Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłbyś napisać jak obrabiasz nagranie HD, które później, po wrzuceniu na dysk, A200 odtwarza bezproblemowo?

 

wykorzystuję do tego program Total Video Converter w wersji 3.61 HD. Po zaimportowaniu pliku video HD (np. WMV) wybieramy format konwersji video file->mpeg->mpeg1 (taki format czyta nasza Ariva) , następnie w ustawieniach zmieniamy kodek audio na mp3, w zakładce "zmiana rozmiaru obrazu" zostawiamy na "original size" i nic więcej nie zmieniamy, następnie wciskamy "save&apply dalej "konwertuj" i czekamy na koniec konwersji. Otrzymany w ten sposób plik bez problemu czyta Ariva 200, powodzenia ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób używających najnowszego softu: czy problem znikających napisów (mam na myśli, to że napisy znikają po mniej więcej tygodniu od nagania filmu) dalej istnieje?

Dalej istnieje. Napisy po 4 dniach nadal są w pliku nagrania, ale ariva ich nie wyświetla.

a same pliki *.TS da sie czyms edytowac, chodzi mi o przyciencie przodu, tyłu i wy[beep]e reklamy ?

DVR Studio HD. 65Euro.

 

@Mariusz 37: Dzięki.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów temat rzeka czyli nagrywanie. Kilka przypadków dla kolegi Arts007

Jak już sygnalizowałem, po nagraniu z Astry (19,2) dekoder nie wyłączał się do stanu standby.

Przeprowadziłem kilka prób i efekty są takie:

1. nagranie z timera programu z astry (viva germany), który jest na liście Fav2, tuner przed nagraniem włączony na kanał tvp2 na liście Fav1 - ładnie przełącza na listę fav2 i kanał, który ma nagrać,, komunikat hint rec:.... i rozpoczyna się nagranie ale po zakończeniu tuner się nie wyłącza,

2. nagranie jak w pkt 1, programu ZDF HD - ładnie przełącza na listę fav2, później na kanał, komunikat: hint rec.... i nagrywanie się nie rozpoczyna, skutkując brakiem wyłączenia tunera,

3. nagranie z timera tego samego kanału viva germany, ale znajduje się on na już w fav1, tuner przed nagraniem włączony na tvp2 - ładnie przełącza na kanał, komunikat hint rec...., nagrywanie się rozpoczyna i po zakończeniu tuner się ładnie wyłącza,

4. nagranie jak wyżej ZDF HD, który też jest na liście fav1 - ładnie przełącza na kanał, komunikat hint rec..... i nagrywanie się nie rozpoczyna

Nagrania co prawda 5cio minutowe, ale dają obraz problemu.

 

Pytanie do kolegi ArtS007: czy przy nagrywaniu kodowane/niekodowane masz te programy w różnych listach ulubionych.

Nie mam kanałów kodowanych z astry, ale z tego co pamiętam, to kilka jest FTA a są oznaczone dolarem a A200, wyszukam je i jeszcze z nimi sprawdzę.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam list ulubionych, więc nie potrafię potwierdzić takich zachowań. Jednak spotkałem się z kłopotami przy nagrywaniu stacji FTA. Np. w przypadku kanału TV Puls korzystam z następującej metody:

1. Ustawiam "głupi" timer właczajacy tuner na kanale TV Puls na 1 minutę.

2. Po minucie jest termin drugiego, właściwego już, timera, który przeprowadza nagrywanie.

 

O ile się nie mylę, po tym wszystkim tuner się wyłacza.

 

Jest jednak jedno ale... Tak to pracuje w sofcie 1.04B8. Od wersji 1.05B0 oprogramowanie nie wykrywa dysku w przypadku zdarzenia Channel. Więc wystarczy zaprogramować "głupie" zdarzenie typu Record o długości 1 min.

 

Drugie ważne założenie: mam ustawiony zegar, jako ręczny i wyświetlam go w standby.

 

Na koniec dziwna sprawa. Dzisiaj, w okolicach takiego "głupiego" zdarzenia tuner po prostu zgasł. Na szczeście po chwilowym odłączeniu od prądu wstał na nogi, choć wczesniej w podobnych sytuacjach się zapętlał i wymagał aktualizacji przez RS (wersja 1.04B8). Nie mam pojęcia, co było tego przyczyną. Czy wywołanie zdarzenia, czy po prostu jakiś przypadek?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem test nagrywania z Astry - przy nagraniu programu z EPG wyłąacza się.

