Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Pawop napisał:

Te daty wygaśniecia w Fox Play są cięgle przedłużane, nie sugerowałbym się tym

W tym momencie warto się tym sugerować bo to pozycje, które będą wartością dodaną dla zakładki STAR w ramach disney+.

Jeśli disney + będzie w tym roku to jasne jest, że z nie będzie mógł wrzucać produkcji, które gdzie indziej są dostępne rok do przodu. Chyba, że się dogadają.

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet chyba nie wiesz , o które produkcje chodzi. No ok, to podaj, o które chodzi ?
Wymień z 5. Zobaczymy czy się pokrywają.
Bo ja akurat o nich nie słyszałem, żeby były tłumaczone.

Homeland, Archiwum X, Prison break, American dad, Głowa rodziny, 24 godziny, 9-1-1, 9-1-1 Teksas, Kości, Królowe krzyku, Legion, Współczesna rodzina, Jak poznałem waszą matkę, TWD, Chirurdzy, itd.


Jeśli disney + będzie w tym roku to jasne jest, że z nie będzie mógł wrzucać produkcji, które gdzie indziej są dostępne rok do przodu. Chyba, że się dogadają.

Jest coś takiego jak licencja niewyłączna, ale to tak na marginesie i tu jest inna sytuacja. Te seriale nie są w C+Online na licencji, tylko na podobnej zasadzie jak HBO, czyli zewnętrzna kolekcja.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kolekcja FOX Play i tak jest w większości bezużyteczna. "Homeland" od 4 sezonu,  "Zawód Amerykanin" też, "New Amsterdam" tylko 4 sezon, "Chicago Fire" czy "Greys Anatomy" tylko po 4 odcinki itd itp.

 

Przy okazji, trzy premeirowe filmy z 2021 roku od Monlithu w Amazonie: "Voyagers" (IMDB 5.9/10), "Królowie przekrętu" (6.2/10), "Protegowana" (6.1/10)

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że Disney+ będzie już w Polsce. To z automatu C+ traci filmy Foxa czy może tak być przez jakiś czas, że Fox będzie wpadał najpierw na C+? (mam na myśli premiery jako pierwsze okno)

Analogicznie - filmy Universal na C+ i filmy Paramount na HBO - w przypadku premiery w Polsce SkyShowtime

Umów nie znam między podmiotami

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawop napisał:


Homeland, Archiwum X, Prison break, American dad, Głowa rodziny, 24 godziny, 9-1-1, 9-1-1 Teksas, Kości, Królowe krzyku, Legion, Współczesna rodzina, Jak poznałem waszą matkę, TWD, Chirurdzy, itd.

W kolekcji Foxa jest wiele pełnych sezonów seriali - chociażby "American dad", "Family Guy", "Z Archiwum X", "Prison break", "Salem", "24 godziny", "Współczesna rodzina", "Kości", "The Walking Dead" czy "Jak poznałem waszą matkę". I to na duży plus. 

 

Zdarzają się też niepełne sezony i tutaj przykładem jest "Homeland", który bodajże od lutego ma tylko sezony 4-8, pierwszych trzech nie ma niestety.  Pisałem do nich w tej kwestii i to podobno kwestia licencji. A szkoda, bo ten serial akurat chciałem zobaczyć. 

 

A seriale emitowane na bieżąco w FOX to chyba zawsze tak było, że trafiały do kolekcji tylko na kilka tygodni po emisji odcinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ta kolekcja FOX Play i tak jest w większości bezużyteczna. "Homeland" od 4 sezonu,  "Zawód Amerykanin" też, "New Amsterdam" tylko 4 sezon, "Chicago Fire" czy "Greys Anatomy" tylko po 4 odcinki itd itp.

Kolekcja jest super, ale zewnętrzne produkcje i swoje nowości mają jako krótszy bądź dłuższy catch-up
Zakładając, że Disney+ będzie już w Polsce. To z automatu C+ traci filmy Foxa czy może tak być przez jakiś czas, że Fox będzie wpadał najpierw na C+? (mam na myśli premiery jako pierwsze okno)
Analogicznie - filmy Universal na C+ i filmy Paramount na HBO - w przypadku premiery w Polsce SkyShowtime
Umów nie znam między podmiotami
Wszystko zależy jak umowy są podpisane. Podejrzewam, że min. do końca roku wytwórnie zostaną tam gdzie są.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawop napisał:

Podejrzewam, że min. do końca roku wytwórnie zostaną tam gdzie są.

Właśnie też tak podejrzewałem, że na dzień dobry wszystko nie zniknie. I ze względu na to, że nie znamy umów to może być dłużej niż rok.  Co innego HBO, gdzie miał do WB pierwsze okno i do Sony też (notabene umowę niedawno przedłużył). Wygląda chyba tylko, że WB z Disneyem jest albo skończone albo się kończy.

Następne pytanie co z kolejnymi oknami. Ale to się pewnie dowiemy w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pawop napisał:

One już są w D+ (oczywiście nie wszystkie) i to w części przetłumaczone i zapewne będą na start w Disney+


 

Kwestia przetłumaczenia nie przesądza, że będą na start usługi.

 

13 godzin temu, Pawop napisał:


Homeland, Archiwum X, Prison break, American dad, Głowa rodziny, 24 godziny, 9-1-1, 9-1-1 Teksas, Kości, Królowe krzyku, Legion, Współczesna rodzina, Jak poznałem waszą matkę, TWD, Chirurdzy, itd.
Jest coś takiego jak licencja niewyłączna, ale to tak na marginesie i tu jest inna sytuacja. Te seriale nie są w C+Online na licencji, tylko na podobnej zasadzie jak HBO, czyli zewnętrzna kolekcja.

