Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Mecze będą docierać nie tylko do Niemiec, bo (co prawda nie w DVB-T, ale w analogu - kiedy jednak w DVB-T zdublowana jest oferta analogowa, nie robi to żadnej różnicy) można je odbierać również w strefach przygranicznych innych sąsiednich państw. Podobnie, jak to było ze spot beamem.

2. Tu nie chodzi o to, że te mecze w Niemczech można i tak zobaczyć za darmo, a o to że TVP ma prawa do transmisji tylko na terenie Polski. I po prostu sytuacja, kiedy na podstawie ICH praw do transmisji (czyli na kanale firmowanym TVP, z polskim komentarzem) będzie można odbierać mecz za granicą, będzie to niezgodne z umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Gdyby w Niemczech prawa miała jakaś platforma to może i jest problem, ale tam wszystkie mecze w SD i 95% w HD można zobaczyć za darmo. A nie przypominam sobie, żeby TVP miała jakieś inne produkty premium.

Sky ma prawa - do emisji w kanale kodowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ale nie transmituje ani jednego meczu, którego nie pokazywałby tandem ARD-ZDF-RTL.

 

Jedyna różnica to rozdzielczość 1080i w SKY i 720p w ARD HD/ZDF HD. Zdaje się, że RTL HD w HD+ też nadaje w 1080i.

 

Chodzi mi o sytuację, która była np przy MŚ 2002, gdzie wiele meczów poza płatnymi platformami nie była nigdzie dostępna. Przy okazji tych mistrzostw właściwie wszystko leci w otwartej TV.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/2010_FIFA_ ... ing_rights

 

Jakoś Angole mogą w spot beamie nadawać mimo, że dociera poza granice, Niemiaszki mogą i bez spot beamu.. Dziwnym trafem ylko dla TVP była to jakaś przeszkoda.. A może jednak dla ITI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

News merytoryczny:

http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... vp/1855338

 

News jeszcze bardziej merytoryczny:

http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... ie/1874551

 

 

I taka dygresja:

Wszystkie mecze będzie można także zobaczyć w jakości HD w kanale TVP HD, istniejącym od 2008 roku. Kto nie będzie miał dostępu do telewizora, może śledzić spotkania w Internecie na stronie sport.tvp.pl, gdzie będzie też specjalny serwis poświecony mundialowi w RPA.

Tylko właśnie... brak TVP HD to raz, a dwa, no Internet (sport.tvp.pl) to nie TV i za niego abonamentu władzom TVP nie trzeba płacić. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taka dygresja:
Wszystkie mecze będzie można także zobaczyć w jakości HD w kanale TVP HD, istniejącym od 2008 roku.

Ta, tylko nie wszystkie na żywo, bo meczów, które będą się pokrywać ze sobą raczej nie pokażą w jednym kanale jednocześnie, ani nie uruchomią drugiego kanału HD :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z troszkę innej beczki: Czemu w ostatniej fazie grupowej jeden z meczy pokrywających się czasowo transmitowany jest tylko przez kodowany TVP Sport? Nie mógłby jeden mecz iść na TVP1, a drugi na TVP2?

A gdzie mają puścić M jak milosc które leci w tym samym czasie i ma 3 x wieksza ogladalnosc. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś już tego newsa https://satkurier.pl/news/55941/specyfikacja-techniczna-dekoderow-tvp.html??? Czyżby szykował się powrót platformy "TVP"???

 

Mnie w ogóle w tej specyfikacji najbardziej zastanawia dodatkowe gniazdo usb do podłączenia modemu gsm i to z obsługą karty sim z "simlockiem" (po co im to może być potrzebne, internet przez satelitę???)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział że przez satelitę ? Specyfikacja dotyczy otrzymania certyfikatu na logo TVP na tuner a dotyczy i dvb-t i dvb-s lub odbiorników combo a spełnienie tych warunków pozwoli korzystać z przewidywanych i możliwych usług nie tylko sat ale też dostępnych w mux-ie i nie świadczy wyłącznie o dostępie do internetu a o usługach interaktywnych lub VOD lub PPV (po to też ma mieć gniazdo ethernet), rozwiązanie jest więc uniwersalne to znaczy kanał zwrotny do nadawcy można zestawić na kilka sposobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, dzięki za wyjaśnienie. Miałem oczywiście podejrzenia, że to o to chodzi, ale zmylił mnie trochę ten modem gsm (czytałem, że np. w "Sky uk" podłącza się do odbiornika telefon "naziemny").

