Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli to nie są buty firmowe (co wydawałoby się w miarę logiczne), tylko darowizna, premia? Nie mam pojęcia jak to nazwać. Czy szkoły ogłaszają przetargi na ubrania dla nauczycieli, wf-istów, sprzątaczek i woźnych? Nie. To dlaczego TVP robi jakieś bezsensowne przetargi na buty? Przecież nie pracują tam bezdomni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szkoły ogłaszają przetargi na ubrania dla nauczycieli, wf-istów, sprzątaczek i woźnych? Nie. To dlaczego TVP robi jakieś bezsensowne przetargi na buty? Przecież nie pracują tam bezdomni.

To jest uzależnione od kwoty za jaką robisz zakup. O ile dobrze pamiętam jest to 14 tyś euro. Poniżej tej kwoty po prostu idziesz do sklepu i kupujesz. Powyżej musi być przetarg (i nie ma zmiłuj się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od 4/3 i 16/9 na TVP Polonia powinno chyba przeszkadzać TVP Sport nadające wszystko w 16/9, tj. programy w 4/3 w pillarboxie. Denerwuje to na pewno posiadaczy telewizorów standardowych, którzy przy letterboxie oglądają piękną czarną obwódkę wokół ekranu. I tym TVP powinno zająć się najpierw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciekawe, kiedy TVP wprowadzi dynamiczne WSS podczas reklam. Jak na razie wszystkie lecą w 4/3, w przeciwieństwie do konkurencji. Ale TVP można z kolei pochwalić za idealną synchronizację WSS z obrazem - nie ma czegoś takiego jak na TVN, że sygnał dołączany jest zbyt późno i przez ułamek sekundy obraz jest naciągnięty lub spłaszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do synchronizacji "wss" na "TVP1"/"TVP2", to ja też zauważałem opóźnienia, ale bym się ich nie czepiał, bo ja je widzę tylko po nagraniu programu, na zwolnionych obrotach (przeważnie starają się przełączać format na "wygaszeniu", między końcem programu, a czołówką reklam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w dobrym wątku napisałem.

Mam wspólną antenę satelitarną, która niestety ustawiona jest tylko na Astra 1 (pomimo tego, że mam dwa konwertery). Nie mogę sam dokonywać żadnych zmian. Mam teraz pytanie, czy jest jakiś sposób na odbieranie TVP1 i TVP2 z satelity Astra 1? Przejrzałem oferty wszystkich dostawców, ale wszyscy w Polsce oferują tylko sygnał przez HotBirda. Przejrzałem też wiele dyskusji na temat sygnału DVB-S2 oraz kodowaniu go przez TVP, zrozumiałem, że nie ma fizycznej możliwości dekodowania go przez odbiorcę indywidualnego. A czy jeżeli zakupiłbym telewizję N albo TNK to mógłbym wtedy odbierać te dwa kanały z satelity Astra 1, czy niestety bez anteny skierowanej na HB nie będę miał możliwości odbioru TVP1 czy TVP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz po prostu uzgodnić z właścicielami anteny dołożenia tego drugiego konwertera na "HB" (podejrzewam nie mieliby nic przeciwko zwiększeniu ilości odbieranych kanałów, tym bardziej gdyby nie ponieśli z tego tytułu żadnych kosztów :D ), albo ewentualnie zamiany go na "monoblock" "twin", albo "quad" (moim zdaniem to dużo wygodniejsze rozwiązanie, bo konwerter jest jeden i nie potrzeba żadnych dodatkowych przełączników i kabli). Ja w ten sposób "dzielę" antenę z rodzicami i wszyscy są zadowoleni :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z mojego lokalnego rynku - Dziennikarze TVP pomylili miejscowości Chrzanów, wytłuściłem najbardziej istotny fragment:

W niedzielnym wydaniu "Wiadomości" pojawiła się informacja, że w małopolskim Chrzanowie Lech Kaczyński w wyborach prezydenckich w 2005 roku miał 96,75 procent poparcia. Wynik się zgadza, nazwa miejscowości również, ale... nie województwo. Takim zaufaniem obdarzyli go wyborcy w miejscowości Chrzanów, w woj. lubelskim.

W półtoragodzinnych informacjach reporterzy TVP przygotowali m.in. materiał o reakcjach Polaków na katastrofę prezydenckiego samolotu. Pojawili się również w małopolskim Chrzanowie. Przed rozmową z mieszkańcami zaprezentowali, jak w 2005 roku ludzie z tej miejscowości głosowali podczas wyborów prezydenckich.

Wyniki były oszałamiające. Według dziennikarzy ogólnopolskiej stacji Lech Kaczyński w II turze wyborów uzyskał u nas 96,73 proc. głosów. Sprawdziliśmy. Uzyskał, tyle tylko, że w Chrzanowie w województwie lubelskim (pow. janowski). W jego małopolskim imienniku wygrał Donald Tusk. Kaczyński zdobył 46,96 proc.

O błędzie poinformowaliśmy TVP. Przedstawiciele stacji zasugerowali nam, by przesłać do nich sprostowanie, a wskazane błędy poprzeć dowodami.

Wyniki prezydenckich wyborów z 2005 roku można odnaleźć na stronie http://www.pkw.gov.pl

Rzecznik prasowy TVP Stanisław Wojtera nie miał czasu z nami porozmawiać w południe. Poprosił o kontakt przed godz. 17. Po rozmowie telefonicznej cały czas czekamy na jego komentarz w tej sprawie.

Materiał można obejrzeć na stronie http://www.tvp.info:

http://www.tvp.info/wiadomosci/wideo/18 ... 30/1583929

Informacja o wynikach wyborów w Chrzanowie zaczyna się w 37 min 53 s dziennika.

Dziwne podejście. Zamiast sami dążyć do wyjaśnienia ewentualnego błędu, to zainteresowany musi im udowadniać pomyłkę. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...