Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyliłem się, zdarza się. ;) No jasne, że czwarty. Brawo. Tylko BBC nie podało daty premiery IV sezonu u nich. Co ciekawe, nie zaczęły się ponoć nawet zdjęcia! Więc jak to z tymi terminami, nie wiem.

 

Jutro mamy popołudnie ze sportem - najpierw biegi i potem ręczna. Wylatują powtórki powtórek od 14:35 do 17:15.

 

O Lisie i tej "nagrodzie" nie mam co pisać.

 

Jak już mówimy o pozycjach z BBC to można by zrobić "Match of The Day". Pokupić prawa do skrótów, najsilniejsze ligi europejskie i Ekstraklasa. W sam raz w niedzielny póżny wieczór. Co wy na to?

 

I jeszcze jedno - Dwójka zaczyna marginalizować programy kuluralne. Kultura, głupcze - nie ma. WOK - też. Kocham kino tak samo. W filmie sporo się dzieje w styczniu. Albo wrócą te programy wiosną, albo przeniosą je do TVP Kultura /podobny zasięg, no i to kanał kulturalny/. No nie wyobrażam sobie, by takie Kocham kino znikło z Dwójki.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że programy kulturalne już nie wrócą i kolejne bedą likwidowane/przekształcane. Trzeba zrobić miejsce do zastąpienia ich programami patriotycznymi i propagandowymi.

Programy patriotyczne to zło?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztucznie, nadęcie patriotyczne, pokazujące tylko dobre strony, pomijające złe - tak. Problem polskiego patriotyzmu polega na tym, że chciałby oszukiwać, pokazywać tylko wybrane, dobre cechy narodu, złe schować, zakopać, pominąć, przemilczeć. Przez to jest potem niewiarygodny, bo nie ma takiego narodu, państwa, który ma tylko te pozytywne cechy. Niepotrzebnie, bo tyle było dobrych, bohaterskich zachowań, że pokazanie tych złych byłoby tylko ułamkiem całości a dopełniałoby obraz i nikt nie mógłby zarzucić nieprawdziwego. Jeśli ktoś zachowuje się dobrze przez 80 procent życia, to sztucznie nie musi udawać, że był przez 100 krystalicznie czysty, bo to dużo nie poprawia a raczej pogarsza jego wiarygodność. Przyznanie się też do swoich złych cech, słabości dopiero pokazuje uczciwość. Mówiąc patetycznie, prawdziwie wolne narody nie muszą ukrywać wstydliwych zachowań. Pokazują i przyznają się do nich nie dla innych, a dla siebie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać do jakich złych cech przyznają się w imieniu Polski Niemcy w swoim kłamliwym serialu wyemitowanym na TVP1 albo 2 (już nie pamiętam) pod tytułem "Nasze matki, nasi ojcowie" (Unsere Mütter, unsere Väter). Ty Widzu chyba miałeś na myśli, że mamy przyznać zakłamaną wersję historii przedstawioną w tym propagandowym serialu? Gdy widziałem, jak niemieccy aktorzy dukają po polsku te ordynarne kłamstwa do tego jeszcze, że rzekomo Armia Krajowa mordowała żydów (a robił to Wehrmacht, SS i Gestapo przecież), myślałem, że spadnę z fotela. Nie dość, że usiłujesz grać tu na forum nutą zakłamanej historii i przemycać ją w prawie każdej twojej wypowiedzi, co bardzo razi, to do tego nie masz w ogóle podstaw historycznych do tego, aby tak grać. Próbujesz przemycać te kłamstwa. Pytanie, czy robisz to świadomie, czy nieświadomie powtarzasz po kimś i w to wierzysz, że to prawda? :P

 

Wczoraj pojawił się na kolejnej, już drugiej manifestacji KOD Lis i sam wywołał swój temat z nagrodą dla niego:

 

https://www.youtube.com/watch?v=E3P8_qO1tU0

 

Wieczorem pojawił się jeszcze wywiad z Lisem w TV Republika, a jej strona www padła na ok. pół godziny chyba z tego powodu:

 

 

Ten filmik był chyba tego przyczyną, a o nim jest ten artykuł:

http://telewizjarepublika.pl/lis-zapowiada-kolejne-wywiady-dla-zagranicznych-mediow-quotprzez-moment-w-tym-kraju-rzadzicie-on-minie-szybciej-niz-wam-sie-wydajequot,27520.html

 

Do tego publicystycznie podsumował Lisa i nagrodę SDP "Hiena roku" sam Ziemkiewicz:

