Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Licząc dokumenty każdego miesiąca na Netflixie jest około 20-25 nowych premierowych filmów. Dodając do tego Amazona i Showmaxa pewnie dojdziemy do 40. Do tego dwa-trzy razy tyle "staroci" - zaczynając od filmów które parę miesięcy temu leciały na premium tv, przez rzeczy z lat 90-80, których nie zobaczy się bez reklam, albo w ogóle, po absolutne smaczki typu odrestaurowany "Lawrence z Arabii" czy filmy z Audrey Heburn ;).

 

Tak więc jednoznacznie wynik znacznie lepszy od HBO czy Canal+. Inna sprawa to czy wszystkie filmy są warte uwagi (a od razu zaznaczam, że nie), ale te premiery HBO to rzeczywiście jest żart i próba obrony czterech nowych filmów i jednego dokumentu w miesiącu jako przystających do kanału premium jest niepoważna.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę oświecać wszystkich, natomiast Ciebie z chęcia.

Gdybyś używał Netflixa, wiedziałbyś, że pełną listę premier będzie można podać na koniec października :).

Natomiast możemy spojrzeć na ostatnie 30 dni, oto niektóre z premier (bo wszystkich nie chciało mi się sprawdzać - tak jak wspomiałem liczę zarówno dokumenty jak i filmy fabularne):

"Damascus Cover", "Opłacone krwią", "Lekcje ze szkolnej strzelaniny: Listy ", "Dwie Katalonie", "Powstrzymać mrok", "Kaliber", "Chwyć życie za włosy", "100 dni samotności",  "Bleach", "Grzeczny grzesznik", "Powrót do sprawy Roe: Prawa kobiet", "Jane", "Sześć dni z życia", "Bankier oporu", "Nowa generacja", "City of joy",  "Wspaniały dzień", "Sierra Burgess jest przegrywem", "Barbie: Delfiny z Magicznej Wyspy", "The Most Assassinated Woman in the World", "Góra", "The Laws of Thermodynamics" itd, itp...

 

Edytowane przez bgmnt
usunięty film kaliber - premiera w czerwcu, polska ścieżka audio we wrześniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie manipuluję (manipulacją jest natomiast pisanie 1 października, że Netflix ma jedną premierę filmową w danym miesiącu), a po prostu, jak każdy człowiek się mylę.

Rzeczywiście, zmyliła mnie data dodania polskiej ścieżki lektorskiej do filmu "Kaliber" na Upflix.pl - film jest z czerwca, a polskie audio dodano we wrześniu. Pozostaje nadal 21 filmów z listy...

Ale dyskusja rzeczywiście jest bezsensowna, bo każdy ma możliwość zajrzenia na upflix.pl czy nflix.pl i obalenia Twoich tez, ja na to nie muszę marnować czasu :).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj na IMDB - mi za to nikt nie płaci, ale stawiam, że więcej niż te 3 premiery z HBO ;). 

Na pewno w kinach na świecie była "Jane" - film dostał kilkanaście nagród na festiwalach, między innymi Emmy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Arkon napisał:

Ja w październiku widzę w Netflixie jeden premierowy film fabularny "22 lipca". Oświeć proszę wszystkich i podaj inne tytuły filmów fabularnych, które nie miały premiery w tv.

W październiku będzie jeszcze kilka innych.

"Ostateczna operacja" - film o schwytaniu Adolfa Eichmanna przez Mossad. W USA miał premierę w kinach bodajże pod koniec sierpnia (dystrybucja MGM). Bardzo różnie oceniany, ale zapowiada się całkiem nieźle.

"La sombra de la ley" - hiszpański film gangsterski osadzony w latach 20. W Hiszpanii premiera kinowa będzie 11 października, na Netflixie 31 października.

"Życie prywatne" - dramat o małżeństwie, które zmaga się z bezpłodnością. 79/100 na Metacritic, więc może to być coś dobrego.

 

Poza tym horrory "Apostoł" i "Uciszyć zło" oraz azjatyckie "Przychodzi po nas noc" i "Illang: Wilcza brygada.

 

Dla mnie akurat październik i listopad w HBO jeśli chodzi o filmy jest słaby. Poniekąd wynika to też z faktu, że część premier ("Atak paniki", "Tamte dni, tamte noce") już widziałem. W listopadzie to już w ogóle nie widzę dla siebie nic ciekawego więc zaryzykuję stwierdzenie, że Netflix to przebije -  choćby nowym filmem braci Coen.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ogólnie to już od wielu miesięcy dobrych filmów jest niewiele. Możemy narzekac, że jest słabo w Netflixie, HBO czy innych serwisach ale po prostu takie mamy czasy. Dlatego częsciej oglądam seriale bo łatwiej trafić w miesiącu na dobry serial niż na dobry serial a czasowo serial zajmuje ok. 5 filmów.

