Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Materiał TVP był rzetelny. Np. Monika Olejnik miała okazję skomentować te doniesienia. Zachowała się tak, jak się zachowała, dlatego można domniemywać, że jednak ma coś do ukrycia. Gugała i Jaruzelska skomentowali.

 

W reportażu TVP nikt nikogo nie oskarżył. Po prostu przedstawiono suche fakty. Druga strona (np. TVN) też może poszperać i poszukać nazwisk dziennikarzy z "drugiej strony" lub z "żadnej strony", którzy nabyli mieszkania w tego typu nieruchomościach. Jeśli takich nie ma, a jest Miszczak i Olejnik, cała sprawa nabierze jednak pewnej pikanterii, a rolą mediów, zwłaszcza publicznych, jest ujawnianie takich faktów.

 

Nie bulwersowałbym się jednak. Może akurat historia będzie miała ciąg dalszy i będzie kolejny odcinek.


A że tematy tabloidowe... Cóż, to się teraz sprzedaje. Przy takiej ściągalności abonamentu muszą sięgać i po takie tematy

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika Olejnik skomentowała całą sprawę, ale nie w TVP. I bardzo dobrze bo wstyd się tam pokazywać.

 

Gugała i Miszczak skarżą do sadu TVP za manipulacje w Alarmie! Olejnik to rozważa http://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/jaroslaw-gugala-i-edward-miszczak-pozwa-tvp-za-material-o-reprywatyzacji-to-skandaliczna-manipulacja Brawo dla tych Państwa! Tylko czy sądy okażą się sprawiedliwe w obecnej sytuacji? Mam wątpliwości.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chcą skarżyć dziennikarzy za to, że powiedzieli o fakcie kupienia mieszkań przez te osoby. Nic innego w programie nie padło i mam wątpliwości, czy podekscytowany pozwem przedmówca w ogóle oglądał ten program. Ja oglądałem i nie było tam słowa oskarżenia, obarczenia winą, nic. Piszę o TVP, bo publikacji Do Rzeczy nie czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie niektórzy pogubili się i mylą materiał TVP z publikacją w Do Rzeczy. Cytat z artykułu na portalu Wirtualne Media

 

 

W serwisie internetowym DoRzeczy.pl dzisiaj rano zamieszczono omówienie reportażu z „Alarmu!”. Tekst jest zatytułowany: „Olejnik, Jaruzelska, Gugała. Celebryci, dziennikarze TVN i Polsatu kupili apartamenty w zreprywatyzowanych kamienicach”, a jako ilustrację zamieszczono zdjęcie wejścia do kamienicy przy Nabielaka z tablicą upamiętniającą Jolantę Brzeską.


Poza tym podziwiam osoby, które wypowiadają się na temat materiału nie oglądając go. Też łykają, tyle że doniesienia medialne na ten temat.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się za to dziwię ludziom oglądającym serwisy informacyjne i programy publicystyczne TVP i lykajaym całą tą sciemę którą od kilku ladnych miesięcy tam się serwuje. Wystarczą mi doniesienia medialne. Nie mam po prostu na tyle silnej woli by to oglądać i zwyczajnie szkoda mi czasu.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie wymienią wszystkich lokatorów co mają mieszkania w tych kamienicach,a właśnie tych wybranych? Co ten fakt ma za znaczenie? Naprawdę włączcie własne myślenie, coś nie musi padać wprost, chodzi o wytworzenie wrażenia- dzika reprywatyzacja i znane osoby z konkurencyjnych mediów. W INFO przez cały dzień nie ma innego tematu.   Dziękuję za taką możliwość wypowiedzenia się- jedzie samochodem i ma się zatrzymywać na środku parkingu by udzielić wypowiedzi? To niepoważne. Za program odpowiada były dziennikarz TVN24 - to dodaje pikanterii tej sprawy. No cóż o dziennikarzach TVN24 nie mam dobrego zdania i Pan Wenerski praktyki z TVN przeniósł do TVP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się za to dziwię ludziom oglądającym serwisy informacyjne i programy publicystyczne TVP i lykajaym całą tą sciemę którą od kilku ladnych miesięcy tam się serwuje. Wystarczą mi doniesienia medialne. Nie mam po prostu na tyle silnej woli by to oglądać i zwyczajnie szkoda mi czasu.

