Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym pogratulować Panu Babiarzowi bardzo dobrych i co ważne prawdziwych słów w programie "Świat się kręci". Mam nadzieje że częściej będzie w programach publicystycznych.

 

Mam również nadzieje że nowe władze Telewizji Polskiej powrócą poranny program Kawa czy Herbata.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak informuje ''Super Express'', program ''Świat się kręci'' może zostać zdjęty z emisji w marcu:

http://www.se.pl/rozrywka/gwiazdy/mlynarska-traci-program-w-tvp_767952.html

 

Natomiast jak się dowiedziałem na ''Twitterze'' od Jana Pawlickiego, dyrektora TVP1, trwają pracę nad porannym pasmem od poniedziałku do piątku i wraz z tym efekty będą widoczne w wiosennej ramówce. Jak powiedział, ''Jedynka'' powinna odzyskać swoją śniadaniówkę, jaką jest zdjęta 3 lata temu przez byłego dyrektora Piotra Radziszewskiego ''Kawa czy Herbata?''.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak informuje ''Super Express'', program ''Świat się kręci'' może zostać zdjęty z emisji w marcu:

http://www.se.pl/rozrywka/gwiazdy/mlynarska-traci-program-w-tvp_767952.html.

Nie wiem czy to jest wiarygodne źródło. Bo ogólnie to ten news jest sklecony z domysłów i tego co powiedział prezes Kurski na początku urzędowania. Nie ma oficjalnego stanowiska TVP1 w tej sprawie, więc to jak na razie pogłoska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz kwestia jaki poziom będą miały te preselekcje? Do preselekcji nie zgłaszali się w ostatnich latach znani artyści (części nie chciało się rywalizować w eliminacjach, a część obawiała się być może porażki). Ciekawe zatem kiedy będzie lista uczestników i czy każdy może się zgłosić czy to TVP wybierze zespoły do eliminacji?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z tym HD, ale na profilu grupy Sound'n'Grace jest wpis z 17 listopada "nagrywamy się w HD". Jest to nagranie programu "Jaka to melodia?". Może w końcu...

 

Link https://www.facebook.com/soundngrace/posts/10154320931369018:0

 

 

Po zdjęciu widać, że w HD nagrywają występy artystów. Wszystko wskazuje więc na to, że w ciągu kilku tygodni (być może od nowego roku) "Jaka to melodia" będzie w końcu w wysokiej rozdzielczości.

Mamy już ostatni tydzień stycznia, więc już raczej jest pewne, że żadne zmiany jakości nie nastąpiły. Program był, jest i pewnie będzie do samego końca nadawany w SD. W dodatku kamery są poniżej przeciętnej SD. Raczej to bardziej takie LD jest. O ile program Świat się kręci był kilka miesięcy temu w podobnej jakości, to teraz mimo że nadal w SD to lepiej wygląda niż dawniej. W JTM jakiejkolwiek poprawy brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz kwestia jaki poziom będą miały te preselekcje? Do preselekcji nie zgłaszali się w ostatnich latach znani artyści (części nie chciało się rywalizować w eliminacjach, a część obawiała się być może porażki). Ciekawe zatem kiedy będzie lista uczestników i czy każdy może się zgłosić czy to TVP wybierze zespoły do eliminacji?

Z tego co wiem zgłoszenia są już zamknięte więc TVP będzie raczej wybierać zgłoszeń wysłanych po grudniu kiedy to nadawca skierował do wydawnictw zaproszenie by ci ze swojego zbioru wybrali artystów i ich propozycje. Listę uczestników obstawiam tak gdzieś za dwa tygodnie kiedy to TVP1 opublikuje program obejmujący także termin 5 marca. Termin ten w kalendarzu eurowizyjnym jest w miarę neutralny ponieważ wtedy finał ma tylko Estonia choć może być problem z zainteresowaniem bo tego samego dnia jest też półfinał "ostatniej szansy" w Szwecji. Na razie wiemy się preselekcje wyreżyseruje Radosław Kobiałko który w przeszłości odpowiadał między innymi za program Dzieciaki górą czy wybory Miss World.

