Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten pomysł ze Studiem Otwartym jest archaiczny, to bym polemizował. Jeśli będzie to dobrze zrealizowane, i jeśli będą poruszane ciekawe tematy, to może być sukces. A czy w dobie portali społecznościowych taki program ma sens - moim zdaniem tak. Pomimo tego że wiele osób się aktywnie w sieci udziela, to wciąż jest równie duża, a może nawet większa rzesza ludzi, która nie korzysta tego dobrodziejstwa (choć czasem to przypomina raczej szambo niż perfumerię). I tacy ludzie z chęcią by obejrzeli taki program, wyrabiając sobie zdanie na każdy temat. Owszem, dzięki komentarzom z Facebooka też niby to można wyrobić, ale tam jest mnóstwo bzdur i bełkotu. Poza tym obecnie w TVP nie ma zbyt dużo publicystyki. Naprawdę, po zdjęciu Lisa to jak na razie tylko są "Debaty" w Jedynce i to wszystko. No i te programy w TVP Info, ale to już inna sprawa.

 

Dlatego też kibicuję temu pomysłowi z całego serca, oby to było warte oglądania.

 

Drugi teleturniej? Ale jaki? Bo jeśli dalej panuje moda na odświeżanie, to mogliby albo "Va Banque" przywrócić, albo "Koło fortuny" (choć to już raz wróciło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio Otwarte Cybernetyki 7, Studio Otwarte Inżynierska 4 to były audycje na antenie Telewizji PULS. Program prowadził Jan Pospieszalski. Widać, powraca się do tej tradycji. To teraz jeszcze do układanki brakuje czegoś takiego jak Gumitycy. I jeszcze talk-show, podobny do tego, który prowadził w TV PULS prof. Dziak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trwają zdjęcia do ósmej serii serialu „rodzinka.pl”. Na planie po raz kolejny pojawiła się cała rodzina Boskich: Natalia (Małgorzata Kożuchowka), Ludwik (Tomasz Karolak), Tomek (Maciej Musiał), Kuba (Adam Zdrójkowski), Kacper (Mateusz Pawłowski) a także przyjaciółka Natalii, Marysia (Agata Kulesza) i Marek (Jacek Braciak). Nowe odcinki widzowie TVP2 zobaczą już od 4 marca w każdy piątek o 21:40.
uid_34d8723762dd8e9f2d30ac0419746f1b1455
Kadr z serialu
W ósmym sezonie udziałem rodziny Boskich będą te same troski i radości, jakie są udziałem tysięcy rodzin na całym świecie posiadających dorastających synów, kiedy w żyłach młodych mężczyzn hormony zaczynają swój piekielny taniec.

 

Dwudziestoletni Tomek (Maciej Musiał) znowu jest z Magdą (Olga Kalicka). Chłopak jest z tego powodu szczęśliwy i jednocześnie nieszczęśliwy. Szczęśliwy, bo Magda znowu z nim jest, a nieszczęśliwy, bo spać mu nie daje myśl, co ona robiła, kiedy z nim nie była. Tak czy owak zamierza raz jeszcze wyprowadzić się z domu i zacząć życie na swoim.

 

Osiemnastoletni Kuba (Adam Zdrójkowski) postanawia wyjechać na studia do Krakowa. Używa wszelkich możliwych argumentów, by wytłumaczyć rodzinie, dlaczego akurat tam, aż w końcu wypływa najważniejszy, a może i jedyny powód tej decyzji – w Krakowie będzie studiowała jego dziewczyna Paula (Julia Wieniawa-Narkiewicz).

 

Miłosnych dylematów zdaje się nie mieć jedynie dwunastoletni Kacper (Mateusz Pawłowski). Z właściwym sobie spokojem i dystansem dorasta do roli nastolatka. Ale i on w pewnym momencie zrozumie, że koleżanka Zosia (Emilia Dankawa) jest dla niego kimś więcej niż tylko koleżanką.

 

Usamodzielnienie się Tomka i wyjazd Kuby uświadamiają Boskim, że teraz dom będzie dla nich zbyt duży. Postanawiają go sprzedać i kupić mieszkanie w centrum. Początkowa euforia topnieje jednak z każdym dniem przybliżającym ich do wyprowadzki. I kiedy wreszcie słowo ciałem się staje, już zupełnie nie są przekonani, że to była słuszna decyzja.

