Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że Sagemie będzie działał Time Shift?

Będzie.

Nagrania będą w jakiś sposób kodowane na dysku aby uniemożliwić dostęp do nich z poziomu komputera?

Będzie kodowanie + zmian systemu plików (chyba).

Coś więcej oprócz nagrywania związane z portem USB?

Jeżeli nie zrobisz formatu pena to możesz przejrzeć zdjęcia o odtworzyć muzykę (na pewno mp3, nie wiem jak flac czy itp.).

Dodatkowo cyfra będzie zalecać min. 8GB pendriva. Dlaczego nie wiem, pewnie na ich testach tak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, tak wiele osob rozpacza z powodu tej (jak dotychczas) plotki o zmianie na liscie kanalow...

A ja chce wam przypomniec, ze te podstawowe kanaly HD (Ale Kino, Kuchnia itp.) beda dostepne w podstawowych abonamentach BEZ DODATKOWYCH OPLAT.

Moze teraz widzicie sens przenoszenia wersji SD tych kanalow na dalsze pozycje?

Bo ja tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chce wam przypomniec, ze te podstawowe kanaly HD (Ale Kino, Kuchnia itp.) beda dostepne w podstawowych abonamentach BEZ DODATKOWYCH OPLAT.

Moze teraz widzicie sens przenoszenia wersji SD tych kanalow na dalsze pozycje?

Bo ja tak.

 

Owszem, ale kompletnie nie widzę sensu robienia ich dubli na kanałach 14-19. Co więcej - widzę tu jeden wielki bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że Cyfra powoli przymierza się do "skierowania" swoich klientów (obecnych i przyszłych) w objęcia dekoderów HD. Póki co muszą być duble. Wyjściem z tego mogłaby być możliwość tworzenia własnych list kanałów - kto chce to sobie ustawia - kolejność, temat, grupy.... Ja obecnie i tak mam ustawione tylko "ulubione" dzięki temu pomijam duble...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że Cyfra powoli przymierza się do "skierowania" swoich klientów (obecnych i przyszłych) w objęcia dekoderów HD.
Z tego co słyszałem, to wymiana dekoderów na hd ma raczej następować w naturalny sposób i chyba nie będzie żadnej zmasowanej wymiany w krótkim czasie u wszystkich abonentów..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra raczej nie pali się do przejścia na dekodery HD. Nigdy żaden konsultant nie zaproponował mi kanałów czy dekodera HD a jedynie wyższy czy dodatkowy pakiet np. Canal+ czy coś w tym stylu. Raczej byłaby presja z góry na sprzedawców. A tak trwa wojna na liczbę kanałów HD, za kilka lat pewnie przyjdzie kolej na licytację z 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, to wymiana dekoderów na hd ma raczej następować w naturalny sposób i chyba nie będzie żadnej zmasowanej wymiany w krótkim czasie u wszystkich abonentów..

I właśnie mi o takie naturalne przejście chodzi.... Kanały HD z przodu oferty... kanały SD (duble) powyżej np. 250 kanału.... Człowiek jest leniwy - woli wciskać na pilocie dwie cyferki niż trzy... :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujektom, widzisz w tym akurat temacie, to najbardziej eleganckim rozwiązaniem jest dodanie do oprogramowania odbiorników sat tego operatora, funkcjonalności tworzenia list "ulubionych", zamiast jakiejś kalekiej funkcji, z której więcej śmiechu, niż pożytku.

 

Lista kanałów główna, byłaby oczywiście po staremu, więc w sumie nie widzę przeszkód, by to wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test tp. 11411 ze słabą korekcja FEC na przyzwoicie ustawionej , dużej antenie powoduje zamrożenia i przycinki co 3-5 minut. Instalacja, która spokojnie obsługiwała C+HD do tej pory do poprawki. (Ariva100). Pewnie wkurzą się posiadacze mniejszych czasz (takie masowo sprze-dawała C+ jakiś czas temu), a przecież moda na wielkie anteny już chyba minęła. Dodam- wczoraj pogoda jak drut, a co w deszczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście spodziewałem się komentarzy takich "co to mają". Piszę tylko w kwestii, że zestaw, który do tej pory dawał radę bukietowi HD, testu nie odbiera w taki sam (dobry) sposób. Ja sobie z tym poradzę, Ci z mniejszymi antenami- niekoniecznie. Ciekawe, że sygnał jest w miarę wysoki i stabilny.

Nie wiem czy to dobry pomysł operatora, aby utrudniać życie abonentowi i to w imię dodania kilku kanałów niby HD (np. z kreskówkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hanys, w tym rzecz. Niewielu ma dobrą i idealnie ustawioną antenę. Większość odbiorców ma anteny ustawione (zwykle przez siebie) w stopniu wystarczającym (a wiem bo bawię się takimi rzeczami) i ustawienie idealne - przy małej antenie, niedogodnej dostępności, użytkowaniu monobloków czy zezów , a także nie dokładnym pionowaniu uchwytu czy masztu MOŻE nastręczyć problem. Operator (jak piszą madrzejsi) chce zaoszczędzić pojemności tp. na kanały , które nie są warte takiego kroku.

Zerknąłem na A100 i faktycznie nie ma już takich zacinek jak wczoraj, a sygnał stabilny w granicach 72-76%. No, ale pogoda idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytnie czy na tych programach test1 test2 test 3 macie w tej chwili jakiś obraz.Posiadam moduł dostępu cyfry plus z dekoderem sat w telewizorze samsung d6500 i na tych testach wyswietla mi napis Nie można wyświetlić usług Common Interface sprawdz czy moduł działa poprawnie .Sygnał mam na 70%. Na pozostałłych programach jest wszystko ok Czy to wina modułu żę nie obsługuje FEC 8/9.Czy ktoś z Was ma tak samo na własnych dekoderach z modułem cam cyfry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...