Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Peter Parker

A rozróżniasz Ty Ekstraklasę od reprezentacji?

 

Swoją drogą wreszcie coś się dzieje w sporcie w TVP. Pomału, pomału, a może coś z tego będzie. Przez te ponad pół roku Szaranowicz zrobił więcej, niż przez 4 lata Korzeniowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie wygląda ten fragment komunikatu prasowego TVP "Po co zmienia się ustawę o radiofonii i telewizji?"

Zacofana technologicznie Telewizja Publiczna zacznie przegrywać z komercyjną konkurencją pod względem atrakcyjności i wszechstronności oferty, co osłabi jej pozycję wobec reklamodawców i w efekcie wzmocni podmioty komercyjne.

w zestawieniu z tym artykułem "Ruszyło nowoczesne centrum emisji TVP" (fragment)

Telewizja Polska uruchomiła nowe centrum emisyjne na Woronicza w Warszawie. To jedno z najnowocześniejszych takich systemów na świecie [...] Dzięki temu jest jedyną w Polsce i jedną z niewielu w Europie stacji telewizyjnych przygotowanych do obsługi sygnałów 3GB, a więc nadawanych w standardzie HD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nadaje TVP HD naprawdę w wyśmienitej jakości. A co powiedzieć o konkurencji? Nie mówię o TVN czy Polsacie bo to dno, ale nawet w zagranicznych kanałach HD obecnych na Cyfrze+ nie uświadczysz takiej jakości. Teraz rozumiem dlaczego Cyfra nie oferuje osobno TVP HD, tylko w pakiecie. Nie popieram ale rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam do tego, że "TVP" stosuje jeden z najbezpieczniejszych systemów kodowania na rynku (bezpieczniejszy od "NDSu" z punktu widzenia nadawcy jest chyba tylko "Power VU" co :D???), szkoda tylko, że nie jest równie wygodny dla odbiorcy kanałów "TVP" i mam nadzieję nowa ekipa coś z tym W KOŃCU zrobi, chociaż akurat ja w tej chwili odbieram z "C+" wszystkie kanały (łącznie z "TVP HD" po dłuuugim oczekiwaniu).

 

Wiadomo, że na rewolucję w tym temacie ala Piotr Farfał nie ma co liczyć, ale na to, że ktoś się zastanowi nad innym systemem (może przez pewien czas w "simulcrypcie" z "NDS") i dystrybucją kart, w zamian za opłacanie abonamentu jednak (pewnie naiwnie) liczę !

 

Z drugiej strony objawem zacofania i to już teraz jest jakość kontaktu z widzami, bo nikt z "TVP" się nie pofatygował, żeby odpowiedzieć na mój mail, odnośnie braku teletekstu na "TVP Sport" na "Hot Birdzie" (za to z "Cyfry+" odpisali mi jak niedawno do nich napisałem, że "nic na temat dostępności teletekstu dla tego kanału nam nie wiadomo...), za to jak kiedyś napisałem do "TVNu" w sprawie wprowadzenia formatu "16:9", na głównym kanale odpisali w ciągu 3 minut i nie była to odpowiedź "z automatu" :D!

 

To są dwie sprawy, którymi według mnie nowy zarząd (o ile w ogóle się zmieni) powinien się zająć jak najszybciej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodniczący obecnej KRRiT Jan Dworak, który będąc wówczas prezesem TVP zapoczątkował platformę satelitarną TVP, dzisiaj ma odmienne zdanie na temat platformy.

W wywiadzie dla Polska Times "Dworak: Ludzie mediów muszą pamiętać, że służą demokracji", co prawda nie powiedział tego wprost, ale wyraźnie dał do zrozumienia, że wszystkie programy TVP zmieszczą się w nadawaniu cyfrowym naziemnym i żadne nadawanie satelitarne TVP nie jest potrzebne.

 

Fakt, TVP może i jest zacofana ale mentalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczeństwo systemu NDS Videoguard i PowerVu? Czasy się zmieniły i piractwo ma teraz inny wymiar. Dla mnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo to NDS Videoguard v.3 przegrywa z Viaccess 2.5. Kwestia tego kto jest odbiorcą.. jeśli dostawcy kablówek i nikt nie ma inny kart, to skąd niby materiał do rozpracowywania? A kart do PowerVu nie ma.

I chipy potrafi rozpracować niejeden pracownik NDSu. Ale oni mają specjalne laboratoria, masę czasu i pieniędzy na to.

Gdyby platforma ruszyła, piractwo się pojawi wtedy co karty abonentów, zobaczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cóż, z pewnością coś się zmieni.

Jednak czytając tego newsa http://media2.pl/media/68140-tvp-ma-nowego-szefa.html nie zapowiada się, że będą to sprawy na lepsze.

Niestety cały czas jest w tym zbyt dużo polityki.

Kolejny już raz mam wrażenie, że usilnie dąży się do marginalizacji pozycji TVP. Nie zdziwi mnie, jeśli TVP dostanie tylko dla siebie sam III multipleks DVB-T - wówczas zapomnijcie o bezpłatnym TVP HD i TVP Sport. Przypominam, że ok 15 miesięcy temu była afera z tego powodu, że TVP udostępnia te kanały za darmo.

