Skocz do zawartości

Piłka nożna: Fortuna 1 Liga


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Komplet wyników:

 

ŁKS Łomża 0-1 Motor Lublin

Odra Opole 2-3 Lechia Gdańsk

Polonia Warszawa 0-0 Warta Poznań

GKS Jastrzębie 2-2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Wisła Płock 0-0 Pelikan Łowicz

Piast Gliwice 3-0 Kmita Zabierzów

Tur Turek 1-1 GKS Katowice

Arka Gdynia 2-2 Znicz Pruszków

Stal Stalowa Wola 1-1 Śląsk Wrocław

 

Podsumowując: Piast i Lechia twardo i pewnie zmierzają do awansu i nie wydaje mi się, żeby ktoś im przeszkodził. Śląsk jak zwykle rozczarowuje. Polonia gubi punkty, ale ani Arka ani Wisła nie wykorzystują szansy na dogonienie czołówki. Znicz ciągle pozostaje rewelacją sezonu. ŁKS przegrywa u siebie z Motorem pozostając niestety głównym obok Pelikana kandydatem do spadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal Stalowa Wola 0-1 ŁKS Łomża

Śląsk Wrocław 2-0 Arka Gdynia

Znicz Pruszków 1-0 Tur Turek

GKS Katowice 1-1 Piast Gliwice

Kmita Zabierzów 1-0 Wisła Płock

Pelikan Łowicz 0-1 GKS Jastrzębie

Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0 Polonia Warszawa

Warta Poznań 2-0 Odra Opole

Lechia Gdańsk 2-0 Motor Lublin

 

Mnie najbardziej cieszy zwycięstwo ŁKSu (wreszcie), chociaż szanse na utrzymanie wciąż pozostają bliskie zeru.

Rozczarowała mnie za to Wisła Płock.

 

Mamy też nowego lidera - Lechia Gdańsk wyprzedziła w tabeli Piasta Gliwice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tylko moje zdanie, ze GKS i Pelikan Łowicz to są najsłabsi beniaminkowie. A KSZO byłoby cięższym rywalem niż Kmita Zabierzów dla Pelikana. I jak dla mnie te dwa zespoły + Motor Lublin który piłkarsko nie wygląda źle ale mają spore problemy finansowe co jest ważnym aspektem to kandydacie do spadku a reszta beniaminków w szczególności GKS Jastrzębie i Znicz Pruszków mogą trochę namieszać choć nie muszą.

 

No oczywiscie Znicz Pruszkow namiesza bo ty jestes z Pruszkowa hahaha :lol: i sprawdzi sie to tak jak gadanie ze wygrana Legii z Vetra jest tylko formalnoscia.

No i czekam na ocene tego kto miał racje. Które miejsce zajmuje Znicz? Jedyne zaskoczenie inplus to GKS który faktycznie mysli o powrocie do OE w ciagu 2-3 lat budując zespół. reszta tak jak pisałem zajeła swoje miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się, że w ogóle o takim czymś pamiętałeś chyba czekałeś na ten moment, aż sprawdzą się twoje przepowiednie :D . Znicz rzeczywiście namieszał zgadza się, ale z drugiej strony GKS jakoś najsłabszy nie jest. Ale napiszę to: MIAŁEŚ RACJE MAD85

Hehe. To był przypadek przegladałem temat 2 ligi i akuarat trafiłem na ten post :D

Nie zdziwił bym się w ogóle gdyby Znicz awansował do Ekstraklasy - awansowali teraz na 3 miejsce, a przecież niedawno w Ekstraklasie grał w sumie podobny do nich zespół - Świt N.D.M.

Nie podobny. Znicz to zepułenie inny zespół. Znicz to taka druga Amica gdzie stawia się na młodych. ten zespół budowany jest z przyszłością.

 

Co do GieKSy to mówiłem od początku że będą mieszać w czołówce więc wyszło na moje :D

W GKS zrobionu dużo od awansu z 3 ligi do startu 2 ligi co procentuje w grze. Widać, że mądrze wszystko jest dobierane.

 

Lechia dziś przegrała więc na szczycie robi się ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny w sensie, że z małego miasteczka.

 

A ŁKS Łomża pokonuje lidera 1:0 :brawo::jupi:

Tu też będe polemizował bo Pruszków to dwa razy większe miasto od Nowego Dworu Maz. Jeśli w ten posób porównywać to wielkośc miasta jest podobna do Wodzisławia śląskiego jesli chodzi o ludność. Czyli około 60 tys meszkańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepszych? Nie rob sobie zartów. Ja bym powiedział jeden z najgorszych. Właśnie ci kibice są powodem tego, że Drzymała ucieka. Dla 1000-2000 osób nie opłaca robić się zespołu walczącego o mistrza. A co do fuzji to cos mi się wydaje, że jednak nie dojdzie do skutku po sezonie bo w Śląsku brak akceptacji na nią mysle o kibiacach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁKS Łomża 1-0 Lechia Gdańsk

Motor Lublin 1-0 Warta Poznań

Odra Opole 1-2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Polonia Warszawa 2-2 Pelikan Łowicz