Te też + np. takie pozycje jak :

"The Gifted", " Oucast", "Demony Da Vinci", "American Horror Story" i wiele innych.

To wartościowe produkcje, które też będą częścią biblioteki.

Owszem jest coś takiego jak licencja niewyłączna ale te pozycje nie były u innych podmiotów.

To oznacza, że były na wyłączność i są nadal. Zazwyczaj wszystkie mają datę dostępności do 31.12.2022.

Może oprócz "Legionu" bo był w HBO GO czasowo.

"The Americans" i "Homeland" były dostępne w całości ale licencje wygasły.

 

3 godziny temu, spotify napisał:

Zakładając, że Disney+ będzie już w Polsce. To z automatu C+ traci filmy Foxa czy może tak być przez jakiś czas, że Fox będzie wpadał najpierw na C+? (mam na myśli premiery jako pierwsze okno)

Analogicznie - filmy Universal na C+ i filmy Paramount na HBO - w przypadku premiery w Polsce SkyShowtime

Umów nie znam między podmiotami

Nikt nie zna umów między podmiotami.

Ja tylko się dowiedziałem, że disney miał umowę z hbo na pojedyńcze filmy lub pakiety.

Najwyraźniej disney uznał, że użyje "Czarną wdowę", "Eternals" i Shang chi" jako motory napędowe startu disney+ w Polsce. Ewentualnie dojdzie do tego "Dr. Strenge 2" ale to w zależnosci kiedy serwis się pojawi.

Wiem, że nie lubisz tych klimatów ale taka dygresja mała :)

Tak to pachnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Te też + np. takie pozycje jak :
"The Gifted", " Oucast", "Demony Da Vinci", "American Horror Story" i wiele innych.
To wartościowe produkcje, które też będą częścią biblioteki.
Owszem jest coś takiego jak licencja niewyłączna ale te pozycje nie były u innych podmiotów.
To oznacza, że były na wyłączność i są nadal. Zazwyczaj wszystkie mają datę dostępności do 31.12.2022.
Może oprócz "Legionu" bo był w HBO GO czasowo.
"The Americans" i "Homeland" były dostępne w całości ale licencje wygasły.


Daty dostępności są ciągle przedłużane jak zbliża się koniec, gdyby D+ miał zamknąć sobie drogę do tych produkcji, to by zamknał usługę jak zrobił to Paramount Play i byłoby po kłopocie. Powtarzam, kolekcja FOX PLAY jest na podobnej zasadzie jak HBO i C+ dostaje gotowy produkt.

Co do wyłączności, to nie masz racji, bo przez ostatnie trzy lata seriale Foxa były i w Netflixie i w PV

Umowa między HBO i Disneyem wygasła i nowych produkcji inie bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możesz powtarzać tyle razy ile chcesz. Powtarzanie nie sprawi, że racja bedzie twojsza.

Te produkcje, które ja wymieniłem nie były dostępne nigdzie indziej. 

"Z archiwum X" było gdzieś indziej owszem ale większość nigdzie.

Jak coś piszesz to pisz precyzyjniej i sprawdz.

Jak sądzisz, że kolekcja fox play przetrwa i bedzie przedłuzona poza disney+ to twoja sprawa. Tak sugerujesz a inne kraje raczej wygaszają fox.

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że masz małe pojęcie o prawach, to już udowodniłeś nie raz
Nikt nie twierdzi, że Fox Play przetrwa, tylko, że to oni są dysponentami licenci do seriali, które znajdują się w tej kolekcji, a nie C+.
C+ nie decyduje co dojdzie do kolekcji HBO i kiedy zniknie np. film "Ciche Miejsca 2", podobnie jest z Fox Play.

The Americans, Homeland, Prison Break, TWD, Family Guy i inne były w innych serwisach jak Netflixie i PV. Oczywiście nie były to wszystkie produkcje Foxa, tylko wybrane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty nie masz wyraźny problem z czytaniem ze zrozumieniem.

Do tego masz kolejny problem.

Odpowiadasz na pytania, które nie zostały zadane. 

 

Nie twierdziłem, że wszystkie tylko większość i nawet kilka wymieniłem. TWD to nie fox. Fox ma licencję .

Teraz sam udowodniłeś, że nie masz specjalnie pojęcia tylko lubisz interakcję.

Pisząc "Daty dostępności są ciągle przedłużane jak zbliża się koniec" ewidentnie sugerujesz, że może to być przedłużone na kolejny okres.

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że to nie jest produkcja foxa. Owszem, może u siebie pokazywać premierowo odciniki i mieć bibliotekę ale to nie jest na wyłączność foxa. I ja nie twierdziłem, że jest na wyłączność.

Ale np. "The Gifted" jak najbardziej jest. 

 

Tak, przedłużali i skracali, ale tylko w niektórych przypadkach wręcz wyjątkach. Seriale od FX czy fox są na wyłączność zazwyczaj.

Dobrym przykładem jest też "The Strain" od FX. Wygasły prawa i nie wróciły. Nie trzeba tłumaczyć dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że to nie jest produkcja foxa. Owszem, może u siebie pokazywać premierowo odciniki i mieć bibliotekę ale to nie jest na wyłączność foxa.

Na rynkach na których są dysponentem praw jest na wyłączność Foxa.

Co do reszty, to szukasz problemów tam gdzie ich nie ma.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...