Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@brother:

Nie, nie dopłaca. Firma zewnętrzna robi dużo taniej, bo nie musi płacić pełnego wynagrodzenia pracownikom i składek ZUS. Myślisz, że dlaczego prezes chciał wszystich pracowników przenieść do zewnętrznej firmy? I dlaczego ci pracownicy chcieli protestować? Bo chcieli im płacić mniej. :P W państwowej TVP produkcja jest po prostu droższa niż w np. TVN'ie. Pomyślcie trochę, albo sami spróbójcie poprowadzić firmę - to się przekonacie. Pracowałem kiedyś dla jednej podobnej firmy z branży, więc trochę się orientuję. Zresztą, skoro wiecie lepiej, to nie będę się wtrącał. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVP po raz pierwszy od niepamiętnych czasów w Wigilię będa reklamy - nie tylko blok charytatywny

 

Telewizja Polska, która dotychczas na żadnej z anten w Wigilię nie emitowała reklam oprócz charytatywnego bloku "Reklama Dzieciom", w tym roku 24 grudnia zamierza przez cały dzień pokazywać spoty - tak jak stacje komercyjne.

Sprzedaż wigilijnych reklam już się rozpoczęła. Najdroższe tego dnia będą w telewizji publicznej spoty przy „M jak miłość” w TVP 2 – 87,9 tys. zł za 30 sekund (bez rabatu, wtorkowe odcinki tego serialu są najdroższe w grudniowym cenniku TVP). Z kolei w Jedynce najdroższe 24 grudnia będą spoty po głównym wydaniu „Wiadomości” – 71,7 tys. zł.

 

[....]

Dlaczego TVP zdecydowała się na ten krok? „W obliczu spadków na rynku reklamy i w sytuacji, gdy TVP jest stacją, której zasilenie publiczne jest najniższe w Europie, gdyż abonament płaci zaledwie co dziesiąty Polak, jesteśmy obecnie zmuszeni do reklam także w Wigilię, jak – skądinąd – wszystkie inne stacje telewizyjne w Polsce” – odpowiada rzecznik prasowy telewizji publicznej Jacek Rakowiecki.

 

 

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... -w-Wigilie

 

Polecam też przeczytać komentarz na blogu do tej sytuacji:

http://www.press.pl/pressblog/pokaz/225 ... -misja-TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy projekt opłaty audiowizualnej zakłada utrzymanie poziomu reklam w TVP na dot. poziomie

 

http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/ar ... u-rtv.html

 

Projekt założeń nie przewiduje natomiast dalszych ograniczeń możliwości emitowania reklam przez media publiczne. Ministerstwo enigmatycznie informuje, że przewiduje się wprowadzenie nowych zasad skutecznego nadzoru nad jakością realizacji misji publicznej. Nadzór ten byłby prowadzony przez KRRiT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. TVP będzie sobie nadawać coraz więcej reklam i coraz gorszy program, a ludzie będą za to zmuszani im płacić.

I to się nazywa nomalność...

 

 

"Ministerstwo tłumaczy, że duże firmy zapłacą więcej, bo najczęściej posiadają większą liczbę odbiorników"

Taki piękny przykład. Może firmy nie interesują większości ludzi i sam takowej nie posiadam, ale nowe przepisy opierają się właśnie o przewidywanie: "każdy ma telewizor", "im większa firma, tym więcej telewizorów", ...

 

I ludzie to widzą, wystarczy poczytać komentarze pod zacytowanym wpisem. Na przykład:

Państwo wciela się w bandytę z ciemnej uliczki i chce haraczu za nic.

Więc niech państwo zakoduje publiczną TV i okaże się, kto będzie chciał to coś oglądać.

Normalnie nóż się w kieszeni otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak dawno Tusk deklarował publicznie ,że "zmieni ten niesprawiedliwy system" .Ciekawe czy jak rzeczywiście PiS będzie dochodzić do władzy, to czy zapał do wprowadzenia powszechnej opłaty audiowizualnej osłabnie ?

