Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Szkoda człowieka, był jednym z mądrzej wypowiadających się ludzi. Już od ponad roku widać było, że choruje na raka, ale trzymał się dzielnie. Od pewnego czasu nie pokazywał się już publicznie i nie komentował rzeczywistości... cóż, może tam w niebie potrzebują kogoś do komentowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykują się do uruchomienia kolejnych (dwóch) kanałów HD. Ciekawe jakie ?

 

http://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/auction_preview.php?id=1604

Gdzie z przedstawionych dokumentów wynika jakoby TVP miała uruchomić kolejne (dwa) kanały HD ? Jest mowa o: "modernizacji technologicznej

zespołów emisyjnych programów TVP S.A.". Jest mowa o dostawie takiego sprzętu pod to zamówienie: Przełącznik awaryjny(2), Generator logo(2), Synchronizator SD/HD(2), Wzmacniacz SDI SD/HD(4), Wzmacniacz analogowy(3), Still Store(2), Urządzenia pomiarowo-kontrolne(2), Licencje do oprogramowania wraz z procesami(2). W nawiasach podałem ilość sztuk. To jest sprzęt pod kanał(y) HD ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniałem o jednej kwestii: Debiut TVP Sport w NTC to nie jest jeszcze taka 100% sprawa. To osobista decyzja prezesa Kurskiego. A do czasu roszad, pod koniec roku w multipleksach, jego może już nie być. A kolejny prezes może mieć inną wizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana prezesa TVP oznacza jedynie zmianę na gorsze, ten przynajmniej inwestuje w sport. Następny będzie wszystko po staremu i kompletne zaniechanie sportu. Inaczej nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita

Więc pomyśl w jakim stopniu sport był poważany za poprzednich Prezesów... Był na "półmisyjnym" poziomie bym to tak określił... Może on być wpisany w misję, ale POPRZEDNICY nic sobie z tego nie robili.

 

Na misyjnym poziomie sport w TVP może utrzymać tylko ktoś taki jak Jacek Kurski - "zapaleniec sportowy" i jego wielki fan. Moim zdaniem jak najbardziej powinien zostać Prezesem TVP. W skali ocen do 10, zbiera on u mnie póki co! 8/10.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniałem o jednej kwestii: Debiut TVP Sport w NTC to nie jest jeszcze taka 100% sprawa. To osobista decyzja prezesa Kurskiego. A do czasu roszad, pod koniec roku w multipleksach, jego może już nie być. A kolejny prezes może mieć inną wizję.

Wiadomo, że to nie jest 100 % pewna sprawa, ale mi się wydaje na podstawie pewnych faktów, że istnieje szansa pozostania Prezesa Kurskiego minimum do końca roku 2016.

 

Z drugiej strony Prezes 27 kwietnia "polecił rozpoczęcie prac finałem których będzie wejście TVP Sport na MUX3..." - prace(tylko ciekawe jakie :D) już rozpoczęte, więc ewentualny następca na styku końca teoretycznej tej obecnej kadencji Pana Kurskiego, a wejścia tej stacji do NTC nie będzie miał chyba za dużego wyboru. Chyba, że te prace "to lipa" bo co można przygotowywać jak kanał nadaje od lat(również w HD) w eterze... ??? Chyba ramówkę pod NTC ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi się wydaje na podstawie pewnych faktów, że istnieje szansa pozostania Prezesa Kurskiego minimum do końca roku 2016.

I co to zmienia? Zakładasz, że w NTC coś się zmieni przed końcem roku. A, to też niepewna sprawa.

 

Z drugiej strony Prezes 27 kwietnia "polecił rozpoczęcie prac finałem których będzie wejście TVP Sport na MUX3..." - prace(tylko ciekawe jakie :D) już rozpoczęte,

To tylko hasełko, frazes prezesa rzucony bezmyślnie. Rynek praktycznie od razu zapowiedział, że nie będzie płacił za pomysły Kurskiego. Będzie mu bardzo trudno osiągnąć to, co zapowiedział. Czyli odkodować kanał widzom NTC i utrzymać opłaty od kablówek. A bez nich, TVP Sport dla publicznej będzie tylko wysoce kosztowną kulą u nogi ciągnącą nadawcę w dół.

