Skocz do zawartości

MUX 1 (komercyjne)


Krispl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Fajny kanał dziecięcy chciał zaoferować Polsat - 75% tygodniowego czasu nadawania miały stanowić powtórki. :) Widać, że Polsat przygotowując wniosek myślał tylko o widzach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu widzów w DVB-T te wspomniane Złomiarze( choć tego nie oglądałem), Jak to jest zrobione i inne to będą premiery, bo są tacy co nie mają platform cyfrowych albo nie oglądają Discovery... Myśl za innych a nie tylko za siebie

Dla wielu czyli dokładnie ilu? Równie dobrze można powiedzieć że dla wielu oferta ATM Rozrywka jest premierowa :) Jeśli już Złomiarze trafią do NTC to powinni być powtarzani kilka razy do roku bo wielu może ich nie zobaczyć w pierwszej czy drugiej emisji :)

Jak pokazuje przykład innych kanałów nie tylko w DVB-T, powtórki się sprzedają a Discovery ma bogatą bazę programową. Dla minimalizowania kosztów będą pewnie puszczać same odgrzewane kotlety. Dla wielu będzie to fajne ale dla innych wielu już nie. Lepiej by to miejsce dostał kanał który jeszcze nie nadaje. Zawsze będzie to jakaś odmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Dla wielu czyli dokładnie ilu?

Dla około 1/3 gospodarstw domowych w Polsce, które do całkiem niedawna korzystały tylko z naziemnej telewizji analogowej, a teraz korzystają tylko z naziemnej telewizji cyfrowej. :)

 

Równie dobrze można powiedzieć że dla wielu oferta ATM Rozrywka jest premierowa

Nie ma porównania, bo oferta ATM Rozrywki składa się z pozycji premierowo emitowanych w Polsacie, który był dostępny w naziemnej telewizji analogowej, a teraz jest dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej. Natomiast Discovery nigdy nie oferowało swoich kanałów w naziemnej telewizji, czy to analogowej, czy to cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dopełnienia tej różnorodności oferty MUX1 przydały by się DMAX i Kino 5 :)

Nie obraziłbym jakby po uzyskaniu koncesji na kanał filmowy przez Kino 5 zamieniło się ono w Tele 5 które to obecne jest na rynku już od wielu lat a które to po wejściu na DVB-T zyskałoby całkiem nowy pomysł na siebie. Drugie miejsce w tej kategorii ma u mnie Polsat pod warunkiem że wystawi Polsat Film z wydłużonym czasem emisji i rzecz jasna z serialami przerzuconymi na godziny nocne (moim zdaniem od 6 do około 1 powinny być same filmy) lub kompletnie skasowanymi z ramówki. Trzecia u mnie jest Stopklatka - nie wiem co to jest ale może być ciekawa jak zbuduje ciekawy program. Niestety nie jestem przekonany do projektu od spółki TV Film (swoją drogą to jest idealna nazwa na kanał a nie to co proponują) ponieważ właściwie mało wiadomo o tym kanale :-(

Po stronie edukacyjno-poznawczej wolałbym zdecydowanie TVS przynajmniej jak nie dla całego kraju to dla obszaru Śląska. Moim zdaniem swoją rozrywkową stroną będą mogli przyciągnąć do siebie nowych widzów. Drugi u mnie w zestawieniu jest kanał TVE (od stacji TVR) który będzie dobry pod warunkiem że będzie pokazywał też to co jest/było w stacji matce czyli takie programy jak Agroturystka czy Ogród bez Tajemnic. Według mnie mogą nawet po uzyskaniu koncesji zmiksować ją z tym co ma TVR i dzięki temu właśnie pod szyldem TVR'u powstała by mocna stacja edukacyjno-poznawcza z odrobiną rozrywki i mocną obecnością programów na temat rolnictwa i życia poza miastem. trzecim miejscu jest u mnie faworyzowany przez was DMAX który może by zawojował DVB-T ale pod warunkiem zmiksowania w ofercie wszelakich dokumentów (i nie tylko seriali dokumentalnych ale pojedyńczych produkcji tego typu) z anten stacji marki Discovery oraz TLC. Zdecydowane NIE w tej kategorii natomiast dla tworu od Apelli o którym to nie wiemy nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeżeli Kino5 dostałoby koncesję, a później zmieniłoby się w Tele5, to w efekcie straciłoby koncesję. :) @Poland, zacznij myśleć racjonalnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie byłoby aż tak źle drogi Wikingu a to dlatego że KRRiT z pewnością pozwoliłaby na takie zmiany tak jak zgodziła się na korektę (Kino5 to zresztą twór roboczy) w nazwie dzięki czemu powstał kanał TTV. Poza tym zawsze Mediasat może wycofać się ze starej koncesji Piątki i zrobić nową z którą to wejdzie do DVB-T - wystarczy tylko podmienić nazwy z "Kino" na "Tele" i już mamy nowy pomysł na obecny kanał Tele 5 który to niestety obecnie emituje same powtórki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie mówiłeś o zmianie nazwy kanału tylko o zamienieniu Kino5 w Tele5. :)

