Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To były niczym nie potwierdzone plotki. Wszystko puścili co mieli do tej pory puścić i tyle. Wszystko idzie na bieżąco.

Nadzieje fanów netflixa czy showmaxa spłonęły na stosie niczym kartka papieru.


Równie dobrze można zasiać plotkę że filmy WB pojawią się w C+ (bo seriale od nich mają ). Może nie siejmy zamętu. Tak jak słusznie zauważył admin trzeba dyskutowac z sensem i wrzucać zweryfikowane informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic od nich nie było bo wszystko było wyemitowane na bieżąco. Nie mozna wymagać żeby emitowali coś z przyśpieszeniem łamiąc umowy tylko po to żeby na jakimś forum burzy nie było.

WB to zupełnie inna sprawa bo tam dużo dłużej wszystko zalegało. Łączenie tych dwóch przypadków to kompletne nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu i lutym nie było premier z 20th Century Fox w Canal+, ale ogólnie przewijały się tam filmy z tej wytwórni. Te, które premierę miały w 2017 roku, jak i bodajże trochę starsze produkcje. Myślę, że gdyby stracili prawa do 20th Century Fox, to od stycznia nie emitowaliby żadnych filmów z tej wytwórni. Mnie cały czas irytuje sytuacja z filmami od WB. Szkoda, że po tym, jak HBO nie potrafi się porozumieć w sprawie tych praw, nie próbuje ich przejąć Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gdyby stracili prawa do 20th Century Fox, to od stycznia nie emitowaliby żadnych filmów z tej wytwórni.

Nie, licencja obowiązuje przeważnie rok, więc mogliby te filmy, które miały już premierę, pokazywać dalej. Podobnie było z HBO i WB w zeszłym roku, kiedy to filmy WB hulały na Cinemaxie i HBO, a premier już nie było.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ nie za bardzo może sobie pozwolić na utratę kolejnych praw, bo w ciągu ostatnich lat tylko tracili (MGM, Paramount, Kino Świat), a nic nie zyskiwali w zamian. Do tego konkurencja jest coraz większa.

Ja coraz mniejszą wagę przywiązuje do konkretnych wytwórni. Niby C+ straciło, a zobacz na repertuar marcowy. Tak dobrego miesiąca ja nie pamiętam. Wiele dobrych filmów mają mali, niezależni dystrybutorzy. Bo tak naprawdę jakich filmów Kino Świat brakuje?

Chyba nikt nie wrzucał

1.03- Prawo i Porządek .... odc. 7 i 8.

2.03- Klient

3.03- Przełęcz ocalonych

4.03- Czerwony żółw, La la land a także Uciekaj

5.03-

6,03- Wyznania mordercy

7.03- Felicite, Dusza i ciało

8.03- La zona odc. 1 i 2.

9.03- Pakt z mordercą

10.03- Bikini blue, Azyl

11.03- Kolacja

12.03- Moje skarby

13.03- Nie ma tego złego...

14.03- Frantz

15.03- La zona odc. 3 i 4.

16.03- Zaginione miasto Z

17.03- Volta, Logan

18.03- Kruk. Szepty słychać po zmroku odc. 1

19.03- Odyseja, Sieranevada (c+ film)

20.03- Interludium w Pradze.

21.03- Umysł w ogniu.

22.03- La zona odc. 5 i 6.

23.03- Power Rangers

24.03- Gold

25.03- Kruk. Szepty słychać po zmroku odc. 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coraz mniejszą wagę przywiązuje do konkretnych wytwórni. Niby C+ straciło, a zobacz na repertuar marcowy. Tak dobrego miesiąca ja nie pamiętam. Wiele dobrych filmów mają mali, niezależni dystrybutorzy. Bo tak naprawdę jakich filmów Kino Świat brakuje?

Trudno zaprzeczyć, że Kino Świat to strata bardziej ilościowa niż jakościowa, ale wiesz, że są ludzie i jest ich całkiem sporo, którzy jarają się polskimi komediami romantycznymi czy kolejną częścią "Pitbulla". Dla mnie tylko kilka ich nowości było wartych uwagi i tyle też widziałem na Showmaxie korzystając z darmowych miesięcy. Z ostatnio dodanych mam na liście "Jackie", "Zło we mnie" czy "Wybawienie", ale jeszcze nie miałem czasu ich obejrzeć.

 

Co do tego, że wiele dobrych filmów mają mali dystrybutorzy to pełna zgoda. Ja w zasadzie już w ogóle nie oglądam produkcji z dużych wytwórni pomijając wysokobudżetowe widowiska wojenne czy sci-fi, ale te i tak staram się zobaczyć w kinie. Nie brakuje mi na przykład filmów WB w HBO i pewnie gdyby nagle stracili na przykład Disneya to też bym tego nie odczuł . Z marcowych nowości Canal+, których jeszcze nie widziałem najbardziej interesują mnie "Sieranevada", "Dusza i ciało" i "Frantz" czyli raczej samo niszowe kino.