 

A teraz druga sprawa ,chcecie powszechnej opłaty OK ,i co TVP dalej będzie taką hybrydą publiczno-komercyjną ? ,czyli jak - wszyscy będą łożyć na utrzymanie TVP ,a część kanałów będą oglądać nieliczni .I znowu to tłumaczenie - przecież nie tworzymy tego z abonamentu ,wolno nam .....bo prawo tego nie zabrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie tak myślałem, czy w tym roku 24 grudnia nie będzie reklam. TVP zabije ten magiczny czas.

Aha, a ja myślałem,że wigilia to jest czas kiedy wspólnie siedzi się z rodzinną przy wigilijnym stole,a nie przed TV. Z moich osobistych doświadczeń w wigilię jest tyle pracy,że nie ma czasu na oglądanie TV, zresztą zawsze u nas się uznaje,że telewizor zabija magię tego wieczoru,więc nie ma mowy o oglądaniu go przy spożywaniu kolacji wigilijnej.

Aniu partia opozycyjna jak dojdzie do władzy nie wyklucza likwidacji TVP S.A. i powołania nowej telewizji publicznej i stworzenia jej na wzór BBC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie tak myślałem, czy w tym roku 24 grudnia nie będzie reklam. TVP zabije ten magiczny czas.

Aha, a ja myślałem,że wigilia to jest czas kiedy wspólnie siedzi się z rodzinną przy wigilijnym stole,a nie przed TV. Z moich osobistych doświadczeń w wigilię jest tyle pracy,że nie ma czasu na oglądanie TV, zresztą zawsze u nas się uznaje,że telewizor zabija magię tego wieczoru,więc nie ma mowy o oglądaniu go przy spożywaniu kolacji wigilijnej.

Chyba nie sądzisz, że u każdego jest taki sam zwyczaj jak u Ciebie? Nie musi nikt siedzieć przed telewizorem, ważne żeby sobie w tle przygrywały przynajmniej jakieś kolędy lub filmy świąteczne. Nie zabieraj głosu, jeśli masz zamiar dalej sypać stereotypami, bo to naprawdę nikogo nie interesuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tradycja to są stereotypy. Kolędy można puścić z płyty CD lub co jest wskazane śpiewać samemu. Nie mogę napisać jak to u mnie wygląda?? Zresztą nie pisz w imieniu wszystkich osób tylko swoim i dwa kim jesteś ,żeby decydować o tym kiedy mogę zabrać głos i w jaki sposób. Kolejny redaktor-cenzor- tego cię uczą w Satkurierze?? Zrobisz karierę w tym zawodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcecie powszechnej opłaty OK ,i co TVP dalej będzie taką hybrydą publiczno-komercyjną?

Kiedy już wszyscy zapłacą? To przecież nikt nie powiedział, że będzie lepiej.

Ale za to samopoczucie będzie lepsze? Zapłacili? Psy szczękają a karawana idzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, aby redaktorzy SATKuriera przed publikowaniem artykułów (na stronach serwisu SATKurier) dokładnie sprawdzali swoje informacje.

Otóż w TYM ARTUKULE autor (p. Łukasz Knapik) początkowo twierdził, że to firma BCAST zgłosiła się po częstotliwości tworzące nowy MUX-8. Dopiero dzisiaj po opublikowaniu przez UKE (na TEJ STRONIE), że to Emitel zgłosił się po te częstotliwości, autor publikacji dokonał modyfikacji w swoim artykule.

Proszę, aby takimi niesprawdzonymi informacjami nie wprowadzać czytelników w błąd, bo kierując się informacjami z tej publikacji sam powieliłem tę bzdurę (strona 170), a teraz już nawet nie mogę zmodyfikować swojego posta. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś wyjaśnić, jaka jest podstawa prawna nadawania przez TVP kanałów tematycznych w DVB-T?

