Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wysyła może tak (zaraz poszukam info o tych Psarach, chociaż słyszałem coś nie coś o tym centrum), ale z tego co kolega wyżej pisał, to chyba chodziło mu o odbiór dosyłów, a to raczej na 100% robią na Woronicza, chociaż tam też mają przed budynkiem (tym starym) spore anteny, NA PEWNO kilku metrowe (stoją na ziemi), więc raczej nie w tym był wtedy kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://brtvp.pl/niezbednik/cennik/ pojawiła się już ramówka i opisy filmów, seriali i programów na kanałach TVP.

Nie będę kopiował, bo tego jest strasznie dużo. Filmy, które zostaną wyemitowane to między innymi: Teksańska masakra piłą mechaniczną, American Pie: Wesele, Kruk 3 - Zbawienie, Drakula, Mrówki w samolocie, Mordercze mrówki, Szczeki, Straszny film 3 i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie może się wyrobić na pierwszy gwizdek. Spóźnili się 35 sekund i weszli 3 sekundy przed bramką. A Wy czepiacie się o detale.

Mnie bardziej rozbawiła sytuacja, kiedy TVP zniknął obraz z boiska, rzekomo z powodu burzy nad Warszawą. Potem już prawie do końca meczu obrazu nie było, za to dźwięk tak - szczęście dla TVP, że nie padła wtedy żadna bramka. Jeśli burza byłaby aż tak poważna, to nie byłoby także uplinku na satelitę - a ten był cały czas. Widocznie TVP ma za małe anteny do odbioru feedów! Przełączyłem w tym czasie na ZDF HD i Niemcy ani razu nie mieli problemu z sygnałem. Canal+ też nigdy się to nie zdarza - bo mają 8-metrową antenę na dachu. A TVP? Obstawiam, że to była 150-tka.

 

Moim zdaniem problemy TVP wynikające z braku sygnału są spowodowane przerwami na łączach z RPA. Dlatego że taki sygnał zanim dotrze do Warszawy przechodzi prze IBC i teleporty. Sygnał międzynarodowy wysyłany jest ze stadionu do IBC (International Broadcast Center) przez satelitę i światłowód (potrzebny jest backup), następnie z IBC do satelity, a z satelity pobierany jest sygnał w teleporcie EBU w Szwajcarii, a tam wysyłany znowu do satelity (pewnie i przez światłowody do innych stacji zachodnich i w świat, ale nie do TVP bo nie ma takich łączy światłowodowych) dla stacji europejskich w tym TVP. A stacje tv ten sygnał pobierają jako Feed główny meczu.

 

Głos i komentarz jest bo jest transmitowany łączami naziemnymi przez ISDN.

 

TVP odbiera przekazy i nadaje swoje kanały z Woronicza. Ma duże anteny kilkumetrowe bo widziałem.

 

A to że niemieckie stacje mają obraz cały czas bo pewnie sami sobie zapewniają dosył do Niemiec. Ich jest na to stać. Chyba nawet mają w IBC studio tv (nie wiem bo nie oglądam na niemieckiej tv). Wysłali kilkuset osobową ekipę(chyba ponad 200 osóB) a TVP tylko 13 osób z komentatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co napisał kolega pawel21 pojawiło mi się w głowie pytanie, tzn. jeśli jest tak jak on pisze, to czemu "TVP" nie może przejść na bezpośredni dosył z "IBC", tylko musi korzystać z przekazu "EBU" (w końcu satelity dostępne w "RPA" są też chyba do odbioru w Polsce, szczególnie z dużych anten, jakie ma "TVP"???)???

 

W ogóle mnie w temacie tych mistrzostw i transmisji najbardziej śmieszy ta początkowa pewność "ekspertów" i komentatorów, że np. "jest niewyobrażalne, aby Anglia nie wygrała z Algerią", albo naśmiewanie się Jacka Jońcy z każdej akcji szwajcarów na początku meczu z Hiszpanią (najfajniej oglądało mi się powtórkę tego meczu, kiedy to ja się śmiałem z tych śmiechów Jońcy :D ) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie eksperci mieli rację, bo tak naprawdę to Anglia powinna wygrać z Algierią, a Hiszpania ze Szwajcarią i to ogromne zaskoczenie. Eksperci to nie wróżki. Może wyszło śmiesznie, ale nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy i dlatego właśnie ja z ogromnym zainteresowaniem oglądam Mundial w RPA. Nie odciągnie mnie od niego nawet jutrzejszy wieczór wyborczy, bo i tak wszyscy w tv się zachowują, jakby było już po wyborach i wyniki wszystkim znane, więc wolę obejrzeć coś mniej przewidywalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Mnie ciekawi czemu TVP ma tak duże opóźnienie na satelicie.