 

Nazwę mogą zmieniać dowolnie, ale na dalsze zmiany w koncesji KRRiT nie pozwoli. Za przykład może posłużyć TTV, która chciała wprowadzić zmiany w koncesji, m.in. emitować więcej powtórek (tygodniowy udział powtórek TTV chciało zwiększyć z poziomu 38% do 80%), ale KRRiT na to się nie zgodziła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tele5?

Ja w życiu nie oglądałem tego kanału dłużej niż 10 minut.

 

Discovery to nie tylko złomiarze. Mają tak dużo programów, że ten kanał w DVB-T mógłby stać się szybko hitem.

 

W poprzednim konkursie wybrali badziewia, oprócz TTV. Teraz powinni przemyśleć dobrze wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Kino5 dostałoby koncesję, a później zmieniłoby się w Tele5, to w efekcie straciłoby koncesję. :) @Poland, zacznij myśleć racjonalnie. :)

 

Nie wymagaj niemożliwego :D. A co do konkursu to ja najbardziej ucieszyłbym się z wygranej Apelli i Kino 5, ale podejrzewam, że wygra DMAX i Stopklatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A co do konkursu to ja najbardziej ucieszyłbym się z wygranej Apelli i Kino 5, ale podejrzewam, że wygra DMAX i Stopklatka.

Apelli? Zero doświadczenia w nadawaniu programów telewizyjnych powinno dyskwalifikować tę ofertę na wejściu. Na minus przemawia także fakt, że większość emitowanych audycji mają stanowić programy na licencji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Stavka, czy ATM jakoś sobie poradziły to i Apella nie miałaby problemów. Choć właśnie m.in. z powodów, które wymieniłeś nie wierzę w to, że wygrają. Ucieszyłbym się, gdyby wygrali, bo byłyby już 3 ciekawe programy dla ludzi o podobnych poglądach jak ja, po TV Trwam i TV Republice :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy też macie inną edukację? Inaczej "poznajecie" świat?

 

Każdy temat można przedstawić z różnych stron.

 

@Be89 - jestem za! Polonia 1 zasługuje na powrót do telewizji naziemnej.

 

EDIT: Ciekawą wypowiedź znalazłem na innym forum. Pochodzi z posiedzenia Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii z 28 maja 2013, a wypowiedziała ją Małgorzata Olszewska, podsekretarz stanu w MAC: "Jeżeli chodzi o pierwszy multipleks, to w planie również zapisane jest, że jest to sieć ogólnopolska z przeznaczeniem – w wyniku postępowania konkursowego – na potrzeby rozpowszechniania lub rozprowadzenia programów w sposób cyfrowy w standardzie SD lub SD i HD z obowiązkiem nadawania programów TVP 1, TVP 2, TVP IFO do czasu wyłączenia analogowego. Po tym terminie, częstotliwościami będzie mógł dysponować operator multipleksu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumię was - jak możecie chcieć TVS w NTC? Przecież tam za dużo ciekawych pozycji nie ma, a te co są ciekawe, to są zapętlone ("Na straży prawa", "Podniebny patrol", "Na oczach świadków" itp.) - jakby zakupili wiele nowych produkcji, to może coś by z tego wyszło ciekawego. W drugiej strony, na plus przemawia podpisana umowa z National Geographic Channel i programy wyprodukowane przez tą stację mogłyby zrobić furorę w TVS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumię was - jak możecie chcieć TVS w NTC? Przecież tam za dużo ciekawych pozycji nie ma, a te co są ciekawe, to są zapętlone ("Na straży prawa", "Podniebny patrol", "Na oczach świadków" itp.) - jakby zakupili wiele nowych produkcji, to może coś by z tego wyszło ciekawego. W drugiej strony, na plus przemawia podpisana umowa z National Geographic Channel i programy wyprodukowane przez tą stację mogłyby zrobić furorę w TVS.

