Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Nieprawda. Polsat Futbol – 4 i pół ligi (czyli tyle samo co C+) 2 krajowe puchary, pełno meczy towarzyskich, eliminacje MŚ i ME a także towarzyskie spotkania reprezentacji. Do tego 11 meczów z każdej kolejki Ligi Europy live (oprócz tego 2-3 jako retransmisje).

 

 

CANAL+ NIE STRACIŁ ANI NIE ODSPRZEDAŁ ŻADNYCH PRAW SPORTOWYCH!

Idź krzyczeć te swoje bzdury na forum Canal+. Nie precyzujesz o jaki okres chodzi – od początku istnienia? A więc gdzie jest F1, gdzie Bundesliga, gdzie Eredivisie? :lol2: Nie będę taki – patrząc na okres 2-3 ostatnich lat: Przepraszam, ale co się stało z meczami domowymi piłkarskiej reprezentacji Anglii? Sportklub to rozumiem jakiś dodatkowy serwis Canalu+? A tak przy okazji – powiedz, dlaczego C+ nie ma pełnego pakietu Premier League, tylko jakiś okrojony? Taki OSN pokazuje z 6 jak nie więcej meczów z każdej kolejki, a tymczasem w C+ POL są takie przypadki, że podczas dwóch rozgrywanych o podobnej (bądź tej samej porze) meczów, na jednym C+ Sport jest mecz, a na 2 jakieś powtórki. No i czemu NBA była tak długo w 4:3? Taki sygnał dostarczał nadawca? :lol2:

 

Canal+ to nie są kanały Premium. W Azerbejdżanie czy Armenii można by je tak nazwać, w Polsce nie ma o tym mowy. (Kiedyś byśmy się nimi zachwycali, ale czasy są inne. Rynek telewizji niesamowicie się w Polsce rozwinał.) Unikatowa rzecz – reklamy premium. Rozumiem, że są w takim Eurosporcie czy TVP Sport, ale to są „zwykłe kanały”. Gdyby jakiś abonent choćby CanalSat usłyszał, że to są kanały Premium, to by je wyśmiał. Prawda jest taka, że do Polski trafiają ochłapy z Francji. Cyfra+ nie ma oferować widzowi dobrej oferty, ma tylko wyciągać z niego kasę. I nie mówię, że rola CP czy n jest inna. Chodzi o to samo. Każdy stara się dać możliwie najtańszą ofertę, aby tylko wyciągnąć szmal od ludzi. Muszą oczywiście dać też coś dobrego, bo inaczej nikt nie kupi platformy. Ale robienie sobie jaj ze słowem premium to już przesada. Każdy narzeka jak to wygląda HBO pseudo HD od Cyfrowego Pol*atu, ale o jakości wprost kompromitującej HBO serwowanej przez Cyfrę+ to już nie można wspomnieć, bo to nie wina C+. Pisałeś jakieś wkręty o słabej jakości dosyłu… No cóż, dopóki CP sam nadawał HBO, pewnie mieli jakiś własny, lepszy dosył. :D

 

Orange Sport – to jest premium? Jakość przeciętna, a i oferta na pewno nie warta tyle kasy. 14 zł to po prostu kpina. A Canal+ Sport fanom piłki obecnie poza 2 świetnymi ligami, pół bardzo dobrej, 1 niezłej i jednej beznadziejnej nie serwuje kompletnie nic! O żadnych magazynach nie mówię, bo to nie są transmisje live.

 

 

Uruchomienie serwisu Canal+ Sport 3 na pewno będzie się wiązało z pogorszeniem jakości – albo dotychczas nadawanych kanałów, albo też ten nowy kanał będzie puzzlami. Więcej meczów live, większy wybór. Musieli to zrobić, bo inne platformy są z przodu. Polsat ma 4 serwisy z Ligą Europejską oraz 3 kanały sportowe, n ma 3 serwisy z LM + kanał z LM. Jest to krok do przodu. Chodzi przecież o to, aby widz miał większy wybór.

