Skocz do zawartości

Co według Was jest Premium?


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, mingo napisał(a):

Cały czas łączysz jakość z hasłem premium. Oczywiście jest taka zależność tylko odwrotna niż ciągle wmawiasz tu na forum.

To nie jakość powoduje że coś jest premium. To premium powoduje, że dystrybutor danego kontentu oferuje go w lepszej jakości (bo opłata za dostęp którą otrzymuje pozwala mu tę lepszą jakość zaoferować, jednak nie jest to regułą). 

 

Czy kanały typu Fashion 4K, Love NAture 4K są premium bo nadają w 4K? Nie. 

Czy Polsat Sport Premium to kanały premium? Tak. Oferują kontent premium (Liga Mistrzów), 4K brak. 

To znaczy, że nie czytasz ze zrozumieniem. Napisałem wcześniej, że treści za premium uznaje użytkownik. Dla kogoś kto interesuje się modą kanał Fashion 4K może być premium, bo dla niego treść jest premium i jakość jest premium. Analogicznie z Love Nature 4K. Natomiast kanały PSP mają treść premium, o ile ktoś LM za taką uznaje bo jak kogoś nie interesuje to uzna to za [beep], ale jakości premium to one nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu wracamy do mojej jednej wypowiedzi. To że kogoś nie interesuje sport, czy konkretna dyscyplina, nie oznacza że kanał nie jest premium.

Bo o premium decyduje jego zawartość, czyli ta przykładowa piłka z najwyższej półki, której przeciętny Kowalski nie zobaczy w całości na otwartych kanałach.

Zatem LM to towar jak najbardziej premium.

I nie ma tu nic do rzeczy że nie jest oferowana w 4K. Liczy się to że można za dodatkową opłatą obejrzeć rozgrywki na najwyższym poziomie, za które stacje płacą ciężkie pieniądze aby na swoich płatnych kanałach pokazać.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ten serwis nie potrafił zaoferować jakości w postaci HD z odpowiednią przepływnością aby obraz nie miał pikselozy i bez przerw w transmisji, więc nie ma co tego porównywać do kanału telewizyjnego nadającego w przyzwoitym HD.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu wracamy do mojej jednej wypowiedzi. Gdyby jakość nie miała znaczenia, to pewien serwis nie zwijałby się z kilku rynków, bo treści premium to oni mają.
Viaplay się zwija, bo źle pieniążki policzyli, a nie z braku 4K
Coś bez reklam, pół roku po kinowej premierze i w jakości UHD z HDR (nawet w wersji 3840x2160 pikseli) i minimum 25 Mbit/s. To jest współczesne premium dla mnie.
To samo w HD też będzie premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

I tu wracamy do mojej jednej wypowiedzi. Gdyby jakość nie miała znaczenia, to pewien serwis nie zwijałby się z kilku rynków, bo treści premium to oni mają.

To, że ktoś oferuje treści premium nie powoduje, że musi mu się to opłacać. Co ma jedno do drugiego? Viaplay przepłaciło za prawa, finansowo polegli, stąd się wycofują. To czy oferowali kontent premium czy nie nie ma tu znaczenia. 

 

30 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Napisałem wcześniej, że treści za premium uznaje użytkownik.

Znowu piszesz coś, z czym w jakimś stopniu się zgadzam ale w pewnym punkcie Twój punkt widzenia znacząco się rozjeżdża z moim. Owszem, treści za premium uznaje użytkownik. Ale nie ten pojedynczy, tylko cała grupa użytkowników, można nawet powiedzieć że po prostu rynek wyznacza co jest premium a co nie. Rynek odpowiada na potrzeby użytkowników. 

 

Jeśli jeden Kowalski lubi oglądać ligę czeską a zdecydowana większość widzów jej nie ogląda to nikt nie będzie tego nazywał premium. Ten Kowalski może nie oglądać Ekstraklasy ale cieszy się ona zainteresowaniem sporej liczby widzów i są oni skłonni zapłacić za dostęp do niej niemałe kwoty. Tym samym rynek uznaje to za premium.  

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby decydowała, to taki PSP nie miałby tylu abonentów. HBO także nie aż tak dużo treści 4K, a jednak abonentów ma sporo. A abonentów jest dużo, bo treści które są oferowane odpowiadają na potrzeby użytkowników w zaspakajaniu ich gustów i nie to byle czym, a wysokobudżetowymi produkcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niczego nie dowodzi. Płacę za HBO bo chcę oglądać filmy zaraz po premierach kinowych i seriale na światowym poziomie, a nie za to że oglądam je w HD, czy 4K. 

Uczepiłeś się 4K, ale serio mało kto dostrzega różnicę między 4K a HD wśród przeciętnych widzów. Nie piszę tu o nas forumowiczach, bo my się tu pasjonujemy tematami technicznymi, ale o przeciętnym szaraku. 

