Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat wydarzenia na Węgrzech były spowodowane przez zdarzenia, które były wcześniej w Polsce (Czerwiec '56, potem wybór Gomułki). Nawet początek powstania miał związek z Polską, bo był to wiec poparcia dla żądań poznańskich robotników. Tak więc nie dziwi mnie to, że przy okazji okrągłej rocznicy tych wydarzeń TVP to akcentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Jacek Kurski już dawno stracił u mnie zaufanie po tych obiecankach, typu ''Dzień Dobry Polsko'', ''Program dla seniorów'', ''Co słychać Polsko?'' czy ''Niedzielny Late Show Piotra Goćka''. On nie potrafi dobrze zarządzać TVP jako prezes, taka jest prawda.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu tylko dodam, że to jak na razie jest zapowiedź całego wywiadu, który się pojawi niebawem :)

 

A co do tych zapowiedzi... zastanawiam się, jakie to tematyczne kanały Kurski chce połączyć? Bo szczerze to ja za bardzo pola manewru nie widzę. Co najwyżej można zlikwidować TVP HD albo zrobić z tego TVP Premium HD, jak to kiedyś było planowane. Poza tym inne połączenia nieco się moim zdaniem gryzą. Nie wiem, jak miałoby wyglądać połączenie na przykład Kultury i Historii albo Seriali i Kultury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jest wyraźnie zwolennikiem jakości, nie ilości. Jak dla mnie, to plus. Postanowił też zrezygnować z komercyjnego charakteru TVP Sport. Straci opłaty z kablówek, itd., ale zyska w oczach widzów NTC. Czy to się opłaci? Przekonamy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Kurski jest na tyle szalony/odważny by zamknąć/połączyć trzy kanały komercyjne: TVP HD, TVP Rozrywka i TVP Seriale. Ten trzeci jest bardzo popularny wśród widzów ale nie oszukujmy się - ma wybitnie powtórkowy charakter. Dwa pozostałe niestety jeszcze gorzej. Z perspektywy widza zniknięcie/połączenie tych dwóch w jeden nie zrobiłoby różnicy. A co z samym TVP?

Kurski chyba rozważa pomysł całkowitego zerwania współpracy z operatorami i te pieniądze chciałby uzyskać ale od widzów, z abonamentu. Przyznam się bez bicia - tak naprawdę gdyby oferta TVP liczyła 8 kanałów (nie wliczając Polonii - jej nie ma już w naziemnej, poza tym finansowanie powinno wyglądać inaczej) a w NTC znalazłoby się TVP Sport HD to płaciłbym bez wahania. To zupełnie inna sytuacja niż ta, gdy trzy kanały są udostępniane wszędzie tylko nie w DVB-T (niby TVP Seriale jest w MUX 4 ale mało kto go posiada) a abonament płaci się i za to.

Jeżeli Kurski rzeczywiście postanowiłby pozbyć się czegoś z trójki TVP HD, TVP Rozrywka, TVP Seriale (a podejrzewam mimo wszystko te pierwsze dwa jako "pierwsze do odstrzału" - nie są jego oczkiem w głowie, HD tylko się wyróżnia jakością obrazu, Rozrywka tak naprawdę tylko zapycha MUX 3, gdzie powinny nadawać tylko kanały HD plus TVP 3, które na razie w tym standardzie nie wystartuje i nie zanosi się na to) to ich zawartość można spokojnie przenieść do TVP 3. Tam i tak jest straszny śmietnik, a wtedy może by zyskało nowych widzów.

Pozostałe kanały właściwie można zostawić w obecnym kształcie. O ile do tego czasu TVP nie było już bankrutem, bo te zmiany są na pewno niebezpieczne dla budżetu. Tylko jednak ja wolę jakiekolwiek działanie, nawet może irracjonalne, pełne ryzyka niż absolutną bierność. Kurski niech działa dalej. Zobaczymy co jeszcze spłodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że pierwszy do odstrzału byłby właśnie TVP HD, obecnie praktycznie nie ma za bardzo sensu funkcjonowanie tej stacji, bo i tak główne stacje TVP są w HD. TVP Seriale raczej zostaną bez zmian, uważam że byłoby to lekko dziwne, gdyby zamykano kanał, który jednak jest obecnie bardzo popularny i ma dobre wyniki oglądalności. Rozrywka też raczej zostanie. Koncepcja z przeniesieniem zawartości tych kanałów do TVP3 tak mi nieco zgrzyta, bo i tak za dużo by z tego nie weszło, a poza tym Trójka została stworzona do nieco innych celów. Zresztą nie wiadomo czy regiony zgodziłyby się na to, by zamiast programów, które realizują dla pasma wspólnego, emitowano by kolejne powtórki Rancza.

I czy by taka zmiana nie zrobiłaby różnicy u widza... to zależy u jakiego. Jedni są już przyzwyczajeni do tego, że jest kanał, w którym cały czas praktycznie lecą seriale z Telewizji Polskiej. Inni zaś wiedzą, że jeśli chcą obejrzeć jakiś kabaret, to sobie TVP Rozrywkę włączą i jest wtedy 90% szans na to, że trafią na kabareton.

 

Ten pomysł, co wcześniej tutaj padł, żeby połączyć Historię z ABC... też mi się nie wydaje, żeby telewizja na to poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie inna sytuacja niż ta, gdy trzy kanały są udostępniane wszędzie tylko nie w DVB-T (niby TVP Seriale jest w MUX 4 ale mało kto go posiada) a abonament płaci się i za to.

Możesz nie powielać tej nieprawdziwej informacji? Kanały komercyjne TVP nie są i nigdy nie były (według sprawozdań finansowych), finansowane ze środków publicznych. Emisja seriali z archiwum TVP nie czyni jakiegoś kanału publicznym. Inaczej np. Kino Polska mogłaby się nazywać telewizją publiczną. ;)

 

Według mnie, Kurski nie ruszy najchętniej lubianego przez widzów kanału tematycznego, jakim jest TVP Seriale. Generalnie, zapowiedź redukcji liczby kanałów, to na razie tylko koncepcja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle juź było głosów na ten temat, że nie wiadomo co jest prawdą. OK, uznaję więc jedyną słuszną wersję o niefinansowaniu kanałów komercyjnych z abonamentu by nie było dalszych konfliktów na tym polu ;)
TVP Seriale raczej oszczędzi. TVP HD i TVP Rozrywka prędzej odpadną gdy oczywiście Kurski swoją koncepcję zrealizuje. Na razie jest to jeden z wielu jego pomysłów a realizacja wiadomo często nie dochodzi do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, co jest prawdą. A, że do niektórych to nie dociera, bo wydaje im się, że wiedzą lepiej? To inna sprawa.

Ilość powielanych bzdur w internecie, uznawanych za świętą prawdę - przeraża.

Problem z prawdą jest taki, że każdy rozumuje ją inaczej. Dlatego byłbym ostrożny z takimi osądami ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...