 

Wprowadzenie tego całego kanału kryminalnego to już nieco inna sprawa. Tak, jak pisano wcześnie – po co, skoro jest to już na ID i częściowo Zone Reality? Zobaczymy jednak, jak ten kanał się będzie prezentował. Jeśli będzie dobry, to można jednak nie uznawać tego za niekorzystny dla abonentów krok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie przypominam sobie by C+ miał kiedykolwiek Eredivisie, a mam Canal+ od samego początku. Po drugie jaka jest definicja kanału premium? Kanał premium, to po prostu extra płatny kanał z exluzywną zawartością. Nigdzie nie jest napisane ile ma być filmów, meczy, koncertów itd. Po trzecie o ile się nie mylę to forum, dział Cyfra+ . A na koniec nikt nikogo nie zmusza, jak dla mnie kup sobie Polsat, albo n-ke i ciesz się, pisz pochwalne hymny, a my posiadacze Canal+ zadowolimy się tą marną ofertą niby-premium, którą oferuje nam Cyfra+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle napisałem, nie chodziło mi o Cyfre, tylko o C+

Powtórze to jeszcze raz, biorąc OS masz dodatkową zawartość, a nie to co kiedyś było w C+.

 

CANAL+ NIE STRACIŁ ANI NIE ODSPRZEDAŁ ŻADNYCH PRAW SPORTOWYCH!

Utrata wyłączności jest być może większym grzechem niż ich strata. Strata na rzecz innego nadawcy - tak bywa ale w zamian można cos innego zaoferować za zaoszczędzone pieniądze. Utrata wyłączności to poważniejsza sprawa.

Można wyobrazic sobie inną sytyuacje. Powiedzmy że filmy Warner Bros są i na HBO i Canal+. I są emitowane te same filmy w tym samym czasie na obu antenach. Też bronił byś tak obu nadawców?

To abonent płaci 29 zeta za to, że towar jest też w inne stacji tv?

Widz stracił, stracił to że ma wyjątkowy produkt. Produkt którego nie ma nikt inny.

Piszesz o dodatkowej ofercie OS. Kanał który pokazuje ten sam mecz ligi francuskiej co emituje C+ Sport 2.

Po co ten sam mecz w dwóch różnych kanałach dodadkowo płatnych jednocześnie?

Weekend All Star NBA też pokazywali równolegle. I za to te 10 lub 14 złoty?

 

Po prostu w ciskają dodatkowe coś. Pewnie będą reklamować się że mają trzy kanały sportowe ze stajni C+ i będą naciągać na to ludzi.

A w tygodniu to co będzie? Plansza informacyjna czy takie Info jak na C+ Sport 2?

Szkoda miejsca na satelicie na to coś.

 

Teraz juz mleko się wylało i mam nadzieje że wkrótce zostanie wzbogacona oferta sportow i jakość zarówna na dwójce jak i trójce.

 

Po drugie jaka jest definicja kanału premium? Kanał premium, to po prostu extra płatny kanał z exluzywną zawartością.

 

I o to chodzi . Ekskluzywne prawa do spotru i filmu i ewentualnie innych programów. Teraz jest to w C+ deficytowy towar jeśli chodzi o sport.

I żeby było jasne mam Cyfre. Nie mam Cp i N. A janusz080 dobrze napisał o dodatkowych serwisach. Nawet tak biedny w relacje na zywo Nsport ma serwisy z LM. A Canal+ próbuje wcisnąć jakieś cudo co by ludzie się nie czepiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Polacy jednak umiemy marudzić, stale nam coś nie pasuje:) Dają źle, nie dają też źle. Raz za mało ligi włoskiej, raz francuskiej, film za stary, a na dodatek skończył się nie tak jak miał: ) Mam Cyfrę od lat i jestem zadowolony. Jasne, że miło by oglądać na C+ ligę mistrzów, czy dobrą siatkówkę. Szkoda też, że odpadły 2 wytwórnie filmowe, ale nadal to produkt, który mnie zadowala. Jak to się zmieni pójdę do konkuręcji i tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Canal+sport 3 to właśnie taki dodatkowy serwis, 4 mecze live w weekend :) Jak wspomniałeś n-ka ma te serwisy jak gra LM, czyli też 2 dni :) Zresztą olać to, dla nadawców liczy się zysk a nie moje czy Twoje marudzenie, oni pracują w myśl zasady: " minimum nakładu, maximum efektu" pozdrawiam, co złego to nie ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o dodatkowej ofercie OS. Kanał który pokazuje ten sam mecz ligi francuskiej co emituje C+ Sport 2.