Ja jako świadomy odbiorca różnic pomiędzy 4K a HD świadomie mam głęboko w poważaniu 4K, bo nie jest to dla mnie efekt wow jak pisałem. HD zaspakaja moje gusta techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium to oferta kierowana do świadomego odbiorcy, który jest gotowy zapłacić więcej za daną usługę. Dzięki temu otrzymuje unikatowe treści i lepszą jakość/obsługę. Swoją drogą nazwa nadużywana przez nadawców telewizyjnych. Nie powinni wrzucać jej jako nazwa kanału, np. Polsat Sport Premium, Canal+ Premium. Dla mnie brzmi idiotyczne. Na tej zasadzie można dać dla biedaków Polsat Sport Bieda lub Canal+ Bieda. Słowo "bieda" kojarzy nam się negatywnie, więc mogą zastąpić angielskim "basic" (podstawowy) - Polsat Sport Basic lub Canal+ Basic.

 

Sami zresztą widzicie jak głupio wygląda nazwa ze słowem "basic". Słowo "premium" również jest głupie, choć brzmi dostojnie, prestiżowo, światowo.

Edytowane przez swordfish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mingo napisał(a):

Dla zdecydowanej większości 4K to tylko cyferki, wielu nie ma pojęcia jak to wygląda. 

Dokładnie tak. Można to było eksperymentalnie stwierdzić wśród znajomych, rodziny podczas mistrzostw gdy był czasowo uruchamiany kanał 4K.

Niektórzy specjalnie kupowali telewizory 4K na tą okazję i sam byłem obecny przy strojeniu tego kanału jeden rodzinie w trakcie pierwszego meczu na telewizorze 65 cali.

Zobaczyli 4K HDR i co usłyszałem? Nie widzę różnicy, a wręcz lepiej im się podobał obraz HD, bo miał bardziej żywe kolory do których przywykli.

Nie docierał argument że na tym kanale jest więcej szczegółów. Nie miało to żadnego znaczenia, bo tego ich subiektywny odbiór wzrokowy nie był w stanie rozróżnić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mingo napisał(a):

Niektórzy jeszcze kilka lat temu nie widzieli różnicy pomiędzy SD a HD a Ty mówisz, że 4K zauważą? Dla zdecydowanej większości 4K to tylko cyferki, wielu nie ma pojęcia jak to wygląda. 

A skąd wiesz, że dla zdecydowanej większości? Jakiś link do badań? Równie dobrze mogę napisać, że zdecydowana większość zauważy różnicę na dużym TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas łączysz jakość z hasłem premium. Oczywiście jest taka zależność tylko odwrotna niż ciągle wmawiasz tu na forum.
To nie jakość powoduje że coś jest premium. To premium powoduje, że dystrybutor danego kontentu oferuje go w lepszej jakości (bo opłata za dostęp którą otrzymuje pozwala mu tę lepszą jakość zaoferować, jednak nie jest to regułą). 
 
Czy kanały typu Fashion 4K, Love NAture 4K są premium bo nadają w 4K? Nie. 
Czy Polsat Sport Premium to kanały premium? Tak. Oferują kontent premium (Liga Mistrzów), 4K brak. 
4K jest na Polsat Box GO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

A skąd wiesz, że dla zdecydowanej większości? Jakiś link do badań? Równie dobrze mogę napisać, że zdecydowana większość zauważy różnicę na dużym TV.

Popytaj wśród swoich znajomych, wśród rodziny. Dla ilu z nich 4K jest ważne? Myślę że się zdziwisz 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami operatorzy płatnej TV przyznają, że 4K nie jest aż takim koniem pociągowym. Rośnie sprzedaż telewizorów 4K, ale nie przekłada się to na większe zainteresowanie pozycjami 4K. Szczególnie gdy trzeba dodatkowo płacić. Dlatego nie ma wielu kanałów 4K w Polsce. Nie opłaca się dziś w to inwestować w nadawanie 4K. Inną kwestią są pozycje 4K w ramach VOD, ale to już często online.

 

 

9 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Zobaczyli 4K HDR i co usłyszałem? Nie widzę różnicy, a wręcz lepiej im się podobał obraz HD, bo miał bardziej żywe kolory do których przywykli.

Nie docierał argument że na tym kanale jest więcej szczegółów. Nie miało to żadnego znaczenia, bo tego ich subiektywny odbiór wzrokowy nie był w stanie rozróżnić.

 

Szczerze mówiąc, mi też lepiej ogląda się Full HD niż 4K 😄

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marian_w napisał(a):

 obraz może być czarno biały bo przecież liczy się tylko zawartość 

Po co ten sarkazm? Faktem jest że wiele osób uważa HD za świetny obraz i nie potrzebuje nic więcej. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...