 

W ogóle do tej specyfikacji powinni też według mnie dorzucić przynajmniej jedno gniazdo "CI" lub "CI+", żeby jeszcze zwiększyć uniwersalność odbiornika :D .

 

Ciekawe właśnie swoją drogą czy ponowne wypuszczenie tej specyfikacji (podejrzewam, że nie różni się zbytnio od tej autorstwa zespołu Farfała - ciekawe czy zapłacili prawa autorskie Panu Łodzikowskiemu :D ) oznacza powrót do pomysłu platformy np. po wakacjach :D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frazes Nie dokładali interfejsu CI bo w specyfikacji jest mowa czytniku MCAS ale ma też obługiwać NDS a w sprawie NDS i tak podano adres siedziby właściciela NDS'a po to aby od nich otrzymać dokumentację oczywiście po opłaceniu licencji i prawdopodobnie uzgodnienia obsługi kart, nie mam pojęcia kto dalej forsuje NDS ale wygląda na to że pewnie związani są jakąś umową na dłuższy czas bo nie wydaje mi się że chodzi tylko o middleware NDS MediaHighway no chyba że ktoś w TVP kupił już oprogramowanie i sprzęt więc chcą to wykorzystać żeby się nikt nie czepiał że następne nasze (!!!) pieniądze utopili, ale "tylne drzwi" też ktoś zostawił tym czytnikiem MCAS. Więc wydaje mi się że nie o platformę chodzi tylko o to by w przyszłości opłacającym abonament udostępnić karty a gdy coś się zmieni to mogą inny popularny system kodowania wybrać nawet ze specjalnym oprogramowaniem bo specyfikacja mówi o możliwości aktualizacji oprogramowania a producent sprzętu i tak zawsze sobie taką możliwość robi w razie jakiejś jego wpadki z softem. Jeśli kiedyś zmieniły by się przepisy to i tak od nas wyciągną pieniądze na następne STB ale żeby nie było bardzo drogo to póki co z CAM zrezygnowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://www.tvp.pl brakuje programu telewizyjnego kilku kanałów, np. TVP Info i TVP Historia.
Nic nie brakuje. Wszystko działa.

A właśnie, że brakuje. Ja też to zauważyłem.

Jak sprawdzałem w poniedziałek i we wtorek (przedwczoraj i wczoraj), program TVP1 kończył się na czwartku, programu na piątek już nie było.

Dzisiaj (we środę) na piątek już jest, ale wystarczy popatrzeć na kolejne dni. 14 VI program TVP2 kończy się o 7:55 (rano), a od 15 VI całkowity brak programu TVP1 i TVP2.

2010060901.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frazes

Czytnik z MCAS to teraz standard i każdy producent raczej za przyzwoitą cenę oferuje taki sprzęt a tu jako "bonus" dołożyli formalności związane z NDS niech się producent STB wozi z opłatami licencyjnymi i implementacją samego NDS. Nawet jeśli ktoś się porwie na to to i tak sobie odbije na nas i właśnie to mnie wkurza w TVP, bo jak jeszcze jestem w stanie zrozumieć że płacąc abonament dostaję kartę choć tego nie popieram to czemu mam jeszcze napychać kieszenie właścicielom NDS'a jak większość ludzi może sobie kupić własny tani sprzęt HD na dodatek z MCAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://www.tvp.pl brakuje programu telewizyjnego kilku kanałów, np. TVP Info i TVP Historia.
Nic nie brakuje. Wszystko działa.

A właśnie, że brakuje. Ja też to zauważyłem.

Jak sprawdzałem w poniedziałek i we wtorek (przedwczoraj i wczoraj), program TVP1 kończył się na czwartku, programu na piątek już nie było.

Dzisiaj (we środę) na piątek już jest, ale wystarczy popatrzeć na kolejne dni. 14 VI program TVP2 kończy się o 7:55 (rano), a od 15 VI całkowity brak programu TVP1 i TVP2.

2010060901.png

 

Widocznie jakieś problemy techniczne. Wcześniej było ok. Myślę, że za kilka dni wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś umknęło, że czytnik ma być wielosystemowy, ale jeśli tak to popieram i nie mam uwag (w ogóle to byłby chyba SZOK, tzn. oficjalny wielosystemowy czytnik z "NDS", bo do tej pory chyba jeszcze takiego tunera na świecie nie ma???!) :D .

Ja mam taki tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...