Po co ten sam mecz w dwóch różnych kanałach dodadkowo płatnych jednocześnie?

Weekend All Star NBA też pokazywali równolegle. I za to te 10 lub 14 złoty?

 

A no dlatego, że OS jest także w platformie TP-sy i tam nie wszyscy mają Canal+. Po drugie też nie wszyscy chcą płacić 29zł za canal+ i jeżeli zależy im na sporcie, a zwłaszcza na polskiej piłce to wolą zapłacić te 14zł (lub 10zł u TP-sy) i dlatego niektóre spotkania się nakładają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawa piłkarskie cp to dla mnie druga liga -canal ma lige hiszpańską, angielską i polska -to jest produkt który interesuje i canal to ma .Że pakiety są nie pełne 3-5 meczów ligi angielskiej / były juz wekendy z 5 / 3-4 hiszpańskiej i 3 polskiej to jest świetna zawarosc. Kanał orange za 10 zł się rozwija , kupuje nowe prawa- ostatnio liga niemiecka w piłce ręcznej ,a ż pokazuje reszte 6 meczów naszej ligi to dla mnie świetna oferta/ w piątek mecz Odra- Lechia, w sobote Arka -Ruch/Jestem kibicem piłki są wekendy gdy mi się udaje to jeżdze w okolice na 5 lige lub A Klase / sam prowadze klub Bklasowy i jeszcze w nim gram/.Ze nie ma bundesligi ,to szkoda ale jest na europorcie 2 i w jakości hd swietnie się ogląda.Formuła 1 była na c+ , nie miała oglądalnosci /nie ogladałem i dalej nie oglądam/to przestali pokazywać , ze przegrali puchar angli?-sportklub się rozwija -kupił i pokazuje bardzo dobrze - od pierwszej rundy i wszystkie mecze-ale jakosć obrazu straszna -ten sportklub podkupił bundeslige cp , lige angielską /2 lige, najlepszy puchar krajowy - hiszpański króla/ nie podkupił 3 ligi angielskiej ale cp jej dalej nie pokazuje.Popieram przedmówców jest to ciekawy produkt , który mnie zadawala, glosy krytyki rozumiem ale mnie nie przekonują, przy tym produkcie bedę dalej abonamentem / a już mam canal+ 15 lat /.Zawsze mozna po narzekać , ale canal + to naprawde za[beep]isty kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie bawia takie okazy jak janusz080

Cytuje-"4 i pol ligi na Polsat futbol",hahahaha

Nie rozumiem jak mozna sie az tak osmieszac..

No ale widac mozna:(

Kto ma canal + ten wie co moze co tydzien ogladac wlasciwe przez caly rok nie liczac lata ale nikt normalny w lato nie siedzi przed tv.

Co ogladali w grudnu,styczniu i lutym abonenci PC i N jesli chodzi o pilke-NIC

Abonenci canal+ ogladali co tydzien hity z Man United,Chelsea,Barcą i z Realem.

 

Podpisuje sie pod tym co napisal Pawop w calej rozciaglosci

Canal+ nie stracil żadnych waznych praw jesli nie musial (wymog odkodowanej tv)

OE jest na Orange ale na C+ sa i byly 3 mecze live plus w klubie kibica reszta meczow w calosci.