 

więc ewentualny następca na styku końca teoretycznej tej obecnej kadencji Pana Kurskiego, a wejścia tej stacji do NTC nie będzie miał chyba za dużego wyboru.

Nieprawda. Kolejny prezes nic nie musi. Nie z takich rzeczy się już TVP wycofywała. Poza tym, TVP Sport pojawi się prawdopodobnie na MUX-3. A ten w całości kontroluje nadawca publiczny. Więc może robić, co tylko postanowi następca prezesa.

 

Chyba, że te prace "to lipa" bo co można przygotowywać jak kanał nadaje od lat(również w HD) w eterze... ??? Chyba ramówkę pod NTC ? :D

Nie dziwię się, że to napisałeś. Masz słabe pojęcie o tym, co dzieje się poza ekranem. To masa problemów techniczno-prawo-finansowych. Kurski chciałby jak najmniej stracić na tej zmianie. A kablówki są poważną ku temu przeszkodą. Ugoda z nimi zadecyduje o sprawie TVP Sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I myślisz, że ktoś ci to, tak zwyczajnie wyłoży na forum od "a" do "z"? Wątpię, tym bardziej, że to sprawa objęta tajemnicą handlową.

Sprawy techniczne, to żaden problem. Zatrudniają odpowiednich ludzi. Najwięcej roboty na pewno będą mieli prawnicy i osoby od kontaktu operatorami. Trzeba przejrzeć, przeanalizować i renegocjować wszystkie umowy. Zrobić bilans kosztów i strat. Jeśli wyjdzie za duży minus, to raczej uruchomią 2-gi kanał sportowy. Muszą też sprawdzić wszystkie posiadane prawa, czy umowy pozwalają na emisję w otwartej antenie. Jeśli nie, to znowu renegocjacja. To mnóstwo zabawy na miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes by o tak sobie nie powiedział konkretnie o TVP Sport gdyby miał na myśli inny kanał sportowy od TVP(co byłoby bezsensem). A, że obliczenia finansowe w tej sprawie TVP ma to wiem bo kontaktowałem się z nimi już chwilę temu i już wtedy mieli takie coś gotowe. Więc Prezes mówił o TVP Sport raczej z wiedzą finansową. Nad umowami itd. też już się wcześniej zastanawiali - sprawa trwa już od dawna.

 

Ale dzięki za ogólny zarys tego co mogą robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze sprawa kosztów na przyszłość. Kanał musi mieć określony, chociaż jakiś przybliżony budżet. Obawiam się, że więcej sportu przez to nie będzie. TVP po prostu przerzuci transmisje z TVP1 i TVP2. Albo, w najgorszym razie, transmisje będą się dublowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dublowanie transmisji nie będzie miało sensu. Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie. Po to będzie(jeżeli będzie) kanał sportowy żeby tam puszczać takowe transmisje, odblokowując główne anteny które mogą żyć swoim rytmem, a nie "patrzeć" i ustępować sportowi jak to miało miejsce np. Podczas Mistrzostw w Piłkę Ręczną. Mam nadzieję, że taki główny zamysł szefostwo TVP ma z pomysłem na TVP Sport w NTC, aby sport w kanale sportowym, a główne anteny swój rytm programowy.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę z innej strony, że sprawa debiutu TVP Sport w NTC może być już dawno przesądzona. A cały problem w tym, żeby zniwelować stratę opłat od operatorów płatnej TV. Być może, chcą to zrobić poprzez te kanały powtórkowe TVP Nostalgię i TVP Życie. Oferują je w negocjacjach, w zamian za niezrywanie warunków umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...