. Wywiad z Stanisławą Ryster. Mówi, że nie będzie brała udziału, jeżeli unowocześnią Wielką grę. W dodatku mówi, skąd wybrać zawodników. No właśnie. Roczne eliminacje? Więc wiosna 2017 odpada jako termin powrotu, skoro wg Ryster, eliminacje mają trwać rok... Mówi też, że będzie jej przykro, jak Wielka gra powróci, ale bez niej.

No jak bez niej , to nie wyobrażam sobie comebacku Wielkiej gry. Jak nie ona, to kto? Nikogo nie widzę. Więc cała ta sprawa jest podejrzana z Wielką grą. Chmiel chce powrotu, zaczynamy przygotowania, Ryster się waha, formuła ma być przyśpieszona...

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tomasz-rozek-w-sondzie-2-bede-lamac-stereotyp-naukowca/page:2 - tu z kolei wywiad z Tomaszem Rożkiem o Sondzie 2. Wszystko brzmi optymistycznie, no ale po co te dwa odcinki? Nie jeden zrobić dwa w jednym, zamiast tych reklam pomiędzy odcinkami?

 

http://superseriale.se.pl/newsy/klan-znika-z-tvp1-m-jak-miosc-tez-zagrozone_785255.html - M jak miłość też zagrożone zdjęciem z anteny, jak Klan. No ale wysnucie wniosków po tym, że nikt nie przyszedł na konferencję ramówkową? Dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Rodzinki.pl, to w środy o 20:45 emitowano pierwsze dwie serie w 2011 roku. A co do powtórek, to o ile ta w poniedziałek o 16:05 mogłaby być zdjęta, to o tyle sobotnia emisja po Familiadzie moim zdaniem powinna zostać. Dla wielu widzów to wygodne rozwiązanie. Nie zawsze mogę oglądać premierę o 21:40, a w sobotę to o tej porze mi doskonale pasuje. Ale zapewne zostanie, bo nic innego zbytnio nie mogą dać po Familiadzie. Zresztą pewnie potem jest powtórka DBJW, więc mogę od razu 2 programy nadrobić :)

 

O wywiadzie z Ryster nie było wspominane w tym temacie, mówiliśmy o tym wczoraj na shoutboxie, ale krótko. Więc teraz mogę to skomentować szerzej. Widać że pani Ryster traktuje poważnie ten program, co by nie mówić, ona była, a może w zasadzie jest jego ikoną. Czy eliminacje trwałyby rok... tu bym się zastanawiał. No bo z jednej strony przygotowanie tematów do gry pod względem merytorycznym faktycznie jest czasochłonne. Ale z drugiej strony, to jeśli w archiwach TVP są jakieś dokumenty związane z "Wielką Grą", zapisy pytań, ich faktograficzne umocowanie i tak dalej, to można na niektórych tematach, gdzie stan wiedzy się od 2006 roku nie zmienił, już coś zdziałać. Oczywiście nowe tematy też powinny się pojawić. Nie mówię tu od razu o takich pisanych jako dość słabe żarty, typu "Katastrofa smoleńska- geneza, przyczyny i skutek zamachu", czy "Życiorys naczelnika Kaczyńskiego", ale na przykład temat o polskiej polityce powojennej, czy też po 89 roku, mógłby być strzałem w 10. Albo temat w stylu "Polscy medaliści olimpijscy", czy coś innego o sporcie. Nie pamiętam, czy w poprzedniej wersji były takie tematy. Ale teraz mogłoby się to sprawdzić i przyciągnąć uczestników.

Oczywiście prowadzącą powinna być pani Ryster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwałbym teraz wstępu przed każdym filmem na TVP2. Koniecznie trzeba głupiemu widzowi wyjaśnić wszelkie zawiłości fabularne. I odpowiednio nakierować go, bo może się zgubić. Np. w środę o 22:25 będzie American Pie: Wesele - oczekuję debaty z udziałem seksuologa, o seksie przedmałżeńskim. Dobra zmiana. :D

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wstępem się zgodzę, ale przed takimi filmami, które dla widza nie są do końca wyjaśnione. Np. taka Ida. Nie wiem jeszcze, jakie filmy można byłoby poprzedzić wstępem. Nocna zmiana? Film np. o księdzu, który jest gejem, który niedawno emitowała TVP2?