Kiedy zaprogramuję nagranie z ręki a nie z timera (EPG) to po nagraniu się nie wyłącza.

Wczoraj zaprogramowałem nagranie na 2 godz. 20 min. a nagrało się 1 godz. 56 min

ale tu nie jestem jeszcze pewien dlaczego dowiem sie po powrocie do domu.

Podejrzewam wypełnienie karty aczkolwiek poprzednie nagranie zmieściło 2:23 w 3 plikach.

 

EPG działa nędznie czasem jest lista na cały dzień a czasem tylko obecny i nastepny program.

Potem to potrafi zniknąć i znowu się wczytuje. Takie EPG nie nadaje się do programownia.

Próbowałem ustawić czas ręcznie i włączyłem w SB.

Nieco byłem zdumiony kiedy po właczeniu dekodera w epg miałem inne godziny nadawania programów niż były w rzeczywistości.

Jednym słowem co innego bylo w EPG a co innego na ekranie!

Przełączyłem więc na GMT i wróciło do normy aczkolwiek przypominam sobie że zdarzyło się po wyłaczeniu i włączeniu, że czas był około godziny 00:01 z tym ze to na poprzednim sofcie.

Jakieś kłopoty z zegarem to ten dekoder ma.

 

Wkurza mnie przeglądanie EPG przecież niekoniecznie chcę przełączyć program oglądany kiedy chcę sprawdzić co jest na innych kanałach!

Powinna byc możliwość przewijania treści EPG strzałkami i dopiero przycisk OK na wybranym kanale powinien przełączac program a nie ruch strzałką w dół lub w górę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kjs40

 

Czas na EPG przy ręcznym zegarze nie uwzględnia przesunięcia czasu według strefy czasowej. Jesli masz niezbyt pojemną kartę, to przerwanie nagrania przed czasem jest bardzo prawdopodobne. Szczególnie przy wykorzystaniu timeshiftu.

 

------------------------------

 

A teraz moich przygód ciąg dalszy. Dziś rano chciałem sprawdzić nagrania z dwóch poprzednich dni. I w zasadzie nic takiego sie nie działo, ale po zatrzymaniu odtwarzania jednego z nagrań przyciskiem Stop tuner się zresetował. Ustawiłem więc zegar na auto i odłaczyłem tuner od prądu. Po włączeniu zapętlił się, więc w nastepstwie tego zdarzenia musiał zażyć małej dawki połaczenia z RS. A ja myślałem, że przy automatycznym zegarze pętlenia nie będzie. Takie są uroki korzystania z wersji 1.04B8.

 

Po wczorajszym, niespodziewanym, wyłączeniu się tunera, dzisiejsza przygoda z resetem też jest zastanawiąjąca. Wcześniej mi się to nie zdarzało. Mam nadzieję, że to jednorazowy wyskok.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mój dekoder pracuje na czasie GMT. Do tego timeshift jest wyłączony gdyż karta ma 4GB.

Rozumiem że czas nagrania może się różnić bo na tej samej pojemności nośnika można zmieścić różne czasowo nagrania w zależności od ich zawartości (objętości).

Czy zrezygnowanie z TS może dać możliwość zmieszczenia większej ilości materiału na nośniku?

Mam na myśli nagrania gdzie jest tylko 1-na ścieżka dźwiękowa i nie ma napisów więc w zasadzie nie ma potrzeby korzystać z tej opcji.

Poczytałem o EPG na stronie Fergusona pisząże to niby wina nadawcy czyli w moim przypadku TnK.

Pytanko do korzystających z TnK - jak u Was sprawuje się EPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zrezygnowanie z TS może dać możliwość zmieszczenia większej ilości materiału na nośniku?

Cyt. za stroną producenta: "Po wybraniu PS nagrywany jest plik w formacie mpeg-2. Jednakże ze względu a ilość informacji do przetworzenia, funkcja ta działa prawidłowo wyłącznie dla kanałów niekodowanych nadawanych w standardzie mpeg-2. W każdym innym przypadku automatycznie nagrane zostaną pełne informacje w formacie TS."