Na satelicie, tzn. pewnie na Cyfrze+? Cyfra ciągnie kanały TVP z Astry, więc są one już raz opóźnione o czas potrzebny na ich przesłanie z TVP na Astrę i z powrotem na ziemię, później psuje ich jakość i wysyła znów w kosmos, przez Hotbirda do odbiorców (kolejne opóźnienie).

Dlatego TVP w Cyfrze+ jest opóźnione prawie 8 sekund w stosunku do nadajników naziemnych, które nie korzystają z dosyłu satelitarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi czemu TVP ma tak duże opóźnienie na satelicie.

Na satelicie, tzn. pewnie na Cyfrze+? Cyfra ciągnie kanały TVP z Astry, więc są one już raz opóźnione o czas potrzebny na ich przesłanie z TVP na Astrę i z powrotem na ziemię, później psuje ich jakość i wysyła znów w kosmos, przez Hotbirda do odbiorców (kolejne opóźnienie).

Dlatego TVP w Cyfrze+ jest opóźnione prawie 8 sekund w stosunku do nadajników naziemnych, które nie korzystają z dosyłu satelitarnego.

A TVP2 od Cyfrowego Polsatu? W jaki jest wysyłane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na satelicie, tzn. pewnie na Cyfrze+? Cyfra ciągnie kanały TVP z Astry, więc są one już raz opóźnione o czas potrzebny na ich przesłanie z TVP na Astrę i z powrotem na ziemię, później psuje ich jakość i wysyła znów w kosmos, przez Hotbirda do odbiorców (kolejne opóźnienie).

Dlatego TVP w Cyfrze+ jest opóźnione prawie 8 sekund w stosunku do nadajników naziemnych, które nie korzystają z dosyłu satelitarnego.

Wiesz to na pewno, czy tylko tak sądzisz na podstawie opóźnienia sygnału?

Od dawna przecież wiadomo, że Cyfra+ sygnał stacji TVP otrzymuje światłowodami, a nie dokonuje ich retransmisji z Astry.

 

https://satkurier.pl/news/50972/tvp-1-dl ... cyfry.html

- emisja kanałów TVP w ramach Cyfry+ pobierana jest bezpośrednio od TVP poprzez światłowody, dzięki temu jest bardzo dobrej jakości, nie następuje reemisja przekazu satelitarnego,

Obecnie nawet paradoksalnie przekaz realizowany przez Cyfrę+ na Hot Birdzie jest lepszej jakości od przekazu, który realizuje sama TVP na Astrze!

 

https://satkurier.pl/news/55781/tvp-info ... peg-2.html

Mamy więc sytuację, w której sama TVP nadaje swoje kanały w gorszej jakości, niż CYFRA+ z 13°E (jest tam wyższa rozdzielczość obrazu).

Nie do wszystkich nadajników naziemnych podciągnięty jest światłowód, niektóre korzystają z dosyłu satelitarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem u kumpla na meczu. Ma TVP 2 z analogowego Astera i na tym kanale oglądaliśmy. Tak waliło pikselami i kwadratami, że nie mogłem uwierzyć. Zaciemnienie i pojawienie się obrazu z zaciemnienia to wielka kolorowa szachownica. Nie wiem czy to akurat tego dnia tak zła jakość była czy tak jest od czasu kiedy TVP swoje kanały upchała na jednym transponderze. Jeśli TVP nadaje swoje kanały w zbliżonej jakości do włoskich śmieci to coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Wiesz to na pewno, czy tylko tak sądzisz na podstawie opóźnienia sygnału?