 

Patrząc na stronę KRRiT, one wszystkie - oprócz TVP ABC - mają jedynie koncesje satelitarne. W przypadku stacji takich jak TTV koncesje satelitarne zostały w międzyczasie rozszerzone na nadawanie naziemne, natomiast w przypadku TVP niczego takiego nie ma.

 

O ile kanały: TVP1, TVP2 i ośrodki regionalne (bo TVP Regionalna nie jest kanałem, TVP Info do niedawna też nim nie było) nadawane są na podstawie ustawy, podobnie jak TV Polonia na satelicie, to w przypadku kanałów tematycznych (i naziemnej Polonii) już takiej sytuacji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co koncesja satelitarna ? ,przecież starali się nadawanie naziemne na muxie .TVP ABC ma być chyba programem misyjnym skierowanym do najmłodszych widzów ,będzie finansowany chyba z abonamentu

 

Równie dobrze można się zapytać dlaczego programy TVP Seriale , TVP Sport ,TVP HD nie mogą być przerywane reklamami - przecież nie powstają z abonamentu jest to płatny projekt skierowany do prywatnych nadawców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kpc21:

A czy to nie jest tak, że TVP może sobie dowolnie kształtować MUX-3? Nie muszą KRRiT pytać o zdanie, ani występować o dodatkowe koncesje. Tak samo jak Polsat ze swoim Mux'em - dostali na własność przecież. :P TVP ABC to co innego, będzie nadawał na innych warunkach.

 

@ania28:

W Polsce kocesje naziemne w DVB-T są jedynie rozszerzeniem tych satelitarnych. Nie są odrębne. TVP ABC nie będzie finansowany z abonamentu. Kto tak twierdzi? Przygotowują jakąś ustawę z takim zapisem?

 

I to nie abonament decyduje o zakazie emisji reklam, tylko ustawa o radiofonii i telewizji. A przynajmniej tak twierdziła KRRiT, gdy TVP Rozrywka chciała przerywać emisję reklamami. Ja jednak takich konkretów w ustawie nie znalazłem - wg. mnie, nic im nie zabrania wprowadzić te reklamy. Jednak mam nadzieję, że nigdy takiego świństwa nam nie zrobią. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Równie dobrze można się zapytać dlaczego programy TVP Seriale , TVP Sport ,TVP HD nie mogą być przerywane reklamami - przecież nie powstają z abonamentu jest to płatny projekt skierowany do prywatnych nadawców

Byłem przekonany,że TV są skierowane dla widza,a nie dla nadawców prywatnych. Gdyby nie było chętnych na dany kanał to prywatne platformy nie były by nim zainteresowane,bo przecież po co płacić za coś co nikogo nie interesuje. Moim zdaniem winą TVP jest,że zaprzepaściła projekt Farfała, nie jest złem robienie biznesu i zarabianie pieniędzy-oczywiście w sposób uczciwy. Skoro ludzie chcą płacić platformom satelitarnym,niech tą robią,mają prawo robić ze swoimi dochodami są chcą w granicach prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowania:

 

Kanały TVP obecne w MUX-3 nie wymagały rozszerzenia koncesji o naziemną ze względu na to, że Operatorem muxu jest TVP i ona decyduje o jego składzie - jest to podobnie jak z MUX-4 (płatnym muxem od CP)

 

W Polsce kocesje naziemne w DVB-T są jedynie rozszerzeniem tych satelitarnych. Nie są odrębne. TVP ABC nie będzie finansowany z abonamentu. Kto tak twierdzi? Przygotowują jakąś ustawę z takim zapisem?

