Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Warto przypomnieć, że w HBO wiosną zeszłego roku przez kilka miesięcy emitowano inny ciekawy film współtworzony przez Patryka Vegę, Służby specjalne. A poza tym, w listopadzie w kinach pojawi się kontynuacja Nowych porządków, czyli Niebezpieczne kobiety. Mam nadzieję, że stacja pokaże za niedługo również Chemię pana Prokopowicza (HBO współprodukowało tę pozycję, która do dystrybucji weszła dzięki uprzejmości Vue Movie, tak samo jak pełnometrażowy Pitbull).

 

Co do Przebudzenia mocy, trochę dziwny manewr. Trzy niedziele, kolejno po sobie, i trzy blockbustery dystrybuowane przez Disneya - późnojesienny (Pixar), wiosenny (Marvel) i "wczesnozimowy" (Lucasfilm). A co z tymi z międzyczasu? (mowa o Krainie jutraAnt-ManieW głowie się nie mieści). Moim zdaniem, taka sytuacja sprawia wrażenie, jakby HBO nieco oddalał się od swojego wizerunku choćby z połowy zeszłej dekady.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam się z Tobą, Emil. Rzeczywiście teraz w Polsce większość ogólnodostępnych stacji komercyjnych i TVP często pokazują filmy traktowane jako "premiery telewizyjne" z opóźnieniem czasami krótszym niż dwa lata od pokazów w kinach.

A co do płatnych:

Za granicą, tak jak już dość często przewijało się na forum, kasa czyni sporo i na brytyjskim, niemieckim i włoskim Sky, na francuskim i hiszpańskim C+ czy na rosyjskim TV1000 blockbustery i inne pozycje znane z multipleksów pojawiają się nawet niecałe pół roku po premierze kinowej. Ostatni ze wspomnianych przeze mnie kanałów w zeszłą niedzielę wyemitował komedię Siostry z tercetem Poehler-Fey-Rudolph, która u nas na DVD i BD wydana zostanie dopiero w połowie lipca. W czwartek tam również czeka nas premiera Dziewczyny z portretu. Iberyjski C+ Estrenos zaprasza w nadchodzącym miesiącu na drugą część Kosogłosa, Praktykanta z De Niro i Hathaway i Crimson Peak (od pana Del Toro), który na TV1000 idzie od połowy maja, a na początku lipca również zostanie pokazany w germańskiej telewizji "premium".

U nas HBO i Canal+ próbują dostosowywać się do tego typu zachowań na naszym rynku, ale z tym idzie różnie. Karbala miała swoją premierę na C+ niespełna trzy kwartały po emisji w kinach, Anatomia zła od pana Bromskiego z nieznacznie dłuższym odstępem czasowym. Sicario też pojawiło się na tymże kanale w miarę szybko (na amerykańskim "premium" leciał po raz pierwszy dopiero w zeszłą sobotę, tydzień wcześniej w Hiszpanii), no ale trzeba było brać pod uwagę wątek wieczorów z pozycjami pokazanymi na festiwalu w Cannes, a thriller Villeneuve'a był w zeszłym roku jedną z nich. Ale też trochę smuci, że animacja DreamWorks z zeszłej wiosny, Dom z Rihanną i Jimem Parsonsem w rolach głównych, tutaj zaskoczy widzów aż 15 miesięcy po pokazach na dużym ekranie (w Polsce w tym przypadku miał premierę w ten sam weekend co F&F 7). Z Ex Machiną niemal podobnie.

HBO też tu nie spoczywa na laurach. Tak jak wspomniałem w swoim poprzednim poście, sytuacja z Disneyem wydaje się dość kłopotliwa. Żeby się nie okazało, że Ant-ManKraina jutra Inside Out pójdą do jesiennej ramówki. Na Cienkiego Bolka (od WB) z Hartem i Ferrellem też trzeba będzie jeszcze sporo poczekać. Ale za to tę stację można pochwalić za to, że tam filmy dystrybuowane przez Paramount i Sony Pictures idą trochę szybciej niż w krajach zachodnich. Nie za bardzo kojarzę, w ilu państwach europejskich kanały premium pokazywały Terminatora: GenisysMission: Impossible 5Łowców zombie wcześniej niż tutaj. Co do drugiej wytwórni, to trochę ironii, ale też zasługa lekkiego wzbogacenia ramówki Cinemax ich niektórymi luźniejszymi pozycjami. Sięgając chmur Zemeckisa tam wyemitowano tylko z ośmiomiesięcznym opóźnieniem w porównaniu z emisją kinową. Hotel Transylwania 2 w HBO podobnie.

Ciekawe, jak sytuacja ustabilizuje się na jesień.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziłeś z tym niecałe pół roku po premierze. Przeważnie jest to 8 miesięcy, bądź wiecej. Oczywiście, zdarzają sie wyjątki. Kiedyś, to było nawet 18-24 miesiące.