 

Tak, wiem to na pewno na podstawie opóźnienia sygnału. A ty możesz sobie wierzyć reklamom, z pewnością jest to bardzo wiarygodne źródło informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polko - jeśli Cyfra+ ciągnie sygnał z Astry to wyjaśnij mi fenomen, który polega na tym, że na Astrze jakość kanałów TVP 1 i TVP 2 jest fatalna a na Hot Birdzie TVP 1 i TVP 2 wyglądają w miarę przyzwoicie? Zapytasz pewnie skąd wiem jaka jakość jest na Astrze skoro sygnał jest zakodowany. Podejrzewam, że to co widziałem w analogowym Asterze to jest właśnie jakość tych kanałów na Astrze. Twój argument, że tylko na podstawie opóźnienia wnioskujesz, że Cyfra+ pobiera sygnał z Astry jest mocno nie trafiony bo niby skąd wiesz jakie jest opóźnienie (bądź jego brak) na Astrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mój Phil HD wprowadza większe opóźnienie niż Pioneer 1430 (o ok. 1 sek. - porównane na kanale TVP2 z C+). Czy to dowodzi, że pobiera on sygnał z dosyłem z Astry a Pionek światłowodem? Wiele jest urządzeń opóźniających w torze przesyłowym sygnału o których nie mamy pojęcia, sam sygnał do i od satelity biegnie tylko ok. 1/4 sekundy. Jakość TVP1 i 2 na HB jest na tyle dobra że ja wierzę w ten światłowód (odpada transkodowanie z mpeg4 do mpeg2). Nie wypowiem się w innych przypadkach choć ostatnio prawie całkowicie zredukowano opóźnienie na TVP HD i Sport w stosunku do TVP1/2 z C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem to na pewno na podstawie opóźnienia sygnału. A ty możesz sobie wierzyć reklamom, z pewnością jest to bardzo wiarygodne źródło informacji.

W takim razie może podasz nam swoje pewne, wiarygodne źródło tej informacji - skoro artykuły Sat Kuriera to niewiarygodne reklamy?

Jak na razie bowiem twoje teorie to tylko nie poparte niczym domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że niemieckie stacje mają obraz cały czas bo pewnie sami sobie zapewniają dosył do Niemiec. Ich jest na to stać. Chyba nawet mają w IBC studio tv (nie wiem bo nie oglądam na niemieckiej tv). Wysłali kilkuset osobową ekipę(chyba ponad 200 osóB) a TVP tylko 13 osób z komentatorami.

Zastanawiam się, co by było gdyby TVP w takiej sytuacji braku obrazu (z powodu burzy), "pożyczyło" sobie obraz np. od ZDF HD? Dźwięk był cały czas, więc wystarczyłoby go podmienić z niemieckim komentatorem. Pytanie, co z synchronizacją obrazu z dźwiękiem, ale chyba lepsze rozstrojenie niż totalny brak. Czy TVP nie mogłaby tak postąpić w ramach "przyjaźni TVP-ZDF"? I tak sygnał był niekodowany, a sytuacja w TVP kryzysowa. Jeśli ZDF rzeczywiście ma swój dosył, to TVP mogłoby nawet skorzystać bezpośrednio z tego dosyłu (musiałoby go tylko wyłowić na satelicie). Nie mówię tu o kradzieży sygnału, bo TVP za prawa do mundialu też zapłaciła. Chodzi mi raczej o przyjaźń polsko-niemiecką w tych sprawach. A potem już TVP by się jakoś dogadała z ZDF i odwdzięczyła. Co wy na to? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pomysł dobry. Pamiętam jak zespół Ich Troje uczestniczył w niemieckich preselekcjach do Eurowizji. Wtedy TVP brała sygnał od ARD z logo a nawet z informacją na dole ekranu, że wiadomości w niemieckiej telewizji z powodu przedłużającego się konkursu będą opóźnione. Czyli, że się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o to mi chodziło.

Jeżeli szybkość transmisji nie ulega zmianie, to obraz powinien być znacznie lepszej jakości po zmianie kodeka na MPEG4 (dokładnie mówiąc powinno się pisać: H.264 albo MPEG-4 AVC). Tutaj w praktyce ciężko to określić, bo na TVP1(Astra) bitrate jest zmienny z tego co zauważyłem.

jarek999:

Zapytasz pewnie skąd wiem jaka jakość jest na Astrze skoro sygnał jest zakodowany. Podejrzewam, że to co widziałem w analogowym Asterze to jest właśnie jakość tych kanałów na Astrze

Chyba się zgodzisz ze mną, że to kiepskie uzasadnienie(tego, że Aster ma TVP2 z Astry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz podać jakieś inne? Gdybym w Asterze zobaczył sygnał cyfrowy to mógłbym jeszcze pomyśleć, że obniżyli jakoś by wcisnąć więcej kanałów. Jadnak to był sygnał analogowy a walące zewsząd kwadraty skądś się musiały wziąć. Na dodatek obraz był rozciągnięty w pionie a nie nadawany w letterboksie. Brak flagi WSS na kanałach z Astry jest dość powszechny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...