 

Mnie też to dziwi i zastawiania jak łatwo można zmanipulować widzów.Najgorsze jest to że większość ludzi łyka wszystko co im wmówi ulubiona tv i nie ma znaczenia czy jest to TVP ,TVN ,Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto rozmawiać wczoraj 490 tysięcy widzów. Wpychaja to gdzie tylko można, a i tak nikt nie chce oglądać. Rozlewisko które zaraz potem zaledwie 1,6 mln. I tym spodobem pogrzebali ten serial. Ciekawe po co go po 4 latach wznawiali jeśli potem upchneli na tak kiepską godzinę w tygodniu? Miała być niedziela wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Dziękuję za taką możliwość wypowiedzenia się- jedzie samochodem i ma się zatrzymywać na środku parkingu by udzielić wypowiedzi?(...)

 

Jeśli mnie pamięć nie myli, to próbowali skontaktować się telefonicznie. Do Jaruzelskiej i Gugały dodzwonili się, do Olejnik nie. Widziałem gorsze sceny. We Francji dziennikarze potrafią wejść do restauracji i przeszkodzić politykowi spożywającemu obiad w czasie wolnym. I nikt z tego powodu nie robi tam afery. Kim że jest Pani Olejnik, żeby umawiać się z nią przez jakąś sekretarkę w TVN-ie albo prosić na kolanach o komentarz... Mogli i przed wejściem do WC, Monika Olejnik to publiczna osoba.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie żarty robisz albo tworzysz nowe standardy dziennikarstwa. Mylisz dziennikarstwo z paparazzi. Ci robią zdjęcia kiedy chcą i bez zgody. Olejnik nie chce rozmawiać z TVP i ma do tego prawo czy komuś się to podoba czy nie. I oczywiście chwała jej za to.

Robi Ci to różnicę? Przecież podobno i tak nie oglądasz TVP.

Daje mi to ogromną satysfakcję. Chyba wystarczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre jest uwikłanie w sprawę Gugałę, to znakomity dziennikarz. Historia Olejnik jednak jak najbardziej nadawała się na antenę. Historia tego mieszkania jest jednak trochę ciekawa i dziennikarze TVP1 po prostu to pokazali, nic więcej.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cóż z tego jak pewnie wyleci po tym sezonie? Trudno spodziewać się, że będzie kolejny sezon z taką widownią mimo ogromnej promocji. "M jak miłość" poleciało później bo dali felieton o "Rozlewisku", przed "Klanem" to samo i również sporo później emisja. Mam nawet wrażenie, że to MJM poleciało później by się nie nałożyło na Rozlewisko. Na fanpage'u TVP informowali że ten drugi będzie z opóźnieniem o 21:40. MJM normalnie by się skończyło o 21:30 bo wczoraj miało być 20:45 nie 20:50.

 

Jaszek, ta dyskusja poszła już do kosza. Nie nakrecaj się znowu bo nie warto.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)"M jak miłość" poleciało później bo dali felieton o "Rozlewisku", przed "Klanem" to samo i również sporo później emisja. Mam nawet wrażenie, że to MJM poleciało później by się nie nałożyło na Pencjonat. (...)MJM normalnie by się skończyło o 21:30 bo wczoraj miało być 20:45 nie 20:50.

