Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co porównywać co się bardziej opłaca. Jest to świeży film kinowy w cenie niższej niż dwa bilety do kina (u większości operatorów jest za ok 25 PLN), więc jeżeli ktoś chciał iść na to do kina, to w obecnej sytuacji film wykupi i Netflix nie jest tu żadną alternatywą.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaj sobie i nie obciążaj Netflixa :).

Natomiast do spadku do jakości HBO GO to jeszcze brakuje sporo...

1 godzinę temu, lukimann napisał:

Tym bardziej nie widzę sensu porównywać tematyki i sposobu dostępności  filmu np " Król" z Netflixa do " Sali Samobójców: Hejter".

 

Można porównać dostępność "W lesie nie zaśnie nikt".

Gdyby C+ miało sensowny serwis subskrypcyjny VOD w Polsce (pozdro MyCanal) to pewnie dałoby tam i nową "Salę Samobójców". A tak zostaje VOD transakcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Arkon napisał:

Chętnie posłucham podpowiedzi co dobrego jest teraz na Netflixie, oprócz Better Caul Saul. Ja napisałem co polecam w HBO GO. :)

 

Nie ma nic dobrego, ludzie oglądają nowe sezony takich rzeczy jak "Kominsky Method" (IMDB 8.2/10), "Sex Education" (8.3/10), "Grace and Frankie" (8.3/10), "Altered Carbon" (8.1/10), "Dirty Money" (8.1/10), "Formula 1: Drive to Survive" (8.6/10), wszystkie tytuły ze Studia Ghibli, albo np. "Uncut gems" (7.6/10) na złość Komisji Europejskiej :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon a wiec tak jako sceptyczny dotychczas co do Netflixa widz filmów pełnometrażowych mamy na dzisiaj tak:

- Shaft (2019) oglądałem ?

- Ultras (2020) jeszcze nie oglądałem

- Śledztwo Spensera (2019) oglądałem ?

- Król (2019) oglądałem ?

- W cieniu księżyca (2019) oglądałem ?

- 6 Underground (2019) oglądałem ?

-  Potrójna Granica (2019) oglądałem ?

Edytowane przez @EagleEye@
dopiska treści posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wrażenia po premierze ..W lesie dziś nie zaśnie nikt....przymierzam się do oglądania po godz.23....warto???  pozdrowienia 

Nie piszcie o wrażeniach bo obejrzałem połowę filmu   ....dno i dno  tego się nie da oglądać...tylko ksiądz i gej...a to Polska właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jax napisał:

Niestety nie obejrzę tego filmu, bo nie mam Netflixa.

Nie masz czego żałować. Dużo lepszych filmów obejrzysz zarówno w HBO jak i w Canal+. Polecam "Czy mi kiedyś wybaczysz?", "Hotel Mumbaj", "Aquaman", "Wilcze echa", "Rocketman", "Tolkien", "Kursk", "Dom który zbudował Jack", "Toy story 4" i wiele innych.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jest słabo z tymi kanałami premium skoro żeby wymienić 10 w większości przeciętnych filmów musisz cofać się do takich z 2018 roku ;).

W Disney+ mamy "Frozen 2" a zaraz "Onward" a Ty polecasz "Toy Story 4". W TVNie też pewnie coś będzie fajnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko "Lost Girls" to jeden z kilkudziesięciu premierowych filmów dodanych na Netflixie w tym roku. Jeśli Ty podajesz jako alternatywę takie rzeczy jak jeden z najgorszych filmów Von Triera, staroć "Dom który zbudował Jack" z podobnymi ocenami na Filmwebie to gdzie tu jest mowa "o dużo lepszych filmach"?

To dużo lepszy film tylko dlatego, że leci na C+? Dużo lepsze, bo od dystrybutora z którym nie byli w stanie przedłużyć umowy? Zaraz będzie w TVP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon tylu ilu ludzi oglądających tyle ocen dla danego filmu. Nie twierdzę że film "Zaginione Dziewczyny" to rewelacja ale ta "papka" co leci na C+ czy HBO którą napisałeś to raczysz żartować tak delikatnie mówiąc. Zwłaszcza 'Aquamen" którego nawet mój 10 letni syn nie chciał oglądać a "Kursk" to film pomyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie ofert jest o tyle skomplikowana, że w przypadku np. Disney'a mamy do czynienia z platformą streamingową w której pokazują filmy swojej produkcji. Jest to potężny koncern mediowy, który przejmując FOX'a, mając u siebie Pixara i Marvela może decydować warunki.

