Skocz do zawartości

SkyShowtime - pytania, problemy, komentarze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie masz pojęcie jak to wszystko wygląda. Są róznego rodzaju koprodukcje, gdzie prawa dystrybucyjne są podzielone. Serwis może też kupić prawa do produkcji na jeden lub kilka rynków. Czytaj ze zrozumieniem, już o tym pisałem.
The Killer to nie jest produkcja Peacocka.

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie jest napisane, czy kwestia dźwięku ulegnie poprawie przy planie za 50 zł. I czy wprowadzą 5.1 i/oraz Dolby Atmos. Nie ma nawet listy produkcji, która miałaby być dostępna w 4K. A jakby była i tak nie ma pewności, że po miesiącu większość nie wyleci.

 

Byłbym skłonny na plan 4K tylko wtedy, jeśli zachowałbym zniżkę 50%. Inaczej to nawet nie ma sensu rozważać zmiany z 12,50...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, white snake napisał(a):

Obejrzałem pierwsze odcinki serialu "Yellowstone" na Netflixie w 4K, potem pozostałe już na Sky.. . Ogromnej różnicy jakościowej wartej 40 zł nie zauważyłem.

Coraz wydajniejszy upscaling w telewizorach i przystawkach zaciera granice między fullHD a 4K - i dobrze, będzie można zaoszczędzić na planach premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od odległości od telewizora i wielkości ekranu. Jeśli siedzisz bardzo blisko i masz duży ekran zapewne ta różnica byłaby widoczna, ale statystyczny Kowalski siedzi dalej i aż tak dużego ekranu nie ma.

Wówczas różnice się zacierają.

40zł dopłaty za 4K to przesada, też bym nie dał, nawet jeśli widziałbym tą różnicę siedząc blisko.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w pewnym stopniu możemy ocenić ile będzie tego 4k w SkySho.  Praktycznie każda w miarę nowa pozycja która wchodzi do Netflixa od Paramount czy Universal jest już w 4K, niektóre w 4K HDR ( filmy od 2022), dodatkowo przy powrocie starszych pozycji do oferty również zamieniane są wersje na 4K ( ot chociażby Mission Imposible) . Także SkySho ma potencjał na największą bibliotekę w 4K zaraz po Netflixie. A jeszcze nie wspominałem o ich serialach , które na pewno będą w 4K dostępne.  Oczywiście ważne jest słowo potencjał, bo taki MAX też ma spory potencjał a umówmy się 4K u nich to jest dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bartas_20 napisał(a):

Oczywiście ważne jest słowo potencjał, bo taki MAX też ma spory potencjał a umówmy się 4K u nich to jest dramat.

Otóż to. Niejednokrotnie wybierałem platformę Prime Video, gdyż ten sam film w czasie gdy był dostępny w MAX i Prime, w tej drugiej platformie był w 4K, w MAX w HD :) 

 

Wersji 4K nie wykupię w SkyShowtime więc porównania mieć nie będę. Cena zaporowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także SkySho ma potencjał na największą bibliotekę w 4K zaraz po Netflixie.
Nie wydaje mi się, żeby mieli wiecej niż D+

Otóż to. Niejednokrotnie wybierałem platformę Prime Video, gdyż ten sam film w czasie gdy był dostępny w MAX i Prime, w tej drugiej platformie był w 4K, w MAX w HD  
Nie było takich sytuacji poza produkcjami Prime. PV miało źle oznaczone filmy.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, stanley840 napisał(a):

Takie hity jak Oppenheimer dla prawdziwiej jakości to się ogląda na Blu-ray 4K. Wtedy jakość obrazu i dźwięku wgniata w fotel😜

 

Prawdziwy fan kina, filmy ogląda w kinie. Jak już 😁

3D, 4K, 5D etc

Wtedy czasami wgniata w fotel... kinowy

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc w ten sposób jaki jest sens posiadania telewizora w domu? Można by rzec prawdziwy fan sportu ogląda mecz na stadionie, fan kina w kinie a fan natury chodzi na spacery..i racja wszystko się zgadza więc kiedy sprzedajecie swoje odbiorniki?:)

 

Rozumiem że w HD oglądają ludzie..by w ogóle coś na ekranie leciało bez większego wnikania co i jak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najważniejsze w oglądaniu filmu czy meczu, jest skupienie się na jego treści. A mnie na tym, czy widzisz więcej zmarszczek aktorki czy mniej w 4K czy dobrym Full HD :)

 

Nie wiem jak ty, ale ja staram się oglądać, coś co mnie interesuje, a nie "byle leciało". A referaty na temat 4K na tym forum sprawiają właśnie wrażenie, że niektórzy mają odwrotnie. Nie ważne co, byle w 4K i najlepiej tysiąc pozycji, mimo, że nie oglądają :D

 

Ale luzik, każdy ma prawo oglądać co chce i jak chce. Mnie już nudzą referaty na temat 4K w serwisach sVOD. Bo zanim ta "jakość" trafi na Twój ekran zależy od kwestii technicznych. Na szczęście serwisy sVOD robią droższe pakiety 4K, dla tych, dla których ważniejsze jest 4K. I każdy ma wybór zamiast przepłacać za magię 4K.

 

Niektórzy narzekali w SkyShowtime na brak 4K. I cyk. Za chwilę będzie, po pięć dyszek.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix w 4K ma grubo ponad 1000 pozycji. Było już o tym pisane.

Tego nie sądziłem zobaczyć czy też przeczytać na forum techniki satelitarnej...:)
 
tak jak pisałem ..nie dziwne że wracamy w HD a niektórzy też w SD. Miłego oglądania 
Dla Ciebie mie ważne co, aby było w 4K. Nawet obraz kontrolny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Pawop said:

Netflix w 4K ma grubo ponad 1000 pozycji. Było już o tym pisane.

Gdzie? Upflix podaje inaczej. Podaj źródło.

2 hours ago, muza_tv said:

Myślę, że najważniejsze w oglądaniu filmu czy meczu, jest skupienie się na jego treści. A mnie na tym, czy widzisz więcej zmarszczek aktorki czy mniej w 4K czy dobrym Full HD :)

Przy takim podejściu ludzkość nie wyszłaby z ery telewizji czarno-białej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tadekb napisał(a):

Tego nie sądziłem zobaczyć czy też przeczytać na forum techniki satelitarnej...:)

 

Mimo wszystko, telewizja satelitarna to już przestarzała technologia w porównaniu z IPTV :)

Nawet na 4K za droga, jak się okazuje. Ogóle nadawcy jakoś bardzo nie garną się do 4K. Mało opłacalne. Taka prawda.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie? Upflix podaje inaczej. Podaj źródło.

Upflix błędnie podaje
 
Mimo wszystko, telewizja satelitarna to już przestarzała technologia w porównaniu z IPTV
Nawet na 4K za droga, jak się okazuje. Ogóle nadawcy jakoś bardzo nie gwarną się do 4K. Taka prawda.
Poza tym 4K na sat praktycznie u nas nie istnieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...