GKS Jastrzębie 2-2 Kmita Zabierzów

Wisła Płock 2-1 GKS Katowice

Piast Gliwice 0-1 Znicz Pruszków

Tur Turek 1-1 Śląsk Wrocław

Arka Gdynia 4-0 Stal Stalowa Wola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a kto ma skorzystać jak nie Śląsk :?: Bo jakoś za bardzo nie rozumiem Twojego postu. Wrocław to duże miasto, ma Euro, piłka tam ma perspektywy rozwoju, mimo że troszkę szkoda Grodziska. Tak więc nie rozumiem, dlaczego uważasz, że Drzymała nie wie co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warta Poznań - Lechia Gdańsk 1:2

Pelikan Łowicz - Odra Opole 3:1

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 1:0

Arka Gdynia - ŁKS Łomża 4:0

Znicz Pruszków - Wisła Płock 3:1

GKS Katowice - GKS Jastrzębie 0:0

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Motor Lublin 3:0

Kmita Zabierzów - Polonia Warszawa 0:1

Stal Stalowa Wola - Tur Turek 1:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

II liga: lider straci punkty?

PAP /16:46

Wydział Dyscypliny PZPN zastosował we wtorek środek zapobiegawczy w postaci zakazu uczestnictwa zorganizowanych grup kibiców Lechii Gdańsk w meczach wyjazdowych tego zespołu. Decyzja o karach za rasistowskie zachowanie podczas niedzielnego spotkania z Wartą w Poznaniu zapadnie 8 maja. Liderowi piłkarskiej drugiej ligi grozi odjęcie punktów.

"Przyjęliśmy decyzje Wydziału Dyscypliny do wiadomości. Wiemy, że jest to tylko środek zapobiegawczy. Chcemy na 8 maja przygotować się merytorycznie, być może dobrowolnie poddamy się karze" - powiedział we wtorek prezes gdańskiej Lechii Maciej Turnowiecki.

 

"WD PZPN zastosował na razie środek zapobiegawczy w postaci zakazu uczestnictwa zorganizowanych grup kibiców Lechii Gdańsk w meczach wyjazdowych. Chcę też ostrzec sympatyków tej drużyny, że w przypadku jakichkolwiek rasistowskich zachowań podczas środowego meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała stadion Lechii zostanie bezwarunkowo zamknięty" - poinformował przewodniczący Wydziału Dyscypliny Adam Gilarski.

Podczas posiedzenia 8 maja członkowie WD PZPN zdecydują o karach, jakie zostaną nałożone na Lechię za zachowanie kibiców w Poznaniu.

 

"Katalog kar zawiera m.in. odjęcie punktów i Lechii jak najbardziej grozi taka sankcja. Jednak nie chcę dziś przesądzać o ostatecznej decyzji" - dodał Gilarski.

 

Podczas ostatniego meczu ligowego w Poznaniu grupka kibiców z Gdańska, pohukiwała gdy do piłki podchodził czarnoskóry piłkarz Warty.

 

Władze gdańskiej Lechii zapowiedziały, że w proteście przeciwko rasistowskim zachowaniom części kibiców piłkarze opóźnią wyjście na boisko w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Ostrzegły także, że jeśli sytuacja powtórzy się mogą oddać kolejny walkowerem. Klub zawiesił też wszelkie formy pomocy dla kibiców.

 

"Nasi piłkarze wyjdą do jutrzejszego meczu w koszulkach żółtych, czarnych, białych i czerwonych, symbolizujących kolory skóry ludzi z różnych kontynentów. Mecz toczył się będzie od hasłem >>Piłka jest kolorowa. Lechia dla tolerancji<<" -poinformował prezes Maciej Turnowiecki.

 

Zapowiedział, że w piątek, podczas towarzyskiego turnieju rozgrywanego w Gdańsku, drużyna złożona z kibiców Lechii ma zagrać z Senegalczykami, Turnowiecki zastrzegł, że ten turniej i mecz był przygotowywany już od jakiegoś czasu.

 

Dyrektor klubu Błażej Jenek, w wydanym przez klub oświadczeniu, przypomniał także, że klub prowadzi i prowadził działania edukacyjne. "Wielokrotnie rozmawiano z kibicami podkreślając, że podobne działania mogą sprowadzić na klub surowe kary" - wyjaśnił.

 

Jenek zaznaczył, że władze klubu nie mogą sobie pozwolić, aby nieprzemyślane działania grupy osób zniweczyły trud wieloletniego planu budowania silnej Lechii, którego jednym z głównych etapów jest awans do ekstraklasy.

 

Gdański klub w letnim okienku transferowym zamierza też intensywnie poszukiwać wartościowego gracza o ciemnym kolorze skóry oraz nawiąże współpracę ze stowarzyszeniem "Nigdy Więcej". Jego logo ma znaleźć się stronie internetowej Lechii, a na stadionie pojawią się banery promujące walkę z nietolerancją.

 

"Możemy tylko apelować do kibiców, aby takie zachowanie jak w Poznaniu nie miało więcej miejsca. Do czegoś takiego nie powinno dochodzić na żadnym stadionie w Polsce, czy na świecie. To przykre tym bardziej, że takie zachowania mogą bardzo zaszkodzić w walce o ekstraklasę, której kibice pragną równie mocno, jak piłkarze" - powiedział kapitan gdańskiej Lechii Jacek Manuszewski.

 

źródło : onet.pl

 

Kibice złapani na rasistowskich zachowaniach powinni dostać zakaz stadionowy, ale respect dla władz Lechii za to co planują zrobić. Ciekawy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...