Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nie sądzisz, że system linuksowy to zupełnie inna para kaloszy? ;)

 

Poza tym dlaczego twierdzisz, że nie czas na to?

 

Myślisz, że dla wszystkich zmiana daty według kalendarza juliańskiego jest na całym świecie wielkim wydarzeniem?

 

Otóż oświadczam Ci, jeśli nie wiesz, że nie jest.:D

Prosty przykład na procku sti 7101 i tunerze opticum .... A dlaczego nie , bo producent ( czyli monter u nas Globo , nie stara się wspierać starych modeli nowa technologią , wola je supportować jako tako , byle że coś jest) ....

mógł bym wymienić przykłady o które prosiłem czy będą poprawione ale efekt jest ten sam , z trumanem ( zapaleńcami z Maroka) da się pogadać ale ( kontakt odpisywania z ich strony jest długi ) .....

 

Pozdrawiam ...

 

 

Witam. Czy wie ktoś czy jest możliwość segregowania nagrań na dysku w x550. teraz tuner ustawia to wg daty. Chciałbym np nagrywając odcinki serialu mieć to w jednym folderze albo przynajmniej jeden odcinek pod drugim.
Obecnie brak takiej opcji ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Prosty przykład na procku sti 7101 i tunerze opticum .... A dlaczego nie , bo producent ( czyli monter u nas Globo , nie stara się wspierać starych modeli nowa technologią , wola je supportować jako tako , byle że coś jest) ....

mógł bym wymienić przykłady o które prosiłem czy będą poprawione ale efekt jest ten sam , z trumanem ( zapaleńcami z Maroka) da się pogadać ale ( kontakt odpisywania z ich strony jest długi ) .....

Pozdrawiam ...

 

Globo, albo w ogóle nie pisze oprogramowania do "swoich" wyrobów, albo ma o tym zupełnie blade pojęcie, w każdym razie stosuje politykę spławiania natrętnych klientów i zapewniania, że czynią wszystko co tylko w ich mocy, czyli ... nic.

 

Poza tym to od kiedy Tunezja leży w Maroku, to przecież niezły kawałek piachu do przejechania, jakby coś. :D

 

Pozdrawiam noworocznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam. Czy wie ktoś czy jest możliwość segregowania nagrań na dysku w x550. teraz tuner ustawia to wg daty. Chciałbym np nagrywając odcinki serialu mieć to w jednym folderze albo przynajmniej jeden odcinek pod drugim.
Obecnie brak takiej opcji ...

Dziękuję bardzo za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim x550 mam podłączony dysk samsung story 1TB, jak nagram z 10 programów (40-50GB) tuner przy którymś włączeniu sam kasuje wszystkie pliki i tracę nagrania.

Dysk ten współpracował bez problemów z 9500 HD

 

Nieraz ma problem z wywołaniem dysku ze stanu uśpienia, uruchamia nagrywanie w próżnie, a sie chcę zatrzymać to cały się zawiesza.

 

Ten tuner to tandeta, raz działa pilot, raz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest takie oprogramowanie, które czyni czytniki urządzeniami wielosystemowymi.

 

Szukaj na portalu teamu trumana.

 

Dobra znalazłem coś, ale czy jak wgram ten soft (mcas 3.31) to nie będę miał żadnego problemu, żeby przejść później na oryginalny ?

Wgrywam go za pomocą USB. W komputerze nie posiadam RS232.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dobra znalazłem coś, ale czy jak wgram ten soft (mcas 3.31) to nie będę miał żadnego problemu, żeby przejść później na oryginalny ?

Wgrywam go za pomocą USB. W komputerze nie posiadam RS232.

 

Możesz swobodnie instalować to oprogramowanie, bo urządzenie nie blokuje możliwości instalowania starszych wersji i można wgrywać wszystkie wersje w dowolnej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem tego tunera i po wgraniu softu 3.31 przestała mi działać karta cyfry od razu pisze ze sprzęt kupiłem na allegro i nie wiem czy to był oryginalny soft czy tez modyfikowany.Nie posiadam modułu karta działała w slocie> Czy muszę coś ustawić w menu tunera czy tez w oryginalnym sofcie muszę mieć moduł obsługujący kartę cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jayHaaBee

Radio N-JOY jest na Astra 19,2 tp.12.266 H 27500 3/4 PID AUDIO 631.