 

Co do M jak miłość - http://superseriale.se.pl/newsy/m-jak-milosc-serial-o-mostowiakach-zostaje-w-tvp2-oficjalny-komentarz-dyrektora-dwojki-wideo_785684.html - niestety, zostaje. Ale kiedyś i na ten serial przyjdzie czas. Skoro koniec Klanu jest bliski, to podejrzewam, że w Dwójce też będzie tak samo i nie zdziwię się, jak jesienią ograniczą emisję do poniedziałku, a na wtorek dadzą coś innego. Ten nowy sitcom.

 

Powtórki. Sobotnia powtórka może się zostać. Ja nie mam nic do tego. Ale poniedziałek o 16:05 - do kasacji. Podobnie te tryliardowe powtórki codzienne - na co to komu.

Dalej - w niedzielę marnuje się z rana kilka godzin. Nie lepiej przenieść powtórki powtórek jak już do TVP Seriale? Jedną powtórkę zrozumiem, ale nie powtórkę powtórki, a tym bardziej powtórka powtórki powtórki. Nie idżmy tą drogą...

 

Wielka gra. Jeżeli jest jakaś baza pytań z 2006, to można ją unowocześnić i dodać jakieś nowe tematy. Tu się zgodzę. Oczywiście, jeżeli się pojawiło coś nowego w tych tematach, bo jeżeli nie, to ma być bez zmian.

Formuła? Ja bym zostawił bez zmian. Jeżeli ma być szybciej, to nie wiem, zmniejszyć liczbę pytań w pojedynku? 20 pytań mogłoby zostać, ale jak już ma być szybciej, no to 15, 10? Potem pytania ekspertów.

I właśnie. Eksperci. Ja bym sięgnął po sprawdzonych ekspertów. Niektórzy pewnie już nie żyją, ale da się ich zastąpić nowymi. Tylko niech się znają.

Dalej normalnie III i IV etap no i finał. Tutaj bez zmian.

Nie wyobrażam sobie unowocześniania formuły typu elektroniczne tablice, i tak dalej. Ma być klasycznie.

Dalej - trzeba w końcu zaprosić tego uczestnika, co w 2006 wygrał odcinek z tematu Leonardo da Vinci, ale pieniędzy nie otrzymał, bo program zszedł. Może warto by powtórzyć temat, albo w rekompensacie już dać mu te 40 tysięcy. No bo tutaj ewidentnie jest problem.

Nagrody pieniężne? Można spróbować je podwyższyć. Główna możliwe, że 100 tysięcy. Dalej 75 tys., 50 tys., i 25 tys.

Oprawy i wyglądu studia bym nie ruszał. Ma być tak jak było.

Prowadząca - nie wyobrażam sobie nikogo innego, jak Ryster? Bo jak nie ona, to nici z reaktywacji. Bo kto miałby wtedy prowadzić? Popek? Zawadzka? Zamachowska? Kurdej-Szatan? No nie. Nie. Tylko Ryster.

 

A co do eliminacji. W Jednym z dziesięciu zwyczajowo są 2-3 razy do roku. Trwają dość krótko. W Familiadzie to jest kilka etapów eliminacji. Najpierw trzeba wysłać zgłoszenie, potem poczekać na to, czy przejdą do kolejnego etapu, tam potem weryfikacje i tak dalej. Postaw na milion? Też są castingi. W Wielkiej grze nie wiem jak to wyglądało np. 10 lat temu. Ale jak już zapraszać, to może zwycięzców Jednego z dziesięciu? Przez 10 lat było ich sporo. Ale pod warunkiem, że znasz ten temat, jak nie, to nie gramy. Albo uczestnik sam zaproponuje temat, ale w to nie wierzę.

 

A co do Jednego z dziesięciu - nic zmian. Ruszyła nowa edycja i nic zmian. I już niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym nowym serialem może być serial o Brygadzie Świętokrzyskiej. Jacek Kurski powiedział,ze dyrektor TVP 2 "przygotowuje temat". 


Polecam o 23.45 teatr telewizji- INKA 1946 . Znakomity :) Tylko dlaczego taka pora ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to dziwi. Moim zdaniem ten spektakl powinien być wyemitowany o rozsądniejszej porze, może nawet powinni go dać o 20:05, zamiast seriali (raz do roku można, nie burzcie się).

 

Co do Wielkiej Gry - po co tam tablica elektroniczna? To nie Familiada. Co najwyżej może być jakiś duży ekran do prezentowania obrazów, zdjęć, lub fragmentów filmowych (jakby były temat o kinie).

