Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/minister-glinski-probuje-zabetonowac-media-publiczne-znamy-szczegoly/bdwsetw,79cfc278

 

Cytat

Minister kultury Piotr Gliński wystąpił do Rady Mediów Narodowych z wnioskiem o wyrażenie zgody na zmiany w statutach Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej — dowiedział się Onet. W razie ich likwidacji likwidatorami mają być członkowie zarządów spółek.

 

Michał Wróblewski z WP udostępnia pełną treść projektu zmian w statutach:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Byli pracownicy TVP, wśród których jest Maciej Orłoś i były reżyser Telewizji Polskiej Radek Kobiałko [...] składają do marszałkini Senatu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i marszałka Sejmu Szymona Hołowni projekt zmian w TVP. 

https://www.plotek.pl/plotek/7,154063,30446929,byli-pracownicy-tvp-maja-dosc-skladaja-do-sejmu-projekt-zmian.html

 

A właściwie dlaczego nie? Mam pomysł. Niech oni to złożą, jako obywatelski projekt ustawy, ze 100 tys. podpisów lub więcej.

Potem Sejm i Senat niech to przegłosują bez poprawek, tak aby do prezydenta trafił projekt obywatelski, w brzmieniu identycznym jak to, pod którym obywatele się podpisali.

I niech Duda spróbuje to zawetować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kirk napisał(a):

Z tego co wkleiłeś wynika jasno

Cytat

Likwidatorami są członkowie zarządu, chyba że statut lub uchwała walnego zgromadzenia stanowi inaczej

Zatem zmiany w statutach niczego nie dadzą.

Ale te ruchy potwierdzają że potencjalne postawienie spółek w stan likwidacji jest zgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy po zmianie władzy i jak będzie nowa TVP to czy np nowy dyrektor wprowadzi nowy serial codzienny bo była kiedyś mowa latem tego roku, że ma powstać nowy serial codzienny dla TVP podobny do Klanu tylko na czasy współczesne a swoją droga zastanawiam się czy ten sezon Klanu do maja 2024 nie będzie ostatnim sezonem bo za długo ten tasiemiec jest emitowany i M jak miłość też powinni zakończy do maja 2024 wg mnie? Co wy o tym sądzicie że potrzebne są nowe polskie seriale codzienne ale takie które będą mieć conajmniej 4 czy 5 sezonów bo podobno Leśniczówka ma mieć odcinki do ponad 1182? Bo ja uważam, żwe co do Klanu to Klan miał dobrze się oglądało do sezon 2002/2003 a potem już było coraz gorzej z tym serialem, dobrze że na Tvp Vod są pierwsze odcinki Klanu ja oglądam.

Edytowane przez TomeQ38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chcę bardzo podziękować i pani, i wszystkim kolegom, koleżankom redakcyjnym z całej telewizji publicznej, wszystkich programów. Pod ogromnym obstrzałem staraliście się pokazywać inny punkt widzenia niż Wirtualna Polska, Onet wszystkie główne stacje radiowe, wszystkie główne portale internetowe i TVN - wyliczył.

My będziemy starali się - niezależnie od tego, w jakiej roli będziemy - bronić was do końca, bo bronimy w ten sposób również prawa do wolnego słowa.

Robiliście naprawdę znakomitą robotę i róbcie dalej - dodał szef rządu.

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/mateusz-morawiecki-nowy-rzad-zmiany-w-telewizji-polskiej

Aha.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze dyskusje z politykami w programach komentatorskich u konkurencji wskazywały że zmiany w statucie musi zaakceptować Krajowy Rejestr Sądowy. Co może nie być takie proste, gdyż trudno sobie wyobrazić aby KRS zaakceptował zmianę w której właściciel, czyli skarb państwa,  (abstrahując od TVP) nie może podejmować decyzji np. na niegospodarność zarządu jakiejkolwiek spółki, bo prezes tej spółki który źle gospodarzy się na to nie zgadza, bo do tego w praktyce sprowadza się ta zmiana.

Poza tym KRS nie rozpatruje takich zmian na poczekaniu, zatem raczej na pewno nie zajmie się tym w ciągu najbliższych dwóch tygodni. A po tym czasie nowa władza, może na walnym zgromadzeniu odwołać poprzednie decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby wreszcie ktoś zrobił porządek z tym patologicznym systemem dofinansowania telewizji publicznej. Ściągalność Abonamentu RTV i tak jest na żenującym poziomie, z resztą samo jego założenie jest dla mnie, w obecnych czasach głupie. Z drugiej strony to dofinansowanie co roku wpisywane w budżet na ostatnią chwilę, kwota ustalana na ostatnią chwilę, jak w takiej sytuacji można panować nad budżetem? To jest jakieś kuriozum, nie ma szans na żadne długoterminowe planowanie nie mając żadnych podstaw do przewidywania dochodów w kolejnych latach. 

