Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zazdroszczę szarym pracownikom TVP i Polskiego Radia. Przecież kiedyś w przyszłości - gdyby prawomocnie okazało się że nominacje na prezesa i likwidatora były nielegalne - albo też gdyby kiedyś PiS wygrał wybory - pracownicy mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności że wykonywali polecenia nielegalnych dyrektorów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Decyzje wydawane przez likwidatora są legalne i w mocy do czasu podważenie przez sąd. 

5 godzin temu, fanbonda napisał(a):

Opinie prawne nie są źródłem prawa. 

Ale są mocnym argumentem na podważenie decyzji referendarza sądowego którego decyzja także nie jest źródłem prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ipo napisał(a):

Oczywiście, że są. Sam sąd często posiłkuje się opiniami prawnymi przy wydawaniu wyroku. 

 

2 godziny temu, Mr. Music napisał(a):

Nie, nie są. Żródłem prawa są tylko i wyłącznie ustawy. Swoją drogą, nie wiedziałem, że nowy rząd nie publikuje wyroków TK.

 

Źródła prawa https://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/3.htm

Nie ma ram opinii prawnych. Nie są to wyłącznie ustawy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiecReferendarz działa na źródłach prawa, następni po nim też muszą operować tylko na nich. Żródłem prawa nie są żółte paski w TVN24, jak by chcieli niektórzy. To ciekawe, że już zmieniłeś zdanie. Wcześniej twierdziłeś, że postanowienie o wpisie/odmowie będzie ostatecznym rozstrzygnięciem, czy procedura została przeprowadzona zgodnie z prawem.

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż @Mr. Music ja się cały czas uczę :) Z tym że różnica jest taka że ja nie jestem prawnikiem 😎 Czytam zatem przepisy prawa, analizy prawne przy tej okazji, z których się dowiaduję że istnieje środek odwoławczy i jeśli zostanie złożona skarga decyzja referendarza  zostaje anulowana :)

A referendarz jak każdy sędzia nie jest nieomylny. Dlatego masz środki odwoławcze, aby wykluczyć pomyłki w wydawanych decyzjach.  Źródłem prawa także nie są paski w TV Republika.  A przesłanki Pani prawnik do złożenia skargi są przekonujące. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie.

 

Cytat

17 styczniu zarząd województwa świętokrzyskiego przedłużył na pięć kolejnych lat umowę z Michałem Kotański na prowadzenie kieleckiej sceny dramatycznej. Dyrektor poinformował w poniedziałek, że "czuje się zobowiązany" do dalszego kierowania Teatrem S. Żeromskiego. Zwrócił uwagę, że na finiszu jest potężna inwestycja polegająca na modernizacji zabytkowej siedziby teatru przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach. "Na pewno dokończę tę inwestycję. Byłoby niezręcznie teraz przekazywać te obowiązki komuś innemu" – zaznaczył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiecReferendarz działa na źródłach prawa, następni po nim też muszą operować tylko na nich. Żródłem prawa nie są żółte paski w TVN24, jak by chcieli niektórzy. To ciekawe, że już zmieniłeś zdanie. Wcześniej twierdziłeś, że postanowienie o wpisie/odmowie będzie ostatecznym rozstrzygnięciem, czy procedura została przeprowadzona zgodnie z prawem.
Przecież ten referendarz to nominant Piebiaka, więc innej decyzji nie można síe było spodziewać. Wszystko rozstrzygnie się w sądzie powszechnym.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Pomyliłeś się bez urazy. Kochasz swoją polemikę, wszak zacytowałem Ciebie na inną opinię prawną :)

 

To jest cytat. :)

Cytat

Rozdział III - Źródła prawa

Art. 87.

1. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia.
2. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są na obszarze działania organów, które je ustanowiły, akty prawa miejscowego.

https://www.prezydent.pl/prawo/konstytucja-rp/iii-zrodla-prawa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem ten sam komentarz który raczyłeś napisać, gdy wkleiłem opinię prawną na poprzedniej stronie, pomimo tego że nikt nie kwestionował że to opinia. Już naprawdę ta polemika na prowokowanie sprzeczek jest zabawna. Czasem dobrze jest uznać szach mat w dyskusji.

Temat wyczerpany.

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @dvbtowiec 

Temat legalności działań Sienkiewicza nie jest wyczerpany. Opinia wybitnego konstytucjonalisty jest druzgocąca.  Słychać głosy, że przygotowywana jest ustawa, podejrzewam, że chodzi o finansowanie TVP. KRRIT wstrzymuje pieniądze, sa wierzytelności do płacenia, bieżące stale koszty, jeśli jednak nie będzie konsensusu to TVP faktycznie moze upaść do wyborów prezydenckich

Edytowane przez fanbonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...