Menu>>>instalacja>>>zaznaczyć ręczne wyszukiwanie kanałów satelitarnych>>>następnie zaznaczyć Astra 19,2 i żółty przycisk z oznaczeniem TP i sprawdzić czy ten tp. znajduje się na liście w 9600hd.Jeśli tuner nie ma go na liście to trzeba go dopisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Witam jestem posiadaczem tego tunera i po wgraniu softu 3.31 przestała mi działać karta cyfry od razu pisze ze sprzęt kupiłem na allegro i nie wiem czy to był oryginalny soft czy tez modyfikowany.Nie posiadam modułu karta działała w slocie> Czy muszę coś ustawić w menu tunera czy tez w oryginalnym sofcie muszę mieć moduł obsługujący kartę cyfry.

 

Musisz albo zainstalować do odbiornika oprogramowanie dające wielosystemową funkcjonalność czytnikom urządzenia, albo zastosować moduł CI, np. moduł od C+ za jedyne 49 PLN.

 

Oprogramowanie znajdziesz w wielu miejscach w sieci, więc wygooglaj sobie.

 

Pozdrawiam noworocznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsługi dysków winny jest na pewno software/hardware X550

Dysk ten pracowal z moim drugim tunerem Opticum 9500 HD bez problemu.

 

a te nowe Ortony są tandetne, gorsza głowica, zawiesza się ciągle, mniej funkcji, gorszy pilot, mniej RAMu tez jednak duzo daje

zawiodłem się po kupnie X550, a miałem dobre zdanie o Globo posiadając Opticum 9500 HD.

 

X550 nie jest wart nawet 200zł moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego w 2011 roku!!!

 

Bigcyc123, aktualnie w X560 mam, co juz nie raz pisalem, soft main_full 3.30 i przelaczanie kanalow trwa 5 sekund.

Czy ladujac soft od Ciebie czyli 3.26 lub 3.27 powyzsze dzialanie bedzie szybsze?

Wyraziles poglad ze soft full z sharingiem zamula nieco tuner i stad tak wolne przelaczanie.

Nadmienie ze nie korzystam z sharingu jak i nie zamierzam wiec funkcja ta jest mi zbedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Witam

Posiadam OPTICUM HD 9600 ORTON. Tuner pokazuje sygnał i quality na poziomie 68-72%. Jakośc obrazu jest słaba brak ostrości. Kabel od anteny ma długość ok 20 m. Czy wzmacniacz antenowy coś polepszy ten sygnał.

 

Z 9600 przez HDMI wychodzi bardzo dobry obraz, więc albo winę ponosi inny rodzaj połączenia z TV np. poprzez SCART, albo masz źle ustawiony TV.

 

Antena nie ma tu nic do rzeczy, bo albo jest obraz, albo go nie ma.

 

Oczywiście sygnał mógłby być mocniejszy i warto podsterować ustawienie anteny, ale z tego co mówisz, to nie jest wcale tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ma ktoś na swoim Opticumie 9600 pakiet Kabel Deutschland ?

Chodzi mi o http://cgi.ebay.de/HD-Plus-Karte-NEU-OV ... 25600de043

Nie wiem jaki jest system kodowania na tej platformie i czy będzie współpracował z moim opticumem, CI nie chcę kupować po drogie są...

 

Czekam na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ma ktoś na swoim Opticumie 9600 pakiet Kabel Deutschland ?

Chodzi mi o http://cgi.ebay.de/HD-Plus-Karte-NEU-OV ... 25600de043

Nie wiem jaki jest system kodowania na tej platformie i czy będzie współpracował z moim opticumem, CI nie chcę kupować po drogie są...

 

Czekam na odp.

1 karty nie były parowane , potem nowe z około 2008/2009 są parowane i wymagają modułu ( czyli pary) .... inaczej nie obejrzysz ...

 

Wszystkiego najlepszego w 2011 roku!!!

 

Bigcyc123, aktualnie w X560 mam, co juz nie raz pisalem, soft main_full 3.30 i przelaczanie kanalow trwa 5 sekund.

Czy ladujac soft od Ciebie czyli 3.26 lub 3.27 powyzsze dzialanie bedzie szybsze?

Wyraziles poglad ze soft full z sharingiem zamula nieco tuner i stad tak wolne przelaczanie.

Nadmienie ze nie korzystam z sharingu jak i nie zamierzam wiec funkcja ta jest mi zbedna.

Wyedytuj w liście Caid dla danego kanału i będzie okk ( za pomocą programu na PC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to STi 7105 siedzi w takich tunerach jak Vantage vt-1, Octagon SF 1028P Noblence, Technisat TechniStar S1+

natomiast STi 7111 siedzi w Kathrein UFS 912, Showbox Vitamin 5000 hd, ADB 2850ST

widać że STi 7105 siedzi w bardziej zaawansowanych tunerach (tunery twin) więc siłą rzeczy musi byc wydajniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...