Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze głosy umowy koalicyjnej nowych władz w sprawie TVP

''Naprawimy i odpolitycznimy media publiczne. Stały się one w dużej mierze odpowiedzialne za rozłam w społeczeństwie, szerzenie kłamstw oraz celowo urządzane nagonki i kampanie nienawiści, prowadzące do rozbicia wspólnoty narodowej" - napisano w porozumieniu.
  ''Nieoficjalnie mówi się, że potencjalny nowy rząd ma jeden plan na zmianę w mediach publicznych. Chodzi o postawienie TVP oraz Polskiego Radia w stan likwidacji, aby wprowadzić tam zarząd komisaryczny niezależny od powołanej przez Zjednoczoną Prawicę Rady Mediów Narodowych, w której większość ma PiS.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dublowanie umów w TVP

https://www.o2.pl/biznes/nik-dokopal-sie-do-umow-podejrzewa-ze-tvp-dublowala-koszty-6961991558011648a

Cytat

Według raportu NIK, Olechowski miał podpisać dwie umowy z dyrektorem TVP3, Pawłem Gajewskim. Każda z nich opiewała na wartość 150 tys. zł brutto i każda dotyczyła nadzoru redakcyjnego nad zespołem informacji i publicystyki. Zdaniem NIK było to bezcelowe, gdyż nadzór nad TVP3 należy do obowiązków dyrektora tej stacji.

Tymczasem w godzinach, w których Olechowski miał sprawować nadzór, równocześnie pracował jako dyrektor TAI. Na dokładkę dokopano się również do kilku umów cywilnoprawnych dotyczących wydawania głównego wydania "Wiadomości".

 

Cytat

W raporcie poruszany jest także temat osoby, zatrudnionej w TAI na stanowisko kierownicze. Według NIK Olechowski "zlecał usługi lub wykonanie dzieł na podstawie umów cywilnoprawnych pracownikowi, którego zadania wynikające ze stosunku pracy był zbieżne z przedmiotem umów lub do którego należał nadzór nad realizacją tych usług".

Olechowski miał się tłumaczyć faktem, że wspomniana osoba jest wysokiej klasy specjalistą, która chciała robić programy. Dyrektor TAI miał podpisać z nim umowy honoracyjne za dodatkową pracę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równolegle Telewizja Polska jęczy ze za to co niby zrobiła ma być likwidowana: https://www.tvp.info/74052007/telewizja-polska-tropi-afery-opozycja-chce-ja-zlikwidowac

Przy okazji mam wątpliwości czy te telefoniczne głosy słuchaczy są autentyczne. Nie jestem pewny ale chyba przez AI takie głosy można wygenerować. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w sumie też ciśnienie podskoczyło jak to przeczytałem. W odczuciu (i to błędnym) pluralizm tego jegomościa z RMN polega na tym że o PiSie mówi TVP a o KO mówi TVN. To nie jest bezpieczne gdyż jest to próba zabetonowania przez ustępującą władzę mediów publicznych. Pluralistyczne media polegają na tym że krytykują zarówno po opozycje jak i partie rządzącą. Wbrew pozorom TVN do takich mediów się zalicza. Nieco mniej te kryteria wypełnia Polsat ze względu na swoje zażyłości z władzą w postaci interesów z MUX4 włącznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest argument który często się pojawia u osób które są zwolennikami określonej opcji. Media publiczne mają zapisany pluralizm w ustawie. I nie ma tam słowa że są pluralistyczne wtedy, kiedy są w kontrze do mediów komercyjnych. Mają ten pluralizm zachować na swojej antenie. 

Nie bez powodu taki zapis jest właśnie wyłącznie wzgl. mediów publicznych. Jeśli całe społeczeństwo składa się na funcjoniwanie publicznej telewizji, to jej obowiązkiem jest reprezentować interesy całego społeczeństwa a nie konkretnej opcji. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tytułu reklam i sponsoringu w 2022 roku TVP miało przychody blisko 850 mln zł. Dla mnie to nie jest dobry pomysł.

Liczę przede wszystkim, że wreszcie ktoś ruszy temat abonamentu RTV na poważnie. Obecna forma, gdzie płacą nieliczni i dodatkowo co rok TVP dostaje rekompensatę z budżetu, która to jest wprowadzana na ostatnią chwilę to najgorsze z możliwych rozwiązań. TVP powinno mieć stałe źródło przychodów a abonament, w mojej ocenie powinno się całkowicie znieść. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się z taką wizją nie zgadzam. TVP powinno pójść w bardziej ambitne produkcje, robią, w moim odczuciu fajne seriale, na które nie ma szansy w komercyjnych telewizjach, oprócz tego chociażby Teatr Telewizji. Takie rzeczy powinny być dofinansowane z budżetu bo inaczej znikną z telewizji.

Powinno przeprowadzić się poważny audyt, generalnie jestem za ograniczeniem liczby kanałów publicznego nadawcy bo za bardzo poszli w ilość. Niemniej oprócz reklam powinno pójść za tym dofinansowanie z tytułu realizacji misji publicznej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tobą, teatr jest nudny, ja bym nawet 1 grosza bym nie dał za teatr telewizji w TVP. Ludzie wolą już obejrzeć jakiś film na Polsacie niż oglądać teatr gdzie ludzie zasypiają. Większość nie chce, teatru nie oglądają nawet milion, tylko 200-300 tysięcy https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/teatr-telewizji-tvp1-wyniki-ogladalnosci-jesien-2021

 

A kto wymyślił teatr telewizji? Chyba w PRL-ZSRR. https://pl.wikipedia.org/wiki/Teatr_Telewizji Nawet Wikipedia tak mówi.  Teraz to Internet realizuje misję publiczną a nie TVP.