Ogolnie strzal to byl w dziesiadke bo za ten sam produkt zaplacili polowe ceny:)

 

Pozbyli sie troche praw mniej waznych ale w zamian przyszly nowe ...ruch w interesie musi byc.

Nie orzeplacaja za dany produkt tak jak N i dlatego maja co roku zyski (ok 170mil za tamten rok) a nie setki milionow strat jak N

I co najwazniejsze dla klienta....sa super promocje i poszli z cenami w dol ( canal+ mozna miec juz za 10zl na caly okres umowy)

Tak trzymac panowie z CYFRY + !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Słuchaj są 4 ligi i pół włoskiej. Tamten user pisał o ilości, ja też. I żebyś wiedział, że zimą też są mecze piłkarskie na żywo w Polsatach - przecież Serie A gra - czyli ta liga co w C+ oraz szkocka - w końcu to Wyspy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wyobrazic sobie inną sytyuacje. Powiedzmy że filmy Warner Bros są i na HBO i Canal+. I są emitowane te same filmy w tym samym czasie na obu antenach. Też bronił byś tak obu nadawców?

Wiem, że to niemożliwe, ale jeżeli C+ miałby mieć wszystkie wytwórnie kosztem braku wyłączności, to byłbym bardzo zadowolony. Mnie nie obchodzi, co jest u innych nadawców, mnie interesuje, co ja mogę obejrzeć. Widać dla Ciebie bardziej istotne jest to, że masz dostęp do treści, których nie może obejrzeć sąsiad, niż sama oferta.

 

Wracając jeszcze do OS i C+, przecież gdyby C+ się nie chciał, to by nie było tego podziału praw, ale OS jest współtworzony z Cyfrą, o czym niektórzy zapominają. Poza tym nie ma go i prędko nie będzie poza Cyfrą i TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra bije CP i N na głowę pod względem oferty filmowej i sportowej .Chociaż mogliby jeszcze wiele poprawić ,np. zacząć nadawać więcej meczy w HD . Mecze np. Chelsea są często w bardzo słabej jakości , to samo z meczami Realu , które nie dość że są zazwyczaj na C+Sport 2 to jakość również pozostawia wiele do życzenia . Mecze Barcelony i Realu są chyba od innych nadawców , bo mecze Barcelony są częściej i są w HD , a mecz Realu w HD był tylko raz gdy był mecz na Camp Nou . Chyba czas podpisać nowe lepsze umowy . Podobna sprawa jest z NBA , weekend gwiazd był nadawany w pięknym HD , a zwykłe mecze już są nadawane w zwykłej jakości . Chociaż wreszcie zaczęli nadawać w 16/9 , szkoda że tak późno . Ogólnie wiele programów na Cyfrze jest nadawana gorzej niż w innych krajach , mecze czy seriale , które w Europie lub w Stanach od lat są nadawane w HD , na Canal + cały czas są puszczane w kiepskiej jakości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszysko by było dobrze jakby nie reklamowali sie jako opcja premium. przynajmniej w sporcie. A zamiast wspóltworzyć z Orange kanał sportowy mogli przecież sami zakupić cosik praw i zaoferować C+ Sport 3. W pełnej ofercie a nie 5 meczy na tydzień a potem jakaś plansza.

Wtedy taki kanał miał by sens.

Co do sąsiada to jak chce to może zafundować sobie Cyfre i po sprawie. Mnie sąsiedzi pod tym względem nie interesują. Ich spawa, ich pieniądze.

 

Ja rozumiem Twoją argumentacje i uważam że ma to sens.

Jednak zostaje przy swoim zdaniu. Dla mnie to marnowanie miejsca na satelicie. A jak się z tym nie wyrabiają to zamiast tworzyć C+ Sport 3 to niech Orange Sport to pokazuje. Wtedy wszyscy chyba byli by zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszysko by było dobrze jakby nie reklamowali sie jako opcja premium. przynajmniej w sporcie. A zamiast wspóltworzyć z Orange kanał sportowy mogli przecież sami zakupić cosik praw i zaoferować C+ Sport 3. W pełnej ofercie a nie 5 meczy na tydzień a potem jakaś plansza.