Lis z "Hieną Roku". Ziemkiewicz: To ma być antynagroda dziennikarska, a on dziennikarzem nie jest. Jest propagandystą

 

Po tym, co wczoraj zobaczyłem, czyli jak zachowuje się Lis mam podobne i już uzasadnione wątpliwości, jak Ziemkiewicz. Czy ta nagroda jest rzeczywiście zasłużona dla Lisa jako dziennikarza? Jeśli nie jest dziennikarzem, to nie może być tym samym "hieną dziennikarską". Ale przecież Lis kiedyś był dziennikarzem! :P

Edytowane przez Homo Satiens
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym, co wczoraj "pokazał" Lis zastanawiam się, czy jutro będzie jego program w TVP2. Na miejscu prezesa bym Lisa po prostu usunął. No ale skończy się na tym, że program będzie. Wszak zostało tylko 6 odcinków.

 

Wrócę do Kocham Cię Polsko. Skoro za powrotem, a wiadomo, że jest pewny, to spytam się was o to, kto powinien prowadzić, być kapitanem i jaka formuła. Nie mam nic przeciwko, by program dalej prowadził Kurzajewski, a kapitankami drużyn znów Rogalska i Zielińska. ;) Byli najlepsi. Zmiana na Koroniewską - początkowo było OK, ale z czasem było gorzej. A formuła? Najlepiej z dwóch pierwszych edycji. Potem coraz to gorzej, a program położyły zmiany w ostatnim sezonie. A jakie jest Wasze zdanie?

 

Co wam przeszkadza Szpakowski w studiu ręcznej? Słucham dziś studia i wypadł poprawnie. Co wy macie do niego?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już dzień wcześniej na moje. :P Po prostu ćwiczył dzień wcześniej. :P

 

Czegoś tu nie rozumiem. Jakiś nieistniejący miesiąc, dwa temu KOD organizuje manifestacje i pojawia się dziennikarz jako uczestnik z politykami, urzędnikami i kilkoma setkami niby zwykłych ludzi. Na Marszu Niepodległości podczas Dnia Niepodległości nikogo z nich nie było, gdy zwykli ludzie manifestowali postawę wolności charakterystyczną dla demokracji, którą już kilka lat temu uznawali za ograniczaną. Gdy górnicy na Śląsku protestowali, że zabierają im miejsca pracy, też nikogo z nich nie było, a tym bardziej Lisa. Dlaczego Lis nie poszedł z kamerą na tą manifestację wczoraj i na inne podobne zdarzenia, tylko poszedł jako uczestnik trzymający flagę? Przecież miał temat na swój program za grube pieniądze i to za każdym razem od kilku lat. Oczywiście mógłbym uzasadniać to politycznie, czy światopoglądowo, ale mówimy tu o Lisie, jako o dziennikarzu. Gdzie podział się instynkt dziennikarski u Lisa? Czy może lepiej zapytać, kiedy się zapodział?

Edytowane przez Homo Satiens
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lis uprawia prywatę na tej uroczystości. Jakoś nie widziałem by Tomasz Lis protestował gdy TVP usuwała programy Ziemkiewicza, Anity Gargas itd. z TVP,a gdy zniknął Jan Pospieszalski to chyba nie krył radości. Wielu Polaków nie mogło znaleźć swojego punktu widzenia, zostali odcięci.. Teraz będzie tak,że TVN będzie jaki był, Polsat też i inne media czy to prasowe czy elektroniczne też, zmieni się TVP, zbójeckim prawem rządzących tak jak to miało miejsce w dotychczasowej historii.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzę sobie dzisiejszy program Lisa, jak to co tydzień. Pewnie będzie jak zwykle i na koniec jakieś życzenia świąteczne.

 

24 stycznia o 20:05 "King Kong". Niedawno chyba leciało. Szybcy są z powtórkami.

 

Ponawiam pytanie o "Kocham Cię Polsko", jaki skład prowadzących i kapitanów widzicie w nowej serii. Już wyraziłem swoje zdanie, że Kurzajewski, Rogalska i Zielińska ;)