Ciekawe co z HBO MAX.? Po za tym HBO śladem Disney'a mogłoby pokazywać filmy ze stajni Warnera, Sony/Columbii zdecydowanie szybciej. HBO jakie teraz znamy (z ustalonym obecnie prawem kolejności do emisji) z czasem zostałoby w tyle za konkurencją.

C+ ma jeszcze trudniejszą sytuację. Jest znany jako platforma/kanał tv natomiast jego konkurenci są o wiele większymi graczami.

Po za tym filmów dobrych jest sporo i każdy znajdzie gdzieś coś ciekawego :)

 

PS. A Netflix już kojarzy się z konkretnymi produkcjami. IRLANDCZYK, KRÓL, HISTORIA MAŁŻEŃSKA ... zaczyna się rozkręcać. Mnie osobiście zaciekawił film OPERACJA BRACIA https://www.imdb.com/title/tt4995776/?ref_=nv_sr_srsg_0

Edytowane przez Lubie kino
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Arkon napisał:

Oczywiście bo film "Zaginione dziewczyny" to arcydzieło. Na Filmwebie ocena 6,0, na IMDb 6,1. Rewelacja.

To wymień szlagiery wyprodukowane przez HBO a nie nabyte w 4K i degradowane jakościowo produkcje nie mające nic wspólnego z HBO:)

Czekam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz, że Netflix ma lepszą ofertę filmową od Canal+? Ja mam zupełnie odmienne zdanie. Oczywiście w Netflixie było kilka bardzo dobrych filmów tuż po premierze kinowej, ale ogólnie to HBO i Canal+ nadal mają prawa do 90% produkcji filmowych. Takie są fakty na teraz. Niektórzy na tym forum zachwycają się premierą filmu "Piłsudski", bo jest w Netflixie mimo miażdżących opinii zarówno krytyków jak i widzów o tym "dziełku".

@umek

HBO zajmuje się głównie produkcją serialową i w tym są najlepsi na świecie, bez dwóch zdań.

Edytowane przez Arkon
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na jakiej podstawie twierdzisz, że Netflix ma lepszą ofertę filmową od Canal+? Ja mam zupełnie odmienne zdanie.

Bo po utracie przez C+ Monolithu ma i trzeba być naprawdę skrajnie zaślepionym albo mieć bardzo specyficzny gust, żeby tego nie widzieć i nie rozumieć. No ale skoro w takich warunkach nadal twierdzisz, że  w HBO i Canal+ leci "90% produkcji" to czego wymagać... 10 osób dyskutuje i poleca sobie tytuły z Netflixa, Ty wjeżdzasz znowu jako rycerz linearnej tv powiedzieć, że się nie znają ;).

 

Cytat

 Niektórzy na tym forum zachwycają się premierą filmu "Piłsudski", bo jest w Netflixie mimo miażdżących opinii zarówno krytyków jak i widzów o tym "dziełku".

Przed chwilą polecałeś niewiele lepsze, Kursk - opinie krytyków na Filmwebie 4.8, Piłsudski - 4.2. Tak więc się zdecyduj.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja obecna na Świecie pewnie wpłynie na kino jakie do tej pory znamy. Nie wiem na ile się zmieni ale sądzę, że jeszcze bardziej wzmocni rynek kina domowego (VOD, OTT). Jednocześnie co raz trudniej będzie stwierdzić, że dana oferta jednego podmiotu X jest lepsza od Y. Moim zdaniem obecnie, po słabym lutym czy marcu, mamy w kwietniu ciekawą ofertę w Canal+. W HBO ramówka w kwietniu jest słabsza. Więcej pozycji dla siebie znalazłem w CINEMAX (wiem, wiem, niektórzy nie widzą sensu rozdzielania oferty ale oceniam je pod względem ramówki). Co do Netflixa nie mogę wypowiedzieć się bo nie znam filmów na kwiecień, choć może się pojawić jakaś ciekawa pozycja.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...