Edytowane przez Conan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Conan w dzisiejszych czasach kanały premium powinny walczyć właśnie niszowym kinem (i produkcjami oryginalnymi) bo te premiery blockbusterów po 1,5 roku to nie mają racji bytu. Tytuły ładnie wyglądają w ramówce, ale szczerze wątpię, że prawdziwego kinomana do podpisania umowy z C+ zachęci emisja filmów typu "La La Land" czy "Przełęcz ocalonych" kilkanaście miesięcy po premierze, kiedy już wszyscy zainteresowani mieli szansę zobaczyć je w kinie, VOD czy kupując DVD z kosza z promocjami za 15 zł ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@bugmenot, chcesz niszowe kino, to na Sundance TV znajdziesz. 

Jakby nie było to też kanał Premium. ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno zaprzeczyć, że Kino Świat to strata bardziej ilościowa niż jakościowa, ale wiesz, że są ludzie i jest ich całkiem sporo, którzy jarają się polskimi komediami romantycznymi czy kolejną częścią "Pitbulla". Dla mnie tylko kilka ich nowości było wartych uwagi i tyle też widziałem na Showmaxie korzystając z darmowych miesięcy. Z ostatnio dodanych mam na liście "Jackie", "Zło we mnie" czy "Wybawienie", ale jeszcze nie miałem czasu ich obejrzeć.

 

Co do tego, że wiele dobrych filmów mają mali dystrybutorzy to pełna zgoda. Ja w zasadzie już w ogóle nie oglądam produkcji z dużych wytwórni pomijając wysokobudżetowe widowiska wojenne czy sci-fi, ale te i tak staram się zobaczyć w kinie. Nie brakuje mi na przykład filmów WB w HBO i pewnie gdyby nagle stracili na przykład Disneya to też bym tego nie odczuł . Z marcowych nowości Canal+, których jeszcze nie widziałem najbardziej interesują mnie "Sieranevada", "Dusza i ciało" i "Frantz" czyli raczej samo niszowe kino.

Masz jak zazwyczaj rację. :) Ja jeszcze jestem ciekaw "Czerwonego żółwia", filmu "Odyseja" oraz "Felicite". A  i "Logana" chętnie zobaczę, bo nie widziałem.  Z WB szkoda będzie tylko "Dunkierki", bo choć oglądałem w kinie chętnie zerknąłbym raz jeszcze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop Nie przeważnie, tylko wyjątkowo premiery są tak szybko. Monolith to 90% oferty blockbusterów w C+.

 

"La La Land" miało premierę kinową 20 stycznia 2017,

"Przełęcz ocalonych" 4 listopada 2016 ;).

 

Czyli na film trzeba było czekać odpowiednio ponad 12 i 16 miesięcy. Pomijam nocne emisje, których w końcu i tak podobno nie było

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, ta praktyka C+ z Oskarowymi filmami jest dość dziwna. Powinni wzorować się na konkurencji, np. rok temu na HBO przed galą rozdania Oskarów miał premierę film Disneya "Księga dżungli", który zgarnął statuetkę za najlepsze efekty specjalne. Nie chodzi mi o to, aby na C+ Oskarowe filmy miały premierę już w marcu, kilka tygodni po gali, ale przynajmniej na jesień. Film "Przełęcz ocalonych" jest doskonałym przykładem tej kiepskiej praktyki.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery kwietnia 2018 w HBO:

1.04 20:10 ZA NIEBIESKIMI DRZWIAMI (2016) (Mówi Serwis) (w filmie występują Dominik Kowalczyk,Michał Żebrowski,Teresa Lipowska,Ewa Błaszczyk i Magdalena Nieć) zwiastun filmu:https://www.youtube.com/watch?v=IpQUejUVRVw

2.04 18:15 Pamiętnik księżniczki (2001) (Disney) (w filmie występują Anne Hathaway i Julie Andrews)

8.04 20:10 PATERNO (2018) (film produkcji HBO) (film Barry'ego Levinsona twórcy Jack,jakiego nie znacie) (w roli głównej Al Pacino)

Zwiastun filmu:https://www.youtube.com/watch?v=scI7dYdlzuY

23.04 20:10 WESTWORLD (sezon II) (w serialu występują Evan Rachel Wood,Jeffrey Wright,Ed Harris i Thandie Newton)

27.04 20:10 OPOWIEŚĆ PODRĘCZNEJ (The Handmaid's Tale) (w serialu występują Elizabeth Moss,Joseph Finnes i Yvonne Strahovski)

Dodatkowo w 3 pierwsze poniedziałki kwietnia w Cinemax trylogia OJCIEC CHRZESTNY 2,9 i 16 kwietnia o 20:00 i 1.04 o 20:00 Dwie kobiety (Midwife) (2017) (Aurora Films) (w filmie występują Catherine Frot i Catherine Deneuve)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...