Naprawdę nie ruszają mnie Twoje uwagi :)  Poza tym pomimo, że jak sam piszesz nie oglądasz TVP, to masz wyjątkowo precyzyjną wiedzę na temat co w TVP1, o której, kiedy i dlaczego :)

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam publicystyki i informacji w TVP i właściwie rządowej telewizji przez większość dnia. Akurat Klan i MJM to są pozycje na które zerkam od nastu już lat więc dzięki temu widzę co się jeszcze wyprawia na antenach TVP. :)

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chcą skarżyć dziennikarzy za to, że powiedzieli o fakcie kupienia mieszkań przez te osoby. Nic innego w programie nie padło i mam wątpliwości, czy podekscytowany pozwem przedmówca w ogóle oglądał ten program. Ja oglądałem i nie było tam słowa oskarżenia, obarczenia winą, nic. Piszę o TVP, bo publikacji Do Rzeczy nie czytałem.

Nie rozumiesz, że podanie pewnych faktów w odpowiednim kontekście jest manipulacją? Jeśli tego nie widzisz, to znaczy, że też wpadłeś w pułapkę manipulacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim kontekście podano te fakty w materiale Alarm! na antenie TVP1? Podasz konkretne przykłady? Oglądałeś, czy podobnie jak @lpo wystarczą Ci oświadczenia bohaterów i stwierdzenia części mediów, że TVP kłamała? Czy może wiążesz materiał TVP1 z publikacją w Do Rzeczy

 

Pojawienie się w reportażu TVP1 nazwisk dziennikarzy w takiej sprawie - nie piszę tu o Gugale bo ten faktycznie został skrzywdzony choć ma mieszkanie w kamienicy, w której mieszkała zamordowana (spalona) Jolanta Brzeska  (kupił je jednak wcześniej)- na zachodzie "z urzędu" znosiłoby znamiona korupcji, tym bardziej, że taki Gugała, w przeciwieństwie do innych lokatorów, nie został wyrzucony z kamienicy ani nawet nie był prześladowany. Przecież Ci dziennikarze mogli zajmować się właśnie tematem reprywatyzacji z racji wykonywanego zawodu. Olejnik i Miszczak kupili mieszkania w tychże budynkach pod koniec 2015 roku, kiedy o aferze było już bardzo głośno. Oboje twierdzą, że za pośrednictwem pełnomocników zapoznali się z informacjami w Księgach Wieczystych, w których są kolejne nazwiska poprzednich właścicieli i wszystkie inne zmiany(!). Oboje są dziennikarzami. Oboje z racji wykonywanego zawodu byli szczególnie poinformowani o reprywatyzacji, w tym o najsłynniejszych adresach przewijających się w tym kontekście. Oboje kupili mieszkania w tym samym roku. Oboje w kamienicach, o których było szczególnie głośno. W przypadku obu kamienic przewijają się te same nazwiska. To wcale nie musi nic znaczyć, ale może coś oznaczać, dlatego rolą każdego dziennikarza jest zbadanie tego i poinformowanie o wszystkim społeczeństwa. 

 

Jak Ci dziennikarze mogli po czymś takim rzetelnie zajmować się tematem reprywatyzacji, skoro dzisiaj mieszkają właśnie w zreprywatyzowanych kamienicach? Tu nie trzeba być orłem, żeby dostrzec pewien konflikt interesów. To tak jakby policjant kupił prywatnie samochód, który kiedyś został skradziony. Trzeba byłoby zbadać ten fakt, czyż nie?

 

TVP podała suchy fakt, jestem pewien, że gdyby konkurencja wynalazła, że np. taka Danuta Holecka kupiła takie mieszkanie, byłoby to grzane przez 3/4 mediów w Polsce miesiącami :) Sam jestem dziennikarzem i strasznie drażni mnie krytykowanie dziennikarskiej pracy.

 

W materiale zobrazowano też inny wymiar dramatu ludzi. Pokazano, że w miejsce wywalonych na bruk ludzi przyszli - prędzej lub później - celebryci i telewizyjne gwiazdy. Czy nie od tego są właśnie programy interwencyjne? Czy nie to jest misją mediów publicznych?

 

Wcześniej podałem przykład z Francji, gdzie dziennikarze tropiący aferę z udziałem ministrów francuskiego rządu nachodzili polityków na prywatnych obiadach i kolacjach w restauracjach. Zarzucano mi, że to byli Paparazzi. Nie, to byli dziennikarze francuskiej telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...