Skocz do zawartości

Jaki jest Twój sposób na naukę języka obcego


Wojt@s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym się podpytać jakie macie sprawdzone sposoby na naukę języka np angielskiego

 

jestem za stary, aby iść do szkoły

 

nie mam czasu, aby iść na kurs językowy ,

praca praca praca dom dom praca praca i tak w kółko

 

szukam jakieś innej alternatywy, aby w końcu nauczyć się języka angielskiego

 

z góry dzięki za jakieś sugestie i informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dużo jeździsz w samochodzie to koniecznie zorganizuj sobie jakiś kurs na CD - najważniejsze żebyś się obsłuchał z językiem, no i korki wtedy mniej bolą bo przynajmniej maz świadomość że nie marnujesz zupełnie czasu.

Co do nauki słownictwa to polecam: http://www.fiszki.pl/angielski.htm.

Wszytko masz już przygotowane w zależności od stopnia zaawansowania - ponownie idealne na korki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie do osłuchania można wykorzystać... telewizję. Wystarczy w miarę regularnie oglądać jakiś kanał w danym języku. Ważne, aby było na nim to, co nas interesuje. Czyli przykładowo lubimy sport, a chcemy osłuchać się z tureckim to jedziemy na 7E albo lepiej Turksata. Wolimy filmy, a mamy słuchać angielski - na 28,2/28,5E. TV do osłuchania w sam raz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne kursy Angielski w 4 tygodnie, nie dadzą takich efektów, jak regularne lekcje z native speakerem, lub nauczycielem. Bez czynnego udziału w rozmowach w języku którego chcemy się nauczyć, niewiele uzyskamy. Sam to przerabiałem i wiem, że najlepsze są korki z Angla :-)

 

PS. Nikt nie jest za stary, żeby iść do szkoły :-) lub na jakiś kurs :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostają ci kursy na CD/DVD oraz to co w necie znajdziesz lub gazetach...

Moim zdaniem kursy na CD/DVD lub z gazet są nic nie warte. Co do kursów na stronach internetowych, to naprawdę można znaleźć porządne i to przez duże P. Na początek proponuję spróbować zapoznać się z czasami i to wszystkimi ! Oczywiście w teorii plus jedno, dwa zdania przykładowe. Podczas dalszej nauki, gdy zobaczysz dane zdanie, coś Ci zaświta, wrócisz do gramatyki aby sobie przypomnieć i przez to szybko Ci się to utrwali. Po pewnym czasie nawet Past Perfect czy Past Perfect Continuous staną się przejrzyste. Pamiętaj też, że każdy musi znaleźć sposób, który mu będzie odpowiadał, będzie efektywny i nie zniechęci do nauki. Jak zaczynasz od początku, to wypróbuj sobie kilka metod. Zapoznaj się nawet z kursami z gazet. Może dla Ciebie będzie to akurat to. Musisz znaleźć sposób, przy którym się będziesz dobrze czuł, będziesz się szybko i efektywnie uczył, który nie będzie dla Ciebie męczący i zniechęcający.

...nie mam czasu, aby iść na kurs językowy ,

praca praca praca dom dom praca praca i tak w kółko

Niestety, jakiś czas na to musisz znaleźć. Jest jedno wyjście, gdzie nie musiałbyś poświęcać czasu. I to jest najlepsze wyjście. Zmienić pracę na taką, gdzie ludzie z którymi pracujesz mówią wyłącznie w danym, obcym języku, którego się uczysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekb1976 - zgadzam się, a najlepszym serwisem wg. mnie jest ang.pl. Zawsze jak się ma wątpliwości co do pisowni, to tam można znaleźć poradę.