Myślę, że popróbować warto.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a same pliki *.TS da sie czyms edytowac, chodzi mi o przyciencie przodu, tyłu i wy[beep]e reklamy ?

Ja używam Avidemux - co najważniejsze jest darmowy.

 

Przyjemny choc nie robi tego co by chcial czyli po wycieciu zbednych reklam zapis bez zmiany parametrow filmu. A on niestety zmienia typ pliku na blizej mi nieznany :) np. w MWP nie da sie przewinac bo obraz stoi, obraz jest rozciagnienty ... no i komunikat o 2 sciezkach dzwieku i nie wiadomo czy ta 2 jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG działa nędznie czasem jest lista na cały dzień a czasem tylko obecny i nastepny program.

Potem to potrafi zniknąć i znowu się wczytuje. Takie EPG nie nadaje się do programownia.

Próbowałem ustawić czas ręcznie i włączyłem w SB.

Nieco byłem zdumiony kiedy po właczeniu dekodera w epg miałem inne godziny nadawania programów niż były w rzeczywistości.

Jednym słowem co innego bylo w EPG a co innego na ekranie!

Przełączyłem więc na GMT i wróciło do normy aczkolwiek przypominam sobie że zdarzyło się po wyłaczeniu i włączeniu, że czas był około godziny 00:01 z tym ze to na poprzednim sofcie.

Dlatego pisałem o zegarze ręcznym i EPG.

 

Ja to mam szczęście, że mi na EPG wcale nie zależy. ;)

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo tak bym tez robił no ale skoro po przejściu na zegar ręczny mam rozjechane epg o kilka godzin to nie wiem co będzie w programie i kiedy :/

Mało tego zaprogramowanie ręczne wg zegara tak działa, że dekoder się nie wyłącza.

Pozostaje txt ale to z kolei nie każdy program posiada więc dalej nie wiem co w programie - chyba w dobie nowoczesnej TV

czas iść do kiosku i kupić teletydzień albo coś podobnego jak za komuny bywało :D

No cóż, miejmy nadzieję, że kolejna wersja softu (coś się spóźnia już się przyzwyczaiłem do codziennych nowości he he) rozwiąże wszystkie problemy ....

Pomału rozglądam sie za jakims dyskiem.

Czy te najtańsze Samsungi są dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zgrywacie listę kanałów aby po ponownym jej wgraniu zachowały się też ustawienia typu np.język,obraz 1080i itp.

Ja zapisuję listę jako dump. Ale jak zrobię np.ust.fabryczne i wgram tą listę to raz wgra razem z ustawieniami a czasem nie tylko samą listę(wgrywane przez userdb). Czy można plik dumpfile (wcześniej zapisany)wgrywać przez allcode tak jak soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Szanownych Forumowiczów!

 

Mam wgrany najnowszy soft i kartę C+, od ponad tygodnia nie było problemu...Od wczoraj mogę oglądać tylko niezakodowane programy!Próbowałem wyciągać kartę , wyłączać tuner i nic... nawet zadzwoniłem do centrum obsługi klienta C+ i powiedzieli,że do godziny powinien pojawić się obraz! Czekam już kilka godzin i nadal lipa z programami kodowanymi.

 

Proszę o sugestie i rady ,czy wina leży po stronie arivy czy też nadawcy c+?

 

PS .programy niekodowane są odbierane bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plaw, coś czuję że spotkało Cię to samo co mnie jakis miesiąc temu - karta przestała odkodowywać cokolwiek.

Nie pomogły reaktywacje z ICA ani prośby telefoniczne - karta owszem, łapała nową datę uprawnień, ale na ekranie rządził napis "zakodowane".

Rodzina patrzyła na mnie już jak na cyfrowego niedojdę, wreszcie wymieniłem tę kartę u dystrybutora - od miesiąca jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem ten sam problem, uprawnienia były widoczne a mogłem oglądać tylko kanały FTA. Dzwoniłem do Cyfry, nadawali uprawnienia i nic. Reaktywacja przez ICA też nie pomogła. Dopiero jak podłączyłem starego Thomsona (od Cyfry) i jak ponownie przesłali uprawnienia to po 15 min ruszyło. Zdaniem konsultanta mogą występować problemy przy przesyłaniu uprawnień na fergusona. Ktoś może to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...