Skocz do zawartości

Piłka nożna: Fortuna 1 Liga


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oni ewidentnie pokazują cały czas mecze z górnego Śląska. Według mnie nie będzie transmisji.

Gdyby mecz był rozgrywany w Chojnicach to rzeczywiście byłby problem, bo Chojnice kompletnie im nie leżą. Legnica jednak kilkukrotnie była pokazywana w TV, a stadion jest na tyle nowoczesny, że nie ma tam wielkich problemów z transmisjami. Poza tym co innego jeden z wielu meczów podczas sezonu, a co innego najważniejsza walka w czołówce o awans. Tego zwyczajnie nie mogą odpuścić, bo będzie to splunięcie swoim widzom w twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat niejednokrotnie potrafił ludziom splunąć w twarz.

 

Btw akurat dla nich nie powinien być ten stadion problemem bo przy samym stadionie przechodzi 48 włókien światłowodowych Netii, więc nawet mogą dosył robić światłowodowy do centrali, lepsza jakość itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Polsacie można się wielu rzeczy spodziewać jeżeli chodzi o wybór meczów bo plują kibicom w twarz i tylko się patrzą i śmieją. Przykład z tej kolejki np. gdzie pokazali nic nie znaczący mecz Odry Opole z Ruchem Chorzów gdzie dużo lepszym wyborem byłby np. mecz Chojniczanki z Chrobrym. 

 

Ale chyba aż takimi [beep]ami nie są żeby nie pokazać takich meczów jak Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec i Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice. Tu nie ma innej możliwości. Przypominam, że nawet nie chodzi o stadion bo w tamtym sezonie w tych kluczowych meczach Polsat potrafił zrobić transmisję z Puław w meczu z Górnikiem Zabrze także wydaje mi się, że nawet w Niepołomicach by spokojnie zrobili transmisję.

 

A, i liczę na transmisje w Super Polsacie bo w tamtym roku także były dwie ostatnie kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jak awansuje Chojniczanka to śmiało można będzie powiedzieć, że mimo spadku Sandecji i Termaliki one będą grały dalej w ESA.

Kolejny raz powtórzę, że porównywanie Chojniczanki do Sandecji czy Termaliki jest totalnie nietrafione ;) To zupełnie inny typ klubu, inaczej zarządzany, inaczej budowany, nie ma w zasadzie żadnego punktu wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No punkt wspólny Chojniczanki z Sandecją to brak stadionu na ekstraklasę. A i z kibicami bywa kruszej niż na Niecieczy czy Sandecji.

 

e: teraz sprawdziłem frekwencję z ciekawości i to przecież jest kpina jeżeli na 3 kolejki przed końcem twoja drużyna ma duże szanse na awans, przy wygranej może wskoczyć na wicelidera a stadion nawet w połowie nie zapełniony, 1400 osób.

Edytowane przez fizyk123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termalikę to akurat porównuje do Miedzi.  Co do Sandecja/Chojniczanka co do szczegółów masz racje ale generalnie chodzi o coś innego, taki klub bez przyszłości bo ani nie słyną z promowania młodych chłopaków ani niczego, ani to duże miasto ani tradycje, pograją sezon może 3 spadną i każdy zapomni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No punkt wspólny Chojniczanki z Sandecją to brak stadionu na ekstraklasę. A i z kibicami bywa kruszej niż na Niecieczy czy Sandecji.

 

e: teraz sprawdziłem frekwencję z ciekawości i to przecież jest kpina jeżeli na 3 kolejki przed końcem twoja drużyna ma duże szanse na awans, przy wygranej może wskoczyć na wicelidera a stadion nawet w połowie nie zapełniony, 1400 osób.

Stadion będzie gotowy na jakąś czwartą, może piątą kolejkę ligową nowego sezonu. Co do frekwencji to jestem pewien, że w Ekstraklasie poniżej 2800 osób nigdy nie zejdzie, a gdy dojdzie dodatkowa trybuna będzie jeszcze lepiej.

 

Termalikę to akurat porównuje do Miedzi.  Co do Sandecja/Chojniczanka co do szczegółów masz racje ale generalnie chodzi o coś innego, taki klub bez przyszłości bo ani nie słyną z promowania młodych chłopaków ani niczego, ani to duże miasto ani tradycje, pograją sezon może 3 spadną i każdy zapomni. 

No i właśnie udowadniasz, że o Chojniczance masz zerowe pojęcie ;)

Klub ma przyszłość z roku na rok budżet rośnie, ciągle pojawiają się nowi partnerzy, stadion się zmienia, drużyna jest coraz silniejsza. Zarząd zresztą nie odda drużyny nikomu kto mógłby zaprzepaścić ich pracę. Zresztą nawet od nowego sezonu wchodzimy w piłkę kobiecą ;)

Co do promowania młodych to na wszystko przyjdzie swój czas. Dopiero od jakichś trzech lat nasze szkolenie dzieciaków ruszyło na dobre. Rok temu w całej szkółce szkoliło się blisko 500 dzieciaków. Jak na stosunkowo niewielkie miasto jest to całkiem niezła liczba.