 

Świat Boskich byłby niepełny bez ich najbliższych przyjaciół – Marka (Jacek Braciak) i Marii (Agata Kulesza). Zarozumiały Marek pozostaje outsiderem, a Maria kolejny sezon znajduje się w stanie błogosławionym, przeżywając wszelkie możliwe rozterki przyszłej matki. Dzięki świetnie napisanym i jeszcze lepiej wykreowanym na ekranie postaciom oboje potrafią rozbawić do łez, w czym dzielnie sekundują im niezrównani rodzice Natalii, a teściowie Ludwika – Janina (Halina Skoczyńska) i Zenon (Michał Grudziński).

 

Nowe odcinki rodzinki.pl już od 4 marca, w każdy piątek o godz. 21:40 w TVP2!

 

Zespół Rzecznika Prasowego TVP

 

 

 

Źródło: http://centruminformacji.tvp.pl/24076698/osma-seria-rodzinkipl-wiosna-w-tvp2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak...

Jeżeli w Canal+ też był dla dorosłych, to oznacza to, że były jednak sceny nadające się do emisji tylko po 23:00. Jeżeli nie /tylko fragmenty oglądałem/, to oznacza, że TVP zawyża oznaczenie. Powinno być conajmniej od lat 16.

 

I właśnie zapomniałem o grupie osób niekorzystającej z portali typu Facebook, Twitter. I tu może tkwić sukces. Merytoryczne grono, dobry prowadzący, i tak dalej. Miło byłoby zobaczyć formułę - zaproszony gość, są pytania od prowadzącego, ale są też i pytania od publiczności w studio.

No właśnie, dobry prowadzący. Jastrzębowski? No nie, średnio coś się nadaje redaktor naczelny gazety piszącej najwięcej bzdur. To może Karnowski? No nie. Albo ktoś z regionów. Przecież jest tyle osób nadających się na programy publicystyczne, a marnują się czasem w regionach.

 

Drugi teleturniej? Na razie jest projekt, ale nie znamy szczegółów. A właśnie. Bym przywrócił cztery teleturnieje.

- Va Banque /wszak Kazimierz Kaczor nadal żyje, jest w świetnej formie, więc czemu nie?/

- Koło fortuny /no właśnie. Tu dobrze wspominam i pierwszą i drugą wersję. Pierwszą prowadził Pijanowski. Nie wiem, czemu w 1995 został odsunięty od prowadzenia. Przeszedł do Polsatu. Teleturniej zaczął tracić w oglądalności, prowadzili potem Wawrzecki i Mikulski /a ponoć też Kopiczyński/. Wszyscy dobrze prowadzili, ale oglądalność spadała. Przesuwano godziny - 21:40, 18:35, 16:30 i w 1998 spadł. 9 lat póżniej powrócił - z Tyńcem. Też było fajne, tylko zdjęli z powodu licencji. Ta się skończyła, Rastawicki mówił, że odnowią, a nie odnowili. Więc jeżeli wróci, to możliwe, że albo z Pijanowskim i Masny jak dawniej, albo z kimś zupełnie nowym jako prowadzącym. W dodatku to byłby odgrzewany kotlet na nowo - raz już wrócił.

- Duety do mety - też fajny teleturniej, atrakcyjne nagrody, fajna zabawa i tak dalej. Dzisiaj wystarczyłoby tylko wymienić nagrody.

- Krzyżówka szczęścia - też fajne. Wymagało wiedzy, szczęścia. Też mogłaby wrócić. Najlepiej z Młynarską.

 

Chciałem jeszcze powrotu 5x5 - Wygrajmy razem, ale gdzieś to już było potem i to w innej stacji, więc chyba nie. A właśnie - chyba zwycięzcy wygrywali pieniądze na określony cel, tak?

 

Rodzinka.pl - będzie się działo, ale coś mi świta, że jak nie ostatni, to przedostatni sezon. Ale chciałbym się pomylić.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca :-)

 

O Rodzince.pl: 8 sezon zapowiada się na dobrym poziomie. Przynajmniej według mnie. Liczę, że powstanie jeszcze przynajmniej jeden sezon. I mam nadzieję, że tak będzie. Szkoda, że o takiej porze będą nowe odcinki. No, ale cóż: no co zrobisz, nic nie zrobisz.

 

Jestem za powrotem Koła Fortuny.

 

Zgadzam się z @maciejolkiem. Film "Spring Breakers" powinien mieć oznaczenie +16, a nie +18.

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, nie wyobrażam sobie, by pokazali sezon 10 bez pokazania 9. No to byłoby nietaktowne - 8 seria i 10? A gdzie 9? Najpierw ew. niech kupią serię 9, chociaż czy to możliwe, wątpię.