 

Część pierwsza jest prawdziwa w odniesieniu do MUX-2 i pierwszego konkursu na MUX-1. W drugim konkursie już tak nie było, np. STOPKLATKA.TV ma koncesję naziemną a nie ma satelitarnej

 

A co do kanałów TVP Seriale, TVP SPORT czy TVP HD - to decyzja TVP, że te kanały są odpłatne. Żaden kanał formalnie nie powstaje z abonamentu w całości. Właściwie w każdym kanale TVP jest coś (może poza Historią), co zostało w jakiejś części zrobione z abonamentu. Trudno jest rozdzielić kanały na te finansowane z abonamentu i niefinansowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo jest oddzielić kanały finansowane i nie finansowane z abonamentu ,po prostu kanał komercyjny powinien zawierać pozycje zakupione własnymi środkami , w przypadku TVP Seriale i TVP HD jest tylko taka jedna pozycja - "Strefa 3D"

To jest w ogóle wszystko absurdalne do tego stopnia ,że trudno to w logiczny sposób nawet wytłumaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.radiomaryja.pl/informacje/10 ... -tv-trwam/

 

Wczoraj w siedzibie TVP w Warszawie spotkali się nadawcy, którzy otrzymali koncesje w ostatnim konkursie na miejsca na pierwszej platformie cyfrowej. Warto podkreślić, że na razie padły jedynie zapewnienia, nie są one wiążące dla żadnej ze stron, nie podpisano w tej sprawie umowy, ani porozumienia. W spotkaniu z prezesem TVP udział wziął m.in. o. Jan Król, członek zarządu fundacji Lux Veritatis.

- Na spotkaniu pan prezes Braun zadeklarował, że TVP miejsce na MUX1 może opuścić nieco wcześniej, ale na pewno nie przed świętami Bożego Narodzenia. Dodał, że byłoby to za wcześnie. TVP na cały proces patrzy pod względem marketingowym, żeby nie stracić na reklamach itd. To było spotkanie, podczas którego nie podjęto żadnych deklaracji, które byłyby wiążące dla stron, w tym dla TVP. Gdybyśmy podpisali konkretną umowę wtedy byłoby wiadomo jakie mamy terminy. TV Trwam jest gotowa do nadawania na multipleksie od zaraz. Koncesję mamy. Przypomnę, że zapłaciliśmy już prawie 1 milion 300 tys. zł – powiedział o. Jan Król CSsR.

 

 

 

http://www.radiomaryja.pl/informacje/sk ... dzily-uke/

.....Gdy tylko Fundacja otrzymała zawiadomienie o terminie rozprawy, zaraz nadeszło też zaproszenie od prezesa TVP Juliusza Brauna na wstępne rozmowy przed postępowaniem w UKE. Wczoraj przedstawiciele Fundacji – o. Jan Król CSsR i Lidia Kochanowicz-Mańk, złożyli wizytę w siedzibie TVP. – To była rozmowa sondująca przed rozprawą. Przekazaliśmy prezesowi Braunowi informację, że Telewizja Trwam jest gotowa choćby od jutra rozpocząć nadawanie na MUX-1. Prezes TVP z kolei wyliczył powody, dla których ma problemy z zejściem z pierwszego multipleksu. Złożył też deklarację dobrej woli i obiecał, że telewizja publiczna opuści MUX-1 przed 28 kwietnia 2014 roku. Ma to nastąpić w pierwszych tygodniach nowego roku – powiedziała „Naszemu Dziennikowi” po spotkaniu Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis. – Na razie są to tylko deklaracje. Oczekujemy, że przełożą się na ustalenia pisemne – dodała. To, że prezes Magdalena Gaj po czterech miesiącach bezczynności przystąpiła wreszcie do działania, wyznaczając termin rozprawy administracyjnej, przedstawiciele Fundacji przypisują masowej akcji składania skarg obywatelskich do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na szefową UKE – do wczoraj wpłynęło do MAC około 30 tys. skarg. – Dobrze, że rozpoczął się etap rozmów. Dotąd było tylko milczenie. Jestem przekonana, że sprawa ruszyła z miejsca tylko dzięki masowemu poparciu skargi obywatelskiej – powiedziała dyrektor Kochanowicz-Mańk.

 

 

TVP zaczęła negocjować, bo się boi że UKE wyrzuci ja jeszcze przed świętami.

Wystarczyła jedna skarga obywatelska i wszyscy wzięli się do roboty - i UKE i TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...