Co do "Świat się kręci" to wszystkie mity Super Expressu obaliła Agata Młynarska. Program więc jest nie zagrożony.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam SE przekonywał,że Marta Jeżewska już ma próbne zdjęcia w siedzibie TVP, kiedy nawet nie otrzymała żadnej propozycji, co dopiero mówić by była w TVP. Nie jestem fanem Młynarskiej, także nie byłem zwolennikiem tej audycji kosztem "Dobranocki",ale ten program mnie przekonał do siebie. Są tam poruszane różne tematy- polityczne, społeczne, ciekawe rozmowy. Z Punktu widzenia polityków w tym programie przestrzegano pluralizmu opinii. Często w przeszłości współprowadzącym był np. Rafał Ziemkiewicz. Kilka fragmentów tej audycji stało się hitami internetu jak chociażby wypowiedź pani Bożeny Dykiel czy ostatnio Przemysława Babiarza. Myślę,że uczciwość się po prostu broni.

 

Już nas mieli wywalić z EBU i z Eurowizji,a tu mają być preselekcje.. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że zaprzeczyła tym informacjom nie znaczy, że taka była prawda. Mogła mieć zdjęcia próbne zanim jeszcze TVP oficjalnie zaprosiła do współpracy. Zdjęcia próbne są własnie po to by się przekonać czy ktoś się nadaje czy nie.

 

Kosztem Dobranocki której już nikt nie oglądał? Juz na pewno nie grupa docelowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii Eurowizji to oficjalne informacje (prawdopodobnie wraz z listą kandydatów i piosenek) na temat preselekcji pojawią się na początku przyszłego tygodnia ale informacje zawarte za Twitterze szefa Jedynki oraz w wczorajszym Teleexpressie można uznać za pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy jak TVP podejdzie realizacyjne do tego koncertu. Bo jak było to w jakimś małym studiu (bodajże do 2009) to cała Europa z nas się śmiała i nie wyglądało to najlepiej. Ale lata 2010-2011, kiedy to było w Holu TVP to wyglądało to dobrze.

Edytowane przez olek122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preselekcje w TVP odbywały się w holu jednego z budynków TVP. Też mam nadzieję, że TVP 1 coś wymyśli i te preselekcję będą odbywać się w ciekawszym miejscu. Jednak śmiano się nie tylko z polskich preselekcji, gdyż na Ukrainie finał rozgrywano kiedyś w sobotę o 12.15 lokalnego czasu, a Grecja w czasie kryzysu w 2012 roku zorganizowała preselekcje w galerii handlowej! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był hol głównego budynku TVP i w nim koncerty odbywały się już od 2009 roku - nawet w wstępie przed czołówką lektor chwalił się że to pierwszy koncert w nowym budynku TVP. W 2009 roku preselekcje zresztą miały najlepszą czołówkę. Z preselekcji w holu też się z nas śmiali - zwłaszcza gdy rozpoczynały się zjazdem z ruchomej windy czy w 2011 roku kiedy wymyślono gadające serce.

Greckie preselekcje w 2012 roku akurat fajnie wyglądały - podobnie zresztą jak ich zwyciężczyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje " Świat się kręci" - http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/szef-tvp1-chce-powrotu-pasma-sniadaniowego-swiat-sie-kreci-zostaje\

Program "Debata" zniknie po sześciu wydaniach,a zastąpi go "Warto Rozmawiać" Jana Pospieszalskiego. http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/warto-rozmawiac-jana-pospieszalskiego-od-marca-w-tvp1

Program nie będzie miał lokomotywy oglądalności w takim razie jak Tomasz Lis, który był po "M jak Miłość".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "Świat się kręci", to wiadomym było, że to plotka była z likwidacją.

 

A co do "lokomotywy oglądalności". Jak na razie nie wiadomo czy program Pospieszalskiego będzie o 20:25, czy 21:35. Zapewne planują jeszcze, co będzie w tym paśmie. Jeśli byłoby to po Wiadomościach, to siłą rzeczy część widowni zostałaby z 19:30, zwłaszcza gdyby np. przed prognozą pogody puszczono by zapowiedź programu na żywo (tak jak było z Lisem). Jeśli o 21:35, to tutaj sprawa trochę inaczej wygląda. Nie wiemy jak na razie, co by puścili w takim wariancie przed programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy Modlinger przestał być szefem "Teleexpressu". Zostaje jednak w Telewizji Polskiej.

 - Zostałem przeniesiony do Akademii Telewizyjnej - mówi nam były szef codziennego serwisu TVP1. Nie wiadomo jeszcze czym się tam konkretnie zajmie.

 


Cytat pochodzi stąd: http://www.wirtualnemedia_pl/m/artykul/jerzy-modlinger-przestal-byc-szefem-teleexpressu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...