Skocz do zawartości

DVB-T/T2 z Rzeszów (Krosno) / Sucha Góra


metiu20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób wy uzyskujecie te mapy?

Ja chyba jestem niekumaty, bo nie mogę sobie poradzić. Tę mapę poniżej uzyskuję bez problemu, ale tego profilu terenu (powyżej) za Chiny. Używam Firefoxa i klikam na "Distance and terrain profile". :cry:

 

beztytuuibr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy mamy taką sytuację jak na tej mapce, miejsce zamieszkania (zielona strzałka) i obiekt nadawczy (czerwona chmurka T) .Wtedy klikamy lewym przyciskiem myszy na zieloną strzałkę na tej mapce i wybieramy profil terenu.Najlepiej użyj przeglądarki Internet Explorer .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o 50 kW z SG dla MUX I w tym roku i wiele wskazuje na to, ze w przyszlym tez. Obecnie jest 18,2 kW i sa szanse na zwiekszenie do 25 kW co w praktyce odczuje moze 5% mieszkancow podkarpacia. Wroble cwierkaja, ze cos moze ruszyc w kwestii Lezajska i doswietlenia MUX I, ale tu tez potrzeba czasu.

Co do MUX III z Baranowki to tu nawet po wylaczeniu analogu sukcesem bedzie jesli sygnal poleci z moca 2-3 kW poniewaz ten nadajnik jest w centrum osiedla, jest niski, a promieniowanie z niego juz jest zblizone do gornej granicy...... po wylaczeniu analogu bedzie szansa na zwiekszenie mocy, ale to tylko lokalne doswietlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może. Pierwszy raz się dziś bawię DVB-T.

Może znikły, bo przy takim ustawieniu anteny na CH23 nie było już sygnału. No ale rzeczywiście chyba nie powinny zniknąć.

A właśnie, że powinny zniknąć. Twój telewizor skonstruowany jest poprawnie wg norm, to po wykryciu takich samych multipleksów nadawanych na różnych kanałach powinien po przeskanowaniu pasma wybrać i zapisać tylko multipleks mocniejszy. Nie powinno być zdublowanych kanałów na liście. Również bez znaczenia powinien być nr kanału (niższy czy wyższy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiem, że to kwestia czułości głowicy, ale kolego @Vinyl dwa posty wyżej napisał, że jakość głowic w TV i STB "powinna" być jednakowa. A u mnie jest że w sprzęcie STB za 120 zł jest lepszej czułości głowica niż w TV Sony KDL-40W5500 za 3.000 zł.

 

Mam jeszcze drug TV LED Samsung i tam czułość głowicy jest jeszcze gorsza niż w TV Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak po zmianie anteny z Dipola 16 elementowej na ATX 91 sygnał z obu Mux-ów z SG mam na jednym poziomie czyli w granicach 50/60% ,a gdy korzystałem z anteny 16/21-69 to sygnał mux 1 (k 42) miałem na poziomie ok 40% a mux 2 (k 32) 80%.W jednym jak i w drugim przypadku używam wzmacniacza SWA 9701.Jest taka możliwość aby antena ATX zachowywała się gorzej na niższych kanałach od anteny 16 elementowej,bo na mux 1 zauważyłem polepszenie sygnału z kanału 42.Próbowałem ustawiać ją w innym miejscu ale efekt był taki sam lub gorszy w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny różnią się charakterystyką wzmocnienia w paśmie. Jedna antena na danej częstotliwości może dać wynik lepszy lub gorszy od drugiej anteny.

 

Innym problemem może być obecność silnego sygnału TVP2 na kanale 29, który stłumia sygnał cyfrowy. Warto zaznaczyć, że większość odbiorników DVB-T nie posiada na wejściu żadnych filtrów, lub są to bardzo szerokie filtry, które z łatwością przepuszczają sygnały na pobliskich częstotliwościach.

 

Trzecim rozwiązaniem może być wadliwie złożona antena. Wystarczy omyłkowo zamontować jeden z elementów w innym miejscu, aby zmienić charakterystykę anteny i jej zysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...