Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z informacji "Futbol News" wynika, że większość meczów tegorocznego mundialu będzie można zobaczyć wyłącznie w kodowanym TVP Sport. Kibice, którzy ostrzyli sobie zęby na transmisje w kanałach ogólnodostępnych, mogą obejść się smakiem.

"Jak dowiedzieliśmy się z wiarygodnego źródła nawet 90 procent spotkań będzie transmitowane na żywo na antenie kodowanego TVP Sport" - czytamy w gazecie.

- Przyznam, że nie znam jeszcze ramówki na czas mistrzostw świata, bo w tej chwili ważniejsze są igrzyska olimpijskie w Vancouver. Ale nie wydaje mi się, aby mogła to być prawda. Nie po to Telewizja Polska kupiła prawa do Mundialu, żeby pokazywać go prawie wyłącznie w TVP Sport - mówi komentator sportowy, Dariusz Szpakowski.

Według "FN" w kanałach ogólnodostępnych Telewizji Polskiej kibice będą mogli zobaczyć jednak zaledwie siedem spotkań. Miałyby być to mecz otwarcia, jeden mecz fazy grupowej tygodniowo, jedno spotkanie 1/8 finału, ćwierćfinału, półfinału i finał.

Przypomnijmy, że Telewizja Polska nabyła wyłączne prawa do transmisji wszystkich meczów piłkarskich mistrzostw świata w 2010 i 2014 roku, a także wszystkich spotkań Euro 2012.

 

WP.PL / "Futbol News"

 

 

to poprostu [beep]two

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na "Globo HD S1" też wszystkie kanały z transpondera "mpeg4" są niekodowane, tzn. system "Videoguard" się wyświetla na liście systemów kodowania danego kanału, ale odbiór jest :D!

 

Mam do tego jeden komentarz: Jeśli to awaria kodera, to Bóg nią pokazał, że jest silniejszy od układów w "TVP" i potrafi znów "ożywić" platformę (DOBRZE IM TAK !!!) :D!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrała oferta najtańsza ??? (13.482.000 zł), a odzrucona została ta za 12 654 000 zł (tańsza jeszcze o 828.000 zł).

To, że dany bank oferował mniejsze pieniądze nie oznacza to, że oferta była tańsza. Nie ma tu większego znaczenia, że jeden bank oferował trochę wyższą kwotę a drugi trochę niższą. Kredyt jest tani wtedy gdy musimy oddać go z najmniejszymi odsetkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej to awaria, ale nie wiemy tego na pewno, więc spodziewamy się cudu. Najlepiej niech to będzie coś poważnego, to przez kilka dni się nacieszymy. Czytałem komentarze pod newsami o odkodowaniu i takich pozytywnych emocji w stosunku do TVP to ja nigdy nie widziałem :woot: . Jest świetnie :D . Nie mam Cyfry +, ale podobno w porównaniu z emisją z Astry c+ wypada słaabo. Może niech pan prezes TVP się zastanowi, czy na pewno zakodować znowu? Puki co ludzie się cieszą. A ja pierwszy raz, od czasu uruchomienia mogłem oglądać TVP Sport w TV :jupi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że dany bank oferował mniejsze pieniądze nie oznacza to, że oferta była tańsza. Nie ma tu większego znaczenia, że jeden bank oferował trochę wyższą kwotę a drugi trochę niższą. Kredyt jest tani wtedy gdy musimy oddać go z najmniejszymi odsetkami.

Wybacz, ale jeśli coś kosztuje mniej, to jest tańsze.

Możliwe, że były inne powody odrzucenia oferty (tzw. "uchybienia formalne" na przykład), ale jeśli tak, to powinni je podać w informacji.

 

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to odkodowanie to start platformy Orła? :D

 