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/co-dobra-zmiana-w-mediach-oznacza-dla-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy- tutaj tylko o TVP. Uważam, że nic się nie zmieni i TVP dalej będzie angażować się w WOŚP tak jak obecnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejolek, wcale się tak zmuszać oglądać Lisa nie musisz. Jeszcze w TVP na szczęście nie trzeba przymusowo oglądać każdego programu i zdawać relacji w szkole czy pracy. Na razie... Trudno żeby w czasie wojny gadać o przyrodzie mówiąc obrazowo. Na koniec życzenia, pewnie już ostatnie. Wyjątkowo będą potrzebne. Zawsze się je składało kurtuazyjnie, a teraz nabierają innego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek122, było już mówione. TVP jest taka biedna, zapóźniona, że kiedy są jakieś wydarzenia to kamery ze studia Lisa są przenoszone do innego programu. Mają ich chyba dosłownie kilka. Jestem przekonany, że nawet gdyby abonament podnieśli o 300 procent i by wszyscy posłusznie płacili, to nadal by to nie poszło na modernizację, poprawę jakości, bo by się jakieś inne, ważniejsze wydatki znalazły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu - Wielki Test to wydarzenie cykliczne, co kilka tygodni, a to dla wielu obecnie jest ciekawsze. Więc kamery poszły tam, a Lis poleciał w miernej jakości.

 

Więcej Lisa? Mam mieszane uczucia, ale to już nie ten wątek.

 

Wczoraj dobry program o aktualnych tematach. I tyle napiszę.

 

Wracam do "Kocham cię Polsko" i znów się pytam, co i jak. Mam nadzieję po nowej serii, że zostanie charakterystyczny motyw muzyczny no i czołówka. ;) Już pisałem, że najlepszym prowadzącym byłby Kurzajewski, no ale jak nie on /patrz afera w "Świat się kręci"/ to kto? Kammel? Wolny? Kammela zdzierżę jeszcze, ale Wolnego to za dużo - Telekurier, Teleskop, Panorama i Pytanie na śniadanie.

Kapitanki drużyn? Oczywiście Zielińska i Rogalska. Byle nie Koroniewska. Ale, jeżeli nie one, to kto? Może Zawadzka? Dobrze prowadzi Pytanie na śniadanie, jest nową gwiazdą Dwójki. ;) Byle nie Kwiatkowski, Saszan, Maślak i tak dalej. Kurdej-Szatan też, ale pewnie ją wezmą. W końcu też twarz Dwójki. Ale - "zwycięskiego składu się nie zmienia". ;)

Wasze propozycje?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sentorio - na innym forum jeden z użytkowników potwierdził, że dostał zaproszenie na nagranie bodaj dwóch odcinków. I teraz się zastanówmy, gdzie go dadzą.

Piątek 21:40. Najlepsze możliwe wyjście. Kontynuacja pasma komediowego w Dwójce, po Rodzince.pl. A wcześniej O mnie się nie martw. W dodatku kiedyś już leciał o podobnej 21:10.

Sobota 20:05. Już gorzej. Konkurencją są Mali giganci w TVN i Strażacy w TVP1.

Niedziela 20:00 - tragedia. Konkurencję zmiażdży Ranczo w Jedynce.

A właśnie kto w składzie. Najlepszy byłby ten pierwszy, ale jak nie? Jakieś inne kandydatury? Ja podawałem Zawadzką i Kurdej-Szatan. Młynkova - też możliwe, skoro prowadzi i The Voice, i Sylwestra. Jeszcze chwila i zacznie prowadzić "Pytanie na śniadanie". A Kwiatkowski, Saszan, Maślak i te uwielbiane przez dzisiejszą młodzież gwiazdy - nie, nie, nie, ani jako kapitanowie, ani jako uczestnicy. To byłaby katastrofa.

 

Dzisiaj "Sami swoi" /kolejny raz/ w Dwójce. Na stronie Dwójki można zobaczyć zapowiedż - http://www.tvp.pl/tvp2/aktualnosci/sami-swoi/23054310. Zdjęcie jest kolorowe. Czy to coś świadczy? Jak trafiam na zwiastuny, to widzę wszystko, tylko nie ten film. Więc się pytam, czy w zwiastunie jest wersja kolorowa, czy może czarno-biała. Jeżeli ta pierwsza, to może wykupili od Polsatu wersję kolorową? A jeśli ta druga, to ja już nic nie rozumiem.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiastunach TVP 2 widziałem fragment "Samych swoich" w wersji czarno-białej. Na facebooku TVP 2 również jest umieszczony fragment w takiej wersji. Dziwne zatem dlaczego na stronie TVP napisali "film w wersji koloryzowanej". :?

Ponadto w repertuarze filmów Polsatu na styczeń również wymieniony jest film "Sami swoi" (emisja 10.01). No a dopóki "Sami swoi" będą emitowani w Polsacie, dopóty w TVP raczej nie będzie dostępna wersja kolorowa. :sad:

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...