 

Rodzinka.pl - też będzie dobry sezon, tu się zgodzę. Liczę także na ostatnią serię jesienią. Ładne zakończenie by się przydało, takie "ciągle na topie", a nie, jak już wielokrotnie pisałem w "Rodzinie zastępczej", "Złotopolskich", gdzie, zmieniono dzieci, w drugim serialu poumierali główni bohaterowie, i w rezultacie seriale się wypaliły.

 

Koło Fortuny - mamy takie samo zdanie ;) Ale jak już, to na jesień. Teraz ciekawe, kto ma prowadzić. Może Kammel? Ale - na razie to tylko plany.

 

Pytanie na śniadanie. Często oglądam, ciekawi goście, niedawno bodaj dzisiaj /albo wczoraj/ był słynny "mistrz drugiego planu" ;) Ale nie o tym. Tylko o innym.

1) Mamy 2016 rok, a program wciąż jest nadawany w SD. Jak to? No właśnie. Kilka razy oglądałem dokładnie i "nie, nie, to jeszcze nie HD". Wstyd, by w 2016 jeden z flagowych programów Dwójki nadal nie był emitowany w HD. Zresztą chyba żaden nie leci w Full HD. Może Jeden z dziesięciu od nowej serii...

2) Ostatnio była rozmowa z chorym chłopcem i jego matką. Wszystko ładnie, pięknie, no ale do tego momentu - https://www.youtube.com/watch?v=Y8ovT61efjY

Skandal. Żeby takie rzeczy mówić w telewizji publicznej? Do chorego dziecka? To nie było śmieszne, to było żenadne. Zamachowska po takim czymś powinna zostać zwolniona lub zawieszona w prowadzeniu programów. A tu nadal prowadzi Pytanie na śniadanie. Zero reakcji. Co to "zamiatamy pod dywan"? Nic takiego nie było? Było.

Nigdzie przeprosin czy wyjaśnień nie znalazłem. A jeżeli były, w co wątpię, to i tak to była żenada. Powinna dla mnie przeprosić i telewidzów, i tego chłopca. Zero szacunku.

 

http://www.fakt.pl/plotki/jacek-kurski-obniza-pensje-prowadzacych-program-kocham-cie-polsko-,artykuly,611441.html- i jeszcze w ramach ciekawostki. Cięcia. Teraz taka prowadząca nowego "KCP" będzie zarabiać ledwo 3000 zł. Czy dobrze, czy nie. Nieważne, ważny jest sam program. Jak ktoś jest/był na nagraniach, to proszę o relacje, oczywiście bez żadnych spoilerów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwo 3000 zł??  Maciejolek znaczna cześć Polaków pracuje za najniższą krajową czyli 1850 zł miesięcznie,a nie za dzień/ tydzień pracy. Bardzo dobrze jakby skończyli to Bizancjum.

Jeszcze taka uwaga do "SE" 1/3 z 18 000 tys. zł wynosi 6000 zł. Jeśli w artykule stoi jak byk,że dostaną prawie o jedną trzecią mniej - to by wynikało,że prowadząca "KCP" otrzyma 12000 z haczkiem. Wiarygodność tego artykułu w związku z wykazaniem aż tak daleko idącej nieścisłości jest niska.

 

Maciejolek pytałeś o turniej WTA z udziałem Radwańskiej. Nie mogłem udzielić Ci ówcześnie odpowiedzi, bo plany startowe Polki były niejasne. Jednak Polka weźmie udział w turnieju WTA w Dausze, który zaczyna się w poniedziałek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na śniadanie. Często oglądam, ciekawi goście, niedawno bodaj dzisiaj /albo wczoraj/ był słynny "mistrz drugiego planu" ;) Ale nie o tym. Tylko o innym.

2) Ostatnio była rozmowa z chorym chłopcem i jego matką. Wszystko ładnie, pięknie, no ale do tego momentu - https://www.youtube.com/watch?v=Y8ovT61efjY

Skandal. Żeby takie rzeczy mówić w telewizji publicznej? Do chorego dziecka? To nie było śmieszne, to było żenadne. Zamachowska po takim czymś powinna zostać zwolniona lub zawieszona w prowadzeniu programów. A tu nadal prowadzi Pytanie na śniadanie. Zero reakcji. Co to "zamiatamy pod dywan"? Nic takiego nie było? Było.

Nigdzie przeprosin czy wyjaśnień nie znalazłem. A jeżeli były, w co wątpię, to i tak to była żenada. Powinna dla mnie przeprosić i telewidzów, i tego chłopca. Zero szacunku.

