Skocz do zawartości

Radio ESKA


alkoholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Radio Eska wchłonie Radio CCM: https://press.pl/tresc/79850,radio-ccm-z-gliwic-ma-nowego-wlasciciela_-nadawce-przejela-eska

Po tej informacji myślę że wygranymi w tej całej sytuacji są dziennikarze którzy to utworzyli internetowe Radio Best na bazie dawnej formuły Radia Fest a więc stacji którą to teraz ma Radio Park. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że istotną zmianą w Esce powinno być że oprócz piątkowego notowania Gorącej 20 to powinno w weekend w niedzielę powróci lista Global Lista z 40 najlepszymi utworami, która bardziej by skupiała na utworach klubowych i muzyce elektronicznej a Rap 20 powinna być emitowana nie tak póozno o 23 w poniedziałki tylko o godzinę wcześniej  o 22.00 w niedzielę lub poniedziałki. A wy jakie macie o tym zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gizior89 napisał(a):

Rap20 nie może być wcześniej emitowana. Przepisy tego zabraniają. Musiałaby być wtedy ocenzurowane utwory co mogłoby popsuć "ducha" niektórych hiphopowych kawałków 

Owszem, jakoś Eska swego czasu nadawała sporo rapowych kawałków ze Stanów w wersji clean. Wyobraź sobie, gdyby by puścili "In Da Club" 50 Centa w wersji explicit w ciągu dnia. Jakoś RMF nie karzą za puszczanie Lottery. Albo "Still D.R.E." w wersji explicit? W Brytanii to w nawet w nocy na radiu (w eterze) rzadko lecą audycje z utworami w wersjach explicit. Samo Sizzer FM ma parę kawałków w wersjach clean mimo bycia radiem internetowym. Dziwne jest ominięcie Dojy i Paint The Town Red czy Olivii Rodrigo i vampire przez Eskę. I dla mnie cenzura rzadko psuje utwór rapowy, jak dodajesz dźwięki albo inne słowo.

Dla mnie sensem byłoby usunięcie alternatywy i rocka z playlisty (poza np. Olivią Rodrigo). Uważam, że więcej EDM, rapu (głównie polskiego) i dobrego rytmicznego i w ogóle dobrego popu by było lepsze dla Eski. Podobnie dodałbym więcej viralnych piosenek.

Edytowane przez NippyToadster
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie cenzury językowej w piosenkach to że wymażą z tego wulgaryzmy w dziennej porze chronionej (05:00-23:00) to nie ma żadnych wątpliwości. 

 

Co do przejęcia Radia CCM przez nadawcę Eski, to trochę dla mnie zaskakująca informacja. Albowiem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rekomendowała aby rozgłośnie sieciowe (tak jak właśnie Eska) nie robiły przejmowania lokalnych stacji, a mi się wydaje że przepisów takich w tej sprawie po prostu nie ma. Czy te "rekomendacje KRRiT" mogą się okazać naprawdę puste? Chyba tak. 

Edytowane przez WA2511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby rekomendacje KRRiT nie były puste a ta instytucja w pełni profesjonalnie robiła swoje zadanie to najpewniej plany dotyczące poszczególnych sieci radiowych zostałyby zduszone już w zarodku czyli w momencie ich powstania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ratter napisał(a):

to wczoraj po południu w Esce puścili "Without Me" Eminema i niestety ciężko się tego słucha, kiedy tyle słów jest "zamazanych".

Podobnie jak teledysków do piosenek hip-hopowych z lat 2000. Teledyski wtedy powstawały na telewizję (MTV, BET, Viva), więc wulgaryzmów nie było, a i dodawali scenki. A i tutaj, to sprawa wersji teledyskowej. A na MTV jest jeszcze gorzej. Głównie dla tzw. "watershed", dziwnie mi się oglądało "Slut!" Taylor Swift bez tytułowego słowa.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2024 o 21:15, WA2511 napisał(a):

Co do przejęcia Radia CCM przez nadawcę Eski, to trochę dla mnie zaskakująca informacja. Albowiem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rekomendowała aby rozgłośnie sieciowe (tak jak właśnie Eska) nie robiły przejmowania lokalnych stacji, a mi się wydaje że przepisów takich w tej sprawie po prostu nie ma. Czy te "rekomendacje KRRiT" mogą się okazać naprawdę puste? Chyba tak. 