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pasjonat napisał(a):

TVP nie powinno mieć żadnego abonamentu czy podatku na jedną telewizję. Powinna się utrzymywać z reklam i tak z roku na rok coraz mniej ogląda. TVP straciło sporo widzów dzięki telewizjom prywatnym i internetowi, netflix itd... Media publiczne słabną na całym świecie. 

Patrząc na przykład na włoską RAI mogę stwierdzić, że teza o słabnięciu mediów publicznych na całym świecie jest błędna.

 

4 minuty temu, pasjonat napisał(a):

Nie zgadzam się z tobą, teatr jest nudny, ja bym nawet 1 grosza bym nie dał za teatr telewizji w TVP. Ludzie wolą już obejrzeć jakiś film na Polsacie niż oglądać teatr gdzie ludzie zasypiają. Większość nie chce, teatru nie oglądają nawet milion, tylko 200-300 tysięcy https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/teatr-telewizji-tvp1-wyniki-ogladalnosci-jesien-2021

 

A kto wymyślił teatr telewizji? Chyba w PRL-ZSRR. https://pl.wikipedia.org/wiki/Teatr_Telewizji Nawet Wikipedia tak mówi.  Teraz to Internet realizuje misję publiczną a nie TVP.

Argument typu "Teatr Telewizji" wymyślono w PRL, jest totalnie bezsensowny. W BBC też jest coś takiego. Czy to oznacza że tam też jacyś komuniści to wymyślali? A co do kwestii typu "bo ludzie wolą oglądać film na Polsacie" - właśnie dlatego powinna być telewizja publiczna, żeby oferowano ambitniejszą ofertę niż to, co dają stacje komercyjne, a nie żeby to powielać.
I nie, teatr nie jest nudny, tylko trzeba rozumieć to, co jest pokazywane, a prawdą jest, że spektakle wymagają więcej myślenia niż kolejna powtórka filmu z Seagalem.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wołałbyś żeby postawić np. plac zabaw w lesie, bo to realizuje misję publiczną? Nieważne, że tam nikt nie będzie się bawił. To strata pieniędzy, tak samo jest z TVP. Po co teatr jak ogląda to jedynie 100 tysięcy w porywach do 200 tysięcy? Tylko 200 tysięcy płaci w podatkach dla TVP? A gdzie reszta społeczeństwa?  TVP ma dopłaty, więc nawet zakupy w sklepie idą do TVP w rekompensatach. 

Edytowane przez Kiler
Poprawiono pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pasjonat napisał(a):

teatr jest nudny, ja bym nawet 1 grosza bym nie dał za teatr telewizji w TVP. Ludzie wolą już obejrzeć jakiś film na Polsacie niż oglądać teatr gdzie ludzie zasypiają.

Bo takie programy jak Teatr Telewizji są skierowane do bardziej ambitnego widza. Możemy oczywiście z tego zrezygnować, ale potem jest płacz, nawet tu na forum, że telewizja daje tylko jakieś papki dla mas pokroju paradokumentów. 

I własnie po to potrzebne jest dofinansowanie, żeby TVP nie musiała patrzeć na słupki oglądalności pokazując bardziej ambitne treści niż inne stacje - komercyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pasjonat napisał(a):

Czyli wołałbyś żeby postawić? np. plan zabaw w lesie bo to realizuje misję publiczną, a nie ważne że tam nikt nie będzie się bawił to strata pieniędzy, tak samo jest z TVP, Po co teatr jak ogląda to jedynie 100 tysięcy w porywach do 200 tysięcy?. Tylko 200 tysięcy płaci w podatkach dla TVP? A gdzie reszta społeczeństwa?  TVP ma dopłaty więc nawet zakupy w sklepie idą do TVP w rekompensatach. 

Ale teraz to zrobiłeś porównanie bezsensowne. Ustawianie placu zabaw w lesie to zupełnie co innego. Tu natomiast mamy sytuację, w której telewizja dostępna w całej Polsce prezentuje spektakle teatralne. Mogą z tego korzystać ci, którzy na co dzień nie mają okazji wybrać się do tradycyjnego teatru, gdyż mieszka w małej miejscowości lub na wsi i nie ma tego typu możliwości. Poza tym kolejny raz podkreślam - to jest telewizja publiczna, ona musi realizować misję. Teatr Telewizji jest misją.
Oczywiście można by było, teoretycznie, uznać że lepiej będzie puścić kolejne powtórki "Ojca Mateusza", bo mają wyższą oglądalność mimo tego, że zawartość merytoryczna tej produkcji jest zerowa, odcinki bardzo schematyczne i przewidywalne, no ale by telewizja zarobiła. Ale nie tędy droga.

1 minutę temu, pasjonat napisał(a):

Ambitny widz woli obejrzeć film Premium na Netflix a nie teatry telewizji w TVP.  

Skąd taka pewność? A może taki widz chce obejrzeć i jedno i drugie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...