Nie można porównywać filmów polskich z zagranicznymi, tu panują inne zasady.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu premiery i potem przy emisjach zaczynających się po godz. 19:00 - tak (zapewne z Piotrem Borowcem, jak blisko 90% repertuaru pokazywanego na HBO Polska), a w przypadku rozpoczęcia filmu o wcześniejszej porze - z dubbingiem, jak w kinach i w wydaniu sklepowym. Taką praktykę stacja stosowała choćby przy Czarownicy z Angeliną Jolie i Strażnikach Galaktyki, zapewne też tak zostanie dotrzymane przy kolejnych pozycjach Disneya posiadających ograniczenia wiekowe.

 

Więc jak coś, to lepiej sobie nastaw programator.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim okresie, jak wspomniał lukas, to raczej puściliby Creeda, a ostatni film z Danielem Craigiem w roli Bonda prędzej trafi do wrześniowej ramówki. Zresztą ostatnio filmy MGM lecą tam około 10 miesięcy po lokalnej premierze w multipleksach i innych salach. Odnośnie SPECTRE, to ciekawe, czy HBO pokaże wersję normalną, która była dostępna w środkowoeuropejskich kinach, czy też tą ocenzurowaną na brytyjski rynek (krótszą o ok. 1,5 minuty niż choćby ta możliwa do obejrzenia w Polsce) i którą to doświadczyliśmy we wszystkich światowych wydaniach sklepowych, zarówno DVD, jak i BD.

PS. Pisząc post, sugerowałem się tymi linkami:

http://www.movie-censorship.com/news.php?ID=10012

http://www.movie-censorship.com/news.php?ID=10189

Edytowane przez DolbyStereo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien? :D Dasz mi jakieś namiary kiedy będzie jakaś emisja na HBO Służb specjalnych? Wiem że teraz rzadziej pokazują ale widziałem na EPG że od czasu do czasu coś puszczą starego... Obym się załapał na emisję do nagrywania :) Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CANAL+ trochę się ośmiesza z tą premierą serialu Mr. Robot. Ponad rok po premierze w USA. Za jakiś tydzień będzie premiera II sezonu. Natomiast dzisiaj widziałem billboard z zapowiedzią serialu na angielskim Universal Channel. Słabo trochę u nas, jak na telewizję wielce premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcą puścić II sezony od razu? Fajnie, ale… Mogli wyemitować i zrobią swoją premierę I sezonu wcześniej, tak aby się zgrać z II sezonem ze Stanami Zjednoczonymi. Może nie od razu, ale np. z jednodniową różnicą. Ten CANAL+ SERIALE, to też jakiś zbędny jest, skoro do dziś ramówka to jakiś żart, a o premiery jako pierwsze w tym miejscu zamiast na CANAL+, to chyba nie ma co liczyć. No nic… Kto nie korzysta z dobrodziejstw internetów w kwestii szybszych 'premier' filmów i seriali, to musi się męczyć z takim czymś w naszej tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie aż miesiąc opóźnienia jeśli chodzi o drugi sezon, a dla Canal+ to "tylko". Podczas gdy inne stacje dają seriale z np. kilkunastogodzinnym opóźnieniem do premiery w USA i to nie tylko te premium jak HBO ale też FOX czy nawet kanaly Universalu potrafiły tak robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które? Seriale pokazywane na tym kanale są co najwyżej średnie, wszystkie mocno przykurzone i w dodatku powtarzane tak często jak na jakimś Comedy Central. Zresztą oglądalność liczona w setnych procenta mówi za siebie...

Wiadomo, że 3/4 dobrych seriali to obecnie albo Netflix albo HBO, ale skoro już udało im się odkryć Mr. Robota, to mają też np. świetne Man in the high castle do wzięcia..

 

Sam oglądam trzeci sezon Pod Kopułą na C+ Seriale, ale to taka trochę "guilty pleasure". Jeśli chodzi o nielogiczności fabuły, aktorstwo, efekty itd to serial jest trochę jak Klan, ale wciągnąłem się w to, bo byłem ciekawy co jeszcze są w stanie wymyślić scenarzyści. W każdym razie, nie tego typu seriali oczekiwałbym od kanału tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oczywiście każdy lubi to co lubi, mnie np. bawi oglądanie Under the dome, ale staram się opierać na w miarę obiektywnych źródłach, a nie podejściu, że to co emituje C+ musi być automatycznie dobre.

Quantico czy Blindspot mają odpowiednio 7.2 i 7.7 na IMDB.
Netflixowa Jessica Jones 8.3, Daredevil 8.8, a np. Silicon Valley z HBO 8.5 ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się nie kieruję ocenami, sam oceniam po obejrzeniu. Silicon Valey mi sie podoba. Jessici Jones jeszcze nie oglądałem, ale zamierzam. Netflixa wykupie, jak będzie więcej pozycji serialowych z polskim audio.

Chodziło mi bardziej o podejście do seriali HBO czy Netflixa. Dla niektórych co oni nie wyprodokują to jest super, a prawda jest taka, że też mają przeciętne seriale. Jak każdy producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...