Niestety Polsat i TVN mają wiele do gadania tu u nas. Nawet więcej niż urzędy państwowe. A za TVNem stoi Murdoch - coś Wam mówi nazwisko Markus Tellenbach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam to nazwisko mi mówi ( :D ), ale dla mnie Pan Telenbach nie jest żadnym wysłannikiem Murdocha (przecież gdyby Murdoch miał taką zachciankę, to mógłby kupić cały "TVN", nawet "ITI", a nie wysyłał tam swojego człowieka), tylko uciekinierem z mającego kłopoty "Sky Germany" (zawsze lepiej być w dobrej firmie, niż w bankrucie :D ), który ma duże marzenia (w wywiadzie chyba dla "Gazety Wyborczej" wspominał coś o kupnie "Cyfry+" :D ), a jednocześnie dużo mniejsze możliwości...

 

Na "TVP" w obecnej sytuacji może sobie naciskać, bo "Nka" musi im sporo przepłacać za obecność wszystkich kanałów już od tylu lat, a swoją drogą słyszeliście jak wczoraj na "Bydgoszcz Hit Festiwal" Agnieszka Szulim na samym początku powiedziała: "My w przeciwieństwie do innych stacji transmitujemy swój festiwal" :D???

 

BARDZO dobrze im dogadała (jakiś czas temu na "Hitach Na Czasie" pomyliła się i zamiast adresu strony "TVP" podała stronę "TVNu" i to wczorajsze to pewnie była jej pokuta :D ), bo faktycznie po co organizować festiwal, skoro się go nie transmituje (czyżby Pan Telenbach liczył, że więcej zarobi na biletach wstępu, niż na przerwach reklamowych :D???)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5 minut przed wygaśnięciem kadencji wpakował sie na stołek jeszcze jeden prezes TVP , tym razem z SLD. Po co? Czyżby dla sowitej odprawy? W kraju gdzie rządzi Rządowe Centrum Legislacji mnie już nic nie zdziwi. A jak bardzo Polsat i TVN są "oburzone" opieszałością RCL! Koń by się uśmiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wiadomo jak to będzie z tymi zmianami w TVP, a miało być tak pięknie, Krajowa Rada miała być powołana z pośród organizacji twórczych, to samo z radą nadzorczą i zarządem w TVP, miały być konsultacje z organizacjami dziennikarskimi, wyszło jak zawsze, jedna opcja została zastąpiona inną opcją (to samo po wyborze nowych władz spółki będzie) ot cała reforma TVP :] zobaczymy kto zostanie prezesem, podobnież jednym z kandydatów jest były prezes Cyfry Bertrand Le Guern, jeżeli został by rzeczywiście prezesem to może być ciekawie, chociaż czy w dalszym ciągu polityczna rada dała by mu wolną rękę w kierowaniu TVP ? Jest to bardzo wątpliwe, zbyt telewizja jest kusząca dla wielu osób :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie zgodzić się z opinią przedmówcy :D .

 

"Volver" jest bardzo popularny wśród nastolatków, a one potrafią na blogach, czy "Facebook`ach" zrobić "kampanię" nawołującą do głosowania (sam coś o tym wiem, ale to nie miejsce na szczegóły :D ), więc tutaj NA PEWNO nic nie było "ustawione", a swoją drogą muzyka jest pasująca do wakacyjnej pory, czyli według mnie nie ma się co dziwić (ja z racji zainteresowań montażem video ją zakwalfikowałem sobie osobiście jako świetne podkłady pod filmy ze ślubów/wesel i tu nie sądzę, aby ktoś polemizował :D??? ) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, chociaż z drugiej strony sprawdzenie się takiej (oczywiście) anonimowej informacji nie było trudne do przewidzenia, biorąc pod uwagę to co pisałem wyżej, a także częstotliwość pojawiania się zespołu w mediach w ostatnim czasie, więc też do tego info na "kozaczku" podchodziłbym ostrożnie...

 

Tak dla jasności ta piosenka "Volvera" nawet mi się podoba, ale właśnie już za często ją słyszę (jeszcze chyba tylko w "TVP Info" i "TVN24" jej "na żywo" nie wykonywali :D ... ) :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu na tvp2 pojawiają się komunikaty poniżej logo które przeszkadzają w oglądaniu programu..opowiedz nam swoją historie . nie wiem czy to jest celowe czy ktoś zapomniał wyłączyć ten komunikat. ile razy to będzie się powtarzać

to opowiadam.mam program telewizyjny i wiem ze ten program będzie jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niestety smutny objaw popularnego ostatnio "małpowania" przez "TVP" komercyjnej konkurencji (ja jakiś czas temu pisałem o "wstawkach" reklamujących programy na napisach końcowych filmów/seriali)...

 

Tak poza tym to żałuję, że "TVP" nie postanowiła kontynuować serialu "Przystań", którego ostatni (z dotychczasowych :D ) odcinków niedawno "poszedł" na "jedynce" (na forum "TVP" nawet chciano pisać w tej sprawie petycję, ale my tu, tzn. na tym forum mamy niestety przykre doświadczenia z petycjami o coś do "TVP", więc pewnie to nic nie da...)...

 

Kontynuują takie rzeczy, które się już moim zdaniem dawno ZDECYDOWANIE "przejadły", typu "Złotopolscy", a tak wartościowego serialu, jak "Przystań" (który może ponownie dałby ludziom do myślenia, bo podobno w tym sezonie było w Polsce ponad 400 utonięć, a poza tym zwrócę też uwagę na to, że pokazuje on "wózkowiczom", że mimo niepełnosprawności mogą być aktywni, a nawet się zakochać !) nie chcą...

 

Wiem, że teraz podobno przestawili się na ratowników górskich, ale przecież jedni drugich nie wykluczają (dodatkowo mieliby gotową nową piosenkę serialu, w postaci "Letniego Udaru" zespołu "Roan" :D ) :D!

 

Mam nadzieję, że na przyszły rok nowy sezon "Przystani" jednak powstanie :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...