 

Na pewno obejrzę "22 lipca" i ciekawie zapowiada się "Ostateczna operacja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście się nie zgodzę i szczerze mówiąc jestem zdziwiony Twoim wpisem, bo wiem że byłeś zwolennikiem dobrego kina. Ja w tym roku obejrzałem raptem dwa naprawdę dobre seriale- "Kruk.." i ""Patrick Melrose", a filmów co najmniej kilkanaście czy w kinie "Zimna wojna", "Czarne bractwo" czy w C+, HBO lub nawet Netflixie("Contratiempo"). Poza tym łatwiej mi wrócić do ulubionego filmu, bo to raptem 1,5- 2h, a nie kilkanaście jak choćby powtórka rewelacyjnego "Sześć stóp pod ziemią"(próbowałem, ale szkoda mojego czasu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powrotami masz rację, przy serialach to trwa zbyt długo. Ale za to seriale jednostkowo są krótsze i łatwiej je obejrzeć w tygodniu przed snem niz długi film.

Ja szczególnie w tym roku mam problem ze znalezieniem dobrego filmu. Może jestem bardziej wybredny niz kiedyś ale tak już jest i tego nie zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Arkon napisał:

A oglądałeś świetną "Niemiłość" czy rewelacyjną "Maudie" albo animację "Żywiciel"? Jeśli nie to gorąco polecam.

 

Nie oglądałem bo nie są dostępne w żadnym z serwisów streamingowych, jak tylko się pojawią to na pewno obejrzę. "Żywiciel" ma bardzo dobre recenzje ale nie lubię animacji (tak jak np. filmów wojennych więc nawet najlepsze oceny "Dunkierki" nie skusiły mnie na ten film).

 

Obejrzałem natomiast film "Ostateczna operacja". Ciekawa fabuła, dobra realizacja, ciekawi aktorzy. Film całkiem niezły, warto go obejrzeć bo negatywne oceny są dla mnie niezrozumiałe.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ? Skoro na dużym tv 65" obraz w 720 jest zauważalnie gorszy a w 99% oglądam 1080 więc różnica jest tym bardziej dostrzegalna, to dlaczego mam na siłę coś oglądać ? Tym bardziej ze nie narzekam na brak produkcji do oglądania, nie nadążam za swoją listą do obejrzenia więc po co oglądać coś w mniej komfortowy sposób ?

 

Jakość DVD też byłbyś w stanie oglądać ?

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce w HBO POLSKA:

-GEOSTORM (2017) (Warner Bros) (w rolach głównych Gerard Butler,Ed Harris,Jim Sturgess,Abbie Cornish i Zazie Beetz)

-NAJLEPSZY (2017) (Mówi Serwis) (w roli głównej Jakub Gierszał) (reżyseria Łukasz Palkowski twórca BOGÓW i seriali PUŁAPKA oraz BELFER)

--TO (2017) (Warner Bros) (ekranizacja powieści Stephena Kinga) (w rolach głównych Sophia Lillis i Bill Skarsgard)

Wkrótce w Canal+:

-LISTY DO M.3 (2017) (Kino Świat) (w filmie występują Piotr Adamczyk,Agnieszka Dygant,Wojciech Malajkat,Tomasz Karolak,Andrzej Grabowski,Stanisława Celińska,Borys Szyc,Zbigniew Zamachowski,Magdalena Różczka,Danuta Stenka,Filip Pławiak i Katarzyna Zawadzka)

-ACH,ŚPIJ KOCHANIE (2017) (Monolith Films) (w rolach głównych Andrzej Chyra i Tomasz Schuchardt,a w pzostałych rolach Katarzyna Warnke,Arkadiusz Jakubik,Andrzej Grabowski,Karolina Gruszka,Katarzyna Figura i Bogusław Linda)

-POMIĘDZY SŁOWAMI (2017) (Best Film) (w rolach głównych Jakub Gierszał i Andrzej Chyra)

-CZAS MROKU (2017) (Universal Pictures) (w roli głównej nagrodzony Oscarem 2018 za swoją rolę Gary Oldman, a w pozostałych rolach Kristin Scott Thomas,Lily James i Ben Mendelsohn)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...