 

Serial o Brygadzie Świętokrzyskiej - pomysł dobry, jeśli realizacja też taka będzie, to możemy mieć sukces na miarę Czasu Honoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio Teatralne Dwójki jak już.

 

Serial o Brygadzie Świętokrzyskiej... Cóż. Idea dość dobra. Teraz tylko realizacja. Oby była na światowym poziomie albo na poziomie Czasu honoru. Wtedy może byłby sukces. I pytanie, kiedy ten serial wejdzie. Może jesienią 2017, gdyby np. TVP1 wprowadziła swoją produkcję wiosną. No bo nie wyobrażam sobie dwóch dużych seriali o jednej tematyce, w jednej ramówce.

 

Oglądaliście wczorajszy Jeden z dziesięciu? Padł chyba najniższy wynik w historii - tylko 23 punkty. Już różne widziałem punkty i tak dalej, ale aż tak niskiego to jeszcze nie. Chyba, że wcześniej były np. 10 punktów.

 

http://www.fakt.pl/plotki/tadeusz-sznuk-o-poczatkach-jeden-z-dziesieciu-teleturniej-mial-trwac-rok,artykuly,611589.html - taka nowinka o początkach teleturnieju. Miał trwać pierwotnie tylko rok. Były nagrania z pierwszej edycji kiedyś i było "zwycięzca 1 edycji teleturnieju" i tak dalej. Widocznie każdy odcinek traktowali jako osobną serię, ale widocznie widzowie chętnie to oglądali, że potem była II seria, III...

 

Wielka Gra - Kirk, chodziło mi o zasady i nagrody, i prowadzenie i oprawę. Ale z jednym się zgodze, żadnej tablicy jak w Familiadzie.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/klan-i-m-jak-milosc-nie-znikna-z-tvp-kurski-seriale-przynosza-straty-renegocjacja-kontraktow - tutaj w kontekście M jak miłość. No proszę, dotąd twierdziłem, że serial przyniosił zyski, a tu proszę, straty. Ciekawe, jakie będą efekty renegocjacji. Podejrzewam jednak, że ten serial nie zniknie. Dość powiedzieć, że gra w nim nawet... pies. I już go kreują na gwiazdę. Ech...

 

http://tv.se.pl/rozrywka/popek-o-nowym-dyrektorze-tvp2-sam-chce-wszystkiego,13947/ - a tu Anna Popek o nowym dyrektorze Dwójki. "Sam chce wszystkiego dopilnować". Cóż...

 

I jeszcze czytałem gdzieś, że w kwietniu i maju w Dwójce kolejne filmy dokumentalne w ramach cyklu „Polacy - Żydzi. Nowe otwarcie”. Tora i miecz, Betar i Dumna Polka. I bardzo dobrze. Oby jak najwięcej tego dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry dyrektor dopilnowuje spraw.No i obejrzałeś materiał?? Bardzo pozytywnie się o nim wypowiada pani Popek. Ja o Chmielu nie mogę powiedzieć złego słowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz tak zmienią produkcję seriali, tak ograniczą finansowanie, że nagle TVP zacznie zarabiać, a widzowie będą mieć seriale w jakości Jaka to melodia? Bo będzie taniej, a że elektorat partii rządzącej ma kineskopiaki, więc spadku jakości nie odczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio niestety nie mogę oglądać "1 z 10", bo w porze emisji jestem na wykładach. Ale faktycznie, tak słabego wyniku chyba nigdy nie było. I taka uwaga - nie jest możliwe uzyskanie 10 punktów. Możliwe są takie warianty: albo nie odpowiada się w ogóle na nic, lub ewentualnie błędnie, i zostaje się z 1,2 lub 3 punktami (tyle ile szans się zachowało wcześniej). Potem najniższa możliwa ilość punktów to 11 (jedna szansa z poprzednich etapów + jedna prawidłowa odpowiedź).