Co do tradycji to dla okolicznych kibiców tradycji jest tutaj sporo, ale niestety były to sukcesy osiągane kilkadziesiąt lat temu. Nie każdy zresztą musi być mieć wielkie tradycje, aby być porządnym klubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żądnej przyszłości. Taki klubów było wiele ale łączy ich jak, tam szybko jak się pojawiły tak szybko znikają (Pniewy, Wronki, Grodzisk itd).  Niech szkolą i chwała im za to, szkolenie dzieciaków to przede wszystkim projekt społeczny.  Ja mogę chwalić na wielu płaszczyznach ten klub bo robią kapitalną robotę na tle innych klubów 1 ligi jeśli chodzi o marketing itd ale to nie jest ktoś kto jest potrzebny w Ekstraklasie, ESA to inne wymogi, inna sprawa i pewnej poprzeczki nie przeskoczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żądnej przyszłości. Taki klubów było wiele ale łączy ich jak, tam szybko jak się pojawiły tak szybko znikają (Pniewy, Wronki, Grodzisk itd).  Niech szkolą i chwała im za to, szkolenie dzieciaków to przede wszystkim projekt społeczny.  Ja mogę chwalić na wielu płaszczyznach ten klub bo robią kapitalną robotę na tle innych klubów 1 ligi jeśli chodzi o marketing itd ale to nie jest ktoś kto jest potrzebny w Ekstraklasie, ESA to inne wymogi, inna sprawa i pewnej poprzeczki nie przeskoczą. 

Ale zrozum, że nie mamy kompletnie nic wspólnego z takimi Wronkami czy Dyskobolią... Tam były to kluby oparte o finansowanie z jednego głównego źródła. Właściciel tracił chęci na sponsoring - klub upadał i zaczynał od zera, bo nie miał skąd brać pieniędzy. U nas czegoś takiego nie ma, sponsorów mamy w tej chwili ponad dwustu, co daje nam pełną stabilność na wiele, wiele lat. Co więcej z każdym miesiącem dochodzą nowe podmioty, które dodatkowo napędzają cały biznes.

Ekstraklasa zresztą skłoni pewnie kolejne spółki do inwestowania w klub, więc stale będziemy się napędzać.

Co do szkolenia to nie masz racji z tym projektem społecznym. Nie ma żadnych przeciwwskazań, abyśmy w nie tak odległej przyszłości stali się typowym klubem promujących fajnych młodzieżowców. Na nich niestety trzeba nieco poczekać, bo jak wspomniałem ledwie zaczęliśmy w porządnym szkoleniem.

Poza tym nie rób z Ekstraklasy poważnego biznesu. To nie jest żadne elitarne grono, aby dzielić drużyny na te które mogą grać w tej lidze i są tam potrzebne, czy też nie mogą. Liga jak każda inna i jeżeli ktoś poziomem do niej pasuje to niech tam gra choćby miał w składzie samych emerytów i rencistów, czy pochodził z wioski na 500 mieszkańców. Kiedyś może liga się wzmocni i wtedy sama zacznie wyrzucać drużyny które tam nie pasują pod poziomem piłkarskim. A to tylko i jedynie poziom piłkarski decyduje o tym, w której lidze grasz. Tu nie gra wielkość stadionu, ilość kibiców, jakaś tradycja czy inne tego typu sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego, że macie tylu sponsorów jak w ESA to dalej będzie najniższy budżet. Fajnie, za 1 ligę mogę was chwalić, bo macie swoje spojrzenie i na tle innych klubów wypada to bardzo dobrze, ale ESA to już inne wymagania i sportowe i organizacyjne.

 

Oczywiście, że stadion, liczba kibiców itd ma wpływ, to ma wpływ na pieniądze a pieniądze mają wpływ na  wszystko. Nie rozumiesz mojego porównania do tych klubów, nie chodzi mi o struktury właścicielskie itd, to też było kluby dobrze zarządzane miały swoje wizje ale w pewnym momencie dochodziły do ściany bo pewnych rzeczy w tak małym mieście nie da się przeskoczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego, że macie tylu sponsorów jak w ESA to dalej będzie najniższy budżet. Fajnie, za 1 ligę mogę was chwalić, bo macie swoje spojrzenie i na tle innych klubów wypada to bardzo dobrze, ale ESA to już inne wymagania i sportowe i organizacyjne.

