Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że na dniach u wszystkich ten kanał będzie się wyszukiwał jako TVP2 HD i nie będzie potrzeby własnoręcznej modyfikacji jego nazwy. Na razie kanał nadaje testowo i nawet nie wiadomo czy parametry, z których jest on obecnie nadawany będą docelowymi. Zastanawia mnie ciągle, jak długo HBO Comedy HD będzie nadawane z dwóch częstotliwości (zupełnie niepotrzebnie). Może tam wyląduje TVP2 HD i wszyscy będziemy się cieszyć jego jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jak to robisz,dzieki

 

Najpierw w menu "instalation" przeszukaj satelitę wg listy TP, potem jak skończy skanować wyjdź z menu i wyszukaj (niebieski guzik) kanał ch-3106 i przełącz na ten kanał - powinieneś mieć obraz TVP 2 HD. Potem dodaj sobie na swoją listę kanałów noremalnie jak każdy inny w menu "lista kanałów tv". Edycja nazwy jest dostępna u mniw w Ariva 200 pod niebieskim guzikiem w tym menu (najpierw niebieski a potem zielony zgodnie z opisem na ekranie). Firmware 2.17B3, jak jest na innych, szczególnie v1.x to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na dniach u wszystkich ten kanał będzie się wyszukiwał jako TVP2 HD i nie będzie potrzeby własnoręcznej modyfikacji jego nazwy. Na razie kanał nadaje testowo i nawet nie wiadomo czy parametry, z których jest on obecnie nadawany będą docelowymi. Zastanawia mnie ciągle, jak długo HBO Comedy HD będzie nadawane z dwóch częstotliwości (zupełnie niepotrzebnie). Może tam wyląduje TVP2 HD i wszyscy będziemy się cieszyć jego jakością.

 

Dokładnie tak ma być. Przekaz TVP2 z CP jest zupełnie tymczasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przeniesienie TVP 2 HD na inną częstotliwość to w 100% potwierdzona informacja ?

Żeby była jasność. W swoim poście, wyraziłem tylko przypuszczenie, że najlepiej byłoby gdyby TVP2 HD zostało przeniesione na transponder Cyfry+, z którego w tej chwili jest nadawane HBO Comedy HD. Ale to nie jest fakt ani informacja. Wcale tak się nie musi stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat tam? lepiej przeniść tam np. Discovery Historia i rozszerzyć jego zasięg. Na 11449 mogłaby nadawać, z 10834 można "wyrzucić" kanały SD i tam wrzucić, Orange ma 2 tp w większości dublujące kanały z innych tp... możliwości jest wiele, wszystko jest kwestia dogadania się i osiągnięcia kompromisu finansowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TVP1 HD i TVP2 HD w Cyfrze+ to jest po prostu "czeski film". Niby te kanały są dostępne, ale czy Cyfra+ poinformowała o tym oficjalnie. Nie. Nie wiadomo więc, czy emisja TVP1 HD i TVP2 HD dla abonentów Cyfry+ ma charakter testowy, czy jest to przekaz okazjonalny czy może jeszcze coś innego. Wystarczy spojrzeć na TVP2 HD, który nawet nie wyszukuje się pod właściwą nazwą. Mam nadzieję, że do piątku sytuacja się wyjaśni, chociaż już dziś powinno być wszystko jasne, wszak oba te kanały nadają już piąty dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, aby gdzieś ktokolwiek wspomniał, że History przeszedł na nadawanie w formacie 16:9 oraz zmienił logo. Powrócono do pierwotnego kolorowego i przezroczystego logo jakie znane było np. z angielskiej czy tureckiej wersji tego kanału sprzed kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, aby gdzieś ktokolwiek wspomniał, że History przeszedł na nadawanie w formacie 16:9 oraz zmienił logo. Powrócono do pierwotnego kolorowego i przezroczystego logo jakie znane było np. z angielskiej czy tureckiej wersji tego kanału sprzed kilku lat.

 

Nikt nie wspomniał, no bo co to ma z nowościami w Cyfrze wspólnego?

Zresztą, zaraz, jak to nikt nie wspomniał? A to co : viewtopic.php?f=11&t=2036&start=195#p631330 ? :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wilos

 

Jeżeli masz tuner Pace od C+, zrób wyszukiwanie programów i zobacz gdzie są TVP1 HD i TVP2 HD. I to Ty nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie podawaj nieprawdziwych informacji. No chyba, że masz tuner nie dedykowany od C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...