No właśnie nie doczytałeś, bo wyjaśnienia się ukazały, nawet zrobiła to mama tego chłopca. I uwaga: ani mama, ani chłopiec nie byli obrażeni :wink:  Polecam poczytać o sprawie, bo jest tam ukryty sens. Ostatnio pojęcie obrażonych towarzyszy chyba każdej stacji. Oj, biedni widzowie i internauci, znów musieli interweniować w nagłej potrzebie :roll: O samym programie bym się nie dowiedział pewnie i o tej chorobie tego chłopca jak i syna Pani Moniki, ale dzięki temu nagraniu, które już chyba wszędzie się pojawiło postanowiłem się więcej dowiedzieć o działaniu dzielnych stróżów norm w internecie. Byle napisać artykuł, byle dostać lajki na fb, tt :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Pytaniu na śniadanie były polskie artystki, które walczą o miejsce na Eurowizji. A były to: Margaret, Natalia Szroeder, Dorota Osińska, Aleksandra Gintrowska i Kasia Moś.

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doctora Who? TVP2 pokazywała, ale kiedy, to też nie pamiętam. Zaczęli i nie skończyli jednej serii? Nic nie pamiętam.

 

Jeżeli ukazały się wyjaśnienia, to dobrze. Skoro nie są urażeni tym, to dobrze. No ale niesmak pozostał.

 

Pytanie na śniadanie - no faktycznie, wczoraj i Eurowizji, i mistrz drugiego planu, i ZAZ, i tak dalej. Tylko razi brak HD. Wygląda na to, że w Dwójce HD są tylko seriale i wybrane programy - Familiada, The Voice of Poland, Kocham Cię, Polsko, Podróże z historią, Makłowicz. I Cejrowski, te odcinki od 2008. A reszta dalej SD. Mamy 2016 rok, a TVP2 HD ma powiedzmy 30% audycji w HD.

 

A właśnie, wygląda na to, że nikogo nie było na nagraniach nowego "Kocham Cię, Polsko!". Ale na Instagramie można podejrzeć już zdjęcia. Studio prawie w ogóle się nie zmieniło. Wśród gości jest m.i.n. Roznerski. Ech. Cóż powiedzieć. Szaleją za nim fanki, gra w M jak miłość, jest promowany przez Dwójkę. Oby to był jedyny taki przypadek, chociaż obawiam się, że będzie takich więcej... /np. Maślak/. No ale jaką mają wiedzę o Polsce?

Aha - jak tam konkurencje, czy faktycznie są mniej ludyczne, jak zapowiadał Chmiel? Jak tam nowe? Tylko bez szczegółów, jak przebiegały, bo wolę poczekać jeszcze te 13 dni. ;)

 

O biegach narciarskich dwa słowa. Po pierwsze - komentatorzy. Powoli tracę już do nich zaufanie. Mylą się w nazwiskach zawodniczek. I to czołowych. To już ja lepiej potrafię bez błędu wymówić nazwiska norweskich biegaczek. A po drugie - wiem, rozumiem, że zakupili sublicencję, niektórych nie pokazują, ale krew mnie zalewa, jak widzę w programie ostatnie zawody. O 09:15. Czy na żywo, tego ja nie wiem, ale o 03:15 nie biegają w USA ;). Ale dla mnie to kolejny dowód na to, że robią kpiny. Jak pokazywać, to na żywo, nawet jak biegną o takiej 02:00/03:00 w nocy. A nie z samego rana. Chwila, i z 09:15 zleci na np. 03:00. Więc po co kupowali te ostatnie zawody, skoro ich na żywo nie pokażą? Powtarza się ubiegły rok - wtedy też kilka ostatnich biegów poprzesuwali na noc.

 

Tenis? Tak, wiem, startuje, no ale chodzi mi o to, czy mecze będą w Dwójce. Meczy nie ma, więc znów - trafi się jakiś finał z Radwańską, to może TVP2 pokaże, o ile TVP Sport ma prawa.

 

I jeszcze jedno. Nie rozumiem, czemu nowe odcinki Podróży z historią dopiero od 17 kwietnia. Przecież kilka odcinków II serii już nakręcili, tak? Co więc przeszkadza, możliwe, że teraz chcą dokończyć powtórki I serii? Ostatnia /13/ wypada 10 kwietnia. 27 marca powtórka wypadnie, bo Wielkanoc. Więc w sam raz i może dlatego.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Sport oczywiście ma prawa. Pytałeś kiedyś o najbliższy start Agnieszki pokazywany przez TVP to Ci napisałem. Zobaczymy czy nowe władze zmienią skandaliczne podejście do Agnieszki Radwańskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doctora Who? TVP2 pokazywała, ale kiedy, to też nie pamiętam. Zaczęli i nie skończyli jednej serii? Nic nie pamiętam.