Czy ktoś wie czy powołana przez TVP 12-osobowa komisja, która bada możliwość uruchomienia na Litwie kanału TVP Wilno, dostaje jakieś pieniążki za zasiadanie w tejże komisji? Ewentualnie jeśli w jej skład weszli ludzie pracujący w TVP to czy ich pensje są obniżone o czas pracy w tej komisji? :) Bo jeśli pracują nad nowym projektem to prawdopodobnie zaniedbują swoje dotychczasowe obowiązki w TVP. No chyba że pracują po godzinach :) Zastanawiam się czy w TVP sytuacja finansowa faktycznie jest taka tragiczna czy to tylko zasłona dymna. Będziemy narzekać na brak pieniędzy - będzie uzasadnienie do większej ilości reklam a politycy będą mogli zmienić sposób finansowania TVP. SLD, które ma "udziały w TVP, już ma pomysł. Jeśli dobrze pamiętam to PO w jednym ze swoich projektów wpisało kwotę 800 mln, SLD zawstydziło PO i proponuje 900 mln. :D A dla porównania z abonamentu RTV TVP miała w 2008 roku "tylko" 460 mln. Tutaj można zobaczyć jak wyglądał podział budżetu w 2009. TVP Sport jest liczony razem z TVP HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby. Start platformy Orła byłby czymś cudownym. Panie Orzeł, ja apeluje do pana, żeby to właśnie to było to :) . W przeciwnym razie entuzjazm opadnie i znów zacznie się narzekanie na TVP, a wpływy z abonamentu spadną poniżej 400 mln zł. To bardzo możliwe. Jednak znając życie pan Orzeł ma inne plany. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby firmy powierzając nowe zadanie obniżały pensje wychodząc z założenia że zaniedbamy dotychczasowe obowiązki to nasze zarobki ładnie by wyglądały. Zatem nie bądź taki wymagający wobec TVP.

Jednakże pomysł TVP Wilno jest w obecnej kompromitującej dla TVP sytuacji z kodowaniem spot beamu (który dotarłby również na Litwę jak wynika z mapki) delikatnie mówiąc poroniony.

PS. Gdyby zaprzestano kodowania tylko DVB-S2 to może miałbym iskierkę nadziei a tak? No coż, nadzieja umiera ostatnia. Tymczasem TVP1,2 i Sport w mpeg2 leci w tej chwili dalej na całą Europę...Więc jak to mógł być celowy ruch?

Notabene "Klan" w TVP1 leci w 4/3 z pasami w odróżnieniu od Cyfry+ gdzie jest 16/9. TVP Sport jest w pełnym 16/9. Cały czas mówię o tp DVB-S mpeg2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale jeśli coś kosztuje mniej, to jest tańsze.

PEKAO S.A. nie chce TVP czegoś sprzedać tylko chce dać kredyt w wysokości 13 482 000 zł a BPH S.A. chciał dać kredyt w wysokości 12 654 000 zł. Jeśli będziesz chciał zaciągnąć kredyt przykładowo na 1000 zł i jeden bank będzie chciał udzielić Ci tego kredytu a drugi bank zaoferuje Ci tylko 900 zł to ofertę którego banku wybierzesz? Inna sytuacja: będziesz chciał zaciągnąć kredyt na 1000 zł i oba banki będą chciały Ci go udzielić. W banku 1 będziesz musiał zwrócić 1100 zł a w banku 2 do zwrotu będzie aż 1200 zł. Który kredyt według Ciebie jest tańszy? A teraz sytuacja z TVP. Jeśli PEKAO chce dać większy kredyt ale na niższy procent to jest to kredyt tańszy od kredytu BPH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notabene "Klan" w TVP1 leci w 4/3 z pasami w odróżnieniu od Cyfry+ gdzie jest 16/9. TVP Sport jest w pełnym 16/9. Cały czas mówię o tp DVB-S mpeg2.

Tak, przecież to przekaz specjalnie dla nadajników naziemnych (TVP1 i 2). W MPEG-4 leci już 16/9, bo jeśli taki dekoder jest na obiekcie, to z pewnością sam potrafi generować letterbox. Dzięki tej awarii rozwiało się parę wątpliwości, np. TVP Sport nadaje w 16/9 z WSS, w przeciwieństwie do TVP Kultura czy Historia, które tego znacznika nie posiadają. Czyli można! Teraz pytanie, czemu nie wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Media2 znalazłem taki komentarz pod newsem dotyczącym tego dzisiejszego odkodowania:

"Nie wiem czy zakodowali ale z informacji jakie udało mi się uzyskać od działu technicznego CYFRY+ TVP prowadzi testowy przekaz obrazu (prawdopodobnie platforma TVP ruszy) i dopóki tego nie uregulują (przekaz FTA, albo zakodują) napis "nieobsługiwany system kodowania" pozostanie na naszych ekranach. Jeśli chodzi o awarię kodera to ta została w 90% wykluczona"

 

Jeśli jest w tym cień prawdy, to by była iskra nadziei...

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PEKAO S.A. nie chce TVP czegoś sprzedać tylko chce dać kredyt w wysokości 13 482 000 zł a BPH S.A. chciał dać kredyt w wysokości 12 654 000 zł.

Przetarg dotyczył kredytu w wysokości 100 000 000 zł, z obrotem na rachunku rzędu 750 000 000 - 800 000 000 zł/rok (celowo piszę z zerami). link-pdf

13 482 000 lub 12 654 000 to koszt ubsługi kredytu (zarobek banku).

 

Poza tym banki sprzedają właśnie produkty bankowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...