 

Niestety, ale w nauce angielskiego najgorsza jest siłowa nauka czasów, która nie przynosi żadnych korzyści. Pamiętam to z czasów gimnazjum i liceum gdzie zupełnie NIC się nie nauczyłem. Nawet dodatkowe lekcje mi nie pomogły. Sam się nauczyłem angielskiego dzięki grom i internetowi :D obecnie na egzaminach z angielskiego dostaję wysokie oceny i bez większych problemów porozumiewam się przez internet :jupi: Znam jeszczę trochę niemieckiego, który od początku szedł mi całkiem nieźle, ale i tak wolę angielski :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nigdzie nic na siłę. Jednak czytając jakiś tekst lub słuchając go, należy znać gramatykę lub wiedzieć jak i gdzie szybko dany czas znaleźć. Ja podałem co dla mnie jest najwygodniejsze. Nigdy nic na siłę się nie uczyłem :smile: Nauka bez znajomości gramatyki też nie jest najlepsza. Wiesz, że zdanie ma tak być, ale nie wiesz dlaczego jest tak napisane. Przykładem mogą być idiomy, jak ktoś sobie kupi w kiosku taką gazetę z płytką. Można sobie to poczytać, ale jak już się co nieco wie.

Podałeś właśnie bardzo dobrą stronę, gdzie gramatyka jest poparta sporą ilością przykładów. Użycie, pytania i przeczenia, ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 lata później...

Najlepszy sposób? To przestań oglądać Telewizje Polska przez miesiąc. Oglądaj kino z napisami . Włącz sobie też jakieś kino z napisami angielskimi. Pisz w tym języku . Oczywiście bez rozmowy także nic z tego nie będzie bo się zacznie y to yyyyyyyy tamto. Niby mamy taki zamerykanizowany kraj reklamy nazwy zespołów muzycznych z Telexpresu . Większość młodych osób których występuje czy to w X-Factorach czy innych talentshowach i 1% śpiewa po Polsku. Kursy są zbędne i nic nie dają . Przykładowo język Hiszpański znałem osoby co chciały się uczyć Kastylijskiego ktróy obowiązuje tylko w Hiszpanii to nie mogły bo spikerów mieli z Kuby i innych krajów Ameryki Łacińskiej a tam tej język się sporo różni.

Na koniec to kwestia własnych umiejętności są osoby co po prostu łykaja danych język piekielnie szybko a są takie że po roku niemal nic nie wchodzi a z tym nic nie zrobisz.Jeśli nie lubisz to nic z tego nie będzie a jeśli lubisz dużo osiągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moim zdaniem też uważam iż najlepsza metoda,to oglądanie filmów z napisami.W moim przypadku oglądam sporo nawet w oryginalnym języku angielskim.Dodatkowo co jakiś czas mam styczność u mnie w pracy z cudzoziemcami:duńczykami, i niemcami,którzy przyjeżdzają do nas w delegacje,w związku z czym mogę szlifować język angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 lat później...
  • 3 tygodnie później...

Mój problem polega jednak na tym, że nie wiem jak do nauki się zabrać od strony organizacyjnej. Jest właśnie mnóstwo materiałów do nauki angielskiego czy innych języków, ale problem właśnie w tym, że jest tego za dużo, i nie wiadomo jak to ugryźć. 

 

@Guest Anonymous - To są kursy do amerykańskiego angielskiego, a my mieszkamy w Europie, więc lepiej uczyć się wersji brytyjskiej. Z tego co wiem to kursów do brytyjskiej wersji jest u nas najwięcej, i najlepsze do tego jest ponoć BBC. 

 

@asiafan Jak ktoś się decyduje na daną odmianę, to logiczne jest, że jej się będzie uczyć. Ja też wolę kastylijski, i nie mam zamiaru rozumieć osoby z Ameryki skoro i tak pewnie większość z nas tam nigdy nie pojedzie. :) Poza tym nie ma tak wielu różnic między tymi odmianami hiszpańskiego, bo spokojnie idzie zrozumieć kogoś z Meksyku jeśli zna się kastylijski. 

Edytowane przez Lannan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...