Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Młodzi nie lubią wielu różnych rzeczy, np. wyrzucać śmieci, sprzątać, uczyć się. Taka natura młodego pokolenia. Rolą rodziców jest uwrażliwiać młodych na coś więcej niż komercja. A żeby to mogło mieć miejsce musi być telewizja publiczna z różnorodnymi programami.

Rodzić może zaprosić młodych do wspólnego obejrzenia teatru telewizji. Sama telewizja niczego nie zdziała to prawda, ale już rodzice mają wpływ na kształtowanie postaw i zainteresowań.

Jest wielu młodych ćwiczących np. balet, grę na skrzypcach, fortepianie i innych instrumentach które są mało popularne. Nie można wszystkich do jednego worka rzucać.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zachęcić ale jak komuś się teatr telewizji się nie spodoba to drugi raz nie będzie chciał oglądać i będzie przymuszony przez rodziców do momentu gdy sam nie będzie chciał oglądać i to się nie uda, każdy ma swoje gusta i to nie te czasy. 

4 minuty temu, vigoo napisał(a):

Nie wiem ile masz lat, ale jeśli rzeczywiście tak myślisz, to uchrońcie nas i ten świat przed taką młodzieżą...

Oj mylisz się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pasjonat napisał(a):

Można zachęcić ale jak komuś się teatr telewizji się nie spodoba to drugi raz nie będzie chciał oglądać

Jednemu się nie spodoba, ale może dziesięciu się spodoba. Masz strasznie ograniczone horyzonty patrzenia na sprawę.

To że Tobie się coś nie podoba, nie świadczy o tym że każdy tak ma. TVP ma za zadanie być różnorodna i tym się ma wyróżniać od komercji. Masz do wyboru FTA ok 40 kanałów telewizyjnych naziemnie. Wystarczy zmienić kanał a Ci którym się przysłowiowy teatr spodoba będą mieć okazję go obejrzeć, bo żadna inna telewizja teatru nie pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt do niczego nie zmusza. Oglądasz, co chcesz. Wolisz komercyjną papkę, to ją oglądasz. Misja w TVP daje możliwość obejrzenia czegoś, czego nie ma w telewizjach komercyjnych, np. filmy czy seriale historyczne, programy dla mniejszości, czy choćby informacje regionalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

bo żadna inna telewizja teatru nie pokaże.

To niech sobie to teatru telewizji kupią abonament bo nie każdy chce to oglądać. 

1 minutę temu, Kiler napisał(a):

Były koncerty disco polo w TVP.

Mi chodzi o stały program dla różnorodności. 

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę tak powiedzieć chcesz serial Dewajtis czy teatr telewizji wykup sobie w aplikacji TVP VOD lub idź do kina skoro nie chcecie disco programu. W TVP nie różnorodności. 

1 minutę temu, Jax napisał(a):

Występy artystów disco polo są np podczas Sylwestra Marzeń z TVP 2.

Tylko, że ja mówię o stałym programie, a nie raz na jakiś czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pasjonat napisał(a):

Ja też mogę tak powiedzieć chcesz serial Dewajtis czy teatr telewizji wykup sobie w aplikacji TVP VOD lub idź do kina skoro nie chcecie disco programu.

Ale zrozumiałeś do czego ja to napisałem? Sam użyłeś pierwszy tego bezsennego argumentu:

 

15 minut temu, pasjonat napisał(a):

To niech sobie to teatru telewizji kupią abonament bo nie każdy chce to oglądać.

 

Czy ogarniasz sam co piszesz w tym wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pasjonat napisał(a):

Ja też mogę tak powiedzieć chcesz serial Dewajtis czy teatr telewizji wykup sobie w aplikacji TVP VOD lub idź do kina skoro nie chcecie disco programu. W TVP nie różnorodności. 

Akurat w ostatnich latach muzyka disco polo gościła na antenie TVP dość często, może nawet nieco te proporcje były zaburzone. Poza tym różnica jest taka, że taką muzykę można znaleźć w innych darmowych stacjach, a już Teatru Telewizji czy seriali historycznych raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncerty z muzyką disco polo są, właśnie ty chcesz ograniczyć różnorodność usuwając np teatr TV.  Dużą popularnością cieszył się np. serial Dewajtis, to nie tania produkcja, nie znajduję wielu produkcji historycznych w telewizjach prywatnych. 
Można zrobić jak jest w niektórych krajach bez TV publicznej, przetargi na to kto wyemituje dany program w TV prywatnej. Sam kanał linearny (szczególnie na satelicie) kosztuje dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Ale zrozumiałeś do czego ja to napisałem? Sam użyłeś pierwszy tego bezsennego argumentu:

 

 

Czy ogarniasz sam co piszesz w tym wątku?

Tak, ale pokazuję wam, że w TVP nie ma różnorodności chcecie teatry, a disco już nie. 

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco polo masz przez 24h/dobę na komercyjnym kanale w naziemnej + na kilku kanałach na satelicie. Kanałów ze spektaklami, czy produkcjami historycznymi nie ma w ogóle. To jest różnica między komercją a misją. 

Edytowane przez maniek357
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kisiel95 napisał(a):

Można zrobić jak jest w niektórych krajach bez TV publicznej, przetargi na to kto wyemituje dany program w TV prywatnej. Sam kanał linearny (szczególnie na satelicie) kosztuje dużo.

O to jest dobry pomysł, takie coś podobne do obecnych reklam skarbu państwa na Polsacie i TVN. Dobre i to bardzo. Jakby przetarg wygrał np. Polsat mógłby robić teatr telewizji czy seriale historyczne jak Dewajtis. Brawo dla ciebie @kisiel95 najlepsza propozycja. 

19 minut temu, maniek357 napisał(a):

Disco polo masz przez 24h na komercyjnym kanale w naziemnej + na kilku kanałach na satelicie. Kanałów ze spektaklami, czy produkcjami historycznymi nie ma w ogóle. To jest różnica między komercją a misją. 

I co z tego? TVP jest nadawcą publicznym ma emitować różnorodne programy, Informacje też są na innych kanałach, a jednak istnieje TVP info i wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pasjonat napisał(a):

Jakby przetarg wygrał np. Polsat mógłby robić teatr telewizji czy seriale historyczne jak Dewajtis. Brawo dla ciebie @kisiel95 najlepsza propozycja. 

To by nie wyszło, bo Polsat jako stacja komercyjna spuściłby Teatr Telewizji po kilku przedstawieniach albo przerywałby je reklamami. Myślę, że nie ma tu co nadmiernie kombinować.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...