Skocz do zawartości

DVB-T/T2 z Rzeszów (Krosno) / Sucha Góra


metiu20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

No to ... mam problem. Panowie ze wsparcia LG, twierdzą, że problem związany jest tylko z faktem, że obecnie jest to tylko emisja testowa i mój model będzie bezbłędnie współpracował z nowymi parametrami nadawania, zarówno na płaszczyźnie dźwięku, jak i obrazu. Więc ... ? A, zapytałem wprost o HEVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maniek357 napisał:

Spławili Cię, niestety. Emisja docelowa będzie przecież na tych samych kodekach video i audio, co obecnie na testowym MUX-5. Z którego roku ten telewizor ?

"Manufactured" grudzień 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak:

 

"Jak ustawi się lokalizację Czechy to też działa DVB-T2 HEVC. 42LB650V"

 

"Ostatnio został włączony nowy darmowy kanał Polsatu - Polsat Film. Niestety dla mojego telewizora jest emitowany w DVB T2 z kodowaniem obrazu HEVC. Tak więc nie zobaczyłem obrazu tylko głos. Ustawienie na Niemcy dało pozytywny skutek i teraz mogę oglądać także obraz.

Tak więc mój przepis:

1. Ustawiamy kraj na Polska (General->Location->Broadcast Country)
2. Instalujemy wszystkie aplikacje które będziemy używać
3. Przełączamy kraj na Niemcy - niestety wyzerują się wszystkie zaprogramowane programy
4. Puszczamy automatyczne wyszukiwanie programów - niestety automatyczna numeracja programów jest chyba inna lub nie działa, bo np: TVP1 nie jest na 1 pozycji - ale to można zmienić manualnie
5. Cieszymy się z oglądania Polsat Film
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale mój TV 55LB671V-ZB ma FW 05.05.70"

 

Może pomoże...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest szersza specyfikacja tego telewizora

https://www.displayspecifications.com/en/model/8b48857

Sekcja "Video File Format", specyfikacja nic o HEVC nie mówi.

Nie jest to co prawda równoznaczne z tunerem telewizyjnym, ale jeśli pliki z USB sobie z HEVC nie poradzą, to głowica IMO również nie ma tego kodeka.

@vigoo Ten myk który opisujesz można spróbować zmienić kraj na Niemcy, bo niektóre funkcje telewizorów były blokowane na inne kraje.

Mimo wszystko czytając specyfikację, nie widzę HEVC.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kraju w menu telewizora nie odblokuje HEVC - to sprawa sprzętu ... Jak telewizor z grudnia 2014 to szanse praktycznie zerowe. Ten kodek wyszedł w 2013 i w 2015 były jakieś poprawki. A przecież upływa jeszcze czas zanim producenci wprowadzą nowy kodek do swoich produktów (liczony raczej w latach a nie miesiącach). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mógłby ktoś potwierdzić czy poprawnie odbiera MUX 5 ? W tej chwil sygnał z Suchej Góry całkowicie mi zanikł, wcześniej była straszna sieczka , 5 sekund odbioru i 5 sekund brak sygnału i tak w kółko aż padło całkowicie. Pozostałe muxy odbieram poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Jednak odbiór jest lecz chwilowe zaniki się odbywają.Moje wrażenia to że jestem zaskoczony odbiorem mux-a 5 przy blisko 30kw mocy nadajnika,oraz jakość HD.Obraz lepszy wyostrzony i to Full HD w porównaniu z przekazem satelitarnym i jakością Bit rate na kanał.

Edytowane przez viva-91_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z Niedzieli na poniedziałek 22/23.maj zmiany DVB-T na DVB-T2:

-Mux1 z k 48 na k43 DVB-T2i współpraca z Tarnobrzegiem,Leżajskiem i Przemyślem jako SFN;

-Mux2 zmiana na  DVB-T2 bez zmian kanałowy;

-Mux3 starym systemie bez zmian;

-Mux4 z k35 na 31, w  DVB-T2

Mux5 Test TVP Hevc z k24 na 35 lub 48 z zwiększoną mocą

Nadawanie przechodzi z wspólnego na kierunkowe czy ze zwiększoną podobną mocą mux3, to to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...