Wtedy taki kanał miał by sens.

Co do sąsiada to jak chce to może zafundować sobie Cyfre i po sprawie. Mnie sąsiedzi pod tym względem nie interesują. Ich spawa, ich pieniądze.

 

Ja rozumiem Twoją argumentacje i uważam że ma to sens.

Jednak zostaje przy swoim zdaniu. Dla mnie to marnowanie miejsca na satelicie. A jak się z tym nie wyrabiają to zamiast tworzyć C+ Sport 3 to niech Orange Sport to pokazuje. Wtedy wszyscy chyba byli by zadowoleni.

 

Orange Spot to nie jest program Cyfry plus tylko Telekomunikacji Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem Twoją argumentacje i uważam że ma to sens.

Jednak zostaje przy swoim zdaniu. Dla mnie to marnowanie miejsca na satelicie. A jak się z tym nie wyrabiają to zamiast tworzyć C+ Sport 3 to niech Orange Sport to pokazuje. Wtedy wszyscy chyba byli by zadowoleni.

 

To ze na to co jest na Orange Sport cyfra plus niema żadnego wpływu. A na swoim kanale bedzie miała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry techniczne:

Hot Bird 6 (13°E)

tp. 131 (11,137 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4)

 

ID: Crime and Investigation

PID V: 3524

PID A: 3644

PID PCR: 3524

SID: 7324

PID PMT: 268

Kodowanie: Nagra Media Access (S4 - Cyfra+).

 

Dosył polskiej wersji jest prowadzony z satelity Telstar 12 (15°E).

 

źródło : Satkurier.pl

 

Ale w dekoderach platformy od 1 marca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagra media Access Seca4 to Cyfra+

 

To ja już nie rozumiem. Media Access czy Media Guard ?

Za dużo tych nazw jest, jakby nie mogło być tak że wszystko ma jedną nazwę a nie 8.

Z tego co czytałem SECA to była firma, która stworzyła MediaGuard, ale teraz ta firma nie nazywa się już SECA tylko Nagra France, to dlaczego w nazwie kodowania jest nadal Seca? I dlaczego w nazwie jest Media Access a nie MediaGuard??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 1 marca 2010 roku zostanie przesłana nowa lista kanałów na dekodery oferowane przez najstarszą polską platformę satelitarną - Cyfrę+. Operator zmieni listę, według nas w większości niepotrzebnie albo mocno nieprzemyślanie. Cyfra+ zmieni według nas niepotrzebnie listę kanałów, bo zrobi tylko więcej luk w niej, których zapewne i tak przez długi czas nie zapełni. Zostaną przesunięte prawie wszystkie kanały, które teraz znajdują się od 60 pozycji w górę. Być może jest to wzorowane na brytyjskiej platformie Sky Digital, której oferta dostępna jest na wysokich pozycjach (kilkaset pozycji). Szkoda tylko, że oferta Cyfry+ jest znacznie uboższa niż platformy z Wysp.

 

Przez 59 pozycji wszystko zostanie bez zmian, jednak dalej sytuacja się zmieni. Operator zdecydował, że przesunie wszystkie kanały o tematyce sportowej kilkadziesiąt pozycji wyżej, co oznacza, że miejsca od 60 do 69 będą wolne. Następnie operator znowu robi przerwę, przesuwając stacje, które teraz są od pozycji 80 do 87 na pozycje od 90 do 97. Zastanawiające jest to, że Cyfra nie zostawiła miejsca na ewentualne powiększenie oferty sportowej i muzycznej. Czyżby operator nie planował powiększenia oferty o stacje o takiej tematyce? Dziwne, że nadal Discovery Channel zaliczany jest do kanałów filmowych...

Więcej informacji wraz z nową listą kanałów na http://www.dvbnews.pl

 

Jednym słowem....BEZNADZIEJA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...