Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla abonentów platformy CANAL+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, wojtmen napisał:

Czy ma ktoś problem z płynnym działaniem programów z grupy Canal+ Sport na aplikacji Canal+ na android (Play Now TV Box) ?Po włączeniu wspomnianych kanałów jest problem z płynnością. Zmieniałem ustawienia obrazu z automatu na 1080p ale różnicy nie ma. Oglądam to na samsungu 55 cali. Połączenie Play Now Boxa przez WIFI. Jakiś pomysł dlaczego tak sie dzieje?

 

Jak wyżej napisałem, ja mam ten problem podczas wszystkich transmisji sportowych w aplikacji Canal+ na Chromecascie 4 [Chromecast with Google TV] (to system Android TV). Przy castingu na telewizor ze smartfona czy tabletu problem nie występuje. Filmy i seriale przestały szarpać po przestawieniu ustawień wyświetlacza na Chromecascie z 60 na 50 hz. Telewizor Samsung MU 7002 z matrycą 120 hz, obraz szarpie wyłącznie w aplikacji Canal+ na Chromcascie 4 podczas transmisji sportowych, przy korzystaniu ze wszelkich innych źródeł absolutnie nic nie szarpie.

 

 

 

Edytowane przez leszek1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, perdos napisał:

@wojtmenW ustawieniach boxa ustawiłeś rozdzielczość z odświeżaniem 50Hz?

Tak mam ustawione na Boxie 50 Hz

2 minuty temu, leszek1976 napisał:

 

Jak wyżej napisałem, ja mam ten problem podczas wszystkich transmisji sportowych w aplikacji Canal+ na Chromecascie 4. Przy castingu na telewizor problem nie występuje. Filmy i seriale przestały szarpać po przestawieniu ustawień wyświetlacza na Chromecascie z 60 na 50 hz.

 

 

Tak samo się dzieje u mnie z aplikacją Viaplay i transmisjami snookera obraz szarpie. Na Tizenie jest ok. Może to winna tego Boxa od Play Now? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
3 godziny temu, wojtmen napisał:

Tak mam ustawione na Boxie 50 Hz

 

Tak samo się dzieje u mnie z aplikacją Viaplay i transmisjami snookera obraz szarpie. Na Tizenie jest ok. Może to winna tego Boxa od Play Now? 

Na Tizenie, WebOS i tvOS wszystko działa. Przyczyną jest Android. Ktoś pisał, że w wersji 12 mają to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Nie wiem. Aplikacja nie ma tu nic do rzeczy, bo to system automatycznie zmienia liczbę klatek na sekundę. Android tego nie potrafi.

Mylisz klatki na sekundę z częstotliwością odświeżania. A jak sprawuje się aplikacja zobaczymy jak się pojawi. Dopiero wtedy można będzie napisać , że na webOS wszystko działa.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Nic nie mylę. Android nie potrafi automatycznie zmieniać fps. Od Android 12 ma się to zmienić. Reszta systemów nie ma z tym problemu.

Cytat

Google ogłosiło, że wraz z Android TV 12 zadebiutuje funkcja automatycznie dostosowująca liczbę klatek w obrazie do źródła, z którego pochodzi sygnał. Telewizory będą więc w stanie dopasować się do treści 24fps, 25fps, 50fps czy 60fps. W teorii powinno to całkowicie wyeliminować uciążliwe zjawisko zwane “stutter”, czyli niepożądany efekt stroboskopu.

 

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie urządzenia odtwarzającego (w tym przypadku system Android lub aplikacja) decyduje o tym, jaką rozdzielczość i częstotliwość odświeżania ustawić na telewizorze, który obsługuje wiele różnych kombinacji rozdzielczości i odświeżania. Jeśli ta częstotliwość nie jest dopasowana do klatkażu (fps) odtwarzanego materiału, wtedy może występować szarpanie obrazu. W przypadku Chromecasta 4 dziwne jest to, że po ustawieniu 50 hz filmy i seriale nie szarpią, a transmisje sportowe już tak, przynajmniej u mnie.

 

Edytowane przez leszek1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lakiman napisał:

Tylko jak to zmienić w ustawieniach telewizora ?/ xd9305

W ustawieniach tv nie wiem czy jest taka możliwość. Ja zmieniam na miboxie w ustawieniach androida. Niestety o ile w sporcie C+ na 50 Hz jest w miarę płynnie o tyle na filmach np. w Netflixie jest lipa i muszę zmieniać na 60 Hz a raczej musiałem bo Netflixa odpalam już bezpośrednio na smart LG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
1 godzinę temu, Pawel napisał:

Przecież to nadawca a nie Android decyduje o ilości klatek. Wcześniej C+ nadawał 25 fps a obecnie 50fps. Android nie ma tu nic do rzeczy. Płynność poprawia zmiana odświeżania z 60Hz na 50 Hz.

Wiadomo, że źródło musi być 50 fps, a nie 25. Android nie robi tego automatycznie. Tylko w przystawkach można zmieniać odświeżanie. W TV wbudowany Android nie ma takiej możliwości.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
1 minutę temu, Pawel napisał:

Nie dogadamy się, bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Cały czas mylisz ilość klatek fps z odświeżaniem Hz.

To ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Android nie dopasowuje automatycznie klatek na sekundę. Owszem, pomaga ustawienie 50 Hz, ale to półśrodek. Na TV tego nie ustawisz, bo nie ma takiej opcji, więc będzie szarpanie obrazu lub wyświetlane 25 fps mimo źródła 50 fps.

5 minut temu, lakiman napisał:

Ciekawe, że Tizen i inne systemy w telewizorach nie mają z tym problemu.

Nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Załóżmy, że masz rację. Napisz mi wobec tego dlaczego gdy Canal+ nadawał kanały sportowe w 25 fps zmiana odświeżania nic nie dawała tzn. nadal występowała mała płynność ruchu i szarpanie. Natomiast gdy nadawca zmienił emisje na 50 fps przy ustawieniu odświeżania na 50 Hz przekaz jest płynny i nie szarpie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Skoro trzeba ręcznie zmieniać to tak. System ma wszystko dopasowywać automatycznie, tak żeby użytkownik nie zawracał sobie głowy takimi rzeczami. Żaden inny system nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...