Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

potwierdzam na fergusonie 8900hd ..modul Astona 2.26 ...odbior TVN HD ..oraz canal+GOL HD i WEEKEND HD...mam modul cyfry+Smart na nim odbior z nowego transpordera cyfry+ jest niemozliwy ..poprzez czytnik tunera - tak...i prosze nie pisac bzdur o ustawieniu anten to nie ma nic do rzeczy ..mam anten 100cm idealnie ustawiona..cyfra+ musi cos zrobic z tymi modulami ktore zakupilismy u nich...jakos roozwiazac ten problem..pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekbaj - piszesz ze do TNK HD dojdzie TVN Style HD i TURBO HD. Zastanawiam sie czy to bedzie w pakiecie płatnym czy nieodpłatnym (tak jak był TVN HD bo głównie dlatego kanału go miałem). Dlatego moduł można pogonić ale wstrzymam sie bo może jakims cudem nowe kanały TNK HD dojdą nieodpłatnie czemu daje małe szanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odnosnie pasów w TVN HD - odkąd mam TVN HD a mam z rok to Magda M. to jedyna audycja która jest tak nadawana, nidgy nie widziałem jak zyje w TVN HD pasów góra/boki, zawsze jest full (czasem tylko boczne pasy są czarne ale to jak leci stary film jakis, co i tak jest moim zdaniem lepsze niz pełny ekran i obcięty film z góry i dołu). takze spokojna głowa, bo jakosc TVN HD jest naprawde cacy. A serial był krecony jak o HD jeszcze nie marzyli

 

sory za post pod postem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam na fergusonie 8900hd ..modul Astona 2.26 ...odbior TVN HD ..oraz canal+GOL HD i WEEKEND HD...mam modul cyfry+Smart na nim odbior z nowego transpordera cyfry+ jest niemozliwy ..poprzez czytnik tunera - tak...i prosze nie pisac bzdur o ustawieniu anten to nie ma nic do rzeczy ..mam anten 100cm idealnie ustawiona..cyfra+ musi cos zrobic z tymi modulami ktore zakupilismy u nich...jakos roozwiazac ten problem..pozdrawiam..

w takim razie dlaczego mi na mojej antenie nie działa a na antenie od cyfrowego polsatu już tak? Jeśli komuś nie działają nowe kanały na dekoderach od cyfry to jest to na 99% wina ustawienia anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyfrowicze, nie krzyczcie tak :D

Magda M to naprawdę jedyna chyba audycja, która jest nadawana w Windowsboxie, tak była dostępna nawet na DVD.

Teraz sobie przypominam, że stare odc. detektywów sprzed 2 lat były jeszcze w 16:9 wciśniętym do 4:3 letterbox, z czego też wychodził windowbox, ale to naprawdę sporadycznie się zdarza.

Obecnie oprócz Magdy M nic w takim formacie nie leci, poza tym, większość filmów jest w HD, i wszystkie audycje/seriale produkcji TVN (oprócz rozmów w toku), także jest co w HD pooglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam na fergusonie 8900hd ..modul Astona 2.26 ...odbior TVN HD ..oraz canal+GOL HD i WEEKEND HD...mam modul cyfry+Smart na nim odbior z nowego transpordera cyfry+ jest niemozliwy ..poprzez czytnik tunera - tak...i prosze nie pisac bzdur o ustawieniu anten to nie ma nic do rzeczy ..mam anten 100cm idealnie ustawiona..cyfra+ musi cos zrobic z tymi modulami ktore zakupilismy u nich...jakos roozwiazac ten problem..pozdrawiam..

w takim razie dlaczego mi na mojej antenie nie działa a na antenie od cyfrowego polsatu już tak? Jeśli komuś nie działają nowe kanały na dekoderach od cyfry to jest to na 99% wina ustawienia anteny. wiec wyjasniam ze masz Ty racje i ja ..Twoja antena byc moze nie jest dobrze ustawiona zgoda..moja idealnie bo na czytniku ..i porzez astona 2.26 sygnal jest doskonaly ..i wszystko gra..natomiast po wlozeniu modulu cyfry+CAM ..PROGRAMY NIE SWIECA..wiec u mnie to nie zadna wina Anteny!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mnie czeka dokładniejsze ustawienie anteny a Ciebie czekanie aż technicy z Cyfry coś z tym zrobią. :lol2::D

wlasnie..wiesz tak sei zastanawiam co Ci technicy wykombinuja..chyba jedynia aktualizacja przez satelite..albo wymiana..podobno takich modulow jest w obiegu 8 tys.szt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery Philips HD, Philips PVR HD, Pace PVR HD z nieaktualną wersją oprogramowania pobieraja liste programów przeznaczona dla dekoderów SD. Aby zainstalowac nowa liste kanałów (bez aktualizacji) należy wybrać w Menu:

7-Parametry Techniczne

1-Ustawienie Anteny

 

Później "B" -Przechodzimy do: Paramerty odbioru -> Dwa razy strzałka w dół -> Zmieniamy satelite na "inny" wpisujemy paramerty: czestotliwosc: 10892, polaryzacja H, SR 27,5 FEC 3/4 Syg 22kHz - nie. Potem Strzałka w doł aż pojawi sie wybór parameterow PID TID 1 TID 2

Zmieniamy tylko paramert PID i wpisujemy tam 227 i wtedy wyszukujemy programy.

To rozwiazania pozwoli zaktualizowac listę kanałów do czasu emisji nowego oprogramowania według grafiku aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem się przyjrzeć tej nowości czyli TVN HD. Najpierw trzeba znaleźć kanał. Znalazłem, był na pozycji bodaj 1388, ale to nic nadzwyczajnego, kiedy ma się własny sprzęt. Przesunąłem sobie to trochę niżej, żeby było wygodnie i zacząłem oglądać. No i zacząłem się zastanawiać. To dla mnie dość niebezpieczne, gdyż kiedy się zastanawiam, drapię się po głowie. Kiedy czegoś nie rozumiem to się drapię mocniej. W związku z tym, że nic nie byłem w stanie zrozumieć przesiadłem się do komputera, w przeciwnym razie zrobiłbym sobie dziurę w głowie. Teraz już co nieco rozumiem.

 

Mój problem polegał na tym, że nie mogłem dojść dlaczego kanał SD jest lepszej jakości niż HD. To znaczy takie robił wrażenie. Można to wytłumaczyć naukowo. Program został zrealizowany w SD, a na dokładkę w wersji z przeplotem. Jeśli chodzi o bitrate obu wersji, to HD jest na poziomie około 7500 kb/s, natomiast SD ma średnio 6600 kb/s. Co z tego wynika. Wynika z tego to, że w HD lepiej wyglądają programy realizowane w HD, kto by się spodziewał.. Bitrate SD powyżej 6500 to jest wartość imponująca, jak na standardy polskiej telewizji. Krótko mówiąc taka przepływność pozwala na osiągnięcie subiektywnie bardzo dobrego obrazu. Natomiast dla HD takim progiem jest, jak mi się zdaje, 10.000 kb/s. Przy 7.000 kompresja jest za duża, żeby rezultaty były dobre. Dlatego mniej sprasowane SD jest lepsze niż bardzo mocno skompresowane HD. Dlatego pisałem, że program w SD zrobił na mnie lepsze wrażenie niż HD.

 

Oczywiście audycja nagrana w HD mogłaby być lepiej odebrana przez tzw. statystycznego odbiorcę. Dzieje się tak dlatego, że program w HD jest odbierany jako ostrzejszy, a zatem lepszy. Dodatkowo dekodery Cyfry i Polsatu nie radzą sobie za bardzo z SD, bo źle je skalują i obraz jest wyświetlany gorzej, niż wygląda w rzeczywistości. Jeśli chodzi o ten konkretny program, to ostrość i ilość szczegółów niemal identyczna, ale jak może być inaczej skoro materiał źródłowy ten sam?

 

Tu ważna rada dla posiadaczy nowoczesnych telewizorów. Jeśli ustawicie sprzęt tak, że tuner poda na wyjście HDMI sygnał w takiej rozdzielczości, jak jest on nadawany, to skaler w telewizorze pokaże lepszy obraz, niźli ten skalowany przez dekoder.

 

Faktycznie jednak audycja w SD nadawana z wysoką przepływnością jest lepsza niż ta w HD ze złą. Wniosek z tego wszystkiego płynie taki. HD z bitrate takim, jak przeważnie jest, czyli 5000, jest do bani. Warto mieć świadomość tych faktów, zanim się zacznie wychwalać Cyfrę, że dała tyle w HD. Jeśli stwierdzicie, że bitrate tych kanałów oscyluje w okolicach 10.000 kb/s, to możecie chwalić. Ja jakoś takich wartości nie stwierdziłem. Raczej połowę z tego.

 

vlcsnap2011102816h54m38.jpg

 

PS. Dlaczego napisałem, że w HD było gorzej niż w SD, choć obie wersje tak naprawdę trudno było odróżnić? Dlatego, że właśnie prawie nie było widać różnicy, jeśli jakaś była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...