Skocz do zawartości

kiedy TVP 2 z tr. Cyfry+ w 16:9 w CP


pavel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też czekam na TVP2 16:9 w CP (i na Polsat, i na TV4, i na TVN też swoją drogą). Różnicę w nadawaniu najlepiej zobaczyć jak leci to samo w TVP1 i TVP2 (tak jak teraz uroczystości pogrzebowe). Na jedynce (CYFRA+) obraz elegancko na cały ekran (tv oczywiście 16:9), a to samo na TVP2 (Cyfrowy Polsat S.A.) windowbox (czyli czarne pasy z czterech stron). Dla tych, co mają tv 4:3 to przecież bez różnicy! Obraz 16:9 powinien być nadawany 16:9, a obraz 4:3 nadawany 4:3! Mają umowę z TVP to mogą zmienić format obrazu na 16:9 nawet na swoim transponderze, niepotrzebna jest wymiana z Cyfrą+. Myślę, że jak to jest często w tym kraju: nie ma żadnej koncepcji, więc jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedyś może być tak że Cyfrowy Polsat nie będzie miał miejsca na swoich transporderach i będzie kiedyś musiał pobierać sygnał od Cyfry+. Obraz jest masakryczny i jeszcze ta pikselioza .Jestem ciekaw za jaki czas wreszcie Cyfrowy Polsat zmieni transporder na Cyfry+ a inne kanały na ich transporderach miały by lepszą jakość.Zero myślenia jest w tej platformie .Niech ludzie tam zaczną coś zmieniać :x .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Cyfrowy Polsat jest uparty ,dalej sie z nami droczy i nie dolacza TVP 2 w 16:9 z tr.Cyfry+,przeciez maja ladniejszy obraz i do tego 16:9.Czy w koncu zrozumie to CP i dolaczy takze TVP 2 tak jak to uczynil z TVP 1.Zamiast odrazu dolaczy tez i TVP 2 ,aaa to caly CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum, że przeciętny abonent nie dostrzega takich niuansów jak forumowicze.Nikt nie wywali kasy dla sztuki,musi być powód biznesowy lub techniczny.Pobieranie sygnału wiąże się z opłatami, dlatego nikt nie robi tego bez powodu.Aktualnie sygnał TVP2 pobierany jest z oficjalnego punktu dystrybucji TVP, a jakość nie odbiega od sygnału np. w cyfrowych sieciach kablowych. Jedyna wada, skalowanie 16:9 do lettrebox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli CP pobiera sygnał TVP2 z "oficjalnego punktu dystrybucji TVP" to skąd pobiera sygnał TVP2 Cyfra+? To są jakieś dwa inne sygnały (w innej cenie) czy też CP robi letterbox z tego samego sygnału co Cyfra+? Czemu CP nie może nadawać tego samego sygnału TVP2 16:9 jak Cyfra+ na swoim transponderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że piszesz prawdopodobnie bo bzdur większych nie czytałem.CP pobiera TVP2 z Astry 10773 H, stąd nie ma transkodowania MPEG4=>2.

Jeśli nie wiesz to CP ma również możliwość korzystania z sygnału cyfrowej naziemnej DVB-T, to nie Leszno.

Dla twojej wiedzy, sygnał w naziemnej DVB-T na kanałach TVP1 i 2 w formacie 16:9 jest emitowany identycznie jak na transponderze C+ 10892 H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Zrozum, że przeciętny abonent nie dostrzega takich niuansów jak forumowicze.Nikt nie wywali kasy dla sztuki,musi być powód biznesowy lub techniczny.Pobieranie sygnału wiąże się z opłatami, dlatego nikt nie robi tego bez powodu.Aktualnie sygnał TVP2 pobierany jest z oficjalnego punktu dystrybucji TVP, a jakość nie odbiega od sygnału np. w cyfrowych sieciach kablowych. Jedyna wada, skalowanie 16:9 do lettrebox.

Dodam tylko, że jeszcze bardzo dużo abonentów posiada ,,zwykłe odbiorniki telewizyjne" i obraz na nich naprawdę jest bardzo dobry. Poza tym, większość telewidzów zwraca uwagę na wartość merytoryczną kanałów, pomijając aspekty techniczne ich przekazu. Wcale mnie to zresztą nie dziwi i na dzień dzisiejszy również się do nich zaliczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orion

 

Akurat w Lesznie DVB-T jest. Więc nie rozumiem Twojego stwierdzenia. :roll:

 

A to, że ma możliwość odbioru to nie oznacza jednoczesnego pobierania sygnału z tego źródła. Mało kto pamięta jak było widać na TVP2 z tp. CP zakłócenia związane z niezbyt dokładnym ustawieniem anteny analogowej...

Aha, jak wiesz to podaj skąd CP pobiera sygnał TVP Sport. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operatorem nadajnika DVB-T w Lesznie jest firma prywatna Lesznotv, która nie ma nic wspólnego z emisją komercyjną jaką świadczy Emitel operator testowego multipleksu I DVB-T.Sygnał emitowany przez ten nadajnik nie musi spełniać kryteriów o których pisałem, ponieważ na satelicie nie jest udostępniany sygnał z taką emisją.Jedynie dla DVB-T oraz C+ jest dostarczony przez światłowód sygnał gdzie pozycje emitowane z materiałów 16:9 są przesyłane bez zmian do emisji.Wątek dotyczy TVP 1 i 2 stad nie będę się odnosił do innych programów. Warto czasami pomyśleć o tym, że wytwórca sygnału nie zawsze dostarcza kontent w jakości wymagającej szerokiego pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, akurat nie chodziło mi o prywatny nadajnik tylko o testowy I MUX nadawany ze Śremu, który w Lesznie można bezproblemowo odebrać.

TVP2 z tp. CP nie jest w 16:9, a TVP Sport jest. Tutaj tylko dobra wola CP aby zadbać o to by oba kanały nadawane były w panoramicznym formacie, a przecież TVP taki format dostarcza. Chyba, że nadal sygnał TVP2 jest pobierany z analogu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie ma na razie szans na TVP 2 z transpordera Cyfry+ i my tego nie zmienimy, więc nie widzę sensu biadolenia na ten temat dalej. Ja czekam na odkrycie kart przez CP. Tak na marginesie, ciekawe ile będziemy musieli jeszcze poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że doczekamy momentu kiedy wszystkie kanały z oferty TVP, będą emitowane z jednego miejsca na HB z najlepszymi parametrami technicznymi. Nadawcą będzie TVP, która udostępni sygnał zainteresowanym platformom w symulkrypcie.Sądzę, że tym postem można zamknąć ww watek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...