Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do linku dot.  Filmbox który abonuje od wielu lat, to umowa dotyczyła wyłącznie kilku tytułów  wskazanych w tym przekazie medialnym, nic więcej i miało charakter przejściowy. Radość z utraty części praw przez HBO trwała wtedy krótko. Użyte określenie "kilkunastu" jest nieuprawnione i ma charakter manipulacji, albowiem w filmboxie w 2015r.,  nie widziałem kilkunastu produkcji Disneya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość filmów w Sky ma 2 czasami 3 gwiazdki.Tak jak pisze Pawop puszczają co da dystrybutor.Dlatego min HBO idzie we własna produkcje..

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do linku dot.  Filmbox który abonuje od wielu lat, to umowa dotyczyła wyłącznie kilku tytułów  wskazanych w tym przekazie medialnym, nic więcej i miało charakter przejściowy. Radość z utraty części praw przez HBO trwała wtedy krótko. Użyte określenie "kilkunastu" jest nieuprawnione i ma charakter manipulacji, albowiem w filmboxie w 2015r.,  nie widziałem kilkunastu produkcji Disneya.

Napisałem kilku/kilkunastu, bo dokładnie nie liczyłem ile to było filmów. W tamtym czasie HBO utraciło prawa do części filmów Disneya i to jest niezaprzeczalny fakt. Co do radości z utraty praw przez HBO to chyba piszesz o sobie, bo tu na forum nie widziałem ani jednej osoby, która byłaby z tego faktu zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłby ktoś dokładnie napisać którą stacja ma jakie prawa filmowe?

Stan na Listopad 2017 r.

 

Canal+

- Universal Pictures

- 20th Century Fox

- Monolith Films

 

HBO

- Sony Pictures

- Disney Pictures

- Paramount Pictures

- M2Films

 

Showmax

- Kino Świat (wybrane)

- MGM

 

Wypisałem tylko te największe wytwórnie/dystrybutorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam od 2 lat żadnego kanału premium czekam na canal plus w sieci ale pewnie będzie drogo korzystanie z serwisów vod wychodzi drogo hity kinowe sa juz 3_4 miesiące po premierze kinowej ale koszt to okolo 10-15 zl na 48 godzin co jest drogo. No i jest to cena w jakosci sd to samo hbo go a w nc plus w jskosci hd. Co do hbo i foxa to pomyliło mi sie czytałem na forum ze fox od nowego roku w hbo a to że są tam teraz już filmy z foxa to nic nie znaczy bo to są filmy starsze a prawo pierwszej emisji jest w canal plus. A co do praw filmowych to z mniejszych canal plus ma jeszcze dystrybutorow jak next film, forum film, agora i chyba vivarto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to zrobił się jeszcze większy bałagan po wejściu Showmax i Netflixa (+ Amazona jeżeli będzie miał WB). 
Skoro HBO ma prawa do Paramount, to czy najnowszej części np. filmu Transformers powinniśmy się spodziewać właśnie na HBO? Bo z tego co widzę inne części są również na Showmax. 

Albo PitBull - Niebezpieczne kobiety - myślicie, że będzie na HBO (Nowe Porządki były)? 

Według mnie, na takich zmianach tracą tylko abonenci HBO i C+. Szkoda, że nie ma takiej przejrzystości jak z prawami sportowymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@damian3k1993, w dzisiejszych czasach samo Canal+ i HBO nie wystarcza, jeśli się lubi dobry film i serial.

Takie jest moje skromne ;) zdanie.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth - jasne, masz rację, że warto mieć dostęp do HBO, C+, Netflixa, Showmax i za niedługo pewnie Amazon. Tylko jednak to wszystko razem wychodzi trochę drogo...
Kolejne sprawa to miejsce zamieszkania - nie każdy ma dostęp do szybkiego internetu, który pozwoli w niezłej jakości oglądać filmy w serwisach internetowych. 

Np. na peryferiach Krakowa, największa osiągalna prędkość internetu to ok. 6 Mb/s.
W takim wypadku dostęp satelitarny to jedyna opcja, dlatego moim (również skromnym  :wink: ) zdaniem prawa filmowe nie powinny dzielić się na dla przykładu 1/4 dla HBO, 1/4 dla Showmax, itd. Tylko np. 1/2 HBO, 1/2 C+ i te same prawa filmowe powinno być osobno udostępniane przez serwisy internetowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla HBO to byłby żaden interes jeśli te same filmy, w tym samym czasie miałby np. Netflix. Nadawcy chcą mieć wyłączność na produkt.

 

Co do Transformersów, to nowy film będzie na HBO (jeśli dalej będą mieli Paramount). Showmax ma starsze produkcje Paramountu, podobnie jak Amazon i Netflix (ci akurat mają najszybciej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dysponujecie tak szczegółową wiedzą co do trendów, ze zwykły abonent nawet nie pomyśli o powodach mizerii na ekranie.A tu coś nadchodzi.

Niemniej  przez skórę wielu czuje. Jutro Vivendi podsumuje stan posiadania na koniec września 2017. Ciekawe z powodów spodziewanego odchudzenia oferty pęknie liczba 2 mln.

Dzis w ICA zauwazyłem (ale warto potwierdzić) , że nc+ zachęca do zakupu 8xCanal+ za 40 zeta (było 80 i to pokątnie przez BOK) i  zdaje się, że bez zobowiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...