Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Kiler napisał(a):

Zapewne, ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić. Kiedyś też nie wyobrażaliśmy sobie, żeby "Jeden z dziesięciu" mógł polecieć gdzieś niż na Dwójce, a jakoś widowni nie stracił. ;) 

 

I od tego czasu nie oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto przy takim prezydencie nie wystarczy napisać po prostu nową ustawę. Wystarczyło nie doprowadzać TVP do takiego stanu, że bez dofinansowania nie jest w stanie normalnie funkcjonować więc to oczywiście wina rządów ostatnich 8 lat.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak naprawdę strzelasz sobie sam w kolano tego typu odpowiedzią bo jak cię teraz traktować poważnie? Ktoś zadłuża firmę na miliardy złotych a ty piszesz żeby nowe władze to sobie teraz odrobiły i wypracowały zysk. Śmieszne to jest tak, że lepiej to usuń bo żenada straszna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kończą się argumenty zaczyna się ad Persona typowe dla użytkowników @Ipo i @dvbtowiec.  Teraz do rzeczy.  To jaka jest sytuacja TVP S.A. powszechnie wiadomo .  15 Października zmieniła się władza w Polsce. To wiąże się nie tylko ze stołkami dla swoich ludzi i przywilejami, ale także z odpowiedzialnością. To odpowiedzialność za spółki Skarbu Państwa ich funkcjonowanie i finansowanie. Was na tym forum interesują polityczne przepychanki. Mnie nie interesuje diagnoza- kto winny( nie po to wybrano władzę by mi o tym mówiła, to wiedziałem i bez tego), a rozwiązanie problemu . Jak chcą mogą ścigać ludzi równolegle za to odpowiedzialnych,  proszę bardzo. Są do tego podstawy jak raport NIK

Mój ostatni post 

1 godzinę temu, fanbonda napisał(a):

No to niech się wykażą i wypracują setki mln złotych na swoją działalność nowe władze, nieprawdaż? :)

nie był na poważnie ,a był odpowiedzią na demagogię i populizm  @dvbtowiec  . TVP jest telewizją publiczną i nie wypracuje sobie zysków pozwalających na funkcjonowanie i realizację swoich zadań takich jak Teatr TV  .  Czy chcielibyśmy ,żeby od 8-19.30 ramówkę wypełniały wyłącznie  paradokumenty,a później bikini-reality show bo tak wygląda oferta tych stacji prywatnych, które sobie "świetnie radzą" .  Bo czy zgodzilibyśmy się na transmisje sportowe w PPV jak robi to konkurencja czy prowadzenie działalności opartej na sprzedaży dekoderów i wysokich abonamentów sięgających 50-100 złotych miesięcznie ?  

 

Rynek reklamy z każdym rokiem się kurczy co ma związek ze znaczącymi spadkami oglądalności TV jako takiej . Do tego nastąpił ogromny spadek wpływów abonamentowych, system finansowania mediów publicznych zawalił się wiele lat wcześniej, co znalazło swoje odzwierciedlenie w sprawozdaniach finansowych TVP. TVP była zadłużona także przed 2016 r. 

 @dvbtowiec nie raczył przedstawić tego w jaki sposób zarządzający telewizją mają wypracowywać pieniądze na działalność i w dalszej perspektywie notować zyski. Nierealne jest to bez pomocy Państwa i wypracowania mechanizmu stabilnego finansowania. . Po 15.10.2023 to odpowiedzialność nowej koalicji rządzącej. Żeby dobrze zarządzać to najpierw trzeba mieć czym zarządzać.  Powtarzam uważam ,że był czas na przygotowanie ustawy i pole do kompromisu z prezydentem RP jest o czym mówi nie @fanbonda, ale przedstawiciele RMN z ramienia Lewicy 

 

Cytat

Powiedziałbym, że jakaś zdolność koncyliacyjna jest u pana prezydenta. Jego zdaniem powinno być ustawowo uregulowane, że kadencja w mediach publicznych trwa tyle, ile trwa kadencja parlamentu - mówi Rutka.

 

Jeśli jest w tym momencie jakaś przestrzeń, żeby do tego stołu usiąść, to wydaje mi się, że trzeba byłoby to wykorzystać. Oczywiście któraś ze stron może ten stół wywrócić, ale nie trzeba patrzeć tak pesymistycznie. Wydaje mi się, że większość parlamentarna powinna się nad taką propozycją pochylić i taki stół zorganizować do tworzenia projektu ustawy.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/andrzej-duda-robert-kwiatkowski-marek-rutka-joanna-lichocka-okragly-stol-projekt-ustawy-jacek-kurski

 

 

Myślę ,że dość wyczerpująco przedstawiłem temat, mam nadzieję,ż e jedyną odpowiedzią nie będą uwagi ,że jestem niepoważny i generalnie złym człowiekiem .

 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do meritum. Można być zadłużonym, ale jednocześnie mieć płynność finansową, aby móc dług spłacać. Tak TVP nie wypracuje aż takich zysków, ale przed 2016 rokiem wystarczało środków z abonamentu, reklam, sponsoringu, aby tą płynność utrzymać.

Poza tym jeśli spółka ma takie długi, to chyba nie wypada brać milionowych wypłat wynagrodzenia na taką skalę i płacić za setki, a lepiej spożytkować ciężko zarobione przez Polaków pieniądze z podatków, o czym @fanbonda jakoś w analizie pominął. 

Zaczynaliśmy dotować 1.7 mld. Skończyliśmy na prawie 3 mld i okazuje się że po miesiącu działalności spółka bez dotacji jest niewypłacalna. 

Serio to jest ok? 

8 lat zarządzania doprowadziło do takiego stanu. Nie oczekuj że w miesiąc się to uzdrowi.

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Odpowiednie finansowanie zapewnia się przed odpowiednie zarządzanie a nie ustawami :)

Zarządzanie poprzez wyłączanie anten i nieemitowaniu wykupionych reklam? Ciekawa praktyka.

 

10 godzin temu, Ipo napisał(a):

Ponadto przy takim prezydencie nie wystarczy napisać po prostu nową ustawę.

Nawet nie spróbowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mamy stan likwidacji i zupełnie nie oznacza on zamykania firmy więc pisanie po co im pieniądze jeśli się likwidują co ma na celu? Likwidacja może trwać latami i w tym czasie firma powinna funkcjonować w miarę normalnie, jak wiemy w każdej chwili można ją zatrzymać i cofnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie wrzucać do woli te wszystkie "analizy", a i tak każdy mówi co innego i tylu ilu specjalistów tyle opinii. Wszyscy wiemy co ma na celu likwidacja TVP, jak ktoś nie wie to niech sobie poczyta. Temat wałkowany tu wielokrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Chyba że w między czasie zmieni się statut spółki który to przewiduje :D

Co poprzedni minister kultury i ekipa TVP próbowała zrobić nieskutecznie, na nieodpowiednim formularzu zgłoszeniowym do KRS.

Przepisy KSH są nadrzędne, a z nich opcja likwidacji raczej nie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...