 

To że w M jak miłość gra pies... w Rodzinie zastępczej też pies grał. I w Czterech pancernych. Ale z tych chyba nie robiono gwiazd na siłę :D

 

Co do dyrektora Dwójki, to jak na razie mam o nim dobre zdanie. Raz, że dość krótko kieruje i jeszcze ma "kredyt zaufania", a dwa, że nie chce on robić nie wiadomo jakiej rewolucji, tylko ewolucję kanału, co widać w planach, które mi się bardzo podobają, i trzymam kciuki za ich realizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz tak zmienią produkcję seriali, tak ograniczą finansowanie, że nagle TVP zacznie zarabiać, a widzowie będą mieć seriale w jakości Jaka to melodia? Bo będzie taniej, a że elektorat partii rządzącej ma kineskopiaki, więc spadku jakości nie odczuje.

Tak,a jemy rękami i z glinianych naczyń. Naprawdę tak musisz gardzić każdym kto ma inne zdanie??

Dziś skrót z wczorajszego biegu rozegranego o godzinie 18.00 . Nie wiem czy podanie wyniku Kowalczyk będzie spoilerem, skoro już w wczorajszych "Wiadomościach Sportowych" o 20.00 podano osiągnięcie Polki. Najlepsze miejsce w sezonie, miłego oglądania skrótu po ok. 18 godzin od rozegrania biegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. No jest dobrze, no ale z drugiej strony niekonsekwencja w ramówce Tutaj publicystyka w kwietniu, a miało jej nie być, Artyści na jesień, a mieli ruszyć w kwietniu, Sonda 2 to pewnie dzielona, a teraz się okazuje, że wypadł z ramówki jeden z nowych programów. Ostry z natury. Jeszcze bodaj wczoraj widziałem jego zapowiedż, no ale program dla prasy już usunął i premierowe i powtórkowe emisje z marca. Nie wiecie, jaki powód? Przecież program chyba był przygotowany. Nie zdziwię się, jak w ogóle zleci albo zleci na jesień. Albo zaczną od kwietnia. W najbliższą sobotę w zamian... Cejrowski. Nie było nic innego? Podobnie jest także w porze powtórek środowych. Wkurzają mnie. Ciągle, jak powtórki, to tego samego. Od 12 marca są wakaty, ale nie zdziwię się, jak wstawią np. Makłowicza, bo Cejrowski to już jest.

 

Pocięte biegi obejrzałem z ciekawości. Niewiele ponad 20 minut. Sporo wycięli. Oj, TVP - nie lepiej pokazać całego biegu z powtórki? Tylko pomontowane fragmenty? No cóż, Rodzinka.pl ważniejsza.

 

Co do M jak miłość. Do dzisiaj na VOD nie ma jeszcze ani wtorkowego odcinka, ani przedpremierowych. Z kolei Klan już wrócił. Dodali wszystkie zaległe odcinki i jutrzejszy przedpremierowy. Ponadto, zauważcie, Kurski chce zejść z ceny. Chce, by po prostu kontrakty były niższe. I mnie ciekawi, czy producent się zgodzi na cięcia. Jeżeli tak, to wiadomo. Ale jeżeli nie, to serial już legendarny, po prawie 16 latach zniknie z Dwójki. Może być ciekawie. Oglądalność może jeszcze bardziej polecieć. Wszak to lokomotywa TVP2. Ale możliwość jest też taka, że można przenieść serial. Do takiego Polsatu. I wstawić na 20:00. Byłoby ciekawie, ale to już inny temat. Coś czuję, że negocjacje będą długie, i tutaj bym powątpiewał, czy się uda dojść do porozumienia.

 

Dzięki Bogu już weekend, który jutro wraca do Dwójki, nie będzie emitowany na żywo. Chciałbym tylko, by wyemitowali wszystko, a nie cięli, bo "nam się to nie podoba, wycinamy". Ale zobaczymy jutro.

 

http://www.tvp.pl/prasa/programTVP2/p0328_T2D.txt - ramówka na Poniedziałek Wielkanocny. Zaskoczeniem jest Sonda 2 po Familiadzie, wiadomo, jednorazowo, ale ciekawe. Ponadto same filmy, z rana powtórki seriali, a o 20:05 zamiast serialików - kabaret HRABI. No, lepsza ramówka od tej z Pierwszego Dnia Świąt Wielkanocnych.

 

W kwietniu na razie bez zmian. Ale może od 4 kwietnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 marca zostanie pokazana w TVP2 premiera filmu ''Pod Mocnym Aniołem'' w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Jest to film na podstawie bestsellerowej powieści Jerzego Pilcha, opowiadający o pisarzu (fenomenalna rola Roberta Więckiewicza), który ma problemy alkoholowe.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...