 

Gdzieś słyszałem że KRRIT nie ma za bardzo możliwości prawnych żeby to zablokować.

Zwykle to wygląda mniej więcej tak: Sieciówka kupuje spółkę na którą była wystawiona koncesja lokalna. Potem - będąc właścicielami spółki - występują tylko o zmianę nazwy radia w koncesji - na taką w formacie {nazwa sieciówki} {miasto} lub {nazwa sieciówki} {częstotliwość}, załączając licencję na wykorzystanie znaku towarowego jakim jest nazwa sieciówki.

KRRIT podobno nie ma podstaw zabronić koncesjonariuszowi zmiany nazwy swojego radia. A kontrolować mogą tylko przestrzeganie minimalnych wymogów określonych w koncesji. Sieciówki podchodzą do tych wymogów raczej literalnie i potem mamy bloki audycji lokalnych poupychanych z samego rana lub wieczorem, a jeśli koncesja nie ogranicza pory emisji tych bloków, to i nocami (stąd ta audycja religijna na bodaj... Esce Rock :P o piątej rano). No i żeby było śmieszniej, powtórki lokalnych wiadomości z całego tygodnia w weekendy rano. :D To zresztą jest kuriozum, bo może się zdarzyć że w tych wiadomościach zapraszają (w czasie przyszłym) na jakieś wydarzenie które - jak słuchamy powtórki - już się odbyło. A z tego co pamiętam, Eska nawet nie oznacza tych serwisów że to powtórki jak to robi np. TVN24 w blokach nocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem od jak dawna,
- Eska wprowadziła dodatkowy "centralny" stream internetowy podpisany jako "Eska Hity na Czasie". Najprawdopodobniej jest to centralny program pozbawiony wstawek lokalnych - coś podobnego jak kiedyś miało Radio Plus, a do dzisiaj ma np. RMF Maxx. (Niezależnie od tego, funkcjonują nadal strumienie wszystkich lokalnych odmian).
Podsłuchuję tego tworu od ok. 7:30. Zastanawiam się, czy na pewno są tam wejścia te bezpośrednio przed trafficem i lokalnym blokiem reklamowym w poranku, bo godzinę temu nikt się nie odzywał od 7:40 do 7:50. Ale dosyć dawno nie słuchałem Eski o tej porze i mogło im się coś pozmieniać w układzie audycji.
Przed 8:00 normalnie poleciał blok reklamowy :o ale zapewne to slot na reklamy ogólnopolskie.
O 8:00 był serwis mikroskopijnej długości (w dodatku połowę zajął sport). Za newsy lokalne poleciała piosenka w dodatku ładnie wyciszona przed początkiem audycji Jankesa.

Co ciekawe, podobny "ogólnopolski" stream posiada także... Eska Rock pomimo faktu że to jest obecnie tylko jedna stacja lokalna (mają tylko niepotrzebne dodatkowe problemy z synchronizowaniem wstawek lokalnych). Za to strumienia bez wstawek nie posiadają Eska2 i VOX FM. (W sumie VOX jest formalnie ponadregionalny, ale jest kilka stacji lokalnych które gdzieś się muszą synchronizować z centralą.) Esce2 taki "ogólnopolski" stream by się przydał, bo przecież to normalna sieć z okienkami lokalnymi.

Ciekawe, co na tym "ogólnokrajowym" streamie Eski leci codziennie między 21:00 a 23:00 i w weekendy rano między 6:00 a 9:00. Ale raczej nie ma co się spodziewać dodatkowego pasma, żadnej "ImprESKI Extra", tylko pewnie muzyka z puchy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...