 

TVP1 głównie, i właśnie o emisję na Jedynce mi chodziło, ale ogólnie z tego co wiem nie skończyli serii z lat 60-80, ba, chyba nawet w Polsce nie ujrzał światła dziennego film fabularny z '96.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie przypominam sobie emisji w TVP2 Doctora Who.

 

wislok - wiem, dziękuję. Zobaczymy jak będzie, jak Radwańska wejdzie do finału. W ogóle kiedyś sportu w TVP2 było dużo, a teraz w ogóle nie ma. Nie liczę Sport-Telegramu. Trzeba na więcej czekać do igrzysk w sierpniu. Tak, TVP Sport ma prawa do Kowalczyk, ale nie Pucharu Świata... A ten jest traktowany jak piąte koło u wozu, zwłaszcza ostatnie zawody. Może ktoś napisać, o której mają biegać tego 13 marca? Chyba nie o 09:15. Jeżeli to w sobotę wieczorem, to jeszcze to zrozumiem, wszak takie Kocham Cię, Polsko i tak dalej, ale jak nie... Co im nie szkodzi pokazać tego na żywo w nocy i dawać rano powtórkę? Tak TVP1 praktykowała z skokami w Sapporo - w nocy skakali, z rana było z odtworzenia.

 

Z cyklu "starocia"

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/nowy-program-muzyczny-na-zywo-w-tvp-2- nie wiem do końca o co w tym chodziło. Ale nieprawdą jest, że program leciał w niedzielno-poniedziałkowe noce. Leciał w piątkowo/sobotnie i trwał ok. godzinę. Zleciał po sezonie. No cóż. Wtedy mogli liczyć na dobrą oglądalność - wszak piątek, weekendu początek.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/nowy-program-muzyczny-tvp-2-2- a tego już w ogóle sobie nie przypominam. Czy przypadkiem nie podobne do tego było "Śpiewanie na ekranie"? emitowane latem i jesienią 2003?

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-2-dla-bezrobotnych- i jeszcze to. Fajny pomysł, no ale musieli go przerwać, bo Sony oskarżyła producentów o plagiat. Potem się wycofali, a program wrócił na antenę.

 

Aha - dzisiaj Telekamery. Chociaż raz odpoczynek od beznadziejnych serialików. Prowadzą legendy, które wielokrotnie już prowadziły tą galę - Torbicka i Żmijewski. No innych sobie nie wyobrażam do prowadzenia Telekamer. I pierwszy raz od 2011 - na żywo. W 2012, 2013, 2014 nie było, a w 2015 była z odtworzenia. Lepiej na żywo, a nie z taśmy. Zobaczymy, kto wygra. Ja tutaj o samej gali, a nie o nagrodach. Jak już pokazywać, to wszystko, a nie jak w 2011 - pomijamy nagrody dla kanałów tematycznych, bo ważniejsze reklamy. Gala jak co roku na wysokim poziomie, i tak dalej. Nurtuje mnie jedno, jak to było na początku? Pierwszą galę pokazywała TVP, kolejną Polsat, i znów TVP? Jak to było?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP2 pokaże serial "Psychoza" ("Bates Motel") o młodości Normana Batesa, bohatera "Psychozy" Alfreda Hitchcocka.
Serial utrzymany w konwencji thrillera przedstawia życie Normana Batesa i jego matki przed wydarzeniami znanymi z "Psychozy" Alfreda Hitchcocka. Po śmierci męża Norma Bates wraz ze swoim nastoletnim synem Normanem kupuje motel i przeprowadza się do White Pine Bay w poszukiwaniu nowego życia. Wkrótce jednak okazuje się, że idylliczne, nadmorskie miasteczko skrywa w sobie śmiertelne tajemnice. Nikomu nie ufający, matka i syn nawiązują ze sobą głęboko skomplikowaną relację, która rodzi pytanie: czy matka rzeczywiście wie najlepiej? 

 

W roli głównej wystąpił Freddie Highmore. Jego matkę zagrała nominowana do nagrody Akademii Filmowej Vera Farmiga. Serial wyreżyserował Tucker Gates. 

 

Serial "Psychoza" (sezon 1 i 2) - na antenie TVP2 w soboty o godz. 23.25 (od 5 marca, po dwa odcinki).

 

 

Źródło: http://media2.pl/media/132007-Serial-Psychoza-wiosna-w-TVP2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenada.. To o wydarzeniu, którego nie widziałem dotyczące Krzysztofa Ziemca. Ta osoba najwyraźniej nie wie co oznacza słowo kłamca. Osoba, która podała nieprawdziwą informację celowo. 

Można powiedzieć jakie nagrody, tacy laureaci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...