 

To, że teraz nie ma nie oznacza, że z chwilą startu emisji w NTC nie będzie. Jakie ciekawe produkcje emitował TTV w chwili zgłoszenia chęci nadawania w NTC? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja miałbym wybierać, to DMAX dostałby koncesję na nadawanie w MUX1 - taka zasłużona światowa marka jak Discovery powinna mieć swój kanał w NTC. Po tym co widzę w ramówkach niemieckiej i włoskiej wersji DMAX jestem pewny, że wersja polska raczej nie powinna od nich za bardzo odbiegać i polscy widzowie napewno znaleźli by w nim coś ciekawego dla siebie.

 

@pavl6, no w sumie możesz mieć rację, bo dla mnie po wybraniu do MUX1 TTV wydawał się być kompletnym niewypałem, a w chwili obecnej jest to najlepszy z tych nowych kanałów dostępnych w MUX1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w TTV oglądam tylko "Ola w trasie", ale nie miałbym nic przeciwko, żeby zamiast takich zapchajdziur jak m.in. ATM Rozrywka powstał np. TTV 2 :). Co do DMAX - twoje argumenty są sensowne. Ja też, jeżeli wygra DMAX nie będę niezadowolony, choć tak jak wspominam - gdyby wygrała Apella to ucieszyłbym się najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego?

Był konkurs na uzupełnienie zwolnionych 4 miejsc w mux1. TVP wystartowała z kanałem tematycznym, wygrała i ma miejsce.

 

Dla TVP cały jest mux3, ale wiadomo multipleks nie jest z gumy i ma określoną przepustowość. Pomieści się tam nieduża liczba kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że TVP nie jest gotowe tak szybko uruchomić TVP ABC. Obecnie to projekt na przyszły rok. Jedynie Trwam mogłaby zacząć nadawać. Tylko jest też problem z rezerwacją miejsca i ogólnie całą biurokracją. Może to potrwać dłużej niż do sierpnia.

 

TVP ma opuścić mux 1 przy pokryciu mux3 sięgającym 95% ludności kraju. To się stanie 23 lipca, ale podejrzewam że nie tak szybko opuszczą mux1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 23 lipca i tak będą uruchamiane kolejne nadajniki MUX3 i wciąż są miejsca w kraju, gdzie przykładowo MUX1 odbiera lub będzie odbierał lepiej od MUX3. Do tego jest jeszcze sporo miejsc gdzie będą musiały być uruchamiane kolejne nadajniki. Z tego co już oficjalnie wiadomo, to jeden z pierwszych takich nadajników pojawi się na Szyndzielni koło Bielska / Białej, aby poprawić odbiór tam gdzie wogóle nie ma odbioru, albo powstają wzajemne zakłócenia tego samego mutlipleksu z Kosztowów i Skrzycznego.

 

Moim zdaniem jest to raczej pewne, że kolejne doświetlenia pojawią się w jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Przede wszystkim na kanale 41, ale nie zdziwił bym się gdyby uruchomiono gdzieś również doświetlenie na kanale 50.

 

Dodatkowe nadajniki i doświetlenia, które znajdują się poza harmonogramem, mogły by być uruchomione przykładowo w województwie Lubelskim, Podkarpackim, Dolnośląskim, Łódzkim, Kujawsko-Pomorskim, itp.

 

----

 

Myślę, że jak wszystkie sprawy z MUX3 zostaną ukończone, to wtedy dopiero TVP opuści MUX1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...