Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@grzejnik, odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Większość osób która kupuje dekodery inne niż te która sprzedaje cyfra po prostu nie umie ich obsługiwać. Sam kupiłem kiedyś rodzicom 202E i niestety były same problemy. A dostając dedykowany dekoder niczym się nie martwisz, wszystko jest ustawione na "sztywno" i praktycznie nic się nie da zepsuć. Nie wykasujesz przypadkiem listy kanałów, nie skasujesz transpondera z ustawień czy nawet samego satelity. A obsługa pilotów jak oprogramowania w cyfrze jest bardziej niż intuicyjna, choć i tu są czasem problemy (np: rachunek na dekoder:)). Ja sam jestem też zwolennikiem dedykowanych dekoderów, bo nie mam czasu ani chęci na jakieś zabawy z dobieraniem softu czy co chwile zmienianą listą kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dekoder Philips 6201 i 2 dekodery Philips 6010 (jeden rezerwowy sprawny, drugi z softem pod TNK do ogladania nsport - obydwa mają aktywny port)

Liczę że wziąłbym za nie na allegro ok 500 zł w sumie (300+100+100) - dekodery w bardzo dobrym stanie, 100% sprawne.

 

Kusi mnie Ariva 210 Combo. W sklepie widziałem ją za 349 zł (za dodatkową stówkę w sumie 5 lat gwarancji). Dodatkowo koszt modułu CAM.

Myślę, że wszystko kręciłoby się w granicach tych 500 zł.

 

PORÓWNANIE:

Obydwa obsługują DiseqC.

Obydwa dekodery mają [beep]-T.

Ariva ma możliwość nagrywania.

Ariva obsłuży kartę TNK.

Ariva ma możliwość ustawienia kanałów w dowolnej kolejności, np 1 nsport---TNK ... 2 Canal+Sport---Cyfra+ ... 3 Polsat Sport News---DVB-T ... 4 Sport1(dawny DSF)---Astra_FTA

Nie ma softu oryginalnego Cyfry+ pod Arivę.

 

1. Jak wygląda sprawa np e-rachunku, czy jakichś kanałów typu Cyfra+Gry o ile taki istnieje?

2. Na Arivę jest gwarancja 5 letnia w tym gwarancja od upadku czy przepięcia prądu, to jest tak że jak będę wgrywał listę kanałów lub soft i padnie mi prąd i padnie cały tuner to będzie obejmowała to gwarancja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się was poradzić czemu ten dekoder nie wyswietla mi kilku kanałów HD. Są to:

 

CANAL + FILM HD

CANAL + GOL HD

CANAL + Weekend HD

ALE KINO + HD

 

Dodam, ze sygnał odbioru mam na poziomie 4/5. Wszystkie pozostałe kanały HD min. C+, C+sport dzialaja bez zarzutu.

Licze na podpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się was poradzić czemu ten dekoder nie wyswietla mi kilku kanałów HD. Są to:

 

CANAL + FILM HD

CANAL + GOL HD

CANAL + Weekend HD

ALE KINO + HD

 

Dodam, ze sygnał odbioru mam na poziomie 4/5. Wszystkie pozostałe kanały HD min. C+, C+sport dzialaja bez zarzutu.

Licze na podpowiedź. Pozdrawiam.

 

Musi być nieco ponad 4 żeby wszystkie kanały chodziły, Tak na oko to 4,1 czy 4,2 i będzie wszystko chodziło.

Milimetrowe przestawienie antenty może pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""Brak sygnału. Upewnij się, że typ konwertera ustawiony w menu jest prawidłowy (twin lub pojedynczy). Jeśli problem z odbiorem nadal występuje, sprawdź instalację antenową." Taki komunikat mi wyskakuje na niektórych programach HD.

Probowałem za Twoją namową przestawić delikatnie antene, ale bez rezultatów. Czy przestawienie delikatne konwertera może podnieść jakość sygnału??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy możecie u siebie sprawdzić na Philips 6201HD czy występują u was drobne trzaski dzwięku na kanale TVP HD i HBO2HD, reszta kanałów jest OK. Na głośnikach TV praktycznie tego nie słychać ale jak się podłaczy pod lepszy sprzęt to słychać - wyjście dzwięku po HDMI lub Analog Out. Na TVP HD pomaga przełączenie dzwięku z polish na język i wtedy nie słychać trzasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...