 

Oczywiście, że stadion, liczba kibiców itd ma wpływ, to ma wpływ na pieniądze a pieniądze mają wpływ na  wszystko. Nie rozumiesz mojego porównania do tych klubów, nie chodzi mi o struktury właścicielskie itd, to też było kluby dobrze zarządzane miały swoje wizje ale w pewnym momencie dochodziły do ściany bo pewnych rzeczy w tak małym mieście nie da się przeskoczyć. 

Tak, bo pieniądze w Ekstraklasie mają ogromne znaczenie... Prawda jest taka, że w naszych realiach wszystko jest nie tak jak powinno i niski budżet nie jest tutaj żadną przeszkodą. Pięknie pokazuje to chociażby Jaga, która wielkim budżetem nie grzeszy a kolejny raz osiąga bardzo dobre wyniki. Pomijam już fakt, że nasz budżet z roku na rok znacząco wzrasta i nie ma żadnych przesłanek, aby sądzić że nagle ulegnie to zmianie. Do ściany zresztą też się nie zbliżamy, jest jeszcze wiele możliwości, a taka Ekstraklasa byłaby dodatkowym magnesem i czynnikiem który mógłby wpłynąć na jeszcze szybszy rozwój.

 

edit: Ja oczywiście nie mówię, że wszystko jest idealnie i w ogóle rozniesiemy Ekstraklasę, bo tak pewnie nigdy nie będzie. Jednak w obecnych realiach nie ma żadnych przesłanek, abyśmy nie mogli stać się typowym klubem środka tabeli ligowej. Jeżeli liga się rozwinie to zaczną się problemy i zdaję sobie z tego sprawę, jednak w dzisiejszym kształcie Ekstraklasy nie ma żadnych przeszkód.

Edytowane przez Vinni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz powtórzę, że porównywanie Chojniczanki do Sandecji czy Termaliki jest totalnie nietrafione ;) To zupełnie inny typ klubu, inaczej zarządzany, inaczej budowany, nie ma w zasadzie żadnego punktu wspólnego.

Będzie punkt wspólny jak awansują, zaczną sprowadzać taki sam szrot jak Bruk Bet, takie kluby inne pomysłu na funkcjonowanie nie posiadają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie punkt wspólny jak awansują, zaczną sprowadzać taki sam szrot jak Bruk Bet, takie kluby inne pomysłu na funkcjonowanie nie posiadają.

To samo mówili nam po awansie do II. Ligi, później to samo mówili nam po awansie do I. Ligi, teraz to samo mówią przed szansą na awans do Ekstraklasy ;)

 

edit: "Meczami transmitowanymi w kanałach sportowych Polsatu będą Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice i Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec." W końcu Polsat poszedł po rozum do głowy ;)

Edytowane przez Vinni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mamy odbierać klubowi z małej miejscowości chęci awansu do Ekstraklasy nawet jakby mieli grać w niej rok czy dwa .W końcu każdy klub tak zaczynał ,a może akurat Chojniczanka zagości na dłużej w lidze nigdy nic nie wiadomo.Trzymam za nich kciuki i zdecydowanie wole żeby to oni awansowali niż Miedz albo Sosnowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedź przede wszystkim od 2011 roku czyli od początku gdy wszedł P. Andrzej Dadeło rozwija klub biznesu, akurat pod względem finansowym P. Andrzej i jego ludzie myślą przyszłościowo cały czas, to nie będzie jak Bytovia z której właśnie odchodzi Drutex i kaput, najprawdopodobniej wycofaja się z ligi ale jeszcze nic nie wiadomo oficjalnie.

 

A akurat Miedź mocno też inwestuje w młodzież, akademia Miedzi jest teraz oczkiem w głowie P. Andrzeja. Wiem że kilka zagranicznych młodych talentów też znaleźli, zobaczymy co z tego będzie.

Kibicowsko też jest coraz lepiej, w niedzielę ma być full stadion. Ponad 5000 będzie.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze stadionami? Miedź i Chojniczanka będą grać na swoich jeśli awansują do Ekstraklasy?

Miedź na 100%, Chojniczanka na swoim stadionie zagra tak od czwartej, może piątej kolejki, bo już wiadomo że na początek ligi nie zdążymy z modernizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chojniczanka nie awansuje, zacznij od tego.

Jako kibic będę wierzył w awans do samego końca. Zresztą już fakt sam walki o Ekstraklasę jest dla mnie czymś niewyobrażalnym, więc nawet gdy nie awansujemy to świat się nikomu nie zawali.

Poza tym nie wierzę w dwie wygrane Zagłębia, no chyba że obydwa mecze ich rywale kompletnie sobie odpuszczą.

Edytowane przez Vinni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...