No i wisienka na torcie, rekompensata w postaci papierów wartościowych sprawia, że na samej jej sprzedaży TVP w 2022 roku straciła względem nominalnej kwoty 184,5 mln zł. 

Porządnie przejrzeć sprawozdania finansowe, ustalić odpowiednie wsparcie i zwiększać je o wskaźnik inflacji. Tak chociaż osoby decyzyjne będą mogły planować coś konkretniej w dłuższym okresie.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Prawie 2 mld zł od nowej władzy dla TVP i Polskiego Radia. Najprawdopodobniej publiczni nadawcy mogą liczyć w 2024 r. na rekompensatę za utracony abonament, a do zmiany finansowania dojdzie później – wynika z ustaleń DGP.

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/9372122,prawie-2-mld-zl-od-nowej-wladzy-dla-tvp-i-polskiego-radia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP to spółka skarbu państwa i będą akcjonariuszy chwalić czyli nową sejmową większość jak na całym świecie, wszystkie spółki mediów publicznych na całym świecie tak robią jedni oficjalne drudzy mniej, a miały te pieniądze pójść na zdrowie, kiedyś mówili o onkologii. BBC np. nie krytykuje króla bo im nie wolno. Nie słyszałem, żeby BBC krytykowało. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarz Jacek Żakowski proponuje zostawić TVP2 ustępującej władzy: https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-zaskakujaca-propozycja-w-sprawie-tvp-jeden-kanal-dla-pis,nId,7188705

Dobrze że dziennikarze i politycy go zjechali za ten niedorzeczny pomysł :P

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej rzecz biorąc to funkcjonowało od 1975 roku, gdy wprowadzono reformę RAI, znaną także pod nazwą "lottizzazione", wtedy faktycznie było tak, że Rai Uno podlegało pod Chrześcijańską Demokrację, Rai Due pod Włoską Partię Socjalistyczną, zaś Rai Tre, które w momencie powstawania przepisów nie istniało, ale było w planach, przypadło Włoskiej Partii Komunistycznej i kilku mniejszym partiom. Natomiast gdy w latach 92-94 włoska scena polityczna się przeformatowała i praktycznie żadna partia się nie ostała, to zmieniano także zasady podziału. W pewnym momencie, za Berlusconiego, było wręcz tak, że prawie cała publiczna była prorządowa, poza niektórymi programami np. w Rai Tre.

Co istotne - najbardziej widoczne to było nie w dziennikach telewizyjnych, a w publicystyce. Obecnie zaś jest tak, że się myśli nad kolejną reformą, która by odsunęła wpływy polityczne z mediów publicznych, ale wciąż pozostają pewne niezmienione rzeczy, jak na przykład to, że koncert organizowany 1 maja przez związki zawodowe pokazuje Rai Tre jako ta antena najbardziej się kojarząca z tymi organizacjami.

 

Czy model podziału funkcjonowałby w Polsce? To zależy, jak to by było zorganizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2023 o 19:07, TomeQ38 napisał(a):

Ja mam pytanie czy po zmianie władzy i jak będzie nowa TVP to czy np nowy dyrektor wprowadzi nowy serial codzienny bo była kiedyś mowa latem tego roku, że ma powstać nowy serial codzienny dla TVP podobny do Klanu tylko na czasy współczesne a swoją droga zastanawiam się czy ten sezon Klanu do maja 2024 nie będzie ostatnim sezonem bo za długo ten tasiemiec jest emitowany i M jak miłość też powinni zakończy do maja 2024 wg mnie? Co wy o tym sądzicie że potrzebne są nowe polskie seriale codzienne ale takie które będą mieć conajmniej 4 czy 5 sezonów bo podobno Leśniczówka ma mieć odcinki do ponad 1182? Bo ja uważam, żwe co do Klanu to Klan miał dobrze się oglądało do sezon 2002/2003 a potem już było coraz gorzej z tym serialem, dobrze że na Tvp Vod są pierwsze odcinki Klanu ja oglądam.

Klan i M jak miłość będą dalej ciągnąć nie zakończą produkcji jeszcze tak mi się zdaje bo ile było zmian w władzach TVP a te seriale dalej idą. Tak samo Na dobre i na złe, tylko mu zmieniali emisję nadawania  teraz to zależy od twórców tych  seriale kiedy rezygnuję tworzenie dalszych odcinków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2023 o 09:49, Przemek2892 napisał(a):

Klan i M jak miłość będą dalej ciągnąć nie zakończą produkcji jeszcze tak mi się zdaje bo ile było zmian w władzach TVP a te seriale dalej idą. Tak samo Na dobre i na złe, tylko mu zmieniali emisję nadawania  teraz to zależy od twórców tych  seriale kiedy rezygnuję tworzenie dalszych odcinków 

Przyszłość „Klanu" akurat od dawna jest pod dużym znakiem zapytania z powodu oglądalności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...